Článek

Dříve melouchy, dnes unikáty: Cirkulárka i mandl - fušky z Werku uvidíte na výstavě

 
Celá desetiletí nebyly před sametovou revolucí v obchodech k sehnání dnes zcela běžné věci. Tak si musely šikovné české ručičky pomoci samy. Doslova poklady vznikaly v třineckých železárnách. Nyní si je můžete prohlédnout na unikátní výstavě.
05.02.2020 14:35 |

podobné články

Podobné články

Součástky pronášeli přes vrátnice a stavěli z nich unikáty: Ukázali legendární fušky z Werku

 
Zlaté české ručičky si poradily vždy a za socialismu dvojnásob! Kdo něco sháněl, shánět nemusel, pokud »makal« v třineckém Werku, tedy zdejších železárnách. Během pracovní doby si to zkrátka načerno vyrobil. Co všechno se zde vyrobilo, představí unikátní výstava. Některé výrobky se staly legendami a přešly do běžného prodeje.
07.12.2019 15:30 |

podobné články

Hasiči už mohou přiznat melouchy. Policisté mají stále smůlu

 
Nízké příjmy si mnoho hasičů už dříve dorovnávalo různými melouchy. Nikdo z nich to ale nepřiznal, protože jim za to hrozil vyhazov. To už teď nehrozí. Jejich šéf Miroslav Štěpán totiž melouchy zlegalizoval.
28.07.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (113 článků)

Dělnické »melouchy« v železárnách

 
Zlaté české ručičky si poradily vždy a za socialismu dvojnásob! Kdo něco sháněl, shánět nemusel, pokud »makal« v třineckém Werku, tedy zdejších železárnách. Během pracovní doby si to zkrátka načerno vyrobil.
05.12.2019 12:15 |

podobné články

Unikáty na výstavě Motocykl 2012

 
Dnes začala výstava Motocykl 2012, již 16. ročník tradiční výstavy motocykl. Těch tu je spousta. Sami jsme šli zjistit, co za unikáty tady najdete.
08.03.2012 14:55 |

podobné články

Unikáty pro Obamu, Pitta i Bonda: Jedinečné hodinky uvidíte v Brně ještě zítra

 
Unikáty, které jinde neuvidíte. Představuje se třicet tři značek z osmi zemí.  Veletrh hodinek v Brně lze zhlédnout v Moravské galerii do soboty.
19.10.2018 16:55 |

podobné články

Vzácné unikáty tří českých zemských muzeí opouští depozitáře a cestují do Bratislavy

 
Unikáty tří největších českých muzeí hlava Kelta ze Mšeckých Žehrovic z Národního muzea, Věstonická venuše z Moravského zemského muzea a železné meteority z Opavy-Kylešovic ze Slezského zemského muzea dnes opouští své depozitáře a za přísných bezpečnostních opatření cestují za hranice České republiky.
13.05.2015 21:14 |

podobné články

Hasiči ve Vysokém Mýtě se pyšní unikáty

 
Hasičský záchranný sbor ve Vysokém Mýtě má zajímavé unikáty.
21.05.2010 21:15 |

podobné články

To jsou unikáty! Lidé dali muzeu nádherné nože

 
V Mikulášovicích u Rumburka vznikne muzeum nožů. Firma Mikov tu vyrábí nože už od 18. století, teď se chystají otevřít muzeum s těmi největšími unikáty, bude ale mapovat i nožířskou produkci od začátku výroby.
16.03.2011 20:15 |

podobné články

Oprava kostela sv. Martina: Unikáty staré 140 let!

 
Pamětní listina, dobové noviny, předvolební materiály místního politika a další unikáty byly celých 140 let ukryty ve zdi kostela sv. Martina ve Mšeně na Mělnicku. Když je v polovině září objevili zedníci, bylo to překvapení nejen pro ně. V šoku byli radní i věřící.
19.11.2017 05:15 |

podobné články

Národní zemědělské muzeum vystaví stoleté motorové pluhy a další unikáty

 
Národní zemědělské muzeum na letošní agrosalon Země živitelka v Českých Budějovicích přiveze vzácné historické stroje ze svých sbírek. Kromě více než sto let starých parních pluhů Praga a Excelsior zde budou od 23. do 28. srpna k vidění i další unikáty.
17.08.2018 12:10 |

podobné články

(NEJ)LEPŠÍ VYHLÍDKY: 11. díl - Technické unikáty

 
Tentokrát jsme vystoupali na rozhledny, které jsou technickými unikáty, industriální, celosvětově výjimečné. Tak třeba »parazitující« Bolt Tower v Ostravě, to jinde nenajdete. Podobně jako jmelí na stromě, obtočil se šnek vyhlídkového chodníku okolo vysoké pece, kdo to kdy viděl? A pozor! V roce 2015 nám ji otevřel v ostravských Vítkovicích samotný Usain Bolt! Na věž elektrárny nalepená vyhlídka, to se rovněž jen tak nevidí. Technickými skvosty jsou i »funkcionalistické sestřičky« na Moravě. Menší v Brně a velikánská v Ostravě…
20.09.2018 12:07 |

podobné články

Osobnosti: Usain Bolt (372 článků)

Podnikání slavných: Pavlína Filipovská (72) na svůj mandl nestačila vydělávat!

 
Známý obličej, jméno jako obchodní značka, řada kontaktů a vlídných známostí – ideální výbava pro byznys, nemyslíte? I někteří herci a zpěváci takto uvažovali, když se rozhodli začít podnikat. Na tohle spojení dost sázeli. Někteří si ale stejně pěkně naběhli, jiní naopak vydělali majlant. Pojďme se podívat, kdo v jaké branži pokoušel štěstí a jak nakonec dopadl.
06.04.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavlína Filipovská (52 článků)

Kozy, kam se podíváš! Cesta do tajů výroby kozího sýra začíná v Rakousku

 
Zdravá strava teď frčí, obzvláště kozí sýry. Víme ale vůbec, jak vznikají? Výlet za touto dobrotou si můžeme udělat do Dolního Rakouska. V kopcovitém předhůří Wiener Alpen známém jako Bucklige Welt funguje rodinná biofarma Mandl’s Ziegenhof Antonie Krenn a Michaela Mandla.
11.05.2016 15:50 |

podobné články

Výstava k narozeninám republiky: Největší průmyslové objevy Moravy za sto let

 
Historické boty firmy Baťa, důlní lampa, motor legendární kopřivnické automobilky Tatra a další unikáty uvidíte na výstavě v Technickém muzeu v Brně. Expozice s názvem Průmysl na Moravě 1918 je věnován nejvýznamnějším podnikům i osobnostem moravského průmyslu.
25.10.2018 13:00 |

podobné články

Pljuščenka přišly melouchy draho, nesmí závodit na olympiádě

 
Ruskému krasobruslaři Jevgeniji Pljuščenkovi vypršela lhůta na odvolání a definitivně nesmí závodit na akcích Mezinárodní bruslařské unie (ISU).
24.08.2010 11:10 |

podobné články

Odboráři chtějí povolit melouchy pro policisty

 
Policistům se možná v blízké době otevře cesta k tomu, aby si mohli ke svému platu legálně přivydělat. Povolení melouchů požadují s odkazem na klesající příjmy policejní odboráři a na rozdíl od minulých pokusů mají reálnou šanci na úspěch, proti totiž není ani policejní prezident Martin Červíček.
10.02.2013 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Červíček (330 článků)

Rytmus vrací úder: Mám prachy a špinavý fusky

 
Česko-slovenského rappera Patrika Rytmuse Vrbovského (36) rozčiluje, když někdo pochybuje o jeho majetku, který je podle všeho královský. Naposledy to byla informace, podle níž by měl jedné slovenské spořitelně dlužit necelých 65 tisíc korun.
14.03.2013 09:15 |

podobné články

Hlasování kvůli ponožkám: Jsou prý nedůstojné a hyzdí náměstí, rozhodli radní

 
Ano, i tím tráví čas radní v Litomyšli. Museli rozhodnout, jestli ponožky jsou, nebo nejsou spodní prádlo. Po bouřlivých debatách došli k šokujícímu závěru. Fusky, ponožky, fusakle... jsou spodní prádlo a tím pádem se automaticky připisují na seznam zakázaného zboží, tedy zboží, které se podle tržního řádu města nesmí prodávat v podloubí na Smetanově náměstí.
14.08.2014 14:00 |

podobné články

Rihanna jela Prahou oblečená za milion: »Fusky« na podpatku, šál z jehňátek, zlaté brýle i rolexky

 
Milionový luxus hodný světové megastar! Do toho se zahalila Rihanna (28) při středeční projížďce historickou tramvají Prahou. Jen »ponožky« měla v hodnotě oježděné fabie!
29.07.2016 16:25 |

podobné články