Článek

DPP zprovoznil ve vozovně Hloubětín nové energocentrum, příští rok na jaře na něj naváže stavbou hlavní haly

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v těchto dnech dokončil v Hloubětíně výstavbu první etapy nové vozovny, v rámci které vybudoval a uvedl do zkušebního provozu samostatné energocentrum.
07.10.2021 21:30 |

podobné články

Podobné články

DPP začal se stavbou nové vozovny Hloubětín

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) začal stavět novou vozovnu Hloubětín. V první etapě postaví samostatně stojící energocentrum a měnírnu, které budou areál vozovny a přilehlou tramvajovou trať zásobovat teplem a elektrickou energií, a nahradí stávající dosluhující zařízení. Stavba potrvá cca 10 měsíců a DPP plánuje jejich zprovoznění na přelomu srpna a září 2021. Zhotovitelem je sdružení „Vozovna Hloubětín, EŽ + OHL“. Předpokládané celkové náklady první etapy výstavby nové vozovny Hloubětín jsou cca 120 milionů Kč.
07.11.2020 07:35 |

podobné články

Začala stavba nové vozovny Hloubětín: Na staveniště najely bagry, původní halu odstřelili

 
Pražský dopravní podnik (DPP) zahájil stavbu tzv. energocentra a měnírny ve vozovně Hloubětín. Centrum bude areál zásobovat elektřinou a teplem. Stavba potrvá zhruba deset měsíců, náklady dosáhnou zhruba 120 milionů korun, uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková. Po vybudování centra začne DPP stavět samotnou halu vozovny. Náklady na všechny práce byly v minulosti odhadovány na 1,8 miliardy korun. Hloubětínská vozovna z roku 1951 byla ve špatném stavu a podnik ji proto musel nechat loni v srpnu odstřelit.
05.11.2020 16:15 |

podobné články

DPP řeší stav unikátní střešní konstrukce haly vozovny Hloubětín

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci se stavebními odborníky a projektanty aktivně řeší současný stav a budoucí životnost střešní železobetonové konstrukce tzv. remizovací haly vozovny Hloubětín.
25.07.2014 17:20 |

podobné články

DPP připravuje stavbu nové vozovny Hloubětín, vyhlašuje veřejnou zakázku na zhotovitele

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravuje stavbu nové vozovny Hloubětín, která bude zahrnovat zejména výstavbu nové deponovací a opravárenské haly pro tramvaje i přestavbu zbylých částí areálu. Praha tak po více než 70 letech dostane novou, moderní vozovnu.
12.03.2021 14:00 |

podobné články

Dopravní podnik připravuje novou vozovnu v Hloubětíně. Na místě už vzniklo energocentrum, které ji bude napájet

 
Pražský dopravní podnik (DPP) dokončil energocentrum, které bude dodávat proud do připravované tramvajové vozovny v Hloubětíně. Jak ČTK v tiskové zprávě sdělila mluvčí podniku Aneta Řehková, centrum za 120 milionů korun začalo fungovat ve zkušebním provozu. Hloubětínská vozovna z roku 1951 byla ve špatném stavu, a podnik ji proto musel nechat předloni v srpnu strhnout. Nová by se měla začít stavět na jaře příštího roku a hotova má být v roce 2023.
07.10.2021 20:00 |

podobné články

Vozovnu v Hloubětíně srovnali se zemí: Teď dopravní podnik hledá firmu na stavbu nové haly

 
Pražský dopravní podnik (DPP) hledá firmu, která vybuduje halu a dokončí zbylé části areálu vozovny v Hloubětíně. Náklady tendru by měly být maximálně 1,6 miliardy korun a stavba potrvá 26 měsíců. Podnik ve vozovně nyní buduje energocentrum, které ji bude napájet elektřinou. Hotová a uvedena do provozu má být vozovna v roce 2023. Hloubětínská vozovna z roku 1951 byla ve špatném stavu, a podnik ji proto musel nechat předloni v srpnu strhnout.
14.03.2021 11:25 |

podobné články

Hloubětínskou vozovnu odstřelili: Na jejím místě vyroste nová, energocentrum vyjde na 113 milionů

 
Výstavba nového energocentra s trafostanicí ve vozovně v pražském Hloubětíně vyjde na zhruba 112,9 milionu korun. Pro dopravní podnik (DPP) ji provede společnost Elektrizace železnic Praha. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Stavba energocentra je první fází výstavby nové vozovny. Hloubětínská vozovna z roku 1951 byla ve špatném stavu a podnik ji proto musel nechat loni v srpnu odstřelit.
09.10.2020 16:30 |

podobné články

Mikuláš v metru, tramvajích i ve vozovně. DPP připravuje oblíbené sobotní mikulášské odpoledne

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) přichystal na sobotu 2. prosince 2017 od 13:00 do 18:00 bohatý mikulášský program pro rodiny s dětmi. Nejvíce atrakcí bude k dispozici ve střešovické vozovně. Zájemci ale mohou známou trojici Mikuláš, čert a anděl spatřit i v historické tramvaji a soupravě metra Ečs na trase metra B.
30.11.2017 12:50 |

podobné články

DPP postaví novou budovu vozovny Hloubětín. Současná dostatečně nesplňuje technické požadavky

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) je nucen rozšířit omezení provozu v deponační hale vozovny Hloubětín, kde je již přes čtyři roky provoz částečně omezen z důvodu závad konstrukce střechy. Od pondělí 15. ledna 2018 bude z bezpečnostních důvodů toto opatření rozšířeno na celou halu odstavů tramvají, která bude uzavřena pro veškerý pravidelný provoz.
10.01.2018 21:40 |

podobné články

Pražský DPP zprovoznil eskalátory ve stanici metra B Můstek

 
Pražský dopravní podnik (DPP) opět zprovoznil eskalátory ve stanici metra B Můstek. Ty byly mimo provoz od listopadové nehody, kdy se jeden z nich neočekávaně rozjel v protisměru. Několik lidí bylo při nehodě zraněno. Případ vyšetřuje i policie.
20.12.2014 19:05 |

podobné články

Hasiči DPP pomohli uhasit rozsáhlý požár haly v Hostivaři

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) oceňuje úsilí, které vynaložili hasiči DPP při likvidaci požáru v ulici U Továren v Hostivaři. Celkem se na uhašení velkého požáru haly podílelo 23 hasičů DPP.
09.05.2018 20:25 |

podobné články

Vozovna Hloubětín bude mít novou střechu: Oprav se dočkají i další vozovny

 
Pražský dopravní podnik (DPP) plánuje opravy v hloubětínské vozovně. Rekonstrukcí tam projde střecha. V dalších vozovnách na Žižkově a ve Strašnicích dojde k opravám podpor kolejí kvůli novějším tramvajím. Všechny práce by měly proběhnout v letech 2018 až 2021.
23.10.2017 14:05 |

podobné články

Láska žádá DPP o ukončení vztahu a zbavení mlčenlivosti

 
Advokát Václav Láska, který pro magistrát vypracoval právní analýzu problematických smluv pražského dopravního podniku (DPP), požádal vedení DPP o zbavení mlčenlivosti vůči orgánům činným v trestním řízení. S výsledky své analýzy a podanými trestními oznámeními chce seznámit dozorčí radu a představenstvo DPP příští týden. Po jednání advokáta se zástupci vedení DPP to v úterý sdělila ČTK mluvčí podniku Tereza Krásenská. Sejdou se pravděpodobně ve středu 5. září.
28.08.2012 22:10 |

podobné články

DPP dnes v Hostivaři zprovoznil novou opravárenskou halu pro tramvaje, první po 52 letech

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dnes v areálu Ústředních dílen v Hostivaři uvedl do zkušebního provozu novou opravárenskou halu pro tramvaje. Je to po 52 letech první nová samostatná servisní hala DPP.
14.05.2020 22:30 |

podobné články

EXKLUZIVNÍ FOTO: Děsivá srážka tramvaje a sanitky na vozovně Střešovice

 
V Praze na vozovně Střešovice došlo v sobotu dopoledne k tragické nehodě. Střetly se sanitka a tramvaj. Na místě jsou hasiči a záchranka.
16.11.2013 12:01 |

podobné články

Pražské náměstí OSN čekají úpravy: Začít mají v roce 2020 a stát budou 370 milionů

 
S rekonstrukcí tramvajové tratě mezi zastávkou Na Břehu a odbočkou k vozovně Hloubětín se promění i náměstí OSN, které by se mělo stát centrem Vysočan. Pražští radní v úterý schválili studii úprav prostranství, která jej změní k nepoznání. Rekonstrukce by mohla začít v roce 2020, náklady se odhadují na 370 milionů korun bez DPH.
19.07.2017 13:05 |

podobné články

Brutální napadení stařečka u metra Hloubětín! Policie hledá svědky

 
Agresor si za svou oběť vybral jednoho z těch nejslabších! Ve středu krátce před půlnocí napadl u metra Hloubětín staršího muže. Bohužel mu nezpůsobil jen újmu materiální, ale tímto hlavně také těžkou újmu na zdraví. Poezřelého se už podařilo zadržet, pražští kriminalisté teď hledají svědky incidentu.
24.09.2021 15:40 |

podobné články

Odbory DPP vyhlásily stávkovou pohotovost. Chtějí zpátky Ďuriše.

 
Odboráři pražského dopravního podniku (DPP) vyhlásili stávkovou pohotovost. Důvodem je odvolání generálního ředitele Jaroslava Ďuriše. ČTK to řekl prezident odborů Jiří Obitko. Odboráři se sešli na mimořádném jednání, znepokojila je možná destabilizace podniku. Ďuriše dnes odvolalo představenstvo firmy na doporučení dozorčí rady. Společně s ním skončila v DPP také ekonomická ředitelka Magdalena Češková. Vedením DPP je pověřen dopravní ředitel DPP Ladislav Urbánek, v představenstvu Ďuriše nahradil Martin Gellar z České pošty.
19.05.2016 13:25 |

podobné články

DPP v neděli zahájí modernizaci vestibulu stanice metra Anděl – Na Knížecí

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) začne od této neděle 1. listopadu 2020 rekonstruovat vestibul stanice metra Anděl – Na Knížecí. Modernizace vestibulu naváže na dlouhodobou rekonstrukci tramvajové trati v Nádražní ulici, kde DPP plánuje obnovit provoz od nočního výjezdu z tohoto pátku na sobotu.
27.10.2020 14:30 |

podobné články