Článek

Dua Lipa vydala album navzdory pandemii

 
Pandemie koronaviru zhatila mnoha hudebníkům plány. Nebyla zrušena jenom turné, některé hvězdy odložily i vydání svého alba. Za všechny jmenujme například americkou zpěvačku Lady Gaga, skotskou kapelu Biffy Clyro či americkou trojici Haim. Britská zpěvačka Dua Lipa se však rozhodla své druhé album Future Nostalgia vydat, ač o tom mnoho hodin pochybovala.
10.04.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Lady Gaga (1447 článků) , Dua Lipa (25 článků)
Podobné články

RECENZE: Dua Lipa zopakovala inspiraci v osmdesátkách

 
Britská zpěvačka Dua Lipa vydala druhé album Future Nostalgia a provází ho bezmála nadšenými slovy o tom, že objevila pop a diskotékovou muziku osmdesátých let. Její nové skladby skutečně takto inspirované jsou, proti tomu žádná. Zpěvačka však neučinila nijaký objev. V podobném duchu se nesla i její debutová deska z roku 2017.
05.04.2020 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Dua Lipa (25 článků)

Brit Awards letos ovládla zpěvačka Dua Lipa

 
Britské hudební ceny Brit Awards letos ovládla londýnská zpěvačka Dua Lipa, která si odnesla ocenění za album roku i za nejlepší ženskou umělkyni. V kategorii nejlepší zpěvák zvítězil londýnský rapper J Hus. Skupinou roku se poprvé v historii ocenění stalo čistě ženské uskupení Little Mix, napsala agentura Reuters.
12.05.2021 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Little Mix (15 článků) , Dua Lipa (25 článků)

Dua Lipa řádila na Brit Awards: Sexy podvazková show!

 
Letošní předávání hudebních cen Brit Awards ovládla zpěvačka Dua Lipa (25). Sexy Londýňanka si odnesla ocenění za Nejlepší britské album a Nejlepší sólovou umělkyni a navíc předvedla pěkně žhavou show.
13.05.2021 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Dua Lipa (25 článků)

Nová alba: Pearl Jam, 5 Seconds of Summer či Dua Lipa

 
Tři velká jména vydala svá nová alba v době koronaviru. Někteří výrazní umělci emise svých kolekcí posunuli, nedávno například Lady Gaga. Pearl Jam, 5 Seconds of Summer i Dua Lipa ale slib splnili. S nimi i zajímavá kanadská zpěvačka a autorka Jessie Reyezová.
01.04.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Lady Gaga (1447 článků) , Pearl Jam (20 článků) , Dua Lipa (25 článků)

Z jednání starostů ORP Česká Lípa a Nový Bor

 
Dnešní dopoledne v České Lípě patřilo starostům měst a obcí ORP Česká Lípa a ORP Nový Bor, které pro ně organizovalo město Česká Lípa ve spolupráci s městem Nový Bor. Setkání se konalo v Hotelu Lípa a zúčastnilo se jej více než padesát zástupců jednotlivých měst a obcí.
11.03.2011 16:25 |

podobné články

Zpěvačka Dua Lipa trpí klaustrofobií

 
Zpěvačka Dua Lipa trpí klaustrofobií. Má těžkou formu tohoto chorobného děsu a často ji ve stísněných prostorách přepadá pocit, že se zadusí. Ačkoli prý dobře ví, že její strach je iracionální, není schopna se ovládat a propadá panické hrůze kdykoli ji někdo omezuje či je ve stísněných podmínkách.
30.10.2017 19:30 |

podobné články

Na Sziget míří Dua Lipa, Calvin Harris, Kings of Leon či The Strokes

 
Obří festival Sziget hlásí jména jako Dua Lipa, Calvin Harris, The Strokes a Major Lazer. V současnosti jde o zřejmě nejslavnější festival populární hudby ve střední Evropě, na obrovské akci pravidelně vystupují desítky světových hvězd. Koná se od roku 1993 v Budapešti na ostrově Óbudai na Dunaji. Letos proběhne od 5. do 11. srpna.
13.02.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Calvin Harris (72 článků) , Dua Lipa (25 článků) , Leon Harris (1 článek)

Dua Lipa slaví 25: Jméno zpěvačky, jejíž rodiče pocházejí z Kosova, má zvláštní význam

 
Anglická zpěvačka Dua Lipa, která dnes slaví pětadvacáté narozeniny, toho ve svém životě stihla už tolik, kolik jiný nestihne za celý život. Rodačka z Kosova sbírá jedno ocenění za druhým a její písničky zní ve většině světových hitparádách. Mnoho jejích singlů má několik milionů zhlédnutí. Začátky však tato krásná zpěvačka lehké neměla.
22.08.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Dua Lipa (25 článků)

Česká Lípa: Centrum textilního tisku se otevřelo veřejnosti

 
Město Česká Lípa dnes poprvé otevřelo Centrum textilního tisku, které bude provozovat jeho příspěvková organizace Lipý Česká Lípa.
18.02.2011 20:30 |

podobné články

Česká Lípa: Čipování psů bude povinné

 
Zastupitelstvo města Česká Lípa na svém červnové zasedání schválilo novou Obecně závaznou vyhlášku města Česká Lípa k trvalému označování psů a evidenci označených psů a jejich chovatelů" s platností od 1. ledna 2012.
07.07.2011 11:45 |

podobné články

15. Lípa Musica začíná netradičním prologem

 
Oslavy 15. výročí Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica odstartují mimořádně již v květnu projektem unikátně spojujícím křesťanskou a budhistickou tradici. Česká Lípa se stane jedním ze zastavení společného evropského turné rezidenčního souboru Schola Gregoriana Pragensis a japonského souboru Gjosan-rjú Tendai Šómjó, které nese název Blízké hlasy z dáli. Mimořádný koncert se uskuteční v pátek 20. května v českolipské bazilice Všech svatých. Pro návštěvníky je navíc připravena beseda s umělci, která proběhne před koncertem. Vstupenky jsou ještě v prodeji.
13.05.2016 17:40 |

podobné články

Druhý týden festivalu Lípa Musica nabídne Zlato v Prysku, Labyrint lásky i Hradišťan

 
Po úspěšném zahajovacím víkendu, který nabídla tři vyprodaná koncertní zastavení v České Lípě, Zahrádkách a Filipově u Rumburku, bude od 22. 9. 16. ročník MHF Lípa Musica pokračovat dalším hudebním víkendem. V pátek Lípa Musica zavítá do Prysku, kde nabídne neotřelé spojení australského tradičního nástroje didgeridoo s lidským hlasem v programu složeném z mariánských písní z Kodexu Speciálník a odkazu Hildgerdy z Bingenu.
19.09.2017 18:10 |

podobné články

České dráhy: Parní vlaky připomenou 150 let trati Bakov nad Jizerou – Česká Lípa – Rumburk

 
České dráhy vypraví v sobotu 11. listopadu v rámci oslav 150 let od zahájení provozu na trati Bakov nad Jizerou – Česká Lípa zvláštní parní vlaky. Bohatý doprovodný program je připravený ve stanicích Česká Lípa, Nový Bor a Doksy. Z Doks přes Českou Lípu do Nového Boru a zpět pojede parní vlak tažený lokomotivou „Kafemlejnek“, z České Lípy do Nového Boru, Doks a zpět vyrazí historický vlak tažený lokomotivou „Šlechtična“.
08.11.2017 07:35 |

podobné články

Volfová (ANO): Česká Lípa alibisticky unikla oprátce, kterou si chtěla sama navléct

 
Komentář k plánovanému vstupu Města Česká Lípa do společného dopravního podniku s BusLine MAD Česká Lípa s.r.o.
22.03.2018 17:15 |

podobné články

Strom hrdina! 250 let stará lípa se zrodila na zahrádce, teď usychá na haldě v Ostravě

 
Památným, ale zcela zapomenutým stromem, je lípa na Podborčí ve Slezské Ostravě. Strom je jediným svědkem života v osadě, kterou pohřbila těžba uhlí. Lípa přežila, ale teď umírá. Parta nadšenců jí chce pomoci.
13.06.2021 11:50 |

podobné články

Slavná zpěvačka to pěkně schytala od sledujících: Rozezlilo je, že vyrazila na striptýz

 
Po nedělním udílení cen Grammy se každý účastnil after party podle svého gusta. Zpěvačka Dua Lipa  (24) vyrazila do známého strip clubu v Hollywoodu s kolegyněmi z oboru, zpěvačkami Lizzo a Rosalíou. Lizzo vše poctivě dokumentovala na svém instagramovém účtu. Na videích níže je vidět mimo jiné, jak Dua hází dolarové bankovky na tančící striptérky.
30.01.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Dua Lipa (25 článků)

Lipa opět zpíval Lasicu a pokřtil Návštěvu po rokoch

 
Fenomén slovenské i české hudební scény Peter Lipa a zpívající herec Milan Lasica, který píše pro Lipu texty, představili ve čtvrtek v pražské Malostranské besedě nové album Návštěva po rokoch.
22.11.2013 11:07 |

podobné články

Osobnosti: Milan Lasica (120 článků) , Peter Lipa (12 článků)

Lipo interview: Hudba pro mě není spotřební zboží. Je to způsob vyjádření

 
Druhé studiové album libereckého rodáka Jonáše Červinky aka Lipa je z velké části o vztazích, podle zpěváka jsou písničky tohoto typu zajímavější.  "Společensky angažované písně rychle stárnou,"  soudí bývalý člen dua BPM. Skutečnost, že jsou jeho nynější kousky inteligentnější, přikládá  Lipo  hlavně věku a zkušenostem:  "Cítím, že jsem vstoupil do dospělého života, což nutně ovlivňuje texty."
10.07.2014 15:06 |

podobné články

Mig 21 interview: Když album, tak Album

 
Mig 21  nikam nespěchají - na nové album s názvem Album čekali fanoušci dlouhých deset let.  "Původně jsme ho chtěli vydat až v roce 2016, takže vlastně vychází o dva roky dřív,"  říká v rozhovoru s obvyklou nadsázkou frontman Jirka Macháček. Album vychází 3. října, ve stejný den vyráží kapela na turné.
24.09.2014 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Macháček (276 článků)