Článek

Drahé léky na covid leží ve skladech

 
Regn-cov2 a bamlanivimab, monoklonální protilátkové léky proti covidu-19, se České republice podařilo koupit na konci února a už v březnu byly podávány prvním pacientům.
10.08.2021 09:30 |

podobné články

Podobné články

Chybí léky na tlak i na kašel: Může za to nelegální přeprodávání, tvrdí lékárníci

 
Endiaron, Nasivin, Stopangin, léky na vysoký tlak, antidepresiva nebo léky pro onkologické pacienty – to je část léků bez předpisu i na předpis, které momentálně v našich lékárnách neseženete. Podle České lékárnické komory (ČLnK) je možné většinu z nich nahradit jinými léky se stejným složením. Kdy budou léky znovu k dostání, nelze s jistotou říci. Důvodů, proč léky českým pacientům chybí, je několik, např. legální a nelegální přeprodávání léků z Čech.
15.06.2018 05:05 |

podobné články

Česko patří ve vakcinaci mezi nejhorší v Evropě, 180 tisíc dávek leží ve skladech

 
V České republice leží aktuálně 180 tisíc dávek vakcín ve skladech. Vyplývá to z informací premiéra Andreje Babiše (ANO), které v neděli uveřejnil na sociálních sítích. Země se zároveň od začátku roku propadla o 13. příček v žebříčku vakcinace v Evropě a je třetí od konce.
23.02.2021 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

V pražských skladech leží ladem tisíce dávek vakcíny, kritizuje Hřib a apeluje na Babiše

 
Podle pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) mají pražské nemocnice ve svých skladech kolem 28 000 dávek vakcíny Pfizer. Pro potřeby metropole je určena čtvrtina z nich. Hřib v úterý na jednání Asociace krajů žádal, aby byly vakcíny co nejdříve rozvezeny do krajů, aby bylo možné je aplikovat. Babiš tvrdí, že Hřib čísla dezinterpretuje.
09.03.2021 12:40 |

podobné články

Rozhovor: Drahé kameny se mohou zhodnotit více než zlato či diamanty

 
V rámci veletrhu Minerály a drahé kameny představil přední český odborník na drahé kameny Radek Hanus nový trend, jak zbohatnout – investovat do drahých kamenů. Na rozdíl od tradičních investic do zlata či diamantů mohou podle něj drahé kameny poskytnout šanci na výrazně vyšší a rychlejší zhodnocení.
10.09.2013 20:10 |

podobné články

Češi šetří úplně na všem: Potravinách, lécích, pivu, benzinu i volání

 
Lidé v České republice stále více šetří. Už nekupují tak často drahé potraviny, drahé léky nebo třeba drahé pivo. Snaží se šetřit i na benzinu, naftě či mobilním volání.
24.04.2012 19:00 |

podobné články

Nemocným odmítli dát drahé léky, pacienti podávají žalobu na stát

 
Osm pacientů, kterým teplické centrum pro roztroušenou sklerózu odmítlo dát s odvoláním na finanční limity drahé biologické léky, podává žalobu.
20.01.2012 07:55 |

podobné články

Komunistickou poslankyni děsí smlouva s USA. Hrozí nám prý drahé léky i miliardové arbitráže

 
Na evropský trh prý mohou proniknout americké geneticky modifikované potraviny, levná auta, drahé léky a zvýší se množství arbitráží. Také tyto názory kolují v souvislosti s připravovanou smlouvou mezi Evropskou unií a Amerikou o volném obchodu. Zatímco politici KSČM nebo ČSSD mají obavy, pravice vidí ekonomický přínos a nová pracovní místa.
23.04.2014 20:45 |

podobné články

Matka dvou dětí zemřela na chřipku! Předepsané léky prý byly drahé

 
Mladá maminka Heather (†38) z Texasu skonala na konci minulého týdne na chřipku. Matka dvou dětí a učitelka na místní střední škole přitom zemřít vůbec nemusela. Odmítla užívat předepsané léky. Prý byly moc drahé.
13.02.2018 15:40 |

podobné články

Jihočeští silničáři mají před zimou ve skladech 90 tisíc tun posypu

 
Celkem 90 tisíc tun posypových materiálů má před nadcházející zimou, tedy v období 2014 až 2015, ve skladech Správa a údržba silnic Jihočeského kraje (SÚS JčK). Na starosti má přitom více než šest tisíc kilometrů silnic, to znamená, že na každý kilometr komunikací by mohla okamžitě použít zhruba 15 tun posypu.
25.10.2014 13:40 |

podobné články

Státní veterinární správa pozastavila zásilku v mrazírenských skladech v Hněvotíně

 
Státní veterinárná zpráva na základě společných kontrol s celní správou zjistila v mrazírenských skladech v Hněvotíně v Olomouckém kraji zásilku zmrazených vepřových kůží českého původu v množství 485 kg, které nebyly řádně označeny v souladu s legislativou.
28.08.2016 09:05 |

podobné články

Česko roušky ještě nenakoupilo: Ve státních skladech není ani jedna. Babiš zuřil, pak otočil

 
Opatření se zpřísňují, nošení roušek už je zase potřeba. Jenže ty nejsou, tedy alespoň ve skladech Správy státních hmotných rezerv (SSHR). Neleží tam ani jeden kus. Správa přitom nové nákupy dostala za úkol od vlády již v květnu. Zakázky zatím nejsou podepsané, protože se postupuje podle zákona. To rozčílilo premiéra Andreje Babiše (ANO), pak otočil. Sklady má mít „pod palcem“ ministr průmyslu Havlíček, ten podle zjištění MF Dnes také o ničem nevěděl. Alespoň nějaké roušky ve strategických zásobách má ministerstvo vnitra.
24.07.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

Lháři. Manipulátore. Babiš s Hřibem se do sebe pustili kvůli vakcínám ve skladech

 
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se v úterý střetl s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Předmětem sporu se stalo očkování proti covidu-19. Zatímco podle Babiše primátor manipuluje s počty a nekomunikuje s nemocnicemi, Hřib mu vyčítá množství vakcín ve skladech, které jsou podle něj problém dlouhodobě.
09.03.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

Státní správa hmotných rezerv má ve skladech osm milionů injekčních stříkaček, ty jsou rezervou pro očkování

 
Ve skladech Správy státních hmotných rezerv je aktuálně již 8 z 11 milionů ks injekčních stříkaček pro aplikaci vakcíny, 800 tisíc sterilních jehel a injekčních stříkaček pro ředění očkovací látky, 16 tisíc ks balení ředícího roztoku po 100 ml.
14.03.2021 18:35 |

podobné články

Státní správa hmotných rezerv má ve skladech osm milionů injekčních stříkaček, ty jsou rezervou pro očkování

 
Ve skladech Správy státních hmotných rezerv je aktuálně již 8 z 11 milionů ks injekčních stříkaček pro aplikaci vakcíny, 800 tisíc sterilních jehel a injekčních stříkaček pro ředění očkovací látky, 16 tisíc ks balení ředícího roztoku po 100 ml.
15.03.2021 14:04 |

podobné články

Bulharsko viní z výbuchů ve skladech a továrnách šest Rusů. Zbrojaře chtěli otrávit novičokem

 
Bulharsko podezírá šest Rusů v souvislosti s výbuchy v bulharských skladech a továrnách zbrojaře Emiliana Gebreva. Tři z podezřelých byli již dříve obviněni, že se obchodníka se zbraněmi pokusili otrávit nervově paralytickou látkou novičok. Podle televize BNT o tom dnes informovala mluvčí generální prokuratury Sijka Milevová.
28.04.2021 13:05 |

podobné články

Rusko za dalšími výbuchy? Bulharsko podezírá šest Rusů z explozí ve skladech zbrojaře Gebreva

 
Bulharsko podezírá šest Rusů v souvislosti s výbuchy v bulharských skladech a továrnách zbrojaře Emilijana Gebreva.
28.04.2021 16:40 |

podobné články

Výstava ve skladech bývalého Prioru ukazuje různé podoby scénografie

 
Sedm českých scénografů vystavuje v bývalých skladech brněnského obchodního domu Prior. Ten čeká demolice.
18.06.2021 10:55 |

podobné články

Tálibán našel další americký poklad. V tajných skladech odhalil munici, těžké zbraně i rakety

 
Tálibán v Afghánistánu odhalil dvě tajné skrýše plné zbraní a munice, které za sebou nechaly vojenské jednotky Spojených států. Mělo jít o rezervní zásoby schované pro případ nutného útoku na teroristické skupiny. Ve skladech se kupily statisíce kulek, rakety i náhradní díly helikoptér, informoval server Mirror.
29.09.2021 12:45 |

podobné články

Pokud máte rakovinu, raději nečtěte: Vaše léky prý končí jinde

 
Drahé léky, zejména na rakovinu, mizí za hranicemi. O problému, o kterém se sice ví, ale málo se proti němu dělá, píší Lidové noviny. Nemocnice léky objedná, pojišťovna zaplatí, ale k pacientovi se nedostanou. Od ledna roku 2011 musí distributoři pohyby všech léčiv hlásit úřadům.
10.06.2013 08:30 |

podobné články