Článek

Důchodkyně (85) zničila starodávnou fresku! A teď za to chce peníze!

 
Španělská důchodkyně Cecilia Giménezová (85) se nechvalně proslavila skoro po celém světě, když se vlastními silami snažila opravit fresku v kostele ve vesnici Borja. Z dobrého úmyslu vyšla noční můra všech umělců a stařenka se mohla jen bránit, že své dílo ještě nedokončila.
22.09.2012 12:10 |

podobné články

Podobné články

Zničila fresku: Za "vylepšení" Ježíše chce ještě honorář

 
Španělská důchodkyně Cecilia Gimenéz, jež svévolně »zrestaurovala« nyní už celosvětově známou fresku Ježíše v kostele v městečku Borja, a to dost amatérským způsobem, chce nyní za své dílo honorář a řeší to skrze právníky.
22.09.2012 22:45 |

podobné články

Důchodkyně opravila fresku Ježíše tak, že je z něj mazanice

 
Španělská důchodkyně se pokusila zrestaurovat 120 let starou fresku. Její dílo však dopadlo katastrofálně. Z Ježíše udělala mazanici podobnou vlkodlakovi.
23.08.2012 14:55 |

podobné články

Seniorka, která přemalovala fresku Ježíše po svém, chce dostat zaplaceno

 
Důchodkyně, která v kostele u španělské Zaragozy svérázným způsobem zrestaurovala fresku Ježíše Krista z 19. století tak, že z ní udělala mazanici, chce peníze. Když se totiž zpráva o jejím díle rozlétla do světa, zájem turistů o návštěvu kostela Santuario de Misericodia začal být tak veliký, že v něm začali vybírat vstupné.
21.09.2012 08:35 |

podobné články

Vtipálci restaurují další klasická díla po vzoru španělské důchodkyně

 
Internet se dál baví prací španělské amatérské restaurátorky. Podivný obličej tak dostala Mona Lisa, postava na obraze Výkřik od slavného norského expresionisty Edvarda Muncha či znovu Ježíš a pro jistotu i všichni apoštolové z Da Vinciho Poslední večeře. Další články k tématu: VIDEO: Celý opadával, hájí se autorka zfušované fresky Ježíše Španělská babička „zrestaurovala“ starou fresku Krista, natřela mu líce Kostelní freska s Gagarinem a rudoarmějcem vyvolává mezi Poláky spory Na fresku kazašského kostela domalovali politika, vítal příchod Krista Fresce vrátíme tvář, věří odborníci. Přežít může i úprava od penzistky
18.06.2012 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Mona Lisa (73 článků)

Důchodkyně amatérsky přemalovala fresku v kostele, připadala jí oprýskaná

 
Osmdesátnice ze španělské Zaragozy vyrazila dech odborníkům, když přemalovala fresku Ježíše v jednom tamním kostele. Myslela si, že je oprýskaná, tak ji chtěla vylepšit. Výsledkem je obludnost připomínající všechno možné, jen ne Ježíše.
23.08.2012 10:10 |

podobné články

Babička, která zničila fresku Ježíše, má vlastní výstavu! Jak to dopadlo?

 
Vzpomínáte si ještě na španělskou důchodkyni, která po svém "opravila" fresku Ježíše Krista? Cecilia Giménezová (80), chtěla jen pomoct, ale výsledek připomínal spíš kresbu malého dítěte. Jenže to byl jen začátek její kariéry...
14.08.2013 23:00 |

podobné články

Důchodkyně zničila fresku, teď chce za svou mazaninu autorský honorář

 
Místo Ježíše je to "chlupatá opice".
25.09.2012 09:40 |

podobné články

Italský údržbář šlápl vedle a zničil 500 let starou fresku ve Florencii

 
Jediný špatný krok bude nejspíš proklínat italský údržbář, který prošlápl 500 let starou fresku ve slavné Galerii Uffizi ve Florencii. Informovala o tom italská média.
08.02.2013 08:10 |

podobné články

Babička chtěla opravit fresku v kostele: Zbyla z ní jen mazanice

 
Španělská babička Cecilia Garcia se už nemohla koukat na to, jak freska v jejím oblíbeném kostele chátrá. Proto se rozhodla, že ji opraví na vlastní pěst. Vzala barvičky a obraz Ježíše obnovila. A výsledek? Ten stoji opravdu za to, důchodkyně totiž rozhodně nemaluje jako Michelangelo.
23.08.2012 16:15 |

podobné články

K neuvěření: Hvězdu seriálu Ulice napadla důchodkyně. Kvůli hranému znásilnění!

 
Popularita je jistě krásná věc, ale má i své stinné stránky! O tom se mohl na vlastní oči přesvědčit herec Václav Svoboda, který je jednou z hlavních tváří seriálu Ulice. Představitel Lumíra Nykla zažil napadení od brutální důchodkyně kvůli tomu, že podle scénáře sehrál znásilnění seriálové manželky Světlany. „Důchodkyně mě zmastila deštníkem,“ přiznal Super.cz Svoboda.
12.09.2013 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Svoboda (192 článků) , Lumír Nykl (24 článků)

Babička zničila fresku Ježíše: Místní by jí měli děkovat! Do města proudí davy turistů

 
Už jsou tomu čtyři roky od doby, kdy se osmdesátiletá španělská babička Cecilia García zapsala do historie jako nejhorší umělkyně všech dob. Její velmi úsměvná oprava fresky Ježíše obletěla celý svět. Místní by jí ale měli děkovat…
04.04.2016 17:15 |

podobné články

Důchodkyně Jana H. (65) přišla o desetitisíce: Nájemnice jí zničila byt!

 
Důchodkyně Jana H. (65) se rozhodla pronajmout byt, který nevyužívala. Chtěla navíc podpořit mladou ženu na studiích. „Olga A. pochází z Ruska, studuje v Praze. Pronajali jsme jí byt, zároveň tak mohla získat povolení k pobytu. I s tím jsme jí pomohli,“ vypráví Jana. Jenže dobrosrdečnost se v tomto případě nevyplatila!
21.11.2012 05:10 |

podobné články

Majitel bytu odmítl invalidní nájemnici vrátit peníze z kauce a přeplatky: Pomohl jí Ombudsman Blesku!

 
Lakomému pronajímateli bytu naletěla invalidní důchodkyně z Ostravy. Po skončení nájmu jí odmítl vrátit kauci i přeplatek za služby. Díky Ombudsmanovi Blesku má už ale napálená důchodkyně své peníze zpátky.
27.06.2016 10:05 |

podobné články

Plast místo plechu: Nejstarší armáda světa bude mít vytištěné helmy

 
Postávat v pálícím římském, potažmo vatikánském sluníčku není samo o sobě žádný med. Ale pokud při tom ještě máte na hlavě těžkou železnou helmu, v ruce starodávnou halapartnu a jste nacpaní do pestrobarevné historické uniformy, je to jen něco pro ostré hochy z papežské Švýcarské gardy. Ale i jim by se teď mohlo trochu ulevit.
17.04.2018 09:20 |

podobné články

Důchodkyně Irena Hájková darovala milion Klokánku a teď...Všichni po ní chtějí peníze!

 
Důchodkyně Irena Hájková (74) se rozhodla prodat svůj dům a darovat zařízení pro opuštěné děti Klokánek milion korun.
18.03.2011 12:10 |

podobné články

Trump už mluví jako důchodkyně Věra z novin. Chce zakázat internet

 
„Já bych všechny ty internety a počítače zakázala,“ řekla v dnes už legendární novinové anketě tehdy 72letá důchodkyně Věra Pohlová. Lidé, kteří se jí smáli, by ale měli zpozornět. S podobnou myšlenkou totiž teď vyrukoval prostořeký republikánský kandidát na prezidenta USA Donald Trump (69). Bylo to poté, co prohlásil, že by do Ameriky nepouštěl žádné muslimy.
10.12.2015 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4114 článků)

Syn exprimátora Béma: Amputaci ruky jsem si zasloužil za svou minulost

 
Na veřejnost se dostalo amatérské video, na kterém mluví syn bývalého primátora Prahy Pavla Béma otevřeně o svém zranění. Jáchym Bém si v polovině března poranil ruku, když opilý lezl na starodávnou kašnu uprostřed Prahy na Uhelném trhu. Část sochy se uthla a rozdrtila mu ruku. Poranění horní končetiny bylo natolik vážné, že mladému Bémovi museli ruku amputovat.
05.05.2011 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (822 článků)

V zahradě Slovanského domu v Praze stojí archa

 
Nejde o blázna, který by se nechal unést poselstvím konce světa podle mayského kalendáře. Čtyřicetiletý Petr Schel je sochař, který se už počtvrté postaral o výstavu v zahradě Slovanského domu. Letos se však nechal inspirovat jak starodávnou civilizací, tak apokalypsou, která se na nás podle mnohých řítí.
02.07.2012 17:20 |

podobné články

Bartošová v troskách? Rozzářenou Ivetu potkali turisté u zřízeniny starého hradu..

 
Jaro klepe na dveře a Iveta Bartošová (47) už je celá nedočkavá. Nevydržela sedět doma, oprášila kovbojské boty a se svým manželem Josefem Rychtářem vyrazila na výlet. Nadšeně prolézala zříceninou a vyzkoušela si starodávnou pumpu.
17.03.2014 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6723 článků)