Článek

Duchovní pouť Aleny Schillerové ji dovedla až na Čapák. Babišovo vysvěcení kapličky prožívala, lidé jí to nebaští

 
V areálu Čapí hnízdo, který patří Andreji Babišovi, se konala velká sláva. Kněz zde totiž vysvětil novou kapličku. "Měla jsem tu čest být při slavnostním vysvěcení nové kapličky v areálu Čapí hnízdo. Pomodlila jsem se, aby se stala místem pokoje, naděje a lásky. Aby každý, kdo k ní přijde, našel blízkost Boha a povzbuzení na své životní cestě," napsala k tomu na svém Facebooku Alena Schillerová. Lidé jí ale lásku ke křesťanství příliš nevěří a mají to za divadlo. 
04.07.2024 11:15 |

podobné články

Podobné články

Eliška Kaplický poprvé otevřeně: Jsem zamilovaná. Našel si mě sám

 
Pětatřicetiletá Eliška Kaplický, vdova po zesnulém architektovi Janu Kaplickém, je opět zamilovaná. Po čtyřech letech od smrti manžela jí vstoupil do života nový muž. Exkluzivně to přiznala v rozhovoru pro iDNES.cz. "Jsem zamilovaná," říká filmová producentka a ředitelka Nadačního fondu Kaplicky Centre. Další články k tématu: Jarní trendy představila Eliška Kaplický a její bratr Kryštof Závěr Varů: Kalousek vyvedl těhotnou manželku, Kaplicky ospalou dceru Tuším, že i u nás na Kaplického stavbu dojde, říká Eliška Kaplický MÓDNÍ POLICIE: Překvapila hippie Seidlová, bodovala sexy lady Kaplický Architekt Kaplický byl hračička. Celý život si potajmu lepil modely letadel Eliška Kaplický: Jsem ráda, že máme film, který by se Johanovi líbil
15.07.2013 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kaplický (168 článků)

Seďa (ČSSD): Čapák, Čapák a zase ten Čapák

 
Kauza Čapí hnízdo ukazuje, že stále platí rozdílný přístup k řešení politických kauz. Že to zhoršuje celou politickou kulturu v zemi zřejmě nikoho nezajímá.
14.11.2018 10:25 |

podobné články

Zeman byl u vysvěcení kaple. Ač ateista, přítomné na závěr překvapil

 
Poněkud netradiční akce v Lánech. Na okraji obory u vesnice, kde je letní sídlo hlavy státu se za účasti prezidenta Miloše Zemana konalo slavnostní vysvěcení zrekonstruované kapličky. Prezident v závěru své řeči, přestože známý ateista, vyzval účastníky, aby se pomodlili “Otčenáš”.
28.01.2020 20:46 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

Babiš odmítl, že Elišce Kaplicky nabídl křeslo ministryně kultury

 
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš odmítl informace, že nabízel funkci ministryně kultury filmové producentce a pražské zastupitelce za ANO Elišce Kaplicky Fuchsové. Informaci dnes přinesl server Aktuálně.cz. Kaplicky médiím řekla, že zvažuje, zda nabídku přijme, ovšem Babiš tvrdí, že s Kaplicky už dlouho nemluvil a místo ve vládě jí nemá v úmyslu nabídnout.
08.11.2017 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků)

Petice na podporu umístění kapličky Všech svatých na důstojném místě v blízkosti Veselské brány

 
Petice na podporu umístění kapličky Všech svatých na důstojném místě v blízkosti Veselské brány a tak, aby neutrpěl její historický a duchovní význam ani její vizuální kontinuita s Veselskou bránou stejně, jak je tomu v případě kapličky u Skalické brány na druhém konci Strážnice.
02.09.2017 21:00 |

podobné články

Přes tisíc českých katolíků odjelo do Izraele na národní pouť

 
Více než tisíc českých katolíků z celé republiky už odletělo do Izraele, kde v pátek začíná národní pouť. Doprovází je i většina českých a moravských biskupů v čele s pražským arcibiskupem, kardinálem Dominikem Dukou. Národní čtyřdenní pouť se do Izraele pořádá po 73 letech, jde o největší pouť českých věřících do Svaté země v historii. V neděli pouť vyvrcholí v Jeruzalémě, řada poutníků ale v Izraeli zůstane i příští týden, řekl v telefonickém rozhovoru Pavel Dokládal, pověřený koordinátor národní pouti Českou biskupskou konferencí. 
07.11.2013 14:01 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1154 článků)

Dcera Schillerové: Máma zažila 12 ministrů, manžel s Babišem nikdy nemluvil

 
Odmítnutí Babišovy náměstkyně Aleny Schillerové coby nové ministryně financí přitáhlo pozornost k rodině Schillerové. A to nyní i kvůli kauze údajného úniku informací od policie, ve které figuruje i podnikatel David Rusňák, nyní již býalý člen ANO a zeť Schillerové. Její dcera Petra Rusňáková je radní za ANO v Brně, zvažuje i kandidaturu do Sněmovny. Svou matku brání, že s podnikáním jejího muže nemá nic společného. A ani ten neudělal prý nic špatného.
22.05.2017 10:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rusňák (10 článků)

Stanjura zadal audit milionů za fotky Schillerové. Babiš od exministryně dává ruce pryč

 
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) zadal audit nákladů na mediální servis své předchůdkyně Aleny Schillerové (ANO), včetně milionů za fotografie a videa na sociální sítě. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz. Ministerstvo pod vedením Schillerové najalo profesionálního fotografa a kameramana, kteří pořizovali snímky a videa Schillerové, která si je pak dávala mimo jiné na osobní účty na sociálních sítích. Stát za platy fotografa a kameramana zaplatil od září 2020 do konce loňského listopadu 1,93 milionu korun, s odvody na zaměstnance 2,5 milionu. Schillerová tvrdí, že snímky sloužily k propagaci ministerstva.
03.02.2022 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (538 článků)

Instagram Aleny Schillerové v hledáčku policie! Byla jsem tváří ministerstva, hájí se

 
Národní centrála pro boj s organizovaným zločinem (NCOZ) se zabývá propagací bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) na sociální síti Instagram. Podle informací ČTK státní zástupce Jan Lelek řekl webu Neovlivní.cz, že by mohlo jít o podezření na porušení povinností při správě cizího majetku. Dle auditu ministerstva financí byli zaměstnanci úřadu, kteří tvořili obsah sociálních sítí Schillerové, nestandardně placeni.
04.04.2022 19:45 |

podobné články

ČNB: Stříbrná mince připomene 650 let od vysvěcení kaple sv. Václava v katedrále sv. Víta

 
Česká národní banka vydává letos již pátou stříbrnou minci. Pamětní mince vznikla u příležitosti 650 let od vysvěcení kaple sv. Václava v katedrále sv. Víta, jednoho z nejposvátnějších míst v českých zemích. Mince v nominální hodnotě 200 korun bude k dostání od 29. listopadu 2017.
28.11.2017 19:50 |

podobné články

Petr Čapák: Měl žít jen 20 let, slaví ale třicítku!

 
Tolik síly a vůle. A úsměvů na rozdávání. Takový je Petr Čapák (30) ze Vsetína. Přitom bojuje se smrtelnou svalovou dystrofi í. Nadaný výtvarník leží ve vsetínské nemocnici na oddělení anesteziologie a resuscitace. S dýcháním mu pomáhají přístroje.
18.05.2009 05:05 |

podobné články

Nevyléčitelně nemocný malíř Petr Čapák: Poslední výstava

 
Petr Čapák (31), regionální výtvarník ze Vsetína, který trpí svalovou dystrofií, uspořádal svou poslední výstavu. Smrtelná nemoc mu už ale nedovolila, aby se jí zúčastnil. Jeho stav se zhoršuje, je už trvale napojen na kyslík a nezvládne ani sezení na vozíčku.
22.09.2010 05:15 |

podobné články

Jako když po hokeji hodíš vlajku na kredenc: Lidé se smějí kostýmku Aleny Schillerové

 
Lidé na sociálních sítích žijí fotkou Aleny Schillerové v kostýmu, který je ušitý do tvaru české vlajky. Některé snímek pobavil, jiní ale na ministryni nadávají s tím, že jde o hanobení vlajky. Řada lidí přitom neví, že jde o fotomontáž neznámého vtipálka.
04.02.2021 18:55 |

podobné články

Krásná Eliška Kaplicky je dva a půl roku po manželově smrti stále sama

 
Je mladá a krásná. Přesto žije sama s dcerou Johankou. Řeč je o Elišce Kaplicky. Vdova po architektu Janu Kaplickém si dva a půl roku od manželovy smrti stále nenašla nového partnera. "Dcera je můj partner," řekla Super.cz Eliška Kaplicky. S dcerou pendluje mezi Prahou a Londýnem, kde stále není dořešena Kaplického pozůstalost. Na skok se zastavila na karlovarském filmovém festivalu.
09.07.2011 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kaplický (168 článků)

Eliška Kaplicky stráví Vánoce se synem zesnulého Jana, odstřižená od světa

 
Manželka zesnulého architekta Jana Kaplického a pražská zastupitelka Eliška Kaplicky (37, ANO) stráví letos Vánoce v Praze. Vypne telefon a bude čekat, až Ježíšek přinese stromeček i dárky. Kaplicky zároveň ráda zajde na trhy, nejvíce se jí líbí ty na Staroměstském náměstí. „Zejména když vyjdete na věž, je to nádhera. Ale vadí mi tu moc trdel,“ říká ve vánočním rozhovoru pro Blesk.cz.
24.12.2015 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kaplický (168 článků)

„Je to kachna.“ Babiš odmítl, že by řízení kultury nabídl vdově po Kaplickém

 
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš odmítl informace, že nabízel funkci ministryně kultury filmové producentce a pražské zastupitelce za ANO Elišce Kaplicky Fuchsové. Informaci ve středu přinesl server Aktuálně.cz. Kaplicky médiím řekla, že zvažuje, zda nabídku přijme, ovšem Babiš tvrdí, že s Kaplicky už dlouho nemluvil a místo ve vládě jí nemá v úmyslu nabídnout.
08.11.2017 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků)

Elišku Kaplicky namíchla Krnáčová: Vyžvanila její tajemství!

 
Politička Eliška Kaplicky (40) dlouhá léta žila sama a veškerý čas věnovala dceři Johance (9), která se narodila v den, kdy její otec Jan Kaplický (†71) zemřel na náhlé selhání srdce jen pár hodin po jejím příchodu na svět. Teď má ale Eliška zase důvod se radovat. Porodila v tajnosti dceru Miu Stellu (4 týdny).
03.12.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kaplický (168 článků)

Začala Matějská pouť: Kvůli špatnému počasí přišlo méně lidí, říká provozovatelka Kočková

 
Matějskou pouť, která v sobotu 5. března začala na pražském Výstavišti, do 15:00 navštívilo zhruba tisíc lidí. Eva Kočková za provozovatele řekla, že návštěvnost je nižší než při otevíracích dnech v minulosti, což je dáno horším počasím. Pouť se letos koná po roční pauze, loni nebyla kvůli pandemii koronaviru vůbec a rok před tím trvala jen 14 dnů. Letos pouť začala o deset dní později, tradiční datum zahájení je 24. února na sv. Matěje. Návštěvníci budou moci atrakce na Výstavišti navštívit do 18. dubna.
05.03.2022 17:25 |

podobné články

Zaorálek přísně o náhradnici Babiše: Z Schillerové nejsem nadšený

 
Místopředseda ČSSD a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek není nadšený z nominace náměstkyně Andreje Babiše (ANO) Aleny Schillerové na post ministryně financí. Řekl to v rozhovoru pro Blesk.cz. Hnutí ANO ji mělo ve středu navrhnout na jednání koaliční rady. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) čeká, až návrh pošle Babišovo hnutí písemně.
11.05.2017 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků) , Bohuslav Sobotka (9583 článků)