Článek

Důchodce v Ostravě zaútočil na Ukrajinku. Unikátní experiment ukázal, zda se Češi dokáží zastat napadené

 
Jsou Češi schopni a ochotni zastat se Ukrajinky, kterou verbálně i fyzicky napadá agresivní český důchodce? Tuto otázku se rozhodl prozkoumat český filmař Jan Látal. V Ostravě připravil několik situací, při nichž najatí herci nahráli scénku, a tvůrci následně čekali, zda se Češi ukrajinské ženy zastanou, nebo budou nečinně přihlížet. Celou situaci osmkrát zopakovali.
09.11.2023 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Látal (5 článků)
Podobné články

Vrazi! Gestapáci! zuří lidé kvůli úmrtí mladíka v Březnici: Zastal se T. (†24) napadené ženy?

 
Nejdřív konflikt mezi čtyřmi lidmi, pak zásah strážníků, bezvědomí a nakonec smrt mladého T. (†24). Co celému incidentu předcházelo a jak se odehrál, vyšetřuje kriminálka. Lidé na sociálních sítích uvádějí, že se mrtvý mladík měl zastat napadené ženy. Na strážníky se zároveň valí vlna kritiky.
08.08.2021 05:35 |

podobné články

Žena, či muž? Při zvaní na pracovní pohovor nehraje pohlaví roli, ukázal experiment

 
Pokud uchazeč o práci nabídne stejnou kvalifikaci a zkušenosti, není u českých firem důležité, zda jde o muže, či ženu. V případě starších uchazečů dokonce firmy často dávají přednost ženám, bez ohledu na to, zda mají děti, či nikoli. Ukázal to experiment Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA) při institutu CERGE-EI.
06.03.2015 18:16 |

podobné články

Podnikatel spustil netradiční experiment: Mezi své sledující rozdělí majlant

 
Japonský miliardář Jusaku Maezawa rozdá celkem jednu miliardu jenů (asi 208 milionů Kč) tisícovce lidí, kteří ho sledují na twitteru. Zajímá ho, zda jim tento sociální experiment, jak to nazval, přinese štěstí, informovala agentura Reuters. Maezawa experiment spojuje s myšlenkou základního nepodmíněného příjmu.
09.01.2020 10:05 |

podobné články

Pirátská politička se místo gratulací dočkala odporných hejtů. Zastat se jí musel Ivan Bartoš

 
Zatímco některé nešvary se v dnešní společnosti daří vymýtit, jiné, jak se zdá, bohužel přetrvávají. Své o tom nyní ví i politička Zuzana Klusová, která byla zvolena na 3. místo pirátské kandidátky do Evropského parlamentu. Kromě gratulací jí ale přišlo i něco, co nejspíš nikdo nečekal. V komentářích na sociální síti X (dříve Twitter) se objevila celá řada odporných komentářů, kvůli kterým se jí musel zastat i samotný předseda Pirátů Ivan Bartoš.
18.09.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2834 článků) , Ivan Ivan (412 článků)

(Ne)chutný experiment: Žena jedla šest dní jen psí žrádlo a zhubla!

 
Nechutný experiment? Ale kdeže! Šest dní se Američanka Anne Kadet neživila ničím jiným, než psími granulemi a konzervami. Zjistila totiž, že strava jejího psího miláčka je stejně kvalitní jako ta její, ale o dost levnější. Experiment pak přinesl zajímavé výsledky...
04.11.2014 21:00 |

podobné články

Slavný vězeňský experiment byl podvrh. Student zhroucení hrál, měl se učit

 
Stanfordský vězeňský experiment světoznámého psychologa Philipa Zimbarda byl pravděpodobně podvrh. Jde přitom zřejmě o nejslavnější univerzitní experiment svého druhu a jeho poznatků využívají psychologové i politici po celém světě. Novinář Ben Blum ve své investigativní práci došel k závěru, že mnohé momenty a situace během pokusu byly sehrané či zmanipulované, informují světová média.
21.06.2018 13:00 |

podobné články

Svět ji obdivuje, ale Slováci zuří! Kdo se musel jejich MISS PNEUMATIKA nakonec zastat?

 
Mluví o ní snad celý svět, který řeší nejen její krásu, ale hlavně kilogramy. Slovákům se finalistka Miss Slovensko 2017 Dominika Dávidová (23) moc nelíbí a hrubě ji uráží. Kdo se jí musel nakonec zastat?
06.05.2017 21:30 |

podobné články

Když tak volá, nechce se zastat Čechů? Vzkaz pro Pavla. Z jeho bývalé strany

 
Neomezená stávka zaměstnanců jihokorejské firmy Nexen na Lounsku pokračuje. Část stávkujících byla protestovat i před jihokorejskou ambasádou, kam je přišla podpořit Jana Maláčová. Pro odboráře požaduje podporu vlády. „Těch 200 stávkujících bojuje za nás všechny!“ Kateřina Konečná se dovolává telefonátu Petra Pavla do Jižní Koreje. Měl by se podle ní zastat českých pracovníků.
01.02.2023 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (485 článků) , Petr Pavel (2639 článků)

Experiment ukázal, co hrozí islamofobům v Kanadě

 
Experiment, který v kanadském městě Hamilton provedl režisér se dvěma herci, ukázal, že Kanaďané jsou připravení bránit muslimy v případě, že je někdo slovně napadá a uráží. Stalo se tak v reakci na nedávný útok radikálního islamisty v Ottawě.
02.11.2014 14:20 |

podobné články

Unikátní experiment: Jak (ne)hoří dům

 
Oheň znamená obrovské nebezpečí. Je o to větší, pokud máte dům postavený z méně odolných materiálů. Že se nevyplatí šetřit na nepravém místě, potvrdil unikátní experiment hasičů.
22.06.2013 05:15 |

podobné články

Cesty na Mars zase o krůček blíže: Mikroby dokáží na rudé planetě přežít

 
Až se lidé jednou ocitnou na povrchu Marsu, nepřistanou tam sami. S nimi přiletí i překvapiví pomocníci, ti budou ale až moc titěrní k zaznamenání lidským okem. Půjde totiž o mikroby, kteří dokáží kosmonautům pomoci v dýchání i odstraňovaní odpadů. Že tam budou miniaturní organismy schopné přežít, dokazuje experiment astrobiologů z Arkansaské univerzity.
29.01.2017 15:15 |

podobné články

Za útok na důchodce bouracím kladivem si muž odpyká 22 let, potvrdil soud

 
Za brutální napadení důchodce v Hradci Králové si recidivista Josef Hladík s konečnou platností odpyká 22 let ve vězení. Jeho stížnost odmítl Ústavní soud (ÚS). Hladík na oběť zaútočil bouracím kladivem a těžkou truhlářskou svorkou, soudy čin kvalifikovaly jako pokus o vraždu. Důchodce přežil díky náročné operaci. ÚS stížnost v neveřejném řízení označil za zjevně neopodstatněnou. 
22.04.2013 10:05 |

podobné články

Na ministra Pelikána zaútočil důchodce poplašnou pistolí

 
Na ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (za ANO) v pátek při otevírání výstavy boromejek v Praze ve Valdštejnské ulici zaútočil důchodce. Upozornil na to server blesk.cz s tím, že v těsné blízkosti na Pelikána vypálil několik ran z kuličkové či poplašné pistole. Muže zpacifikovala ministrova ochranka.
29.05.2015 14:01 |

podobné články

Sociální experiment: Jsou pro vás bezdomovci neviditelní?

 
Experiment ukázal, že lidé bez střechy nad hlavou jsou pro kolemjdoucí tak běžnou záležitostí, že si ani nevšimnou, když místo nich na zemi leží jejich matka nebo manželka.
25.04.2014 17:45 |

podobné články

Sociální experiment: Jsou pro vás bezdomovci neviditelní?

 
Experiment ukázal, že lidé bez střechy nad hlavou jsou pro kolemjdoucí tak běžnou záležitostí, že si ani nevšimnou, když místo nich na zemi leží jejich matka nebo manželka.
25.04.2014 17:45 |

podobné články

Smutný experiment: Žebráka rozplakala síla štědrosti

 
Představte si, že jdete po ulici s jídlem ruce, když v tom vás někdo osloví, že má hlad a jestli byste mu nedali kousek. Rozdělili byste se? Nový sociální experiment ukázal krutou realitu. Ovšem čas od času se objeví případ, který vžene slzy do očí. Doslova!
05.11.2014 11:30 |

podobné články

Experiment ukázal, jak jsou lidé lhostejní k prostředí, kde žijí

 
Vadí vám, když lidé odhazují odpadky po ulici? A kdybyste při tom někoho viděli, řekli byste něco, nebo to raději nechali být? Mladík z Bahrajnu udělal sociální experiment - házel odpadky po ulici a skrytá kamera točila reakce lidí, kteří prošli kolem. Většina z nich byla lhostejná.
06.04.2015 07:31 |

podobné články

Experiment odhalil, jak jednoduché je v baru hodit do pití drogy

 
Dáváte si v baru pozor na své pití? Pokud ne, možná váš přístup změní experiment jednoho amerického vtipálka. Ten totiž ukázal, jak snadné je nepozorovaně hodit dívce do pití drogy.
09.06.2015 10:16 |

podobné články

Psi se své majitele v nouzi snaží zachránit, ale neumí to, ukázal test

 
Neobvyklý experiment se rozhodli provést dva psychologové Joshua Van Bourg a Clive Wynne z Arizonské státní univerzity. Speciálně vycvičení psi dokážou člověku zachránit život, jak jsou na tom ale ve vztahu ke svému páníčkovi ti, kteří žádným takovým výcvikem neprošli? Experiment naznačil, že pes udělá všechno pro to, aby svého pána zachránil. Bohužel však většinou neví, co přesně má udělat.
06.06.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Joshua Joshua (17 článků)