Článek

Drsný žalobce: Viníkům otrav metanolem hrozí doživotí

 
Vzhledem k tomu, že si metanolová kauza vyžádala již přes dvě desítky lidských životů, je státní zástupce připraven požadovat pro její původce i doživotní žalář. Otázkou zůstává, zda se ony původce podaří dopadnout, i když se zdá, že policie pracuje na plné obrátky.
19.09.2012 07:55 |

podobné články

Podobné články

Drsný žalobce: Viníkům otrav metanolem hrozí doživotí

 
Vzhledem k tom, že si metanolová kauza vyžádala již přes dvě desítky lidských životů, je státní zástupce připraven požadovat pro její původce i doživotní žalář. Otázkou zůstává, zda se ony původce podaří dopadnout, i když se zdá, že policie pracuje na plné obrátky.
19.09.2012 07:50 |

podobné články

Nečas je připraven svolat kvůli otravám metanolem krizový štáb

 
Situace kolem otrav metanolem je vážná, premiér Petr Nečas (ODS) proto očekává na středečním zasedání kabinetu souhrnnou informaci od ministrů zdravotnictví, vnitra a zemědělství o opatřeních, která byla přijata k zamezení nebezpečí vzniku dalších tragických událostí. Opoziční ČSSD mezitím vládu obvinila z odpovědnosti za epidemii otrav metanolem.
11.09.2012 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků)

Nečas kvůli metanolu zaúkoloval ministry, ČSSD je chce rovnou odvolat

 
Situace kolem otrav metanolem je vážná, premiér Petr Nečas (ODS) proto očekává na středečním zasedání kabinetu souhrnnou informaci od ministrů zdravotnictví, vnitra a zemědělství o opatřeních, která byla přijata k zamezení nebezpečí vzniku dalších tragických událostí. Opoziční ČSSD mezitím vládu obvinila z odpovědnosti za epidemii otrav metanolem.
11.09.2012 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků)

Otrava metanolem má čtvrtou oběť, muž zemřel v nemocnici v Přerově

 
V Přerovské nemocnici zemřel dnes ráno pětačtyřicetiletý muž na otravu metanolem. Další muž, seniorského věku, je v kritickém stavu. V pondělí večer přerovská nemocnice přijala i ženu s podezřením na otravu metanolem, její stav se zlepšuje, řekla dnes mluvčí holdingu Agel, který nemocnici spravuje, Radka Baková. Případů otrav jedovatým metylalkoholem přibývá, celkem už zemřeli čtyři lidé, další jsou v péči lékařů.
11.09.2012 08:05 |

podobné články

V Olomouci přibývá otrav metanolem, od soboty lékaři přijali už tři lidi

 
Olomoucká fakultní nemocnice přijala v úterý večer s otravou metanolem 67letého muže z Olomouce. Jde o manžela stejně staré ženy, která byla v tomto zdravotnickém zařízení hospitalizována v úterý před polednem. Již od soboty tu leží s otravou metanolem také 57letý muž. Všichni koupili závadný alkohol ve stejné prodejně.
14.11.2012 10:10 |

podobné články

Pachatelé v kauze metanol mohou dostat až výjimečný trest, tvrdí žalobce

 
Žalobce Roman Kafka z Krajského státního zastupitelství ve Zlíně řeší kauzu otrav metanolem u obviněných ve Zlínském a Jihomoravském kraji. V exkluzivním rozhovoru pro Právo informoval o tom, že podal policii pokyn k zahájení šetření pro trestní čin úmyslného obecného ohrožení. Za to může být pachateli uložen až výjimečný trest.
19.09.2012 09:05 |

podobné články

Obětí otrav metanolem je už 19! Policisté našli nelegální sklad!

 
Policisté už jsou o krůček blíže k vyřešení záhady otrav metylalkoholem, které si vyžádaly už celkem 19 lidských životů! V garáži nedaleko zlínského sídliště Jižní Svahy našli skladiště se zhruba pěti stovkami lahví podezřelého alkoholu. Zároveň nalezli i falešné etikety.
14.09.2012 12:15 |

podobné články

Potravináři jsou proti prohibici, chtějí omezit dovoz metanolu

 
Zavedení plošného zákazu lihovin by poškodilo poctivé výrobce a naopak posílilo černý trh, uvedla Potravinářská komora. Potravináři naopak navrhují omezit či zcela zakázat dovoz metanolu do země. Intoxikaci metanolem od minulého týdne v Česku už podlehlo 18 lidí. Vláda po sérii otrav ve středu až do odvolání plošně zakázala prodej tvrdého alkoholu ve stáncích. V případě, že by se nedařilo zjistit zdroj nebezpečného alkoholu a počty případů otrav by stále rostly, nevylučuje kabinet prohibici i v kamenných obchodech.
14.09.2012 21:00 |

podobné články

Nová vlna otrav! Muže zabil alkohol. Policisté varují: dávejte pozor, co pijete

 
Jižní Čechy mají první případ úmrtí na otravu metanolem. Na Strakonicku zemřel 59letý muž po vypití alkoholu. Policisté varují před další vlnou otrav.
18.07.2013 15:20 |

podobné články

Další oběť pančovaného alkoholu, šestá přibyla v Praze

 
AKTUALIZOVÁNO. V pražské Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) zemřel v pondělí na otravu metanolem osmatřicetiletý muž. Dnes to řekla ředitelka Dana Jurásková. Muž podle ní přišel pozdě, selhaly mu ledviny a játra a pomoci mu už nešlo. Jde o šestou potvrzenou oběť otrav metanolem.
11.09.2012 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Dana Jurásková (90 článků)

Vláda je zodpovědná za otravy metanolem, tvrdí ČSSD

 
Opoziční sociální demokraté v úterý obvinili vládu Petra Nečase (ODS) z odpovědnosti za epidemii otrav metanolem. Země se podle šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky vrátila do 50. let. Ministři financí, zemědělství, průmyslu a obchodu a zdravotnictví Miroslav Kalousek (TOP 09), Petr Bendl, Martin Kuba (oba ODS) a Leoš Heger (TOP 09) by měli podle Sobotky odstoupit.
11.09.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků) , Miroslav Kalousek (6547 článků) , Petr Bendl (499 článků) , Leoš Heger (1267 článků) , Martin Kuba (398 článků)

Po mladé ženě otrávené metanolem zůstal osmiletý syn

 
Osmadvacetiletá žena z Komorní Lhotky na Frýdecko-Místecku, která je jednou z obětí současné vlny otrav metanolem, pracovala v nošovické automobilce a zůstal po ní osmiletý syn. Starosta obce označil případ za tragédii. Byl přítomen prohlídce domu, v níž byla žena a její otec nalezeni. Kde přišli k jedovatému pití, není podle něj jasné, podotkl ovšem, že všechny lahve, které v domě viděl, byly okolkované.
12.09.2012 06:55 |

podobné články

Setkal jsem se už s horší epidemií otrav metanolem, říká norský lékař

 
Lékař z Ústavu toxikologie v Norsku Knut Erika Hovda pro Právo popsal, jak norský lék fomepizol může lidem hospitalizovaným s otravou metanolem pomoci a snížit dopady současné "epidemie", která Česko postihla. Norové dvacet balení fomepizolu poslali jako dar. Jde o drahý prostředek, kdy léčení jednoho pacienta vyjde na 200 tisíc korun.
15.09.2012 10:55 |

podobné články

V Kyjově zemřela 21. oběť metanolu, další tři lidé se otrávili na severu Moravy

 
V úterý brzy ráno zemřel v Kyjově 29letý muž z Veselí nad Moravou. Ten ležel v nemocnici více než týden v kritickém stavu. Podle ředitele nemocnice Petra Svobody mu jedovatý alkohol nenávratně poškodil mozek a další orgány. Soudní pitva v úterý zároveň prokázala, že muž z Kojetína na Přerovsku nezemřel na otravu metanolem. Znamená to, že obětí otrav metanolem je 21.
18.09.2012 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Svoboda (521 článků) , Petr Svoboda (512 článků) , Petr Svoboda (521 článků)

Série otrav metanolem nekončí, na Ostravsku byl hospitalizován 53letý muž

 
V Moravskoslezském kraji se metanolem otrávil další člověk, 53letý muž je v péči lékařů. Policisté v kraji v souvislosti s kauzou jedovatého alkoholu zadrželi dalšího člověka. Počet zadržených se tak zvýšil na 18 lidí, 15 bylo obviněno, deset z nich soud poslal do vazby. Metylalkohol si na severu Moravy vyžádal už 13 obětí.
20.09.2012 07:55 |

podobné články

Série otrav metanolem nekončí, další dva lidé byli hospitalizováni

 
Další dva lidé se otrávili metanolem. V nemocnici ve Frýdku-Místku leží 53letý muž, jiný muž se podle České televize (ČT) otrávil v Boskovicích na Blanensku.
20.09.2012 09:55 |

podobné články

Další otrávení metanolem: Jednoho našli v garáži mezi lahvemi, druhý bojuje o život

 
I v době prohibice vyhlášené přesně před jedenácti dny se objevují nové a nové případy otrav metanolem. V pondělí i úterý přijala havířovská nemocnice nové pacienty, stav jednoho z nich je kritický.
25.09.2012 08:35 |

podobné články

Metanoloví vrazi z Česka zabíjí i za hranicemi: V Polsku zemřel dvaapadesátiletý muž

 
V Polsku zemřel v úterý na otravu metanolem dvaapadesátiletý muž, který se podle své rodiny otrávil pančovaným alkoholem z Česka. Jde již o nejméně čtvrtou oběť otrav metanolem v Polsku v poslední době.
27.09.2012 12:45 |

podobné články

Začíná další metanolová vlna? Na Ostravsku našli otráveného muže

 
Začíná snad další vlna otrav metanolem? Před několika dny se otrávil muž na Žďársku, v úterý ráno policisté objevili muže v Ostravě. Mohlo by jít o další otravu metanolem.
25.02.2014 13:25 |

podobné články