Článek

Druhá dávka vakcíny od Pfizeru už za tři týdny

 
Na druhou dávku vakcíny od Pfizer/BioNTech si lidé počkají už jen tři týdny. Interval mezi první a druhou dávkou se počínaje čtvrtkem zkracuje z 34 na 21 dnů. Začátkem týdne to schválila vláda. Změna se dotkne především těch, kteří se nově zaregistrují.
15.07.2021 09:45 |

podobné články

Podobné články

Tajná dohoda mezi Pfizerem a vládou: Třetí dávka vakcíny může být v Izraeli obratem

 
Firmy Pfizer a BioNTech, které vyrábějí vakcíny proti covidu-19, začnou Izraeli okamžitě dodávat další vakcíny, pokud se země rozhodne začít obyvatele očkovat třetí dávkou. Podle izraelské televize jde o tajnou dohodu, k níž přispělo jednání premiéra Naftaliho Bennetta s šéfem Pfizeru Albertem Bourlou. Izrael od minulého týdne očkuje třetí dávkou lidi se sníženou imunitou, očkování zbylé populace ministerstvo zdravotnictví zatím nepovažuje za nutné a trvá na tom, že dvě dávky očkování jsou dostatečnou ochranou.
20.07.2021 12:00 |

podobné články

Druhá dávka Pfizeru už po 34 dnech: Interval u očkování se zkrátí, oznámil Babiš

 
Druhou dávkou vakcíny proti covidu-19 se lidé budou moci nechat očkovat už po 34 dnech, uvedl dnes ve svém pořadu na sociálních sítích premiér Andrej Babiš (ANO). Nyní je u látky Pfizer/BioNTech interval mezi první a druhou dávkou 38 až 42 dnů. Babiš ale druh vakcíny neuvedl.
27.06.2021 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22574 článků)

Druhá dávka vakcíny proti H1N1 může u dětí způsobit horečku

 
Evropský úřad pro kontrolu léčiv upozornil, že druhá dávka protichřipkové vakcíny Pandemrix může u dětí vyvolat horečku.
04.12.2009 20:00 |

podobné články

Vakcína od Pfizeru: Druhá dávka už za 3 týdny

 
Interval pro podání druhé dávky vakcíny proti covidu Comiranty se zkrátí na 21 dní. Bude to platit už od čtvrtka, ale jen pro lidi, kteří ještě ani první dávku nedostali. Ti již dříve očkovaní se mohou pokusit usmlouvat s operátorem dřívější termín.
13.07.2021 12:10 |

podobné články

Prodloužení intervalu u dávek vakcíny? Profesor z IKEMu řekl, komu může ublížit

 
Mezioborová skupina pro epidemické situace, která vznikla při ministerstvu zdravotnictví pod vedením hlavního epidemiologa IKEM Petra Smejkala, doporučila prodloužení intervalů mezi první a druhou dávkou vakcín proti covidu-19. Doporučila to i Česká vakcinologická společnost. Odborníci uvádějí, že i jedna dávka vakcíny prokazatelně snižuje riziko závažného průběhu nemoci, hospitalizace i úmrtí. Podle studie, kterou provedla Univerzita Johnse Hopkinse v americkém Marylandu, to ale neplatí pro všechny. Jedna dávka vakcíny je nedostatečná pro pacienty po transplantacích. Co na studii říká přednosta Transplantačního centra IKEM MUDr. Ondřej Viklický?
22.03.2021 05:10 |

podobné články

Mutace? Před nimi první dávka vakcíny Pfizer neochrání, varuje studie. Druhá ale pomůže

 
Jedna dávka vakcíny proti covidu-19 Pfizer/BioNTech možná nevyvolává dostatečnou imunitní reakci, aby ochránila před nákazou mutacemi koronaviru, které v současnosti převládají. Lépe chráněni jsou po jedné dávce lidé, kteří se již dříve nakazili nemocí covid-19, vyplývá z britské studie, která byla dnes zveřejněna v časopise Science a o níž píše agentura Reuters.
30.04.2021 19:35 |

podobné články

Druhá dávka Pfizeru a Moderny až po 42 dnech, rozhodli experti. Blatný odráží obavy

 
Rada vlády pro zdravotní rizika dnes podpořila posunutí termínu druhé dávky očkování proti covidu-19, které už dříve avizoval ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) a prosazoval i její člen, epidemiolog Petr Smejkal. Vakcíny Pfizer a Moderna se budou nově registrovaným podávat po 42 dnech, napsali na twitteru zástupci ministerstva zdravotnictví.
30.03.2021 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (278 článků)

Očkování od Pfizeru až do roku 2023: Rekordní nákup 1,8 miliardy dávek vakcíny schválil Brusel

 
Evropská komise (EK) schválila smlouvu na nákup až 1,8 miliardy dávek vakcíny proti covidu-19 od firem Pfizer/BioNTech. Oznámila to dnes předsedkyně komise Ursula von der Leyenová, podle níž má kontrakt pokrýt období do roku 2023. Země EU mají v dosud největší smlouvě na vakcíny zaručen nákup 900 milionů dávek s možností stejné množství si dokoupit.
08.05.2021 14:25 |

podobné články

Charlotta Štiková má problém: Nikdo s ní nechce pracovat. Sestře Ornelle nesahá ani po kůži na chodidle

 
Jedna je tlustá, druhá má dokonalé tělo. Jedna je líná, druhá je pracovitá. Jedna je nespolehlivá, druhá je spolehlivá. Jedna je krásná, druhá na sebe musí kydat tuny šminek. Jedna je úspěšná, druhá žebrá o pozornost. Jedna se dokázala prosadit, ta druhá bude muset na sobě hodně makat. Jedna se jmenuje Charlotta, druhá je Ornellka.
30.05.2016 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Ornella Štiková (1111 článků)

Vakcíny pro Česko daruje i Maďarsko. A Babiš obvinil opozici, že v Bruselu nepomohla

 
Dávka 40 000 vakcín, kterou dnes přislíbilo České republice poslat Maďarsko, bude od firem Pfizer a BioNTech, nebo Moderna. Společně s 30 000 slíbenými dávkami z Rakouska a 10 000 ze Slovinska je to víc než opozicí kritizovaná ztráta 70 000 dávek z unijního vyjednávání o rozdělení deseti milionů dodatečných vakcín Pfizeru, řekl dnes v podvečer České televizi (ČT) premiér Andrej Babiš (ANO). Následně na twitteru uvedl, že česká opozice mu měla v Bruselu při vyjednávání pomoci, místo toho, aby vše negativně komentovala.
03.04.2021 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22574 článků)

Aplikace Tečka mnoha lidem zčervenala, po druhé dávce zase zezelená

 
Od minulého pátku už nestačí k bezinfekčnosti jedna očkovací dávka. S výjimkou jednodávkové vakcíny Janssen je nutná i druhá dávka a odstup 14 dní od ní. Testovat se tak opět musí statisíce lidí, kteří se prokazovali bezinfekčností i prostřednictvím aplikace Tečka.
13.07.2021 04:55 |

podobné články

Aplikace Tečka mnoha lidem zčervenala, po druhé dávce zase zezelená

 
Od minulého pátku už nestačí k bezinfekčnosti jedna očkovací dávka. S výjimkou jednodávkové vakcíny Janssen je nutná i druhá dávka a odstup 14 dní od ní. Testovat se tak opět musí statisíce lidí, kteří se prokazovali bezinfekčností i prostřednictvím aplikace Tečka.
13.07.2021 09:40 |

podobné články

Vakcína Pfizeru pro 5000 lidí bude už koncem roku

 
Prvních zhruba deset tisíc vakcín proti covidu by mělo do Česka dorazit už koncem prosince. A to oproti původnímu předpokladu, že očkovací látka přijde nejdřív na přelomu ledna a února. Očkování bude pro občany ČR dobrovolné a zdarma. Pro každého člověka jsou potřeba dvě dávky. První várku od Pfizeru by tedy mohlo dostat až pět tisíc lidí.
15.12.2020 10:00 |

podobné články

Výrobci vakcín berou EU na hůl: Po Pfizeru a AstraZenece zkrátí dodávky i Moderna

 
Po americkém Pfizeru a britsko-švédské společnosti AstraZeneca oznámila také americká firma Moderna omezení dodávek vakcín proti covidu-19, méně vakcín dostane v únoru Itálie. Informovala o tom v pátek agentura ANSA s odvoláním na italskou vládu. Moderna podle agentury PAP vyrozuměla i polské úřady, že v únoru obdrží o čtvrtinu méně vakcín, než Polsko čekalo: namísto 400 000 dávek jen 300 000.
29.01.2021 18:15 |

podobné články

První dávka AstraZeneky, druhá od Pfizeru? „Mixování“ vakcín přináší naději při výpadcích

 
Vědecké týmy po celém světě testují možné kombinování různých typů vakcín proti onemocnění covid-19. Dohnala je k tomu data o vakcíně AstraZeneca, která kvůli výskytu krevních sraženin v minulých měsících čelila přezkoumání ze strany Evropské lékové agentury (EMA). Kombinované očkování by podle časopisu The Lancet mohlo pomoci řešit výpadky v dodávkách a nedostatek vakcín v chudších zemích.
07.06.2021 05:10 |

podobné články

Druhá dávka Pfizeru po třech týdnech pro děti a nově registrované. Lidé s termínem „ostrouhají“

 
Lidé, kteří se registrovali k očkování a ještě nemají vybraný termín, budou mít od čtvrtka 15. července mezi první a druhou dávkou očkování proti covidu-19 odstup 21 dní místo dosavadních 34 dní. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes na dotaz ČTK řekl, že termín se zkrátí také všem dětem, které jsou zaregistrovány k očkování nebo už očkovány první dávkou. Lidé s již zarezervovaným termínem očkování nebo podanou první dávkou si termín měnit nemohou.
12.07.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1492 článků) , Adam Vojtěch (1159 článků)

Výrobce anti-covid vakcíny, která míří do ČR, varuje: Pozor, možné vedlejší účinky. Únava, bolest svalů, kloubů, anafylaktická reakce...

 
Společnost Pfizer do České republiky dodá čtyři miliony dávek vakcíny proti obávanému covidu-19. Nyní poskytla detaily o vedlejších účincích. Únava, malátnost, bolest hlavy a svalů. Ve výjimečných případech může podle Pfizeru nastat i alergická reakce až akutní anafylaktická reakce. Český vakcinolog Roman Chlíbek ale říká, že je to normální. A co těhotné a děti?
19.12.2020 21:25 |

podobné články

Pane Babiši, sem jedete: Nejsou v EU. Očkují jak blázni. Mrtvých mají málo. A vše otevřené

 
Skoro 600 tisíc naočkovaných občanů, milion dávek na skladě a další miliony vakcín na cestě. Srbsko patří mezi evropské lídry v rychlosti vakcinace populace proti covidu-19. Jako jedno z prvních si zajistilo dodávky Pfizeru, ale i Sputniku a čínské vakcíny. Srbové chtěli pomoci i Kosovu, tamní albánští lídři ale vakcíny poslali zpět a akci zkritizovali, přestože sami nemají čím očkovat. Do Bělehradu míří premiér Babiš.
09.02.2021 14:10 |

podobné články

Vědci odhalili nejúčinnější vakcíny: Která z nich nejlépe zabírá na mutace covidu-19?

 
Nová studie amerických vědců se zabývala nejen účinností dosud dostupných vakcín proti covidu-19, ale také účinností proti třem neznámějším mutacím. Nejúčinnější vakcínou je podle studie ta od Moderny, na mutace je dobré očkování látkou Pfizeru. Průměrná účinnost dostupných vakcín proti onemocnění covid-19 přibližně 85 procent. Jak si stojí vakcíny v porovnání s ostatními?
29.05.2021 05:10 |

podobné články