Článek

Dusno na Radě ČT: Vy jste s nimi probírala Lidice? Šarapatka zajel do Lipovské. Pak to nabralo obrátky

 
Desáté jednání Rady ČT opět provázely vypjaté emoce, zejména pak, když se mezi radními Zdeňkem Šarapatkou a Hanou Lipovskou opět rozhořela diskuse týkající se reportáže Reportérů ČT o Lidicích. Na Lipovskou se ohradil za to, že zpochybňuje reportáže České televize. Ekonomka byla také vyzvána, aby přibližila důvody své nedávné schůzky s nezařazenými poslanci Lubomírem Volným a Marianem Bojkem, týkaly se prý z částí právě kvůli lidické kauze.
21.07.2021 20:15 |

podobné články

Podobné články

Zbavte nás Lipovské! Šarapatka jde za poslanci. Totální válka

 
Člen Rady České televize Zdeněk Šarapatka se obrátil na poslance s tím, aby odvolali ekonomku Hanu Lipovskou z funkce radní. „Ucho se utrhlo, trpělivost přetekla. Vyzývám poslance k odvolání Hany Lipovské z veřejné funkce člena Rady České televize včetně konkrétního zdůvodnění. I jménem protestujících koncesionářů. Nebude sama...“ poznamenal na svém facebookovém profilu Šarapatka.
04.12.2020 13:15 |

podobné články

Lidice? Já chci od ČT profesionalitu! Šarapatka to schytal od člověka z vedení rady. Lipovskou vytočil jako nikdy

 
Na dnešním zasedání Rady ČT se rozhořela bouřlivá diskuse o Lidicích. Rozpoutala ji ekonomka Hana Lipovská a vydatně do ní přilil olej Zdeněk Šarapatka. Padala slova jako nehoráznost či „chyba jako prase“. A výzvy, ať Lipovská nechá Lidice být, když je spojená s Bobošíkovou, a hrozby, že pokud se bude ze stížností dělat politika, tak se bude trvat na liteře zákona. Ale Šarapatka dostal také dost tvrdá doporučení.
22.07.2020 19:40 |

podobné články

Jako by to se Zemanem nestačilo. Šarapatka opět něco vypustil a lidé píší hnusy

 
Člen Rady České televize Zdeněk Šarapatka se opět pustil do své kolegyně v Radě ČT, ekonomky Hany Lipovské, a do prezidentky Institutu svobody a demokracie Jany Bobošíkové. Tentokrát jednu z žen označil za „psa“. Místo kritiky si za své gesto od svých příznivců naopak vysloužil uznání. „Vidím pouze svině,“ sneslo se poté na fotografii Lipovské s Bobošíkovou v diskusi. Došlo i na poděkování za Šarapatkovu práci.
26.03.2021 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (706 článků)

Šarapatka se vysmíval Lipovské. Přimíchal do toho i nepříjemný zážitek s vyšetřením konečníku

 
Zdeňku Šarapatkovi se pomalu nachyluje šestiletý mandát v Radě České televize (skončit má v září), což mu ale rozhodně nebrání v pokračování zuřivé aktivity proti svým oblíbeným kolegům – Haně Lipovské, Luboši Xaverovi Veselému a předsedovi Pavlu Matochovi. Pokud zrovna nejedná rada, kde tradičně bývá nejčastějším diskutérem, řádí Šarapatka alespoň na sociálních sítích.
31.03.2021 17:50 |

podobné články

Šarapatka ve varu: Radního ČT nadzvedla podpora pro Lipovskou

 
Radní České televize Zdeněk Šarapatka se na sociální síti pustil do svých kolegů v Radě ČT a lidí, kteří se zastávají ekonomky a radní Hany Lipovské, která čelí tlaku po svém úspěšném návrhu na odvolání dozorčí komise Rady ČT. „Ovce vyzývá na Twitteru k modlitbě za Lipovskou, Bobošíková ji na Facebooku přirovnává málem k Miladě Horákové,“ spílá Šarapatka nad podporou pro Lipovskou.
19.11.2020 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (468 článků) , Hana Horáková (17 článků)

A teď na Václavák? Volby do ČT, Halík a Senát: Zvrhlo se to. Lidé se smějí, padla i slova o Havlovi

 
„Chybí už jen demonstrace na Václaváku, třeba proti Babišovi, na které někdo z papírku do televize přečte, že jedním z požadavků lidu je, aby v Radě ČT nebyla tady tahle paní Lipovská...,“ reaguje na pokračování aféry ohledně jmenování ekonomky Hany Lipovské do Rady České televize Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Svými slovy mířil především na kritiku Lipovské od České křesťanské akademie (ČKA) v čele s Tomášem Halíkem. Přidala se i advokátka Jana Zwyrtek Hamplová a senátorům, kteří se proti Lipovské postavili, vzkazuje, aby respektovali názory druhých. „Rozjíždí“ se i petice, ve které lidé dávají s otevřeným dopisem senátorů nesouhlas, a dosahuje již podpory v řádech tisíců.
02.02.2020 19:26 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10502 článků) , Tomáš Halík (578 článků) , Václav Havel (6045 článků) , Petr Václav (946 článků) , Petr Rada (278 článků)

Exhibice Hilšera. Nedůstojné! Z výslechu Lipovské: Svědectví z místa

 
Jedna z uchazeček o post v Radě ČT, brněnská ekonomka Hana Lipovská, dnes předstoupila před zákonodárce a popisovala, zda by se byla schopna nezávisle chovat vůči exprezidentovi Václavu Klausovi, a hovořila o tom, na čem by se podle ní dalo v ČT ušetřit. Vůči Lipovské vyjádřilo výhrady 19 senátorů v čele s Markem Hilšerem, a jak se dalo čekat, někteří z nich se do ní opřeli. K jejich vystupování vůči Lipovské se pro ParlamentníListy.cz kriticky vyjádřila dlouholetá mediální analytička Irena Ryšánková, která podobných slyšení v Poslanecké sněmovně viděla stovky.
05.02.2020 19:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10502 článků) , Marek Hilšer (189 článků)

Kalousek zvažuje vystoupení z katolické církve. Kvůli Haně Lipovské

 
Jak jsme již informovali, včerejší tajná volba, v níž bylo dovolena poslední tři volná místa v Radě ČT, rozhodila šéfa poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska. U pultíku ve Sněmovně zvolení Xavera Veselého, Hany Lipovské a Pavla Matochy označil za začátek konce veřejnoprávní televize. Ale to nebylo všechno. Kvůli gratulaci Haně Lipovské se Kalousek dostal do křížku s kardinálem Dominikem Dukou. A pohrozil, že vystoupí z církve.
28.05.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1095 článků) , Miroslav Kalousek (7389 článků)

„Umlčený“ Hilšer se ozval: Měl jsem možnost položit dotaz Lipovské, ale pak...

 
Zákonodárci dnes vyslýchali kandidátku na radní České televize, brněnskou ekonomku Hanu Lipovskou, jak by byla schopna se nezávisle chovat vůči exprezidentovi Václavu Klausovi či jak by se podle ní dalo v ČT uspořit. Vůči Lipovské už dříve vyjádřilo velké výhrady 19 senátorů v čele s Markem Hilšerem, který je silně rozladěn z toho, že mu nebylo nakonec umožněno položit Lipovské jedinou otázku. „Poslancům ANO se nelíbilo, na co se ptám,“ píše senátor k průběhu veřejného zasedání volebního výboru Poslanecké sněmovny.
05.02.2020 20:46 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10502 článků) , Marek Hilšer (189 článků)

Na toto se čekalo. Do kauzy kandidátky Lipovské rázně vtrhl Halík

 
Senátoři a řada dalších osobností se postavili proti kandidátce Česká biskupské konference (ČBK) do Rady České televize ekonomce Haně Lipovské, jež loni zpochybnila smysl existence veřejnoprávních médií. Své stanovisko, aby ČBK nominaci Lipovské stáhla, přidává i Česká křesťanská akademie (ČKA) v čele s Tomášem Halíkem, podle nějž se jedná o „neomluvitelnou chybu“.
01.02.2020 08:01 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (578 článků)

Demokraté? Její volbu vydávají téměř za příchod Antikrista! Je zde text, který se s kritiky Lipovské vůbec nemaže

 
Na hlavu ekonomky Hany Lipovské se po jejím zvolení do Rady ČT sneslo velké množství kritických slov. Její kritici mají obavu, že představuje ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Jenže to může být i obráceně. Publicista Oldřich Tichý má za to, že skutečné nebezpečí mohou pro Česku televizi představovat kritici Lipovské.
04.06.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Tichý (37 článků)

Tihle mají přijít do ČT? Ne! Komplikace Lipovské: Soud a nařčení

 
V Radě České televize je stále živo. Stálá komise České biskupské konference se bude zabývat tím, jak v Radě ČT vystupuje Hana Lipovská, kterou do tohoto orgánu nominovala právě ČBK. Biskupové jako Václav Malý nebo Tomáš Holub nejsou s prací Lipovské spokojeni. Mezitím může nastat složitá situace i v Radě ČT, která v tuto chvíli nemá předsedu a Dozorčí komisi ČT. V tomto důležitém orgánu veřejnoprávní televize může kartami zamíchat soud.
24.11.2020 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Malý (88 článků)

Divoká Rada ČT: Šarapatka vyzval k obraně 168 hodin a Reportérů ČT. Spor s Lipovskou i Xaverem. A chválil pořad, kterému diváci dali 18 %

 
Dnes proběhlo první zasedání Rady ČT s jejími nově zvolenými členy Hanou Lipovskou, Lubošem Xaverem Veselým. V první části se rada věnovala rozpočtu a dále programu ČT1 a ČT2. Dlouhou zprávu měl o ČT1 Zdeněk Šarapatka, o jehož bytí či nebytí v radě se bude zanedlouho jednat. Tvrdil: „Česká politická reprezentace si veřejnoprávní službu, i na ČT1, představuje tak, aby ČT byla především jejich, zatímco občané vědí, že Česká televize je jejich včetně kanálu ČT1.“ Prohlásil, že se za 168 hodin a Reportéry ČT musí postavit každý „svobodně smýšlející člověk“, a podle jeho názoru by za pořady měla stát celá rada. A měl poznámky jak ke Xaverovi, tak k Lipovské.
03.06.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (578 článků)

Válka v radě ČT: Lipovská chtěla zatrhnout odměny, popravčí tažení, zuřil Šarapatka

 
S kontroverzním návrhem přišla radní České televize Hana Lipovská (29). Ještě před středečním zasedáním Rady totiž zveřejnila, že navrhne nulovou odměnu pro ředitele ČT Petra Dvořáka (55). Ten má přitom za uplynulý rok nárok až na 2,4 milony korun. Vůči Lipovské se ohradil její kolega Zdeněk Šarapatka (61) i někteří politici. Dvořák nakonec dostal dvě třetiny bonusu.
24.06.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (774 článků) , Petr Dvořák (769 článků) , Zdeněk Dvořák (47 článků)

Přemysl Votava: Lidice

 
Je to 79let od lidické tragédie. České Lidice, hornická vesnice nedaleko Kladna, se stala 10. června 1942 výkladní skříní německého „pořádku“ v okupovaném Protektorátu. Vyvražděné Lidice nebyly jediné, za 14 dní postihl podobný osud i obec Ležáky na Vysočině. V této souvislosti nelze zapomenout na tisíce podobně vyvražděných vesnic zejména v Rusku, na Ukrajině, v Bělorusku, v Polsku… Mezi nimi byla i Česká Volyně, obec na Ukrajině.
11.06.2021 09:10 |

podobné články

Před 78 lety byly vyhlazeny Lidice: Nakolik se slavný film shoduje se strašlivou realitou

 
Přesně před 78 byla nacisty vyhlazena obec Lidice. V roce 2011 pak vyšel snímek Lidice, jenž popisuje příběhy lidí, kteří se absurdní shodou náhod připletli do cesty dějinám. Vypálení Lidic a zabití 340 obyvatel obce mělo být důkazem nacistické síly. Na kolik je snímek věrný skutečné události?
10.06.2020 07:00 |

podobné články

Válka o ČT: Že jsem vyžranej! Xaver vytáhl VIDEO... A to budete koukat s kým!

 
Co si o sobě myslí člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka a moderátor XTV Luboš Xaver Veselý není žádným tajemstvím. Šarapatka nazývá Veselého „Kojzarem“ a Xaver má pro změnu na svědomí video nazvané „Špína jménem Šarapatka“. Že Xaver Veselý může být jedním z těch, kdo Šarapatku v Radě ČT nahradí, zřejmě taky vzájemných vztazích nepřidalo. Ale Xaver Veselý nyní zveřejnil video z dob, kdy proti sobě dotyční ještě nic neměli.
26.02.2020 13:36 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (578 článků)

Šarapatka volá SOS, jímá ho hrůza. ČT obsadí Zemanovi muži?

 
Zdeněk Šarapatka má obavy z toho, co se chystá kolem nové dozorčí komise při Radě ČT. Původní komisi většina 10 členů Rady ČT ze 13 odvolala. „Občané bděte,“ volá znepokojený Šarapatka. A ukazuje na „mazlíka“ prezidenta Miloše Zemana a na osoby z okolí novinářky Jany Bobošíkové.
21.11.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (706 článků) , Miloš Zeman (25759 článků)

Kýble špíny! Šarapatka předem „ocejchoval“ nominanty na nové radní ČT. I podplukovníka, jemuž televize ukradla fotky

 
Blíží se dovolba členů do Rady České televize... a radní Zdeněk Šarapatka dostal osypky, když nahlédl do seznamu kandidátů na členství v Radě ČT. Nahlédněte, která jména v něm vyvolávají obavy ohledně snah o „politické převzetí“ veřejnoprávní televize a odvolání jejího generálního ředitele Petra Dvořáka. „Jde do tuhého, občané, opoziční politici a přátelé České televize. Bděte!“ horlí Šarapatka.
13.03.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (774 článků) , Petr Dvořák (769 článků) , Zdeněk Dvořák (47 článků)