Článek

Drastichová (VV): Srovnávací testy poskytnou zpětnou vazbu žákům i učitelům

 
Odstartovala generálka srovnávacích testů žáků 5. a 9. tříd základních škol.
24.05.2012 14:30 |

podobné články

Podobné články

Odstartovaly srovnávací písemky základních škol. VYZKOUŠEJTE SI TESTY

 
V českých základních školách začalo velké srovnávací testování školáků. Během následujících tří týdnů bude více než 160 tisíc školáků skládat srovnávací testy z češtiny, matematiky a angličtiny.
21.05.2012 11:50 |

podobné články

Nachytaná poslankyně Drastichová: Omlouvám se, jsem nezkušená

 
AKTUALIZACE: Rozruch ve sněmovně způsobila dnes poslankyně z Věcí veřejných Jana Drastichová. Při hlasování, které následovalo po projednávání o zdravotní reformě totiž manipulovala s hlasovacími kartami dvou svých stranických kolegů – předsedy klubu Víta Bárty a předsedy strany Radka Johna. ČSSD nyní vyzývá k tomu, aby se Karolína Peake vzdala svého postu šéfky legislativní rady vlády, neboť se prý zastala Drastichové. Podle Peake to totiž byla pouze školácká chyba. Později se vyjasnilo, že Drastichová při procedurálním hlasování o prodloužení možnosti hlasovat o zákonech až do noci vytáhla karty dvou kolegů z poslaneckého klubu, tedy Johna a Bárty.
07.09.2011 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků) , Vít Bárta (2842 článků) , Jana Drastichová (41 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Jan Bárta (158 článků)

Vyšší platy nemají škrtnout učitelům osobní příplatky. Peněz je dost, tvrdí odbory

 
Školy nemají podle odborů důvod snižovat učitelům odměny nebo osobní příplatky kvůli jejich listopadovému navýšení platů o 15 procent. Ředitelé škol dostanou na růst ohodnocení dostatečné množství peněz, aby mohli učitelům přidat, řekl dnes ČTK předseda školských odborů František Dobšík. Reagoval tak na informace sdružení Pedagogická komora a Učitelská platforma, podle kterých ředitelé kvůli nedostatku peněz některým učitelům snížili osobní příplatek, aby jim mohli zvednout tarifní složku platu.
23.11.2017 18:10 |

podobné články

Dobeš si maturity chválí. Začátkem července zveřejní všechny testy

 
Ministr školství dnes hájil státní maturity. Až ale příští středu jeho resort zveřejní přesný počet žáků, kteří v prvním kole neudělali maturitu. Začátkem července pak chce zveřejnit všechny testy. V září dostanou učitelé komplexní zpětnou vazbu o žácích.
13.06.2011 14:10 |

podobné články

VZOROVÉ TESTY! Páťáky a deváťáky čekají srovnávací zkoušky!

 
Ministr školství plánuje zavést srovnávací zkoušky pro páťáky a deváťáky. Na stovce vybraných škol je pilotní projekt srovnávacích zkoušek v plánu letos na podzim. Generálka se chystá příští rok a na ostro se budou žáci 5. a 9. tříd testovat v červnu 2013.
09.05.2011 16:50 |

podobné články

ČVUT: Seminář Matematika pro život představí učitelům argumenty pro studium matematiky

 
Představit učitelům středních a základních škol praktické využití matematiky v životě, aby ho dokázali zprostředkovat svým žákům, je hlavním cílem semináře Matematika pro život, který pořádá Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) společně s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy (UK).
27.12.2018 21:25 |

podobné články

ČEPS: Zahájení činnosti čtyř propojených denních trhů 4M MC

 
Na základě průběžných výsledků testování řídící výbor potvrdil připravenost všech členů projektu zahájit provoz propojených trhů České republiky, Slovenska, Maďarska a Rumunska, jakmile budou úspěšně dokončeny všechny zbývající testy. Řídící výbor zároveň děkuje všem účastníkům trhu za cennou zpětnou vazbu v rámci jejich účasti na národních workshopech pořádaných v září ve všech čtyřech státech, které se projektu účastní.
18.10.2014 11:15 |

podobné články

Děti se mstí učitelům, na internetu je vulgárně hodnotí

 
Žáci se svým učitelům dnes často mstí šikanou na internetu. Donedávna poznámka v žákovské knížce mohla také odstartovat válku mezi žákem a učitelem, ale ta se maximálně zvrtla třeba v připínáček položený na židli kantora. V době Facebooku se však děti mstí učitelům rafinovaněji – kyberšikanou. Urážlivé stránky zaměřené proti kantorům mají na sociálních sítích už i na sto tisíc fanoušků.
15.02.2010 04:15 |

podobné články

Dobeš plánuje dát učitelům některé odměny povinně

 
Spolu s ministrem práce Jaromírem Drábkem (TOP 09) připravuje nyní šéf školství Josef Dobeš (VV) platový model, který by učitelům zaručil povinné osobní ohodnocení. Podle ministerstva půjde vlastně o povinné nadtarifní ohodnocení, které zajistí, že se všem učitelům dorovnají platy do 20 tisíc hrubého.
01.09.2010 08:21 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1078 článků)

Poslankyně Drastichová podváděla s hlasovacími kartami svých kolegů

 
Rozruch ve Sněmovně způsobila ve středu véčkařská poslankyně Jana Drastichová. Při hlasování o části vládní zdravotní reformy manipulovala s hlasovacími kartami dvou svých stranických kolegů. V parlamentní praxi absolutně nepřijatelný krok, obvykle zralý na disciplinární řízení. Podraz Drastichové odhalil David Rath (ČSSD), který na manipulaci s hlasovacími kartami upozornil.
07.09.2011 11:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4554 článků) , Jana Drastichová (41 článků)

Drastichová z VV dostala pokutu 10 tisíc za manipulaci s hlasováním

 
Poslankyně z Věcí veřejných Jana Drastichová musí zaplatit 10 000 korun jako trest za to, že manipulovala s hlasováním. Rozhodl tak mandátový a imunitní výbor Sněmovny.
15.09.2011 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků)

Poslankyně Drastichová musí zaplatit POKUTU 10 tisíc! PODVÁDĚLA při hlasování

 
Poslankyně strany Věci veřejné Jana Drastichová, která během jednání Poslanecké sněmovny 7. září manipulovala s hlasovacím zařízením svých kolegů, bude muset zaplatit pokutu 10 tisíc korun. Ve čtvrtek tak rozhodl mandátový a imunitní výbor sněmovny, informoval jeho předseda Jeroným Tejc (ČSSD).
15.09.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (664 článků) , Jana Drastichová (41 článků)

Drastichová ve sněmovně podváděla. Teď u véček povýšila

 
Stranické buňce Věcí veřejných v Moravskoslezkém kraji bude po víkendových volbách předsedat čtyřiatřicetiletá poslankyně Jana Drastichová. Ta přitom momentálně čelí obvinění, že při hlasování v Poslanecké sněmovně neoprávněně manipulovala s hlasovacími lístky svých kolegů a dopustila se tak podvodu.
17.09.2011 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků)

Poslankyně Drastichová ZAPLATILA POKUTU za manipulaci s hlasovacími kartami

 
Poslankyně Jana Drastichová (VV) už zaplatila sankci deset tisíc korun, kterou jí za manipulaci s hlasovacími kartami ve sněmovně uložil mandátový a imunitní výbor.
10.10.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků)

Kočí nás zdevastovala, přiznává Drastichová. Ale už je prý lépe

 
Poslankyně Parlamentu České republiky a předsedkyně krajské rady Věcí veřejných v Moravskoslezském kraji Jana Drastichová si myslí, že představitelé této strany tvoří silný a vyrovnaný tým.
13.11.2011 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků)

Véčkařka Drastichová: Peake a její odpadlíci? Hluboké lidské zklamání

 
Jana Drastichová, předsedkyně Krajské rady Věcí veřejných Moravskoslezského kraje, je přesvědčená, že to, co se v současné době ve straně děje, může Věci veřejné posílit.
28.04.2012 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků)

Drastichová (VV): Přijdou kantoři o stokoruny z měsíční výplaty?

 
„To, před čím varoval Josef Dobeš a co bylo důvodem jeho odchodu z postu ministra školství, se naplňuje,“ říká poslankyně VV Jana Drastichová v souvislosti se zveřejněnou informací o tom, že vázání 2,5 miliard v rozpočtu regionálního školství se odrazí ve snížení platů učitelů i nepedagogických pracovníků.
29.04.2012 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků) , Jan Dobeš (72 článků)

Ještě nemám jasno, jak v případě Parkanové rozhodnu, řekla Drastichová

 
Jana Drastichová, místopředsedkyně poslaneckého klubu Věcí veřejných a místopředsedkyně poslaneckého mandátového a imunitního výboru, byla hostem pořadu Fakta Barbory Tachecí. Popisovala práci imunitního výboru, případné vydání Vlasty Parkanové, které žádá policie kvůli údajnému předražení letounů CASA, ovšem příliš nekomentovala.
14.06.2012 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (702 článků) , Jana Drastichová (41 článků)

Poslankyně Drastichová chce žalovat Drábka. Kvůli sockartě

 
Věci veřejné se nedokáží ztotožnit s myšlenkami práce a sociálních věcí ministra Jaromíra Drábka, které vedou postižené do izolace od běžného života. Poslankyně Jana Drastichová podpořila petici za obnovení přiznávání průkazů ZTP a ZTP/P pro občany po amputaci končetin a za přiznání příspěvku na pomůcky.
28.09.2012 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků) , Jaromír Drábek (1078 článků)