Článek

Drsná slova ředitele nemocnice ve Slaném: Kvůli neočkovaným pacientům musí rušit operace

 
Nemocnice ve Slaném kvůli koronaviru zastavuje operace. Za situaci jsou podle ředitele odpovědní neočkovaní pacienti, jimiž se plní většina lůžek. Podle šéfa nemocnice je politováníhodné, kam až situace kvůli odpůrcům očkování zašla.
25.11.2021 17:10 |

podobné články

Podobné články

Tisíc korun za hlas pro ANO? Policie prošetřuje oznámení ve Slaném

 
Policisté prošetřují oznámení o údajném kupčení s hlasy v jedné z ubytoven ve Slaném na Kladensku. Věc je zatím na začátku a je vedena proti neznámému pachateli, řekla ČTK mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková. Podle serveru Romea.cz kdosi nabízel peníze za hlasy pro hnutí ANO. Předseda místní organizace ANO ve Slaném Radek Vondráček vyloučil, že by případné kupčení organizovalo jeho hnutí.
09.10.2021 13:45 |

podobné články

Krvavá hádka mezi partnery ve Slaném: Žena skončila s prasklou lebkou. Spadla z okna?

 
Drsná hádka, která skončila bojem o život! Policie a záchranáři vyjížděli v úterý pozdě večer do bytového domu ve Slaném. Nalezli tam vážně zraněnou ženu, které zřejmě v hádce ublížil její partner.
20.02.2018 23:55 |

podobné články

Nemocnice ve Slaném rozjela kampaň za očkování: Podpořili ji Koller, Vacek, Medvecká nebo Kořen

 
Nemocnice ve Slaném spustila kampaň, která má za cíl přesvědčit všechny, kdo mají pochybnosti o potřebě nechat se očkovat proti covidu-19. Do té se zapojily známé tváře ze světa showbyznysu. Zdravotníci a herci společně prosí lidi, aby se, až to bude možné, nechali očkovat.
14.03.2021 11:10 |

podobné články

Covid v nemocnicích: Očkovaným je průměrně 74 let, neočkovaným 55 let

 
Lidem, kteří v září museli navzdory očkování do nemocnice s covidem-19, bylo v průměru 74 let, neočkovaným 55 let. Celkově bylo v září hospitalizováno zatím 471 lidí, na jednotkách intenzivní péče bylo 114 z nich. Z více než 11 000 nově pozitivně testovaných za poslední měsíc byly bez vakcíny více než čtyři pětiny, z hospitalizovaných téměř tři čtvrtiny. Vyplývá to z dat o nákazách po očkování, která zveřejňuje ministerstvo zdravotnictví.
29.09.2021 17:20 |

podobné články

Jiří Baťa: Hrubá neomalenost vůči neočkovaným

 
Podle ministra zdravotnictví Vojtěcha se epidemie (takže ne pandemie, ale epidemie) Covidu-19 stala epidemií neočkovaných. Ti podle dat o šíření nákazy jen za říjen tvoří 74 % pozitivně testovaných a 63% hospitalizovaných. Ještě by měl pro úplnost dodat, že díky neočkovaným praskají nemocnice ve švech a všechny chirurgické či podobné plánované zákroky jsou odloženy na neurčito!
27.10.2021 23:30 |

podobné články

Operace nebudou. Obří nemocnice má problém s covidem i nemocným personálem. Právě bylo oznámeno

 
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně je kvůli narůstajícímu počtu hospitalizovaných pacientů s onemocněním COVID-19 a vzhledem k přibývajícím nemocným zdravotníkům nucena rušit další plánované operace. Kromě ortopedických jsou to již i operace a zákroky chirurgické, neurochirurgické a kardiologické.
08.10.2020 13:41 |

podobné články

Neočkovaným Čechům se ztíží návrat z Kypru, Švýcarska i Švédska. A do USA jedině s testem

 
Ze Švédska, Švýcarska, Kypru a San Marina se od pondělí ztíží neočkovaným lidem návrat do České republiky. Na takzvané mapě cestovatele budou tyto země červené, což značí vysokou míru rizika nákazy koronavirem. V dnešní tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka. Od pondělí mohou také čeští občané cestovat do Spojených států, kromě dokončeného očkování proti covidu-19 musí ale mít také negativní test, sdělilo dnes ČTK ministerstvo zahraničí.
05.11.2021 18:40 |

podobné články

Zakázka ve Slaném byla předražená, hájí se Rath

 
Středočeský hejtman David Rath (ČSSD) zablokoval dotace pro nemocnici ve Slaném. Nelíbíl se mu totiž způsob, jakým nemocnice zadala zakázku.
02.06.2011 21:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4595 článků)

Rath nakonec podepsal dotaci pro nemocnici ve Slaném

 
Středočeský hejtman David Rath (ČSSD) po více než roce podepsal dotaci na modernizaci nemocnice ve Slaném na Kladensku. Město nakonec z evropských peněz získá 54 milionů korun na nemocniční přístroje, jejichž nákup byl podle hejtmana předražený. Rath podle starosty Ivo Rubíka (ODS) smlouvu podepsal po zpracování nezávislého posudku, který ukázal, že město při nákupu zdravotnické techniky postupovalo správně. Informuje o tom dnešní vydání Kladenského deníku.
30.09.2011 10:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4595 článků)

Pacient nemocnice ve Slaném se zřítil z okna: Dopadl rovnou na beton!

 
Ve čtvrtek dopoledne spadl pacient v nemocnici ve Slaném z okna budovy. Šlo naštěstí pouze o první patro, ale měkké přistání ho nečekalo. Po dopadu na beton se zranil, a přestože jeho zranění nejsou vážná, skončil opět v péči lékařů.
04.03.2021 18:20 |

podobné články

Přehled opatření proti neočkovaným v Evropě: Smyčka kolem odmítačů se utahuje

 
Aktuální vlna pandemie covidu má za následek to, že se v řadě zemí již rozhodli postupovat proti neočkovaným, na které dopadají nové povinnosti, ale i zákazy. Jak to aktuálně v Evropě se zpřísněním podmínek vypadá a jak se země snaží neočkované k vakcinaci motivovat?
05.11.2021 05:05 |

podobné články

Vláda se neshodla na nových opatřeních. Odklad do čtvrtka

 
Vláda v demisi se na svém pondělním jednání nebyla schopna dohodnout, jak nadále zpřísnit covidové restrikce a jak razantně přistoupit k neočkovaným. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) hovoří o tom, že je nutné zabránit přeplnění nemocnic, a ve hře tak nadále zůstávají i tvrdá omezení pro neočkované včetně rakouského modelu, který neočkovaným zakazuje volný pohyb a mohou chodit akorát do práce, na nákup základních potřeb a na zdravotní procházky.
15.11.2021 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23801 článků)

FNUSA omezila další plánované operace

 
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně je kvůli narůstajícímu počtu hospitalizovaných pacientů s onemocněním COVID-19 a vzhledem k přibývajícím nemocným zdravotníkům nucena rušit další plánované operace. Kromě ortopedických jsou to již i operace a zákroky chirurgické, neurochirurgické a kardiologické.
08.10.2020 13:35 |

podobné články

Pražské nemocnice stopují plánované operace. „Situace se horší z hodiny na hodinu,“ varuje šéf Motola

 
Stejně jako většina nemocnic napříč Českou republikou, tak i Motol přistoupil k razantnímu kroku. Do odvolání kvůli nepříznivé epidemiologické situaci pozastavil plánované operace. Nemocnice to uvedla na twitteru.  Ředitel nemocnice Miloslav Ludvík v rozhovoru pro Radio zet řekl, že situace se zhoršuje každou hodinu a nemocnice se teď potýká s nedostatkem personálu. Varoval, že nejvíce ohroženou skupinou jsou lidé starší 65 let, kterým hlavně kvůli delta variantě koronaviru hrozí, že skončí v nemocnici. Stop stav vyhlásila také pražská Nemocnice Na Bulovce i Fakultní Thomayerova nemocnice.
24.11.2021 16:20 |

podobné články

Neočkovaní nás zacpali. Rušíme operace. Obrovský nárůst, naříká špitál

 
Zatímco první říjnovou neděli leželo v nemocnicích s covidem jen něco málo přes 240 pacientů, první listopadovou neděli už to bylo přes 2 600 lidí. Nemocnice tak opět musí některá svá oddělení měnit na čistě covidová, přesouvat sem zdravotní sestry a rušit dlouho plánované operace. V nemocnicích leží především neočkovaní pacienti. „Ráno jsme měli 69 pacientů s covidem, většinou neočkovaných. Všichni ve vážném stavu, deset na JIP,“ uvedla Dana Lipovská, mluvčí Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.
09.11.2021 09:20 |

podobné články

Oprava hvězdárny ve Slaném: Renovují i hvězdářův byt

 
Městská hvězdárna ve Slaném na Kladensku se dočká rekonstrukce. Kromě opravy střechy a nové fasády se zateplením se počítá i s přístavbou kvůli rozšíření bytu městského hvězdáře.
10.05.2009 18:45 |

podobné články

Křik a pak bezmocné ticho: Svědkyně popsala smrt chlapce ve Slaném. Jel řidič autobusu v pantoflích?

 
Jeden mrtvý chlapec zůstal po úterní nehodě, kdy na autobusovém nádraží ve Slaném najel řidič autobusu na zastávku s lidmi. Na místě byla řada svědků, které smutná událost zdrtila. Podle prvních zpráv k tragédii došlo kvůli zaseknutému brzdovému pedálu, ve hře je ale varianta, že za nehodu mohla řidičova nevhodná obuv. Na fotografiích z místa nehody je totiž vidět, že měl na nohou obuté pantofle.
10.06.2020 11:35 |

podobné články

Ve Slaném našli utopence!

 
Kolemjdoucí ve čtvrtek objevili ve Slaném před jednou z mateřských školek v jezírku utopence.
24.09.2009 14:00 |

podobné články

Neznámý lupič přepadl čerpací stanici ve Slaném

 
Policisté ve Slaném pátrají po neznámém lupiči, který ve středu večer se zbraní v ruce oloupil obsluhu čerpací stanice.
25.03.2010 00:55 |

podobné články