Článek

Druhá šance na správnou diagnózu

 
Stanovení diagnózy (tj. rozeznání nemoci a její pojmenování) je předpokladem správné terapie. Je to výchozí bod pro zahájení léčby lege artis, čili léčby dodržující nejmodernější léčebné postupy, které odpovídají momentálnímu nejvyššímu dosaženému vědeckému poznání.
25.07.2009 15:30 |

podobné články

Podobné články

Charlotta Štiková má problém: Nikdo s ní nechce pracovat. Sestře Ornelle nesahá ani po kůži na chodidle

 
Jedna je tlustá, druhá má dokonalé tělo. Jedna je líná, druhá je pracovitá. Jedna je nespolehlivá, druhá je spolehlivá. Jedna je krásná, druhá na sebe musí kydat tuny šminek. Jedna je úspěšná, druhá žebrá o pozornost. Jedna se dokázala prosadit, ta druhá bude muset na sobě hodně makat. Jedna se jmenuje Charlotta, druhá je Ornellka.
30.05.2016 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Ornella Štiková (1081 článků)

Probační a mediační služba: Odstartovaly projekty Křehká šance II a Na správnou cestu II

 
V květnu začala realizace projektů Křehká šance II a Na správnou cestu II, jež navazují na stejnojmenné projekty Probační a mediační služby z minulých let.
23.05.2016 10:25 |

podobné články

Druhá šance slaví: Minulý díl s modelkou Lindou zlomil rekord!

 
Unikátní projekt televize Nova Druhá šance přitahuje zájem televizních diváků.
09.04.2009 14:12 |

podobné články

Filmové premiéry: Ve stínu, Druhá šance, Resident Evil: Odveta a Je to jen vítr

 
Film scenáristy Marka Epsteina a režiséra Davida Ondříčka Ve stínu je kombinací detektivky a politického thrilleru. Nový film Meryl Streepové Druhá šance je příběh manželství po 31 letech. T-virus společnosti Umbrella dál devastuje zbytky lidské civilizace ve filmu Resident Evil: Odveta. Drama Je to jen vítr je obrazem života jedné rómské rodiny.
13.09.2012 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Meryl Streep (200 článků) , David Ondříček (164 článků) , Marek Epstein (44 článků)

Filmové premiéry: Do posledního dechu, Alvin a Chipmunkové, Padesát odstínů černé a Druhá šance

 
Hrdinský akční thriller Do posledního dechu vypráví skutečný příběh nejodvážnější plavby malého záchranného člunu v historii pobřežní stráže. Veverky Alvin, Simon a Theodore mají už čtvrtý příběh, nazvaný Alvin a Chipmunkpvé: Čiperná jízda. Poldův švagr je komedie o tom, co se stane, když se člověku s pověstí nejdrsnějšího poldy ve městě nacpe do rodiny coby švagr prťavý a užvaněný idiot. Rok poté, co do kin s velkou slávou vstoupilo Padesát odstínů šedi, je na světě parodie nazvaná Padesát odstínů černé. Z Dánska přichází drama dvou detektivů Druhá šance.
28.01.2016 07:10 |

podobné články

Lukáš (12) s těžkým a nesmírně vzácným postižením svalů: Diagnózu určili až po 7 letech!

 
Když se Lukášek Benda (12) narodil, radovali se jeho rodiče z naprosto zdravého miminka. O půl roku později se jim ale život převrátil naruby: Lukášek náhle onemocněl nervovou chorobou, na jejíž diagnózu ale lékaři přišli až po 7 letech!
22.03.2011 12:05 |

podobné články

Rakovina prsu! Krutou diagnózu sdělili lékaři hvězdě Novy Pavlíně Dankové

 
Dlouholetá moderátorka Občanského juda, která v současné době pracuje jako mluvčí pražské  nemocnice v Motole, je další ze známých žen, kterým lékaři sdělili krutou diagnózu. Pavlíně Dankové našli zhoubný nádor v prsu. Léčí se už delší dobu.
13.04.2012 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavlína Danková (83 článků)

Lékaři mají novou diagnózu: Selfie loket

 
Lékaři mají zase novou diagnózu. Můžou za ni moderní technologie a také egoismus většiny lidí dnešní doby. Jmenuje se selfie loket a podobně jako tenisový loket k ní dochází jednostranným nadužíváním a zatěžováním určitého svalu v paži. Týká se především osob, které si denně vyfotí několik vlastních autoportrétů.
07.07.2016 14:05 |

podobné články

Zadýchání přisuzoval Radim věku. Na jeho diagnózu ale umírají desítky Čechů

 
Zadýchávání do schodů, které se později projeví i při chůzi nebo hovoru. Tak to jsou počáteční příznaky idiopatické plicní fibrózy (IPF), která ročně v České republice zabije desítky pacientů. Lidé je ale často přehlížejí, lékaři si zase tuto diagnózu často pletou s jiným plicním nebo i srdečním onemocněním. Pacienti se tak k léčbě nedostanou, protože se nemoc odhalí pozdě. Jedním z nich je i třiasedmdesátiletý Radim, který se nejdřív s plicní lékařkou potížím s dechem smál. Na IPF upozorňují lékaři v rámci Světového týdne IPF, který startuje 17. září.
17.09.2016 05:05 |

podobné články

Příběhy čtyř žen, jež si vyslechly krutou diagnózu: Umírám, a tak překopu život!

 
Máte rakovinu a brzy zemřete. Tuto zdrcující diagnózu slýchá ročně více než 8 milionů lidí. Někdo zbytek života propláče, jiní se naopak rozhodnou své poslední měsíce na světě pořádně užít. Jako tyto odvážné Britky...
14.05.2017 05:20 |

podobné články

Jeden bezplatný lék na diagnózu? Ministerstvo zvažuje možnosti

 
Ministerstvo zdravotnictví uvažuje o tom, že by na každou diagnózu měl být alespoň jeden bezplatný lék. Píší to úterní Lidové noviny.
01.06.2018 21:05 |

podobné články

Seriálová Brenda tajila krutou diagnózu celý rok: Takhle rakovinu maskovala!

 
Shannen Dohertyová (48) byla vlivem okolností nucena jít s pravdou ven a rovnou v televizním vysílání bez okolků přiznala, že krutá rakovina udeřila už potřetí. A tentokrát ve čtvrtém stadiu. Svou diagnózu však věděla už mnohem déle a dařilo se jí před světem smutné tajemství dokonale skrývat.
07.02.2020 06:20 |

podobné články

Podívejte se na všechna videa z Robinsonova ostrova: Druhá řada je neskutečná nálož

 
Druhá řada Robinsonova ostrova je šílená nálož. Někteří byli k pokračování drsné reality show skeptičtí, protože se domnívali, že druhá řada už nebude mít takový ohlas. Jenomže se spletli. Fanoušci tuhle soutěž zbožňují a spousta z nich si myslí, že druhá řada je ještě lepší než ta předchozí. Pojďte se nyní podívat na všechny díly Robinsonova ostrova 2!
05.04.2018 22:05 |

podobné články

Žlučové kameny - Michaela (8) z Plzně: Nemoc udeřila po smrti tatínka!

 
Malé Míše z Plzně je osm let, přesto se léčí s onemocněním, které je typické pro dospělé. Žlučovými kameny... Od čtyř let si stěžovala na bolesti bříška; správnou diagnózu lékaři stanovili až letos v únoru. Problémy po celou dobu přisuzovali stresu ze smrti tatínka, který zemřel, když bylo Míše dva a půl roku. Kromě kamenů se krásná pihovatá holčička léčí i s epilepsií.
10.04.2012 12:11 |

podobné články

Manželka herce Soukupa o Čenském: Odhalil mi vážnou nemoc a vyléčil mě!

 
To se fakt povedlo. Isabela Soukupová (47), manželka herce Pavla Soukupa (65), prozradila, že když točila Ordinaci, byla těžce nemocná. „Až Honza Čenský mě vyléčil. Určil správnou diagnózu,“ svěřila deníku Aha! herečka.
18.06.2014 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čenský (134 článků) , Pavel Soukup (147 článků)

Kaňkovský (KDU-ČSL): Kvalita společnosti se pozná podle toho, jak se chová k nejslabším

 
Lidé s autismem - Jak zjistit správnou diagnózu, jak zabránit diskriminaci a jak pomáhat
07.05.2015 11:50 |

podobné články

Dceři šlo o život a matka stejně lhala doktorům! Teď je pro všechny hrdinkou!

 
Amanda Davies věděla, že její dceři jde o život a přesto neváhala lhát i samotným lékařům. Ptáte se, jak je to možné? Nevěřila totiž, že trénovaní profesionálové dokázali určit tu správnou diagnózu. A kupodivu měla pravdu.
03.12.2015 10:01 |

podobné články

Jizvy na těle i na duši: Kateřina (24) o své těžké kožní nemoci

 
Kateřina trpí chronickou zánětlivou nemocí kůže od svých 20 let, správnou diagnózu se dozvěděla po 4 letech. Měla štěstí, protože u hidradenitidy trvá stanovení diagnózy v průměru až 8 let. Onemocnění je málo známé veřejnosti i lékařům.
01.03.2018 13:45 |

podobné články

Vladimír (63) strávil dva měsíce v izolaci kvůli tuberkulóze. Lékaři: Česko je rarita

 
Panu Vladimírovi se ze dne na den změnil život. Na správnou diagnózu sice čekal čtyři měsíce, ale když se potvrdila tuberkulóza, byl převezen na izolaci, kde strávil dlouhých osm týdnů.  V současné době – jakmile lékaři zjistí u pacienta přítomnost tuberkulózy – jsou povinni jej izolovat. Pacient tak tráví týdny, někdy i měsíce v nemocnici. Pobyt tak může vyjít až na 300 tisíc korun. Česko je navíc jednou z mála zemí Evropské unie, kde se pacienti s touto diagnozou izolují.
22.03.2018 05:45 |

podobné články