Článek

Důvěrnice jihokorejské exprezidentky dostala za korupci 20 let vězení

 
Důvěrnice bývalé jihokorejské prezidentky Čche Son-sil byla v úterý odsouzena k 20 letům vězení za korupci z loňského března. Skandál vedl k sesazení prezidentky Pak Kun-hje. Prokuratura pro důvěrnici žádala 25 let. Soud podle zpravodajského serveru BBC také udělil Čche pokutu 18 miliard wonů, což je v přepočtu skoro 342 milionů korun.
13.02.2018 11:30 |

podobné články

Podobné články

Důvěrnice exprezidentky dostala 3 roky. Uplácela, aby udržela dceru na škole

 
Na tři roky jde za korupci do vězení důvěrnice jihokorejské exprezidentky. Soud ženu uznal vinnou z toho, že pomocí svého vlivu sjednávala studijní výhody pro dceru. Jde o první rozsudek v řadě obvinění, kterým Čche Sun-sil čelí. Žena, která stála v pozadí skandálu vedoucího k sesazení někdejší hlavy státu, se dále má zpovídat ze zneužití pravomocí při sjednávání milionových darů pro své nadace.
23.06.2017 10:20 |

podobné články

Šedá eminence jihokorejské exprezidentky dostala tvrdý trest

 
Důvěrnice bývalé jihokorejské prezidentky byla dnes odsouzena k 20 letům vězení za korupci. Čche Son-sil stojí v centru korupčního skandálu, který loni v březnu vedl až k sesazení prezidentky Pak Kun-hje. Soud také důvěrnici vyměřil pokutu 18 miliard wonů (skoro 342 milionů Kč). Obhajoba uvedla, že se proti rozsudku odvolá. Prokuratura pro důvěrnici žádala trest 25 let.
13.02.2018 10:25 |

podobné články

KLDR nařídila „popravu“ bývalé jihokorejské prezidentky

 
Severní Korea ve středu oznámila, že vydala příkaz k „popravě“ bývalé jihokorejské prezidentky Pak Kun-hje a šéfa jihokorejské rozvědky I Pjong-hoa za to, že prý zosnovali spiknutí s cílem zabít vůdce KLDR Kim Čong-una. Podle agentury Reuters vyzval Pchjongjang Jižní Koreu, aby mu oba bývalé činitele vydala.
29.06.2017 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1518 článků)

Důvěrnice Vondráčkové: Za vším je Plekancova žárlivost! A tajemný obří dluh

 
V chaosu okolo rozvádějících se manželů Lucie Vondráčkové (35) a Tomáše Plekance (35) se ocitla další postava! Po slovních přestřelkách advokátů, příbuzných a různých kamarádů obou stran promluvila zřejmě nejbližší důvěrnice Vondráčkové, producentka a režisérka Martina Adamcová (52)!
05.09.2018 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Vondráčková (1574 článků) , Martina Adamcová (58 článků)

Zneužití moci i státních peněz: Dceru „našeptávačky“ prezidentky zatkla policie

 
Dánská policie zatkla dceru dlouholeté důvěrnice sesazené jihokorejské prezidentky Pak Kun-hje. Čchung Ju-ra byla hledaná jihokorejskými úřady v souvislosti s korupčním skandálem své matky, který v posledních týdnech vyvolal mohutné demonstrace proti prezidentce. Dvacetiletá dívka byla zatčena v severodánském městě Aalborg. Informovala o tom agentura Reuters.
02.01.2017 07:25 |

podobné články

Občané jsou zamořeni korupcí, prohlásil v ČT odborník

 
O boji s korupcí mluví všichni politici, bojuje se ale s korupcí v tomto státě? Protikorupční a mediální poradce Svatopluk Bartík se domnívá, že policie již v řadu věcí řeší, ale v tomto boji bude třeba udělat řadu dalších kroků - například "vysvléct politiky do naha". Za korupci však lze považovat již předání bonboniéry výměnou za nějakou výhodu. Tento krok přitom lidé často považují za přijatelný a to je problém. Ukazuje to, že jsou lidé zamořeni korupcí.
21.03.2013 21:10 |

podobné články

Jižní Koreu napadli kybernetičtí útočníci

 
Pravděpodobně kybernetický útok ochromil internetové stránky úřadů jihokorejské vlády, bank i webové portály. Oznámily to jihokorejské oficiální zdroje. Útok připomíná podobné útoky z poslední doby ve Spojených státech.
08.07.2009 10:15 |

podobné články

Počítačový útok ochromil servery v Jižní Koreji a USA

 
Pravděpodobně počítačový útok ochromil internetové stránky úřadů jihokorejské vlády, bank i webové portály. Oznámily to dnes jihokorejské oficiální zdroje.
08.07.2009 21:20 |

podobné články

Pátrací týmy vyzvedly záď záhadně potopené jihokorejské lodi

 
Pátrací týmy dnes na hladinu vyzvedly záď jihokorejské válečné lodi, která se po záhadném výbuchu potopila 26. března ve Žlutém moři.
15.04.2010 08:30 |

podobné články

Za incident s KLDR má být potrestáno i 25 jihokorejských činitelů

 
Svůj díl odpovědnosti za potopení jihokorejské vojenské lodi severokorejským torpédem nese i 25 vysoce postavených důstojníků jihokorejské armády, kteří by za to měli být potrestáni.
10.06.2010 11:20 |

podobné články

Válka na spadnutí? KLDR střílela na jihokorejské vojáky!

 
Severní Korea střílela v pátek přes hranici na jednotku jihokorejské armády.
29.10.2010 12:35 |

podobné články

Video: KLDR zaútočila na jihokorejský ostrov

 
Dva zabité jihokorejské vojáky a zranění osmnácti dalších si vyžádala rozsáhlá dělostřelecká přestřelka, kterou vyprovokovalo vojenské cvičení jihokorejské armády. Severní Korea na manévry v citlivé oblasti reagovala ostřelováním ostrova poblíž sporné hranice obou zemí. Na ostrově hořelo množství domů a civilní obyvatelstvo se snažilo uprchnout pomocí rybářských člunů do bezpečí.
24.11.2010 08:00 |

podobné články

VIDEO: Jihokorejské děti vyměnily volno za tvrdou dřinu a vojenský dril

 
Zimní prázdniny pro některé jihokorejské studenty neznamenají odpočinek, ale pot a slzy. Polonazí dělají kliky ve sněhu a poslouchají rozkazy nadřízených. Někteří jsou tu dobrovolně, jiné sem dali rodiče, aby se naučili poslušnosti.
08.01.2011 10:35 |

podobné články

Jihokorejské námořnictvo osvobodilo loď ze spárů pirátů, osm jich zabilo

 
Jihokorejské námořnictvo osvobodilo nákladní loď zajatou minulý týden v Indickém oceánu. Všech 21 členů posádky je v pořádku, při zásahu bylo zabito osm somálských pirátů, oznámil v pátek jihokorejský prezident I Mjong-bak.
21.01.2011 09:10 |

podobné články

Čínští rybáři ubodali důstojníka jihokorejské pobřežní stráže

 
Důstojník jihokorejské pobřežní stráže zemřel v pondělí na následky ubodání čínskými námořníky, které jihokorejská hlídka zadržela kvůli ilegálnímu rybaření v korejských vodách. Druhého pobodaného pohraničníka převezli do nemocnice, píše agentura AFP.
12.12.2011 08:35 |

podobné články

Proč v jihokorejské televizi stávkují

 
Koncem března vstoupili do stávky zaměstnanci některých veřejnoprávních i komerčních stanic v Korejské republice. KBS, MBC a YTN vysílají jen omezenou nabídku, diváci se nedočkali některý velice oblíbených seriálů a zprávy mají jen stručnou, zkrácenou podobu. Že by mělo dojít nějak rychle k uklidnění situace, je spíše nepravděpodobné. Nejde totiž o nějaký marginální spor, ale o nezávislost médií a také o takzvané padáky. K pochopení toho, co jsou, je třeba nejprve udělat krátký exkurs do mediální historie Jihokorejské republiky.
04.04.2012 06:40 |

podobné články

KLDR hrozí, že během pár minut zničí jihokorejské cíle

 
Severní Korea v pondělí pohrozila, že do "tří až čtyř minut" zničí klíčové jihokorejské cíle. Informuje o tom jihokorejská agentura Jonhap.
23.04.2012 15:05 |

podobné články

KLDR vypálila 25 raket do moře. Jako gesto vůči Američanům

 
Severní Korea v neděli odpálila do moře celkem 25 raket krátkého doletu. Tvrdí to podle agentury AP jihokorejské úřady. Dosud se hovořilo o deseti až 18 raketách. KLDR testy zjevně reaguje na společné americko-jihokorejské vojenské manévry, o nichž tvrdí, že jde o přípravu na invazi.
17.03.2014 07:10 |

podobné články

Zatykač na šéfa Samsung Group: Měl uplácet důvěrnici jihokorejské prezidentky

 
Jihokorejský úřad speciálního žalobce požádal o vydání zatykače na šéfa největšího jihokorejského podniku Samsung Group I Če-jonga. Žaloba ho viní, že zaplatil úplatky ve výši 36,42 milionu dolarů (asi 926 milionů korun) Čche Son-sil, důvěrnici dočasně sesazené jihokorejské prezidentky Pak Kun-hje, výměnou za různé výhody. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters. Samsung Group obvinění odmítá.
16.01.2017 09:10 |

podobné články