Článek

Druhá dávka AstraZeneky se podle vakcinologa má podat za 12 týdnů

 
Zdravotníci by měli podávat druhou dávku vakcíny firmy AstraZeneca až po 12 týdnech, v takovém případě je účinnost 81 procent, dnes o tom informoval vakcinolog Roman Chlíbek.
22.02.2021 14:55 |

podobné články

Podobné články

Druhá dávka až po čtvrt roce? U AstraZeneky to zvyšuje účinnost, tvrdí u Blatného

 
Zdravotníci by měli podávat druhou dávku vakcíny firmy AstraZeneca až po 12 týdnech, v takovém případě je účinnost 81 procent. Novinářům to v pondělí řekl vakcinolog Roman Chlíbek. Ministerstvo nyní připravuje metodiku pro očkování touto vakcínou, která bude interval doporučovat. Vydat by ji mělo tento týden. AstraZeneca je podle Chlíbka účinná ze 75 procent i proti britské mutaci, která se nyní v Česku šíří.
22.02.2021 12:10 |

podobné články

Druhá vlna přijde, varuje Prymula

 
O tom, zda na Česko udeří druhá vlna epidemie koronaviru, se vedou dlouhé diskuse, v nichž se názory expertů často různí. Podle vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví, vakcinologa prof. Romana Prymuly „jsou signály, že druhá vlna je poměrně pravděpodobná“. Nebyla by však stejná, jako byla ta první, sdělil v rozhovoru pro Info.cz.
27.06.2020 13:00 |

podobné články

Charlotta Štiková má problém: Nikdo s ní nechce pracovat. Sestře Ornelle nesahá ani po kůži na chodidle

 
Jedna je tlustá, druhá má dokonalé tělo. Jedna je líná, druhá je pracovitá. Jedna je nespolehlivá, druhá je spolehlivá. Jedna je krásná, druhá na sebe musí kydat tuny šminek. Jedna je úspěšná, druhá žebrá o pozornost. Jedna se dokázala prosadit, ta druhá bude muset na sobě hodně makat. Jedna se jmenuje Charlotta, druhá je Ornellka.
30.05.2016 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Ornella Štiková (1104 článků)

Druhá dávka vakcíny proti H1N1 může u dětí způsobit horečku

 
Evropský úřad pro kontrolu léčiv upozornil, že druhá dávka protichřipkové vakcíny Pandemrix může u dětí vyvolat horečku.
04.12.2009 20:00 |

podobné články

TÝDENNÍ HOROSKOP: Vodnář vyzná své city, Panna si zaflirtuje

 
Poslední podzimní týden je tady a s ním i neskutečná dávka lásky a vášně. V tomto týdnu nás čeká pořádná dávka emocí, které vyplují na povrch, takže by na sebe všechna znamení měla dávat pozor. Co vás podle hvězd čeká? Náš týdenní horoskop vám napoví, jak to doopravdy bude.
29.10.2018 07:10 |

podobné články

Americko-německá vakcína? Vidím to nadějně, ale ještě není hotovo, říká Chlíbek

 
Šance na úspěšnost vakcíny proti koronaviru, kterou představila americká firma Pfizer spolu s německou BioNTech, jsou podle vakcinologa Romana Chlíbka poměrně vysoké. Neměli bychom se však podle něj radovat předčasně, neboť vakcínu čeká ještě schvalovací proces.
10.11.2020 21:20 |

podobné články

Profesor Beran: V Lidlu covid nechytíte! Bolesti u vakcíny? Očkoval jsem 40 tisíc lidí a zde je pravda

 
Očkování vakcínou proti Covidu-19 se blíží i v Česku a tak si Luboš Xaver Veselý opět pozval vakcinologa Jiřího Berana. Podle něho zanechává onemocnění dlouhodobou imunitu, tudíž ti, kdo nemoc prodělali, teď očkováni být nemusí. Špatné reakce na vakcínu se podle něho určitě vyskytnou, ale nebudou časté, nicméně by se lidé měli připravit na to, že je po očkování může bolet rameno nebo hlava. A zmínil i kde se nakazí ti, kdo pak na covid umírají: "Největším problémem jsou rodina nebo přátelé, kteří jsou v úzkém kontaktu s těmi lidmi, kteří nakonec na ten covid umírají a kteří se neinfikují v Lidlu nebo v nějakém obchodním řetězci."
23.12.2020 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (542 článků) , Jiří Veselý (204 článků) , Jiří Veselý (204 článků) , Jiří Veselý (204 článků)

Negativní test na koronavirus nemusí být pravdivý: Nemoc jste jen prodělali bez příznaků

 
Byli jste v blízkosti člověka nakaženého koronavirem, ale vaše testy jsou negativní? Podle vakcinologa Jiřího Berana se jedná o naprosto normální situaci. Většina lidí totiž během onemocnění netrpí žádnými příznaky a PCR test ho tak nezaznamená.
09.09.2020 07:01 |

podobné články

Účinnost vakcíny AstraZeneca může být vyšší. Záleží na schématu, míní vakcinolog

 
Společnost AstraZeneca v pondělí zveřejnila výsledky studie týkající se účinnosti nadějné a očekávané vakcíny proti covid-19, které hovoří o průměrné účinnosti 70 procent, což je méně než u ostatních výrobců. Při podání menší dávky vakcíny ovšem vyšla vyšší účinnost (90 procent), než při podání plné dávky (62 procent), to některé vědce mate. Podle vakcinologa Romana Chlíbka jde ale o běžný jev, využívat se prý bude schéma s nejvyšší účinností.
23.11.2020 16:30 |

podobné články

Doktor Petráš: Covid zabíjí vzácně. On to dělá jinak. Varuji před budoucností

 
Uznávaný odborník na očkování Marek Petráš, který vedl vědeckou část českého týmu při vývoji vakcíny proti koronaviru, v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz upozorňuje, že úmrtí na COVID-19 je vzácností, protože v terminálních stádiích už virus prakticky nepůsobí. On své dílo završil mnohem dříve a dal příčinu imunitnímu systému konat v masivním rozsahu tak, že dojde k jeho zhroucení. Podle vakcinologa musíme mít na paměti, že stále žijeme v riziku infekčních chorob, které ještě neznáme. A díky vysoké mobilitě obyvatelstva před ním není žádná část světa chráněna.
02.12.2020 10:50 |

podobné články

Německo varuje: Britskou vakcínu nedávat starším lidem

 
Německé orgány doporučily nepodávat vakcínu od firmy AstraZeneca lidem starším 65 let. Podle Institutu Roberta Kocha není jasné, nakolik je u starších lidí tato vakcína efektivní. Spekuluje se přitom, že by Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) mohla vakcínu AstraZeneky doporučit k podmínečnému užívání již v pátek. Na rozdíl od vakcín Pfizer/BioNTechu a Moderny s účinností přes 90 procent se účinnost u vakcíny AstraZeneca uvádí někde mezi 62 a 70 procenty.
29.01.2021 12:18 |

podobné články

Vakcína od AstraZeneky byla schválena k použití v EU. Je tu však problém…

 
Vakcína firmy AstraZeneca byla podle očekávání v pátek doporučena Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA) k podmínečné registraci. K používání nové vakcinační látky tak členským státům už zbývá jen posvěcení jejího užívání od Evropské komise. Problémem zůstávají nejasnosti ohledně toho, nakolik je vhodná pro starší populaci – či hrozba, že očekáváný počet dávek pro EU bude drasticky zkrácen.
29.01.2021 19:50 |

podobné články

Hejtman Kuba: Očkování praktiky by teď přineslo zmatky

 
Vakcína od AstraZeneky sice umožňuje očkování přímo v ordinacích praktiků, hejtmani to ale zatím nedoporučují. Přineslo by to podle nich víc zmatku než užitku.
11.02.2021 15:20 |

podobné články

Covid: Malá věc vás ochrání. Část těla. Epidemiolog jasně

 
„Epidemii se daří zvládat a české zdravotnictví vykonává velmi dobrou práci,“ hodnotí koronavirové statistiky profesor Jiří Beran pro Český rozhlas. Růst počtu pozitivních lidí na počet provedených testů pak vysvětluje tím, že na testy přestávají chodit bezpříznakoví lidé. Zdůraznil rovněž, co by lidé nyní měli dělat, aby posílili svoji imunitu. Tenká vrstva hlenu na sliznici totiž zabraňuje vstupu viru do těla. Silnější je dle vakcinologa u toho, kdo se otužuje a sportuje: Třeba jen tím, že ujde šest tisíc kroků denně.
05.10.2020 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (27 článků)

Doktor Hnízdil a covid: Babišovi by pochcípal dobytek, kdyby se k němu choval jako k lidem. Cesta do řiti

 
ROZHOVOR Jeden z průkopníků české komplexní a psychosomatické medicíny ze sebe nenechá udělat pokusného králíka v kotci hlavního vakcinologa Andreje Babiše, a očkovat se tedy nenechá. Možná přijde o vnější svobodu, tu vnitřní si vzít nedá. Doktor Jan Hnízdil srovnává nynější stav se stanfordským experimentem profesora Zimbarda z roku 1971. Mocní mohou ne-mocné dusit rouškami, držet je v izolaci, zakázat jim sociální kontakt, práci, vzdělávání, pohyb, zpěv. Ne-mocní musejí poslouchat, nechat se testovat, hlásit čísla, podrobit se očkování. Experiment se vymkl kontrole. Z vězení se musíme osvobodit sami.
22.12.2020 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20891 článků)

První dávky AstraZeneky se už rozváží

 
Od pondělí se do distribuce v krajích dostává nová vakcína AstraZeneca, jejíchž prvních 19 200 dávek v sobotu dorazilo z Belgie do centrálního dispečinku společnosti Avenier v Říčanech u Prahy. Evropská komise ji schválila minulý týden.
08.02.2021 09:55 |

podobné články

Babiš v ráži: Ukázal na Josefa Klímu, profesora Flegra a další

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém nejnovějším týdenním shrnutí „Čau lidi“ vyvracel tvrzení týkající se epidemie covidu-19. Tvrdí, že pochybnosti k vakcíně od AstraZeneky nejsou založené na pravdě a vakcína je dobrá pro všechny věkové skupiny. Vadí mu i reportáž novináře Josefa Klímy ohledně testů od genetika Emanuela Žďárského, které prosazují i zpěvák Daniel Landa a profesor Jaroslav Flegr. „Není to pravda,“ říká Babiš o tvrzení, že stát dostatečně Žďárského metodu neposoudil.
21.02.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (555 článků) , Andrej Babiš (20891 článků) , Josef Klíma (230 článků) , Daniel Daniel (469 článků) , Daniel Daniel (469 článků) , Daniel Daniel (469 článků) , Daniel Daniel (469 článků) , Daniel Daniel (469 článků) , Daniel Daniel (469 článků) , Daniel Daniel (469 článků)

Chlíbek: Druhou dávku vakcíny AstraZeneky je potřeba oddálit. Pak funguje lépe

 
Vakcína od společnosti AstraZeneca je vhodná i pro seniory starší 65 let, řekl v pondělí na tiskové konferenci ministerstva zdravotnictví vakcinolog Roman Chlíbek. Její účinnost se zvyšuje pozdržením podání druhé dávky. Česko se tak nepřidává k řadě jiných zemí, které tuto očkovací látku u seniorů nepoužívají z důvodu pochybností ohledně účinnosti u starších osob.
22.02.2021 09:35 |

podobné články

Jak vypadá denní dávka 2 tisíc kalorií v různých fast foodech? Nenajíte se nikde!

 
Podle odborníků na výživu je "denní dávka kalorií pro zdravého člověka ve výši dvou tisíc":http://www.extra.cz/zemrel-nejtlustsi-muz-sveta-neuverite-kolik-vazil-a-kolik-denne-snedl-kalorii. Tam by se vám mělo vejít nejlépe pět jídel, dvě svačiny a tři hlavní, takže kdo nechce přibírat (a žít nezdravě jako my tady v redakci a víme to o sobě, že jsme čuňata), tomu nezbývá, než u jídla myslet a trochu si procvičit matematiku.
14.01.2015 19:57 |

podobné články