Článek

»Dušičky« se blíží: Jak dlouho je slavíme a proč? Kolik dáme za výzdobu?

 
Možná rok co rok navštěvujete na Dušičky své blízké, kteří odešli z tohoto světa, na hrobě zapalujete svíčky a zdobíte ho květinami, ale víte, proč a kdy dušičková tradice vznikla? Její původ je pohanský, sahá až k dávným Keltům, ale ovlivnila ji i křesťanská církev.
26.10.2018 12:15 |

podobné články

Podobné články

DUŠIČKY jsou za dveřmi: Vyplatí se vám zajet na nákup výzdoby k sousedům? VELKÝ PŘEHLED

 
Svátek, při němž vzpomínáme na své nejbližší, kteří už nejsou mezi námi, slavíme 2. listopadu. Na Dušičky se na hroby našich blízkých kladou nejrůznější ozdoby. Mezi ty nejčastější patří věnce. Ty lze zakoupit u nás, ale i u našich sousedů v Německu. Vydali jsme se do Drážďan, abychom zjistili, kde pořídíte tu nejlepší výzdobu poměr cena/kvalita.
25.10.2018 07:01 |

podobné články

DUŠIČKY jsou za dveřmi: Vyplatí se zajet na nákupy k sousedům? VELKÝ PŘEHLED

 
Svátek, při němž vzpomínáme na své nejbližší, kteří už nejsou mezi námi, slavíme 2. listopadu. Na Dušičky se na hroby našich blízkých kladou nejrůznější ozdoby. Mezi ty nejčastější patří věnce. Ty lze zakoupit u nás, ale i u našich sousedů v Německu. Vydali jsme se do Drážďan, abychom zjistili, kde pořídíte tu nejlepší výzdobu poměr cena/kvalita.
25.10.2018 09:41 |

podobné články

Slavíme Dušičky, Samhain i Halloween... Kam vyrazit?

 
Češi na Dušičky tradičně navštěvují hřbitovy a objíždějí příbuzné, takový program však děti nenadchne. Inspirujte se u předků i sousedů a pochmurný svátek ozdobte výletem, který děti zabaví a dospělým zvedne náladu.
27.10.2014 10:15 |

podobné články

Dušičky jsou pro obchodníky zlatý důl. Vydělají jednu miliardu!

 
Začátek listopadu patří téměř na celém světě vzpomínce na mrtvé. Jen způsob se liší. Zatímco my 2. listopadu uctíváme, Američané slaví 31. října Halloween. O tom, že se české Dušičky zdárně ubránily Halloweenu, svědčí i tržby českých obchodníků. Za české Dušičky se každý rok utratí až jedna miliarda korun. .
26.10.2012 18:35 |

podobné články

Dušičky začaly, Češi si připomínají zemřelé. Policie varuje před „svátečními“ řidiči

 
Lidé si dnes připomenou Památku zesnulých. O svátku lidově nazývaném Dušičky lidé vzpomínají na své blízké, navštěvují hroby zemřelých, pokládají na ně květiny a zapalují svíčky jako symbol života. Dušičky jsou spojené také se zvýšeným provozem na silnicích, kdy za volant usedají i „sváteční řidiči". Podle průzkumu agentury IPSOS se o nadcházejícím dušičkovém víkendu chystají na hřbitov téměř čtyři pětiny Čechů.
02.11.2018 07:25 |

podobné články

Památka zesnulých: Jak dlouho ji slavíme a proč?

 
Možná rok co rok navštěvujete na Dušičky své blízké, kteří odešli z tohoto světa, na hrobě zapalujete svíčky a zdobíte ho květinami, ale víte, proč a kdy dušičková tradice vznikla? Její původ je pohanský, sahá až k dávným Keltům, ale ovlivnila ji i křesťanská církev.
02.11.2018 10:55 |

podobné články

Vánoční stromek na hrob či chvojí: Pražané si mohou objednat výzdobu rovu

 
Správa pražských hřbitovů, která má na starosti 29 hřbitovů po celé metropoli, letos zajistí údržbu a vánoční výzdobu hrobů. Senioři a časově zaneprázdnění pozůstalí si službu mohou objednat za několik desítek až stovek korun. V jejím rámci mohou získat výzdobu z chvojí či instalaci vánočního stromku nebo svícnu.
10.12.2016 12:55 |

podobné články

Svátek mrtvých se blíží, je třeba upravit hroby blízkých! Připravte se na Dušičky!

 
Dušičky tentokrát vyšly na pátek, a tak je právě tento víkend ideální k návštěvě hřbitova. Hroby je třeba očistit od spadaného listí a vyzdobit před svátkem. Deník Aha! vám poradí, jak to udělat přesně jako skutečný odborník. A když už s sebou budete mít důležité náčiní, »zabijte dvě mouchy« jednou ranou. Cestou se stavte i na chatě, kterou je potřeba zabezpečit před nenechavými zloději. Bude to sice perný víkend, ale mít vše hotové do Dušiček, se vyplatí...
27.10.2012 12:15 |

podobné články

Blíží se Dušičky: 20 nákupních tipů!

 
Za necelé tři týdny zaplaví hřbitovy statisíce lidí. Ve středu 2. listopadu, nebo lépe už o předcházejícím víkendu, tradičně vzpomeneme na zesnulé a oslavíme jejich památku – Dušičky.
12.10.2011 12:15 |

podobné články

Dnes jsou Dušičky! Proč na hrobech zapalujeme svíčky?

 
Dnes si připomínáme Památku zesnulých, Svátek všech svatých, Dušičky... Zdobíme hroby blízkých, zapalujeme na nich svíčky. Víte, proč?
02.11.2016 08:25 |

podobné články

Dušičkový speciál: Jak mít výzdobu krásnou bez práce

 
Chystáte se vyrazit na Dušičky? V tom případě by se vám mohlo hodit pár dobrých tipů, které vám zjednoduší úklid i údržbu. Víme, které nádoby a květiny vydrží dlouho pěkné.
28.10.2014 06:05 |

podobné články

Dušičky: Jak jsou upravené hroby českých celebrit?

 
Dnes si připomínáme Památku zesnulých, Svátek všech svatých, Dušičky... Zdobíme hroby blízkých, zapalujeme na nich svíčky. Víte, proč?
02.11.2016 12:15 |

podobné články

Proč to bez zeleniny nejde?

 
Sněz tu zeleninu! Také jste jako malé děti často slýchávaly tuto větu, kterou teď s oblibou opakujete svým ratolestem u oběda? Snažíte se jim vysvětlit, proč to bez zeleniny nejde a trpělivě vyčkáváte, dokud z jejich talíře nezmizí poslední kousek? Možná ale i vám uniká pravá podstata toho, proč je zelenina pro naše zdraví tak důležitá a proč by rozhodně neměla v našem jídelníčku chybět. Pojďme společně najít odpověď na tuto otázku. Prostřednictvím dnešního článku se dozvíte, proč to bez zeleniny nejde a proč byste měli dbát důraz na to, aby se v dostatečné míře vyskytovala nejen ve vašem jídelníčku,  ale i jídelníčku vašich dětí. Proč to bez zeleniny nejde aneb nepostradatelná součást jídelníčku Určitě víte, že je zelenina nedílnou součástí naší stravy. Napadlo vás ale někdy zamyslet se nad tím, proč tomu tak je? Proč zeleninu ke svému životu potřebujeme? A proč to bez zeleniny nejde? Odpovědi skrývají následující řádky! Vitamíny V první řadě nutno zmínit, že zelenina obsahuje vysoké množství vitamínů. Je bohatá především na karotenoidy neboli provitamín A, který můžeme najít například v mrkvi, rajčatech, brokolici, kapustě nebo špenátu. Mimo jiné obsahuje vitamíny B, vitamín C nebo  vitamín K. Aby nedocházelo ke ztrátě důležitých vitamínů, musíme si dávat pozor, jakým způsobem zeleninu upravujeme. Minerální látky Dalším důvodem, proč to bez zeleniny nejde a proč bychom jí měli konzumovat v dostatečné míře, jsou minerální látky. Ty se samozřejmě liší zelenina od zeleniny, a proto je důležité, aby se na vašem talíři pokud možno objevovaly všechny druhy. Nedostatek hořčíku může vyřešit konzumace petržele, špenátu nebo kedlubny. Pokud potřebujete doplnit vápník, dopřejte si petržel, mrkev nebo zelí. Železo vám dodá pórek, špenát, petržel nebo kedlubna. Měď hledejte v zeleném hrášku nebo paprice. Příspěvek Proč to bez zeleniny nejde? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.10.2016 18:20 |

podobné články

Nejkrásnější dušičkové dekorace! A jak si vyrobit vlastní?

 
Dnes slavíme Památku zesnulých neboli Dušičky. Chcete zavzpomínat na své blízké a hledáte inspiraci pro to, jak uctít jejich památku a vyzdobit jejich hrob? Pak nahlédněte do naší fotogalerie.
02.11.2016 05:05 |

podobné články

Dnes slavíme den otců. Měl by připomenout především rovnost obou rodičů

 
Otec hraje při výchově dětí stejně důležitou roli jako maminka. Právě to bychom si měli připomínat v den otců, který slavíme dnes. Připomenout by si to měli i čeští soudci, kteří v rozvodovém řízení často zohledňují jen mateřskou péči a otcové pak své děti nevidí, jak je rok dlouhý. O tom, že řada otců děla pro své děti první poslední, přitom svědčí i příklad pana Jaroslava Břízy, který se péči o dítě věnuje čtyřiadvacet hodin denně.
17.06.2012 10:00 |

podobné články

Dušičky: Jak to vypadalo na hrobech slavných?!

 
Vzpomínka na zesnulé má hodně podob. Na Dušičky nezapomněli na slavné osobnosti, které už nejsou mezi námi, jak přibuzní, tak i fanoušci. Svíčky, květiny, andělé, fotografie, kamínky, vavřín, ale i z lásky vyráběné umělecké dílo jsou toho jasným důkazem...
06.11.2017 05:15 |

podobné články

Den otců slavíme v neděli: 7 dárků pro tatínka

 
Kdy vlastně vznikl Den otců? Jeho tradici údajně založila jistá Američanka už v roce 1910, ale u nás se začal připomínat až v posledních letech. Každopádně je tu, abychom poděkovali tátům za to, co pro nás dělali. Slavíme ho třetí neděli v červnu, tedy už o tomto víkendu. Aha! přináší tipy na dárky, které tatínky určitě potěší.
14.06.2013 05:15 |

podobné články

Co slavíme 28. října a kdo byl první československý prezident? Zeptali jsme se pražských bezdomovců

 
Státní svátek je tu. Ne každý ale ví, co 28. října vlastně slavíme. Vyrazili jsme proto na hlavní nádraží v Praze a zeptali jsme se zde několika zdejších bezdomovců. Který "homeless" anketu ovládl a kdo naopak ukázal, že o naší historii nemá ani ponětí?
27.10.2018 13:15 |

podobné články

Víte, kolik zlata bylo dosud na světě vytěženo a kolik vážil největší zlatý nuget?

 
Víte, kolik zlata bylo dosud na světě vytěženo? Kolik vážil největší zlatý nuget? Kde se odehrála první zlatá horečka? Kolik zlata obsahují moře a oceány a kolik celý vesmír? Která zlatá mince je sběratelským skvostem? Jak fungují novodobé zlaté doly?
03.12.2014 17:12 |

podobné články