Článek

Drulák: Přesun války do ČR. Komu dluží Fiala

 
Politolog Petr Drulák poskytl rozhovor platformě Svědomí národa. Uvedl, že v současné vládě Petra Fialy (ODS) jsou lidé, kteří jsou zavázáni svým západním sponzorům, a pak ti, kteří si myslí, že je pro ně výhodné držet rusofobní linii. Hovořil také o USA, kde podle něj není vládnoucí silou Joe Biden.
03.07.2024 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6552 článků) , Joe Biden (1241 článků)
Podobné články

Svět na prahu třetí světové války? Profesor Drulák vidí temnou konstelaci

 
Politolog a bývalý diplomat Petr Drulák je přesvědčený, že jak válka na Ukrajině, tak konflikt mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás nebude vyřešen vojenskou cestou. „To, co mají oba konflikty společné, je, že není jasné vojenské řešení,“ tvrdí Drulák, že jak Ukrajina, tak Izrael budou muset nakonec zasednout k vyjednávacímu stolu. Drulák je také kritický k zahraniční politice vlády, která by neměla být tak idealisticky prozápadní a měla by také nést vlastní myšlenky, a ne jen slepě přebírat rétoriku Bruselu a Washingtonu.
09.11.2023 17:50 |

podobné články

Drulák: Pravda o ofenzivě. Kachovka? Už známe. Odhalení o Bruselu a Slovensku

 
Ukrajina nemá na zásadní ofenzivu vybavení, to je vojenský fakt. PL to řekl expert na mezinárodní otázky, bývalý první náměstek ministra zahraničí, exdiplomat a pedagog Petr Drulák. Reakce na zničení přehrady Kachovka podle něho připomínají předčasné soudy po pádu zbloudilé rakety do Polska. Politici se dle jeho slov snaží konflikt posunout k další eskalaci. Profesor Drulák se dotkl blížících se slovenských voleb, kde se podle něho část státního aparátu snaží za pomoci Bruselu zabránit Robertu Ficovi vrátit se do čela vlády. „Chtějí zatáhnout mezinárodní instituce do slovenského vnitropolitického boje,“ uvádí Drulák.
07.06.2023 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1335 článků)

Je tu nezdravě nekritická podpora Izraele, varuje profesor Drulák. A vysvětluje, o co tam jde Rusku

 
Bývalý diplomat, profesor Petr Drulák komentuje zhoršující se vztahy mezi Izraelem a Ruskem. Tím, že Moskva v minulých dnech přijala zástupce Hamásu, chtěl podle něj Kreml demonstrovat odvrat od proizraelské politiky, vzhledem k postoji židovského státu ke konfliktu na Ukrajině. Drulák považuje za absurdní označovat Hamás za loutku Ruska. V Česku se podle něj lidé spíše bojí říct o Izraeli něco jiného než chválu. „Ta podpora Izraele je až nezdravě nekritická,“ řekl Drulák v pořadu K věci na CNN Prima News.
04.11.2023 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Prima (95 článků)

Fiala? Proč, diví se Drulák. Vážné věci: Dolar, Čína a Rusko, velké změny, závěr války

 
Premiér Fiala v bombardovaném Kyjevě se zákazem vycházení? Expert na mezinárodní vztahy, někdejší první náměstek ministra zahraničí a pedagog profesor Petr Drulák, nechápe, jaký smysl cesta tří premiérů do válečné zóny měla. Zamýšlí se především nad světovým uspořádáním, postavením Číny a vznikem alternativní ekonomické zóny mimo Západ. A Spojené státy? Proti Evropě prý nenesou prakticky žádné náklady. Drulák naznačuje, že hlavní slovo ve Washingtonu nemá Joe Biden ani jeho viceprezidentka. Za Donalda Trumpa by prý byl jeden velký rozdíl.
17.03.2022 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6323 článků) , Joe Biden (1241 článků) , Petr Fiala (6552 článků)

Drulák: Tomuto člověku se vyplatil Fiala v Bílém domě. Není to Čech

 
„Byla to čistě rituální návštěva, která měla potvrdit naši absolutní loajalitu Washingtonu,“ hodnotí politolog, expert na mezinárodní vztahy a bývalý diplomat Petr Drulák přijetí Petra Fialy v Bílém domě. Návštěva podle něho neměla žádný obsah, tedy krom jediné věci. „Fiala má Fotku z Oválné pracovny, to je vše,“ míní profesor Drulák s tím, že jediný, kdo může z Fialovy cesty profitovat, je ukrajinský prezident Zelenský.
18.04.2024 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6552 článků)

Drulák: Záraží mě, že síly demokratů, Deep State nechají jít Bidena na jatka

 
V době války na Ukrajině, která začala skutečně jako angloamerický projekt a do níž jsme se nechali zatáhnout, podporovat politiku Spojených států je pro Evropu zničující, uvedl v pořadu X-Talk vysílaném na XTV bývalý velvyslanec ve Francii Petr Drulák. Nechali jsme se podle něj zatáhnout do války, za niž my neseme obrovské náklady, zatímco Spojené státy to vychází levně. „Tuhle hru musíme skončit,“ apeloval Drulák.
02.07.2024 22:00 |

podobné články

Zase děláme to, čím jsme se sem dostali. Drulák k nám a Ukrajině

 
Sankce Rusko poškodí, ale nijak neovlivní Putinovo chování ve vztahu k Ukrajině. PL to řekl profesor Petr Drulák, expert na mezinárodní vztahy, bývalý první náměstek na Ministerstvu zahraničních věcí. Za velmi nebezpečné považuje možnost vojenských dobrovolníků z naší země či Západu, což by nás přímo zatáhlo do války. Drulák i ve vztahu k jaderným hrozbám říká, že Putin hraje – vědomě hazarduje a bude-li zahnán do kouta, udělá cokoliv. „Když tohle prohraje, tak skončí,“ konstatuje expert.
01.03.2022 14:00 |

podobné články

„Několik hodin jsme byli blízko válce.“ Drulák zúčtoval se Zelenským. I s vládou

 
„Šlo o pokus vtáhnout NATO do války s Ruskem,“ říká otevřeně politolog a diplomat Petr Drulák o výbuchu rakety v Polsku. „Naštěstí převládl ve Washingtonu rozum, ale několik hodin jsme v úterý byli blízko válce,“ dodává s tím, že se jedná o další důkaz, že mírová jednání jsou nutná. A politici, kteří se hned vrhli na Rusko? „Ukazuje to, že nemají co dělat ve vysokých funkcích, v nichž dnes jsou. Svojí nekompetencí a neloajálností vůči českému zájmu neuvěřitelně škodí,“ prohlašuje kategoricky Drulák.
18.11.2022 07:05 |

podobné články

Lotyšsko. Deportace 80letého starce do Ruska. Zbytečná provokace, varuje Drulák

 
Od začátku ruské invaze na Ukrajinu dnes uplynuly dva roky. Někdejší diplomat prof. Petr Drulák v rozhovoru pro Rádio Universum hovoří o dvou hlavních aktérech konfliktu, jimiž jsou USA a Rusko. Zelenskyj jen přebírá scénáře od Deep State. Drulák zopakoval, že v případě prohry Ukrajiny nemá Rusko ambice postupovat dál. Vnímá však některé síly v NATO, jež se snaží k tomu Rusko vyprovokovat; pak nevylučuje hrozbu třetí světové války.
24.02.2024 13:00 |

podobné články

Drulák: Válku už připravují. I to, jak nás tam zatáhnout. Zde důkaz

 
Přímá účast NATO na Ukrajině? „Chápu to tak, že část establishmentu v NATO skutečně vážně připravuje a plánuje válku s Ruskem," řekl ParlamentnímListům.cz politolog, profesor Petr Drulák. Důkaz? „To, že se náš náčelník generálního štábu objevuje v médiích mnohem častěji než kdokoliv z jeho předchůdců, není náhoda. To stejné vidíme i v ostatních členských státech NATO, proto si dovoluji tvrdit, že je to koordinovaná akce a nikoli úlet jednoho generála," soudí Drulák. „Obávám se, že už mohou být připravené i operace pod falešnou vlajkou, která nás do té války mohou zatáhnout," myslí si.
28.02.2024 09:45 |

podobné články

Drulák: Před fanoušky se hráči odepsali sami!

 
Radek Drulák se exkluzivně pro TV NOVA a náš web tn.cz vyjádřil k hanlivému popěvku českých fotbalistů, kteří uráželi jeho osobu. Drulák nakonec žalobu na svaz ani reprezentanty podávat nehodlá, s kritikou své osoby počítal, i když ho překvapila její nevybíravá forma.
17.11.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Radek Drulák (20 článků)

Drulák zuří kvůli odebrání licence: Je to zlodějna!

 
Fotbalista roku 1995 Radek Drulák přišel o licenci hráčského agenta a je kolem toho velké haló! Sám Drulák za tím vidí odvetu za svou kritiku na adresu národního týmu.
11.10.2012 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Radek Drulák (20 článků)

Profesor Drulák, pobočník Zaorálka: Trump je naděje. Je namístě, že Clintonová prohrála. V Číně bohatne masa, v Evropě už jen špička

 
Západ dnes čelí vzpouře proti establishmentu, která je důsledkem nezvládnuté globalizace, myslí si politický tajemník Ministerstva zahraničních věcí Petr Drulák. Dělat, že je vlastně všechno v pořádku, dle něho lidi akorát ještě více naštve, jak poznala na vlastní kůži Hillary Clintonová, která si prý za to zasloužila prohrát. Oproti tomu v Donaldu Trumpovi vidí Drulák naději do budoucna.
16.11.2016 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6323 článků)

Profesor Drulák: Havla stvořily USA. Fialův havlismus? Zle dopadnou

 
Politolog a někdejší velvyslanec Česka ve Francii Petr Drulák se ve svém komentáři pro MF Dnes zamyslel nad havlovskou zahraniční politikou. Důvod? Vznikající vláda chce totiž podle své koaliční smlouvy obnovovat její tradici. „Patrně tento závazek začne i naplňovat. Co bylo v 90. letech omylem na pozadí optimismu, se dnes vrací jako fraška v kulisách tragédie,“ poznamenal Drulák a zdůraznil také to, že USA od sedmdesátých let intenzivně pracovaly na Havlově reputaci vzorového disidenta a hrdiny.
15.11.2021 08:45 |

podobné články

Těžké pro Macrona. Jinak než posledně. Drulák po volbách

 
Profesor Jan Eichler a politolog Petr Drulák byli hosty speciálního vysílání CNN Prima NEWS, které se věnovalo prezidentským volbám ve Francii. „Určitě mu pomohla válka na Ukrajině, protože v takových chvílích většinou voliči mají tendenci sázet na jistotu,“ uvedl k vítězství Macrona mimo jiné Drulák.
25.04.2022 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Prima (95 článků)

Na co dojel minulý režim. Ukrajinci a zbraně. Profesor Drulák mrazivě, doslova

 
Konec ruského plynu v Evropě? Rozhodně ne letos, jinak hrozí obrovské ekonomické škody. PL to řekl bývalý elitní diplomat a první náměstek ministra zahraničních věcí a nynější pedagog profesor Petr Drulák. Politici podle něho ztrácejí kontakt s realitou, jejíž dopady to může jedině zhoršit, stejně jako za minulého režimu. Zapomíná se prý, že z dodávek ruského plynu do EU finančně těží i válkou sužovaná Ukrajina. A co se týče jejího přijetí do EU? „Špinavá cynická hra, kterou Západ hraje s Ukrajinci,“ konstatuje Drulák s tím, že všichni dobře vědí, že Ukrajina se do EU nedostane.
27.04.2022 04:55 |

podobné články

Nářez kolem Zelenského. V TV dusno, že to raději utnuli

 
Včera byl tématem číslo jedna projev ruského prezidenta Vladimira Putina. Na CNN Prima News jeho obsah i formu hodnotili ředitel knihovny Václava Havla Michael Žantovský a také diplomat a bývalý náměstek na Ministerstvu zahraničí Petr Drulák. Každý viděl v projevu něco jiného, Žantovský přiznání chyby, Drulák signál, že se nic výjimečného neděje. Debata však skončila potom, co se Drulák a Žantovský pohádali o to, zda za současnou Ukrajinu může prezident Zelenskyj.
10.05.2022 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5390 článků) , Václav Havel (6490 článků) , Petr Václav (1051 článků) , Michael Petr (108 článků) , Michael Michael (1924 článků) , Petr Prima (95 článků) , Michael Michael (220 článků)

Pravda o Zelenském. Co Ukrajina neustojí. Drulák po hádce v TV řekl víc

 
Volodymyr Zelenskyj v počátku ruské invaze chtěl vyjednávat a zaručit neutralitu Ukrajiny, jenže to nemohl udělat. Proč? To pro ParlamentníListy.cz popisuje přední český expert na mezinárodní vztahy a bývalý elitní diplomat Petr Drulák a zmiňuje jeho napojení na tamní oligarchy a připomíná kauzu s daňovými ráji. Profesor Drulák též analyzuje válečnou situaci a varuje před vleklým konfliktem, který by Ukrajina neustála. Jde hlavně o zničení důležité infrastruktury.
18.05.2022 04:45 |

podobné články

USA ovládly Evropu. Ale svět? Petr Drulák nemá pro spojence dobré zprávy

 
Profesor Drulák byl nedávno hostem Rádia Univerzum, kde hovořil o širších následcích rusko-ukrajinského konfliktu a také příčinách. USA si sice pojistily dominanci v Evropě, na světovém žebříčku si však pohoršily, protože oslabily moc dolaru. Současné USA nemají na to, aby byly světovým četníkem, ale tváří se, že na tuto roli mají. Z Evropy prý bude skanzen, ale Drulák nevylučuje, že se situace zvrtne.
04.07.2022 14:15 |

podobné články