Článek

Drulák: Rusko válka s Ukrajinou nezničí. Spojí ho s Čínou a pak půjde po nás

 
Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou dál narůstá. Někdejší náměstek Ministerstva zahraničních věcí Petr Drulák varuje, co všechno by mohlo nastat. A nabízí cestu, jak napětí mezi těmito zeměmi snížit.
15.12.2021 11:30 |

podobné články

Podobné články

Zase děláme to, čím jsme se sem dostali. Drulák k nám a Ukrajině

 
Sankce Rusko poškodí, ale nijak neovlivní Putinovo chování ve vztahu k Ukrajině. PL to řekl profesor Petr Drulák, expert na mezinárodní vztahy, bývalý první náměstek na Ministerstvu zahraničních věcí. Za velmi nebezpečné považuje možnost vojenských dobrovolníků z naší země či Západu, což by nás přímo zatáhlo do války. Drulák i ve vztahu k jaderným hrozbám říká, že Putin hraje – vědomě hazarduje a bude-li zahnán do kouta, udělá cokoliv. „Když tohle prohraje, tak skončí,“ konstatuje expert.
01.03.2022 14:00 |

podobné články

Těžké pro Macrona. Jinak než posledně. Drulák po volbách

 
Profesor Jan Eichler a politolog Petr Drulák byli hosty speciálního vysílání CNN Prima NEWS, které se věnovalo prezidentským volbám ve Francii. „Určitě mu pomohla válka na Ukrajině, protože v takových chvílích většinou voliči mají tendenci sázet na jistotu,“ uvedl k vítězství Macrona mimo jiné Drulák.
25.04.2022 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Prima (64 článků)

Fiala? Proč, diví se Drulák. Vážné věci: Dolar, Čína a Rusko, velké změny, závěr války

 
Premiér Fiala v bombardovaném Kyjevě se zákazem vycházení? Expert na mezinárodní vztahy, někdejší první náměstek ministra zahraničí a pedagog profesor Petr Drulák, nechápe, jaký smysl cesta tří premiérů do válečné zóny měla. Zamýšlí se především nad světovým uspořádáním, postavením Číny a vznikem alternativní ekonomické zóny mimo Západ. A Spojené státy? Proti Evropě prý nenesou prakticky žádné náklady. Drulák naznačuje, že hlavní slovo ve Washingtonu nemá Joe Biden ani jeho viceprezidentka. Za Donalda Trumpa by prý byl jeden velký rozdíl.
17.03.2022 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5854 článků) , Joe Biden (797 článků) , Petr Fiala (3684 článků)

Drulák: Před fanoušky se hráči odepsali sami!

 
Radek Drulák se exkluzivně pro TV NOVA a náš web tn.cz vyjádřil k hanlivému popěvku českých fotbalistů, kteří uráželi jeho osobu. Drulák nakonec žalobu na svaz ani reprezentanty podávat nehodlá, s kritikou své osoby počítal, i když ho překvapila její nevybíravá forma.
17.11.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Radek Drulák (20 článků)

Drulák zuří kvůli odebrání licence: Je to zlodějna!

 
Fotbalista roku 1995 Radek Drulák přišel o licenci hráčského agenta a je kolem toho velké haló! Sám Drulák za tím vidí odvetu za svou kritiku na adresu národního týmu.
11.10.2012 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Radek Drulák (20 článků)

Profesor Drulák, pobočník Zaorálka: Trump je naděje. Je namístě, že Clintonová prohrála. V Číně bohatne masa, v Evropě už jen špička

 
Západ dnes čelí vzpouře proti establishmentu, která je důsledkem nezvládnuté globalizace, myslí si politický tajemník Ministerstva zahraničních věcí Petr Drulák. Dělat, že je vlastně všechno v pořádku, dle něho lidi akorát ještě více naštve, jak poznala na vlastní kůži Hillary Clintonová, která si prý za to zasloužila prohrát. Oproti tomu v Donaldu Trumpovi vidí Drulák naději do budoucna.
16.11.2016 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5854 článků)

Profesor Drulák: Havla stvořily USA. Fialův havlismus? Zle dopadnou

 
Politolog a někdejší velvyslanec Česka ve Francii Petr Drulák se ve svém komentáři pro MF Dnes zamyslel nad havlovskou zahraniční politikou. Důvod? Vznikající vláda chce totiž podle své koaliční smlouvy obnovovat její tradici. „Patrně tento závazek začne i naplňovat. Co bylo v 90. letech omylem na pozadí optimismu, se dnes vrací jako fraška v kulisách tragédie,“ poznamenal Drulák a zdůraznil také to, že USA od sedmdesátých let intenzivně pracovaly na Havlově reputaci vzorového disidenta a hrdiny.
15.11.2021 08:45 |

podobné články

Na co dojel minulý režim. Ukrajinci a zbraně. Profesor Drulák mrazivě, doslova

 
Konec ruského plynu v Evropě? Rozhodně ne letos, jinak hrozí obrovské ekonomické škody. PL to řekl bývalý elitní diplomat a první náměstek ministra zahraničních věcí a nynější pedagog profesor Petr Drulák. Politici podle něho ztrácejí kontakt s realitou, jejíž dopady to může jedině zhoršit, stejně jako za minulého režimu. Zapomíná se prý, že z dodávek ruského plynu do EU finančně těží i válkou sužovaná Ukrajina. A co se týče jejího přijetí do EU? „Špinavá cynická hra, kterou Západ hraje s Ukrajinci,“ konstatuje Drulák s tím, že všichni dobře vědí, že Ukrajina se do EU nedostane.
27.04.2022 04:55 |

podobné články

Nářez kolem Zelenského. V TV dusno, že to raději utnuli

 
Včera byl tématem číslo jedna projev ruského prezidenta Vladimira Putina. Na CNN Prima News jeho obsah i formu hodnotili ředitel knihovny Václava Havla Michael Žantovský a také diplomat a bývalý náměstek na Ministerstvu zahraničí Petr Drulák. Každý viděl v projevu něco jiného, Žantovský přiznání chyby, Drulák signál, že se nic výjimečného neděje. Debata však skončila potom, co se Drulák a Žantovský pohádali o to, zda za současnou Ukrajinu může prezident Zelenskyj.
10.05.2022 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4460 článků) , Václav Havel (6277 článků) , Petr Václav (1001 článků) , Michael Petr (99 článků) , Michael Michael (1802 článků) , Petr Prima (64 článků) , Michael Michael (98 článků)

Pravda o Zelenském. Co Ukrajina neustojí. Drulák po hádce v TV řekl víc

 
Volodymyr Zelenskyj v počátku ruské invaze chtěl vyjednávat a zaručit neutralitu Ukrajiny, jenže to nemohl udělat. Proč? To pro ParlamentníListy.cz popisuje přední český expert na mezinárodní vztahy a bývalý elitní diplomat Petr Drulák a zmiňuje jeho napojení na tamní oligarchy a připomíná kauzu s daňovými ráji. Profesor Drulák též analyzuje válečnou situaci a varuje před vleklým konfliktem, který by Ukrajina neustála. Jde hlavně o zničení důležité infrastruktury.
18.05.2022 04:45 |

podobné články

Válka spoluhráčů! Šmicer: Drulák do kriminálu!

 
Tohle je válka! Kvůli kouči fotbalového nároďáku Bílkovi se do sebe pustili někdejší spoluhráči z reprezentace a teď už i bývalí kamarádi Radek Drulák (49) a Vladimír Šmicer (38).
06.09.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Šmicer (92 článků) , Radek Drulák (20 článků) , Radek Bílek (5 článků)

Ukrajina: Neměli Putina. Promarnili úplně všechno. Petr Drulák se nebál říct, jak se věci mají

 
Bývalý velvyslanec ve Francii a někdejší náměstek ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka Petr Drulák pro Rádio Universum hovořil o kořenech současného konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. „Ukrajina je země, kde byl rozvrat víceméně nepřetržitý, a žádný Putin tam k moci nepřišel,“ konstatuje.
10.06.2022 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2838 článků)

Tehdy to začalo. Roky před Majdanem. Profesor Drulák a zapadlá data

 
Rusko má pravdu, když se odkazuje na slib před třiceti lety, že NATO se nebude přibližovat k jeho hranici. ParlamentnímListům.cz to řekl zkušený diplomat, bývalý první náměstek Ministerstva zahraničí, někdejší velvyslanec ve Francii a pedagog profesor Petr Drulák. Upozorňuje, že Západ udělal fatální chybu v roce 2008, kdy na bukurešťském summitu z podnětu USA a za podpory střední Evropy nabídl Ukrajincům otevření dveří do NATO. Velký problém si podle profesora Druláka západní svět udělal bombardováním Srbska a uznáním Kosova, což dnes Rusko s oblibou využívá.
23.02.2022 04:45 |

podobné články

Světu hrozí válka mezi USA a Čínou. Zde je hrozivý scénář, který vůbec není nepravděpodobný

 
Bývalý šéf americké Národní bezpečnostní služby David C. Gompert na stránkách think-tanku Rand Corporation nastínil možný vývoj vojenského konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou, kterému se věnoval ve své studii nazvané „Válka s Čínou: Přemýšlet o nemyslitelném“.
16.08.2016 17:00 |

podobné články

Fiala odmítl bezletovou zónu nad Ukrajinou. Putin si to vyloží jako slabost, tvrdí expert

 
Zřídit, či nezřídit bezletovou zónu nad Ukrajinou? Je to nebezpečné, svět by ohrozila velká válka! Nebezpečné je to neudělat, válka ohrozí nás! Nejen na českém twitteru se nad touto otázkou vedou vášnivé debaty. Ze Severoatlantické aliance zaznívá, že bezletovou zónu nad Ukrajinou nezřídí. Politický geograf z Ostravské univerzity Vladimír Baar má za to, že ruský prezident Vladimir Putin si toto rozhodnutí vyloží jako slabost.
05.03.2022 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4460 článků)

Konec. Bez šance. Jedině že... Profesor Drulák a co bude dál

 
Konec jakékoli diplomacie, Rusko udělalo obrovskou chybu. Útok na celé území Ukrajiny je katastrofa, ale Západ vedle sankcí a izolace Ruska nemá moc prostoru k reakci. „Putin nás opět postaví před hotovou věc. Jedinou možností je zapojení Západu, ale to by z Ukrajiny udělalo bojiště,” uvádí pro ParlamentníListy.cz expert na mezinárodní vztahy profesor Petr Drulák. Vyjmenoval chyby, které podle něho k současné tragické situaci vedly. Chyb se podle něho dopustili Američané, část ukrajinských elit a samozřejmě samotní Rusové.
24.02.2022 09:40 |

podobné články

Podporovat Ukrajinu, solidarita, nabádal v rádiu Vystrčil. Poslouchal to profesor Drulák a neudržel se...

 
Český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) je na dvoudenní návštěvě Ukrajiny. Čeho tam může dosáhnout v době napětí na rusko-ukrajinské hranici? Francouzský prezident Emmanuel Macron míří na jednání do Moskvy. Je pravděpodobné, že se mu podaří dojednat historická dohoda, jak věří? O tom všem a mnohém další hovořili na ČRo Plus předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a bývalý náměstek Ministerstva zahraničí, bývalý velvyslanec ve Francii, politolog Petr Drulák.
07.02.2022 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (655 článků)

Drulák: Putin v Haagu? Válčí i demokraté

 
Hostem pořadu CNN Prima News K věci byl dnes politolog Petr Drulák. „Očividně Rusko zatím nenasazuje ty nejničivější věci, které by nasadit mohlo, což by bylo masivní bombardování měst, které by mělo nepředstavitelné humanitární ztráty. Ale jak přesně Rusové chtějí časovat svou vojenskou operaci, to skutečně nejsem schopen říct,“ poznamenal mimo jiné ke konfliktu na Ukrajině bývalý velvyslanec.
03.03.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Prima (64 článků)

Pompeo? Válka je pro Česko povinná, když to řeknou USA! píše analytik

 
Cesta Mika Pompea do České republiky nás má prý za cíl dostat do obchodní války s Čínou. Myslí si to komentátor Argumentu Ivo Šebestík. „Není to válka, jakou by tyto země mohly cokoliv získat, je to však válka povinná! Nepřítel Ameriky je také nepřítelem Česka! A je lépe se mýlit se Spojenými státy než mít pravdu s… No i s Čínou, to se rozumí,“ glosoval Šebestík. Cílem Pompea je prý i prosazení amerických dodavatelů pro dostavbu jaderných elektráren v Česku.
12.08.2020 12:05 |

podobné články