Článek

Dříve honosná brněnská vila je na spadnutí: Podaří se zachránit kulturní dědictví?

 
Arnoldova vila dokončená počátkem 60. let 19. století stojí v Brně, nedaleko ikonické Vily Tugendhat. Přestože se jedná o kulturní památku, za kterou byla prohlášena v roce 2010, její stav je v současné době katastrofální. Chystá se však nákladná a náročná rekonstrukce, díky které se snad podaří stavbu zachránit.
21.04.2021 19:15 |

podobné články

Podobné články

Vila spisovatele Karla Čapka (+48) se otevře návštěvníkům: Napsal tu RUR, Krakatit a Bílou nemoc!

 
Není vila jako vila. Ta uprostřed klidné čtvrti na pražských Vinohradech je jedna z nejvzácnějších v celé metropoli i zemi. Bydlel v ní slavný spisovatel Karel Čapek (†48). Ani po letech neztrácí honosná prvorepubliková vila své kouzlo.
16.10.2013 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (231 článků)

Honosná vila šéfa Pornhubu shořela na popel! Rezidenci za 342 milionů někdo zřejmě zapálil

 
V plamenech skončila honosná vila šéfa portálu Pornhub Ferase Antoona. Z paláce s jedenácti koupelnami a osmi ložnicemi, který byl ve výstavbě v kanadském Montrealu, zbyly jen ruiny. Dům za 19,8 milionu kanadských dolarů (cca 342 milionů Kč) byl zřejmě zapálen úmyslně.
27.04.2021 17:05 |

podobné články

Ministr Brabec: Jizerskohorské bučiny jsou naší první přírodní lokalitou světového dědictví UNESCO

 
Česká republika má od dnešního dne první přírodní lokalitu, oceněnou jako skutečná součást dědictví celého lidstva: všech 15 dalších míst světového dědictví v ČR jsou význačné kulturní památky globálního významu. Výbor pro světové dědictví UNESCO (Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu) totiž schválil zapsání národní přírodní rezervace Jizerskohorské bučiny na Seznam světového dědictví UNESCO.
29.07.2021 08:40 |

podobné články

Kubistický skvost - Kovařovicova vila se otevře veřejnosti. Začíná festival Open House Praha

 
Už v sobotu proběhne festival otevřených budov - Open House Praha 2020, v rámci kterého bude zpřístupněno více než 70 domů a institucí, do kterých se běžně nedá dostat. Otevřená bude i kubistická Kovařovicova vila pod Pražským Vyšehradem. Vil ve stylu radikálního kubismu nevzniklo mnoho, vlastně jen dvě. Pražská vila stavitele Kovařovice a vila v Libodřicích od architekta Gočára.
02.09.2020 05:55 |

podobné články

Kubistický skvost pod Vyšehradem je na prodej! Chráněná Kovařovicova vila byla rezidencí i školkou

 
Kubistická Kovařovicova vila v Praze pod Vyšehradem je na prodej. Třípodlažní vila byla postavena v roce 1913 podle návrhu architekta Josefa Chochola, stavitelem byl Bedřich Kovařovic. Vila je památkově chráněna, Národní památkový ústav (NPÚ) ji označuje za jedno z vrcholných děl české kubistické architektury. Podle mluvčí NPÚ Andrey Holasové je v Praze kubistických vil „jako šafránu“. Katalog NPÚ obsahuje 21 pražských památek, které jsou kubistické nebo mají výrazné kubistické prvky.
08.06.2021 09:35 |

podobné články

Brněnská vila Stiassni se otevírá odborníkům, studentům i návštěvníkům

 
Po komplexní tříleté obnově se v Brně slavnostně otevírá vila Stiassni, významné dílo meziválečné moderní architektury, známé jako „vládní vila“.
12.12.2014 14:41 |

podobné články

Vila stojí načerno a hrozí jí demolice. Majitel chce dům přestěhovat!

 
Honosná vila na odstřel... takový inzerát by si teď mohl dát podnikatel Miloš Holeček. Úřady totiž požadují demolici jeho načerno postaveného domu. Podnikatel bude rozhodnutí úřadů bude čelit originálně - dům nezboří, ale přesune.
18.05.2012 06:15 |

podobné články

Vila VyVolených v plamenech: Co teď bude s reality show?

 
Honosná vila, kde budou soutěžící z reality show Vyvolení pár měsíců zavřeni, ještě není ani dokončena a už má za sebou požár. Naštěstí se jej však organizátorům podařilo rychle uhasit. Ohrozí to ale samotnou show?
09.08.2013 11:45 |

podobné články

Krejčířova luxusní vila jde do dražby: Manželka uprchlíka u soudu ostrouhala

 
Manželka Radovana Krejčíře Kateřina neuspěla u soudu, kde požadovala vyloučení luxusní rodinné vily v Černošicích u Prahy z exekučního řízení, do kterého její muž spadl kvůli dluhům. Tvrdila, že vila je její, soudce ji však nadále považuje za společné jmění manželů. A tak může jít honosná stavba do exekuce!
17.03.2014 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (761 článků)

Milionářská vila zchudlé Mojsejové má nového pána! To jméno Nora nenávidí

 
Honosná vila v Košicích, která se proslavila díky zábavnému pořadu Mojsejovci, má nového majitele. Koupil ji muž, který má s Norou nevyřízené účty...
30.12.2016 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Nora Mojsejová (248 článků)

Vila „ústeckého Bati“ je na prodej: Luxusní dům hostil zahraniční umělce, dnes láká jen zloděje

 
Ve své době patřila Schichtova vila v Ústí nad Labem k nejdůležitějším budovám ve městě, historici o ní mluví jako o kulturním centru. Honosná neobarokní budova s velkorysou zahradou má ale časy své největší slávy už dávno za sebou. Posledních 15 let zeje prázdnotou a čeká na nového majitele.
18.11.2020 16:30 |

podobné články

V Černošicích hořela honosná vila. Škoda je deset milionů korun!

 
V Černošicích u Prahy v pátek hořela vila, škoda dosáhla deset milionů korun. Nikdo nebyl zraněn, majitel a jeho dva psi se dostali včas ven. Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel, uvedla v sobotu v tiskové zprávě mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.
28.08.2021 08:50 |

podobné články

Brněnská zpravodajka Nela Slováková a další šílené video: "Bafnula jsem z ledničky na kamarádku, uáááááá, bububu!"

 
"Brněnská zpravodajka eXtra.cz Nela Slováková":http://www.extra.cz/brnenska-zpravodajka-nela-slovakova-naha-lovila-na-vanoce-kapra-za-tohle-video-nas-budou-rybari-kamenovat se asi brzy přihlásí na FAMU, i když je otázkou, zda jí "vysoká filmařská má ještě co dát":http://www.extra.cz/brnenska-zpravodajka-nela-slovakova-potrat-kometa-brno-a-dalsi-silenosti-co-se-mi-postavily-v-tydnu-do-cesty. Podívejte se na její inspiraci Christinou Ricci, která se tuhle nacpala do lednice.
23.01.2014 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Christina Ricci (40 článků)

Zájem o honosná sídla je mezi milionáři znovu v módě

 
Zájem o honosná sídla, který na začátku realitní krize ve Spojených státech před čtyřmi lety znatelně polevil, je opět na vzestupu. Ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ) zjistil, že američtí multimilionáři si nechávají stavět nadprůměrně rozlehlé domy prakticky po celých Spojených státech a rozhodně na nich nešetří. Příkladem je dům, který v kopcích nad Beverly Hills staví dědic hotelového řetězce Hyatt Anthony Pritzker.
13.02.2012 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Anthony Wall (1 článek)

Lví koťata dostala v Plzni honosná jména: Vládce Fazan má vzácnou sestru Faridu

 
Páreček sedmitýdenních lvíčat berberských hýčká máma Tamika (6) v plzeňské zoo. Malý lev a lvice dostali honosná jména, Fazan, v arabštině vládce, a Farida, tedy jedinečná, vzácná.
24.09.2020 15:25 |

podobné články

Krásná dědička impéria Lamborghini se vdala: Honosná svatba proběhla v luxusní vile

 
Svatba Elettry Lamborghiniové (26), vnučky zakladatele slavné italské automobilky, a nizozemského DJe (33), vystupujícího pod pseudonymem Afrojack, byla opravdovou přehlídkou luxusu. Honosná ceremonie proběhla v sobotu v přepychové italské vile Villa Balbiano, která je situována nedaleko Komského jezera.
10.10.2020 13:50 |

podobné články

Vila Radovana Krejčíře jde znovu do dražby: Požár snížil cenu o několik milionů

 
V lednu se do dražby vrátí černošická vila odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře (51). Její vyvolávací cena bude tentokrát mnohem nižší, srpnový požár, který způsobil spoustu škod, ji srazil na 28 milionů. Vila je tedy o 20 milionů levnější, je ale otázkou, zda se ji tentokrát podaří vydražit.
04.12.2019 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (761 článků)

Pražská rotunda sv. Václava získala Cenu Evropské unie pro kulturní dědictví / Ocenění Europa Nostra 2018

 
Vítěze Cen Evropské unie pro kulturní dědictví / Ocenění Europa Nostra za rok 2018 dnes oznámily Evropská komise a nejvýznamnější zastřešující evropská organizace v oblasti kulturního dědictví Europa Nostra.
15.05.2018 21:30 |

podobné články

Pět let od smrti Jiřiny Jiráskové (†81): Chátrající dědictví! Vila je prázdná...

 
Je už pět let po smrti, ovšem dědictví stále není dořešeno. Vila v Malenicích, kterou Jiřina Jirásková (†81) před smrtí slíbila Zdeňku Podskalskému ml. (60), chátrá. A to proto, že je na prodej jen její půlka, kterou zdědila po herečce její kamarádka Jana Svítivá (61).
27.02.2018 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Jirásková (442 článků)