Článek

Dům odborových svazů na Žižkově mění majitele. Místo kanceláří by v něm mohly být byty

 
Dům odborových svazů (DOS) na pražském Žižkově od pátku přestává patřit Odborovým svazům. Ty jej totiž za blíže nespecifikovanou částku prodaly. Jméno nového vlastníka nápadné budovy na náměstí Winstona Chuchilla představenstvo Majetkové, správní a delimitační unie odborových svazů (MSDU OS) oficiálně nesdělilo. Server E15.cz přišel s tím, že jím je společnost SIKO.
13.07.2018 14:20 |

podobné články

Podobné články

Píšťalky i vuvuzely proti vládním reformám

 
Píšťalky, vuvuzely, vestičky nejrůznějších barev, prapory odborových svazů a protivládní transparenty zaplnily okolí Domu odborových svazů na pražském Žižkově. Tisíce členů nejrůznějších odborových svazů z celé ČR se v jeho okolí vyrazily na pochod v rámci demonstrace, kterou na poledne svolala do metropole Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) proti vládním reformním záměrům. Nespokojený dav v sobotu po poledni zaplavil už i Václavské náměstí a zablokoval magistrálu. Jeden účastník byl zadržen kvůli výtržnictví.
21.05.2011 12:35 |

podobné články

Byty s uprchlíky Bakalovi nevydělají: RPG Byty jsou prodané

 
Přes 43 000 bývalých bytů OKD v Moravskoslezském kraji bude mít nového majitele. Stoprocentní podíl ve firmě RPG Byty, jež bývalé hornické byty vlastní a v níž má podíl podnikatel Zdeněk Bakala, kupuje mezinárodní investiční společnost Round Hill Capital.
06.08.2015 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (315 článků)

Demonstranti se scházejí před Domem odborových svazů. Premiér je šašek, volají

 
Před Dům odborových svazů na náměstí Winstona Churchilla v Praze přicházejí v sobotu dopoledne demonstranti, kteří chtějí protestem vyjádřit nesouhlas s vládou Petra Nečase. Vyzbrojeni jsou transparenty a píšťalkami, sbírají podpisy na petici za předčasné volby.
21.04.2012 12:02 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (119 článků) , Petr Nečas (9291 článků)

Byty OKD lidem prodávat nemusíme. Nic takového ve smlouvě není, říká ředitel správcovské firmy

 
Žádná povinnost byty nájemníkům prodat v privatizační smlouvě zakotvena není, tvrdí společnost RPG, která spravuje desítky tisíc bytů na Ostravsku dotčených kauzou privatizace OKD. Sdružení nájemníků BYTYOKD.CZ se domáhá předkupního práva a tvrdí, že RPG byty neopravuje a stále zvyšuje nájem. Podle Petra Handla, ředitele vnějších vztahů realitní skupiny RPG Real Estate, vlastníka společnosti RPG byty, s. r. o., je ale všechno jinak.
11.04.2014 11:35 |

podobné články

Nejlevnější byty v Praze stojí víc než v jiných krajích. Nejdražší se nachází v centru

 
I ty nejlevnější byty v Praze přijdou zájemce o poznání dráž, než kupříkladu obyčejné byty mimo ni. Alespoň to vychází z průzkumu firmy Trigema. V průměru metr čtvereční v Praze vychází na 80 504 korun, což je nejvíce z celé republiky. Hned za Prahou se umístil Jihomoravský kraj, kde se za metr čtvereční platí 50 652 Korun. Nejlevnější byty jsou na Ústecku.
04.03.2018 13:25 |

podobné články

Odbory chystají další akce proti vládě, ve hře jsou stávky v dopravě

 
Odboráři chystají další akce proti vládě. Ve hře jsou stávky v dopravě i demonstrace. Dnes po jednání odborů to řekl předák Koalice dopravních odborových svazů (KDOS) Luboš Pomajbík. Podle jeho mínění by protest měl být do půlky května. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) dnes oznámila, že nebude dál chodit na tripartitu. K jednacímu stolu se vrátí, až vláda zastaví své reformy, či až u něj bude sedět jiný kabinet. Uvedl to šéf ČMKOS Jaroslav Zavadil. Podle premiéra Petra Nečase předáci vyhrocují napětí, vláda chce s odbory dál jednat.
25.04.2012 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9291 článků)

Odbory jsou nespokojeny s návrhem vlády na růst tarifů o čtyři procenta, ta jsou podle nich nedostatečná

 
Odboráři nejsou spokojeni s návrhem vlády, aby se pracovníkům veřejného sektoru zvedly platové tarify od ledna o čtyři procenta. Podle nich je takové navýšení platového základu nedostatečné a tarifní růst by měl být vyšší. ČTK to řekli mluvčí odborových svazů veřejné sféry z Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Pavel Bednář a šéf Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumír Dufek. Vláda se chystá v pátek s předáky jednat o tom, kolik přidávaných peněz by mělo putovat do základu a kolik do odměn.
30.08.2018 22:45 |

podobné články

Zdeněk Bakala prodal byty OKD

 
Přes 43.000 bývalých bytů OKD v Moravskoslezském kraji bude mít nového majitele. Stoprocentní podíl ve firmě RPG Byty, jež bývalé hornické byty vlastní a v níž má podíl podnikatel Zdeněk Bakala, kupuje mezinárodní investiční společnost Round Hill Capital. ČTK to dnes oznámil mluvčí Round Hill Capital pro Českou republiku Jiří Reichl. Cenu neuvedl.
06.08.2015 10:01 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (315 článků)

Zdeněk Bakala prodal byty OKD. No a Miroslav Kalousek...

 
Přes 43.000 bývalých bytů OKD v Moravskoslezském kraji bude mít nového majitele. Stoprocentní podíl ve firmě RPG Byty, jež bývalé hornické byty vlastní a v níž má podíl podnikatel Zdeněk Bakala, kupuje mezinárodní investiční společnost Round Hill Capital. ČTK to dnes oznámil mluvčí Round Hill Capital pro Českou republiku Jiří Reichl. Cenu neuvedl.
06.08.2015 14:31 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (315 článků) , Miroslav Kalousek (6706 článků)

Sdružení nájemníků nedoporučuje vypovídat smlouvy s RPG Byty

 
Sdružení nájemníků ČR (SON) odmítá výzvy představitelů nájemníků bývalých bytů OKD vlastněných společností RPG Byty, aby po změně majitele hromadně vypovídali nájemní smlouvy. Na úterní tiskové konferenci to prohlásil předseda Sdružení nájemníků ČR Milan Taraba. Podle něj český právní řád zachovává stávajícím nájemcům předkupní právo na byty, v nichž bydlí.
25.08.2015 12:31 |

podobné články

Dopravní odboráři žádají schůzku s Nečasem. Chtějí zastavit reformy

 
Koalice dopravních odborových svazů žádá o osobní setkání s předsedou vlády Petrem Nečasem. Odboráři s ním chtějí diskutovat o zastavení reforem, které považují za asociální. Vyplývá to ze čtvrtečního prohlášení Koalice odborových svazů.
05.05.2011 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9291 článků)

Peklo Nečasovy vlády: 40 tisíc odborářů a jejich řečníci

 
Sobotní demonstrace odborových svazů a občanských iniciativ na pražském Václavském náměstí skončila přečtením prohlášení, ve kterém organizátoři odsoudili vládní reformy. Ještě předtím z tribuny padla slova o vypovězení poslušnosti vládě a naštvanosti obyvatelstva. "V lidech se ukládá hněv," spílal z pódia předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil.
21.05.2011 12:10 |

podobné články

Odboráři se ráno rozhodnou, zda přijdou na tripartitu!

 
Představitelé odborových svazů zasednou ve středu v 7.30 ve své pražské centrále, aby se rozhodli, jestli se zúčastní mimořádného zasedání tripartity svolaného na 9. hodinu na vládu. Agenturu Mediafax o tom informoval 1. místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Václav Pícl.
14.06.2011 21:10 |

podobné články

Vedení ČMKOS se poradí o dalším postupu proti vládě

 
Předáci Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) se ve středu mimořádně sejdou a budou jednat o dalším případném postupu proti vládě. Šéfové některých odborových svazů se už zmínili o stávce. Předseda konfederace Jaroslav Zavadil zatím ale nechtěl nátlakové akce přiblížit. Odboráři zhodnotí také sobotní demonstraci na Václavském náměstí, uvedla ČTK.
25.04.2012 11:15 |

podobné články

Odbory v květnu opět přijdou na tripartitu

 
Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Jaroslav Zavadil se vrátí 10. května na jednání předsednictva tripartity. Zavadil to uvedl po skončení jednání odborových svazů a iniciativ, které nesouhlasí s plánovanými reformami vlády.
04.05.2012 16:45 |

podobné články

Odboráři nechystají do konce června celostátní protest

 
Na náměstí Winstona Churchilla v Praze se před Domem odborových svazů sešlo kolem 150 lidí, kteří se chystali na průvod. Odboráři se zatím na schůzi dohodli, že do konce června neproběhne žádný celostátní protest. Na akci před Domem odborových svazů byla například skupina Skutečná demokracie kontroverzního taxikáře Zdeňka Ponerta. Pochod měl začít ve 12 hodin, schůze odborářů se ale dostala do skluzu.
22.05.2012 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (170 článků) , Winston Churchill (119 článků)

Odboráři varují: Horníci už nemají co ztratit

 
Regionální rada odborových svazů Českomoravské konfederace odborových svazů Moravskoslezského kraje (RROS ČMKOS MSK) ve čtvrtečním prohlášení poděkovala horníkům, kteří ve středu demonstrovali v Ostravě. A varovala před dalšími akcemi, k nimž se propuštění mohou uchýlit, protože už nemají co ztratit.
19.09.2013 16:40 |

podobné články

Prezident Zeman bude s odbory jednat o růstu mezd nebo intervencích ČNB

 
O růstu mezd, intervencích České národní banky a zahraničních firmách v Česku budou dnes s prezidentem Milošem Zemanem jednat odboráři. Zástupci Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) i předsedové dalších odborových svazů se se Zemanem setkají v tomto formátu podruhé během jeho funkčního období.
10.11.2015 08:31 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)

MŽP: Čísla odborových svazů zdaleka nesedí

 
Reakce MŽP na čísla, prezentovaná konfederací odborových svazů k novele vodního zákona
17.08.2016 14:50 |

podobné články