Článek

Drsné příběhy záchranáře Marka Dvořáka. Poprvé zachránil život v patnácti letech, zažil i zázraky

 
Marek Dvořák je studnicí lidských příběhů a není se čemu divit: zkušený záchranář má za sebou už více než tisíc vzletů a tři tisíce výjezdů za pacienty. Známý je například jeho čin z předloňských Vánoc, kdy zachraňoval malého syna Nikol Leitgeb, který přestal dýchat. Dvořák byl nyní hostem 7 pádů Honzy Dědka a i tentokrát urgentní lékař sdílel další příběhy plné emocí ze své záchranářské praxe.
05.12.2023 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dvořák (59 článků) , Jan Marek (483 článků) , Jan Dvořák (45 článků) , Jan Marek (204 článků) , Jan Dvořák (155 článků) , Honza Dvořák (155 článků)
Podobné články

NDM: Divadlo Antonína Dvořáka slaví 110 let – velkolepě!

 
Městské divadlo Ostrava (dnešní Divadlo Antonína Dvořáka) bylo slavnostně otevřeno před 110 lety dne 28. září. Toto výročí bude připomenuto v rámci jedinečného představení – 28. září v 18.30 hodin na jevišti Divadla Antonína Dvořáka. Komponovaný večer s názvem 110 LET DIVADLA ANTONÍNA DVOŘÁKA VE 110 MINUTÁCH slibuje skutečně mimořádný divadelní zážitek! Historii divadla bude mapovat také výstava v opuštěných výlohách v centru města. A jaké by to byly narozeniny bez dárků?
26.09.2017 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Dvořák (170 článků)

VIDEO: Fenka zachránila své štěně před utopením v bazénu

 
Dojemná scénka se naskytla majiteli fenky zlatého retrívra. Ta se vrhla do bazénu za svým štěnětem, které se nemohlo dostat ven z vody. Když viděla, že mu nemůže pomoci z bazénu, vylezla ven a vytáhla ho svými zuby. Další články k tématu: Pes zachránil v Kanadě malého chlapce před rozzuřenou pumou Pes zachránil postiženou, kočku už z ohně nedostal Pes zachránil celou rodinu, vzbudil je, když začala hořet střecha Pes ukousl svému pánovi palec u nohy. A zachránil mu život Tříletý hoch přečkal noc v polských hvozdech, zachránil ho věrný pes
10.04.2012 14:20 |

podobné články

Davídek v pěti letech zachránil babičce život: V Praze navštívil „budoucí kolegy“ záchranáře

 
Neuvěřitelnou odvahu prokázal teprve v pěti letech dnes už sedmiletý školák David Doubek z Rokytnice nad Jizerou. Ten se před dvěma lety s babičkou vydal na procházku. Náhle však zkolabovala a Davídek jí zachránil život. Babičce podal cukr a zaběhl pro pomoc.
02.06.2017 06:00 |

podobné články

Jak plavkami zakrýt drobné nedokonalosti těla?

 
Léto ještě ani zdaleka nekončí a i když se prázdniny překulily do druhé poloviny, stále se nám nabízí nespočet příležitostí, proč vyrazit k vodě. Jakmile teploty vyšplhají k třicítkám, jen málokdo vydrží sedět doma na gauči v obýváku, kde z něho pot teče proudem a v televizi stejně běží dokola ty samé okoukané seriály. Stručně řečeno by byla strašná škoda prosedět letní čas doma, když můžete na sluníčku chytit trochu zdravé barvy a dostat do kůže potřebný vitamín D! Máte-li výčitky kvůli své postavě a pro její nedostatky se stydíte svléknout do plavek, pak vám náš dnešní článek pomůže. Sepsali jsme v něm několik tipů, jak plavkami zakrýt drobné nedokonalosti těla! Nechcete se pro strie na bocích nebo povolenější bříško na veřejnosti svlékat do plavek? Stydíte se za drobné vady na kráse? Pak se nechte inspirovat našimi tipy, jak plavkami zakrýt drobné nedokonalosti těla, díky kterým nebudete muset trávit horké léto zalezlí doma nebo ve stínu! Jak plavkami zakrýt drobné nedokonalosti těla – 3 tipy pro vás! Věřte nebo ne, ale i s tak malým kouskem látky můžete vykouzlit hotové zázraky! I když se vám to možná na první pohled zdá nemožné, i s pomocí plavek můžete oklamat své okolí. Nevíte jak na to? Po přečtení dnešního článku už si budete vědět rady! Tip první: Černá barva umí zázraky! Jestliže se nechcete u vody svlékat jen proto, že vaše tělo zdobí nějaké to kilo navíc a vaše silueta v žádném případě nepatří k nejdokonalejším, pak pro vás máme jednoduchou radu, jak opticky oklamat zvídavé zraky kolemjdoucích lidí. Stačí vsadit na černé plavky, které dokážou zázraky. Černá barva je odjakživa spojována se schopností ubrat několik centimetrů a není se tak čemu divit, že na ni ženy sází ve všech módních oblastech. Černé jednodílné plavky jsou tedy vaší jistotou, na kterou se... Čtěte více Příspěvek Jak plavkami zakrýt drobné nedokonalosti těla? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
12.08.2016 05:15 |

podobné články

Oldřich Fischer: Zázraky

 
I při veřejných příležitostech pije církevní řečník prý víno. Je tato tekutina schválena obchodní inspekcí? Její chemický rozbor? Zde je rozsáhlé pole možností. Přidáním prášku z určitých hub, nebo námelu, vraního oka, blínu atd. snadno dojde k tomu, že konzument může mít nejrůznější vidiny. Pak to lze vydávat za zázraky. Když to pak ochutná kolega, můžeme mít zázraky tuplem.
31.01.2017 10:40 |

podobné články

Nejraději mne tituloval indiánem – Národní muzeum vydalo vzpomínky přítele Antonína Dvořáka

 
Na pulty knihkupectví se právě dostává kniha Nejraději mne tituloval indiánem. Americké vzpomínky na Antonína Dvořáka, kterou vydalo Národní muzeum. Vůbec poprvé tak mají čtenáři možnost se seznámit se vzpomínkami Josefa Jana Kovaříka (1870–1951), který byl Dvořákovým přítelem a spolupracovníkem. Autorkami edice jsou kurátorky Muzea Antonína Dvořáka Kateřina Nová a Veronika Vejvodová.
19.02.2017 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kovařík (35 článků) , Antonín Dvořák (170 článků) , Josef Dvořák (195 článků)

Cílený útok na záchranáře a policii? Výbuch v Německu zranil deset hasičů a dva záchranáře. Na místě jsou odstřelovači

 
Při výbuchu v domě v německém městě Ratingen u Düsseldorfu bylo podle tamních úřadů zraněno deset hasičů a dva policisté. Někteří z nich jsou v ohrožení života. BBC píše, že se mohlo jednat o cílený útok na záchranáře.
11.05.2023 21:10 |

podobné články

Gary Barlow z Take That a Robbie Williams spolu zazpívali po patnácti letech

 
A je to tu. Pohádka o nehodném Robbiem Williamsovi má šťastný konec. Když před patnácti lety britský zpěvák se zlou opouštěl skupinu Take That , vypadalo to, že frontmanovi Garymu Barlowovi už v životě nepodá ani ruku. A po patnácti letech si oba v obětí s úsměvem na tváři zase zazpívali. Na koncertu Children in Need tak potvrdili, že se Robbie ke skupině vrací. Nechyběly ani Williamsovy slzy dojetí.
15.11.2009 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Robbie Williams (578 článků) , Gary Barlow (44 článků)

Zachránil lidský život, šéf ho vyhodil z práce

 
Mladého záchranáře vyhodili od floridské pobřežní hlídky, protože zachránil život muži mimo svou oblast. Bez práce skončilo také jeho šest kolegů, kteří ho podpořili.
06.07.2012 16:00 |

podobné články

Rapper Sensey exkluzivně z léčebny: Fetovat jsem začal v patnácti, krk mi zachránil Mišík

 
p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 11.0px 'Times New Roman'; color: #000000} Rapper Sensey, vlastním jménem Vojtěch Prell, exkluzivně pro eXtra popsal svůj boj se závislostí na tvrdých drogách. V otevřené zpovědi přímo z léčebny přiznal, že těm lehkým propadl již v patnácti letech, přičemž od osmnácti let užíval ty nejtvrdší. V posledních letech dokonce propadl dneska zakázané látce, která se původně užívala jako celkové anestetikum. Pomocnou ruku mu nakonec dal Adam Mišík.
18.11.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Adam Mišík (352 článků)

Sto dnů Dvořáka v ČT: Událostem se daří. O moderátorech ale není jasno

 
Večerní Události sleduje tři měsíce po zvolení nového ředitele České televize Petra Dvořáka v průměru o 200 tisíc více diváků než dříve. Poté, co pořad prošel několika proměnami, si jej večer pustí až 900 tisíc lidí. Kromě o deset minut delší stopáže či prodloužení jednotlivých příspěvků k úspěchu podle Dvořáka přispělo i to, že Událostem předchází místo Večerníčku populárnější pořad Taxík.
14.01.2012 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (882 článků) , Petr Dvořák (877 článků)

Husák (TOP 09): Předseda ČTÚ Dvořák by měl okamžitě skončit.

 
Poslanec Jan Husák kritizuje předsedu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavla Dvořáka za krach aukce kmitočtů. Je evidentní, že nastavení aukce pod vedením předsedy ČTÚ Pavla Dvořáka bylo tak špatné, že nyní aukce musela být násilně ukončena, řekl Husák. Vyzývá Pavla Dvořáka k okamžitému odstoupení z funkce.
08.03.2013 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dvořák (167 článků) , Pavel Dvořák (167 článků) , Jan Husák (75 článků)

Topkař: Díky šéfovi úřadu je levnější volání ztraceno

 
Poslanec TOP 09 Jan Husák kritizuje předsedu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavla Dvořáka za krach aukce kmitočtů. Je prý evidentní, že nastavení aukce pod vedením předsedy ČTÚ Dvořáka bylo tak špatné a že nyní aukce musela být násilně ukončena, řekl Husák. Vyzývá tak Pavla Dvořáka k okamžitému odstoupení z funkce.
09.03.2013 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dvořák (167 článků) , Pavel Dvořák (167 článků) , Jan Husák (75 článků)

Cenu Antonína Dvořáka 2014 získá Jiří Bělohlávek

 
V předvečer zahájení Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha oznamuje pořádající Akademie klasické hudby jméno letošního laureáta Ceny Antonína Dvořáka. Mimořádné ocenění poputuje do rukou významného propagátora české hudby a díla Antonína Dvořáka dirigenta Jiřího Bělohlávka. Ocenění si slavnostně převezme 16. listopadu v newyorské Carnegie Hall, místě světové premiéry Dvořákovy „Novosvětské“ symfonie, při příležitosti koncertu České filharmonie.
08.09.2014 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Dvořák (170 článků) , Jiří Dvořák (498 článků)

Národní muzeum nabízí čtenářům první vydání amerických vzpomínek na Antonína Dvořáka

 
V lednu přichází na pulty knihkupectví kniha Nejraději mne tituloval indiánem. Americké vzpomínky na Antonína Dvořáka, která vyšla zároveň v anglické jazykové mutaci pod názvem Three Years with the Maestro. An American remembers Antonín Dvořák. Autorkami edice jsou kurátorky Muzea Antonína Dvořáka Kateřina Nová a Veronika Vejvodová. Oba tituly vydalo Národní muzeum jako výsledek interního vědeckého grantu a vědecko-výzkumné činnosti.
16.01.2017 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Dvořák (170 článků)

Národní divadlo Moravskoslezské: Hana Mikulenková vystaví své obrazy v Divadle Antonína Dvořáka

 
Výstavy v Galerii současné malby ve foyeru Divadla Antonína Dvořáka pokračují v sezóně 2017/2018 s novým kurátorem Martinem Mikoláškem. Jako první bude své obrazy prezentovat umělkyně Hana Mikulenková. Vernisáž k výstavě s názvem PRESENT CONTINUOUS se uskuteční 11. září v 18 hodin v Divadle Antonína Dvořáka.
07.09.2017 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Dvořák (170 článků)

ČT šije do všech, zní pochvalně ze Sněmovny. Bude „dozorčka“ hledat špínu na Dvořáka?

 
Volební výbor doporučil, aby se všichni poslanci zabývali situací v Radě České televize. Pokud se nad tématem skutečně dvě stovky poslanců sejdou, bude to jistě vášnivá debata. Jedni se totiž obávají o nezávislost ČT a druzí by po ní rádi šlapali ještě více. Panují také obavy o důvěryhodnost zvolených radních, kteří můžou třeba odvolat generálního ředitele Petra Dvořáka. Blesk Zprávy se na postoje ptaly členů volebního výboru. Pirát Tomáš Martínek míní, že mezi radními jsou tací, kteří nechtějí ČT pomáhat vykonávat kvalitní službu lidem, a spekuluje i o tom, že by mohli „sloužit" oligarchům. Poslanec vládního hnutí ANO Martin Kolovratník zase říká, že je na tom ČT dobře a neměl by ji kritizovat ani prezident Miloš Zeman. Podle místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury by odvolání šéfa Dvořáka bylo překvapením a tvrdí, že pro to není důvod. Kolovratník dokonce říká, že by to podle něj bylo špatně.
09.12.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (882 článků) , Miloš Zeman (28098 článků) , Petr Dvořák (877 článků) , Tomáš Dvořák (53 článků)

„Sundají“ noví radní šéfa ČT Dvořáka? Kdo je krok od zvolení a proč se může ředitel bát

 
Tucet mužů se uchází o čtyři křesla v Radě ČT, v níž to od loňského nástupu tří kritiků veřejnoprávní televize vře. O posty dál usiluje i režisér Jiří Kratochvíl, který jako radní už působí - a během kandidátské řeči vystupňoval svou kritiku vůči řediteli ČT Petru Dvořákovi. Rada je nyní rozdělená na dva tábory. Kritici Dvořáka však mohou posílit, mezi adepty je třeba bratr filmové Saxany Petry Černocké Pavel Černocký, který by Dvořáka nejraději „odstřelil“ také. A s ním i další známé tváře z České televize.
19.03.2021 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Petra Černocká (343 článků) , Petr Dvořák (882 článků) , Petr Dvořák (877 článků) , Jiří Dvořák (498 článků) , Pavel Dvořák (167 článků) , Pavel Dvořák (167 článků)

Kontakty Petra Dvořáka. Opravdu dlouhá chapadla, mnozí raději mlčí. Bobošíková vysvětlila hon na Lipovskou

 
Jana Bobošíková z Institutu svobody a demokracie dál upozorňuje na údajný střet zájmů generálního ředitele České televize Petra Dvořáka. Naposledy Dvořákovo chování srovnala s ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem, který kvůli nesrovnalostem v majetkovém přiznání odstoupil. „Není Petr jako Petr,“ prohlásila Bobošíková a znovu upozornila na spojení Dvořáka, firmy Gopas a PPF.
27.05.2021 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (882 článků) , Jana Bobošíková (1048 článků) , Petr Dvořák (877 článků) , Jan Dvořák (45 článků) , Jan Dvořák (155 článků) , Honza Dvořák (155 článků)