Článek

DPP zjišťuje, zda Pražané chtějí, aby revizoři kontroly nahrávali

 
Pražský dopravní podnik (DPP) zjišťuje, zda si Pražané přejí, aby je revizoři v MHD při kontrolách nahrávali. Zaznamenán má být pouze rozhovor, nikoliv obraz. Na svých webových stránkách proto DPP spustil anketu, v které mohou lidé hlasovat, co si o novince myslí. Zařízení by revizoři měli používat od příštího týdne. ČTK to sdělil mluvčí DPP Jiří Štábl.
28.08.2014 16:55 |

podobné články

Podobné články

Revizoři si budou kontroly cestujících nahrávat

 
Revizoři pražského dopravního podniku (DPP) začnou v průběhu srpna při kontrolách jízdních dokladů pořizovat audiozáznamy. Opatření zvýší bezpečnost cestujících, ale i kontrolorů, řekl ředitel dopravního podniku Jaroslav Ďuriš. Věří v pokles počtu stížností na práci revizorů.
10.08.2014 18:15 |

podobné články

Pražané, pozor! Revizoři si vás při kontrolách budou nahrávat

 
Revizoři pražského dopravní podniku (DPP) začnou v průběhu srpna při kontrolách jízdních dokladů pořizovat audio záznamy. Opatření zvýší bezpečnost cestujících, ale i kontrolorů. Ředitel to řekl v rozhovoru s ČTK. Věří v pokles počtu stížností na práci revizorů.
10.08.2014 15:20 |

podobné články

Odbory DPP vyhlásily stávkovou pohotovost. Chtějí zpátky Ďuriše.

 
Odboráři pražského dopravního podniku (DPP) vyhlásili stávkovou pohotovost. Důvodem je odvolání generálního ředitele Jaroslava Ďuriše. ČTK to řekl prezident odborů Jiří Obitko. Odboráři se sešli na mimořádném jednání, znepokojila je možná destabilizace podniku. Ďuriše dnes odvolalo představenstvo firmy na doporučení dozorčí rady. Společně s ním skončila v DPP také ekonomická ředitelka Magdalena Češková. Vedením DPP je pověřen dopravní ředitel DPP Ladislav Urbánek, v představenstvu Ďuriše nahradil Martin Gellar z České pošty.
19.05.2016 13:25 |

podobné články

Dopravní podnik přijde o 1,6 mld. Kč z EU na stavbu metra A

 
Pražský dopravní podnik (DPP) přijde o 1,6 miliardy korun z fondů EU na rozšíření metra A. Ministerstvo dopravy totiž ve čtvrtek oznámilo, že na projekt kvůli chybám v zadávacích řízeních přidělilo 7,4 miliardy korun. DPP však mohl získat takřka devět miliard. Vyplývá to z dokumentů ministerstva pro místní rozvoj (MMR) a výpočtů ČTK. Vedení DPP přitom ve čtvrtek tvrdilo, že o žádné peníze rozhodnutím ministerstva nepřijde. Aktuální vyjádření DPP ČTK zjišťuje.
08.11.2013 17:41 |

podobné články

Dopravní podnik přijde o 1,6 mld. Kč z EU na stavbu metra A

 
 Pražský dopravní podnik (DPP) přijde o 1,6 miliardy korun z fondů EU na rozšíření metra A. Ministerstvo dopravy totiž ve čtvrtek oznámilo, že na projekt kvůli chybám v zadávacích řízeních přidělilo 7,4 miliardy korun. DPP však mohl získat takřka devět miliard. Vyplývá to z dokumentů ministerstva pro místní rozvoj (MMR) a výpočtů ČTK. Vedení DPP přitom ve čtvrtek tvrdilo, že o žádné peníze rozhodnutím ministerstva nepřijde. Aktuální vyjádření DPP se zjišťuje.
08.11.2013 19:01 |

podobné články

Pražští revizoři TRHLI REKORD! Napařili 240 tisíc POKUT a vybrali 112 MILIONŮ!

 
Celkem 6,7 milionu cestujících v městské hromadné dopravě zkontrolovali revizoři za loňský rok v metropoli, což je nejvyšší počet zkontrolovaných za rok. Pražský dopravní podnik (DPP) vybral na pokutách 112,37 milionu korun, to je o tři procenta více oproti roku 2009, vyplývá z výroční zprávy.
02.08.2011 19:40 |

podobné články

Pražští revizoři budou při kontrolách pořizovat audio záznamy

 
Revizoři pražského dopravní podniku (DPP) začnou v průběhu srpna při kontrolách jízdních dokladů pořizovat audio záznamy. Opatření zvýší bezpečnost cestujících, ale i kontrolorů. Ředitel to řekl v rozhovoru s ČTK. Věří v pokles počtu stížností na práci revizorů.
10.08.2014 14:15 |

podobné články

Pražští revizoři budou při kontrolách nahrávat. Zamezí to sporům

 
Revizoři pražského dopravního podniku (DPP) začnou v průběhu srpna při kontrolách jízdních dokladů pořizovat audio záznamy. Opatření prý zvýší bezpečnost cestujících i kontrolorů. 
10.08.2014 14:55 |

podobné články

Láska žádá DPP o ukončení vztahu a zbavení mlčenlivosti

 
Advokát Václav Láska, který pro magistrát vypracoval právní analýzu problematických smluv pražského dopravního podniku (DPP), požádal vedení DPP o zbavení mlčenlivosti vůči orgánům činným v trestním řízení. S výsledky své analýzy a podanými trestními oznámeními chce seznámit dozorčí radu a představenstvo DPP příští týden. Po jednání advokáta se zástupci vedení DPP to v úterý sdělila ČTK mluvčí podniku Tereza Krásenská. Sejdou se pravděpodobně ve středu 5. září.
28.08.2012 22:10 |

podobné články

S ukamenovanou političkou (†35) popravili dalších osm lidí. Vrazi si vše nahrávali

 
Turkům a jejich spojencům se krátce po začátku jejich vpádu do severní Sýrie podařilo obsadit strategickou dálnici M-4 spojující města Manbidž a Kámišlí. Arabští povstalci a žoldáci bojující na straně Turecka začali zastavovat auta a vytahovat z nich lidi. Podle syrského tisku hledali kohokoliv, kdo mluvil s kurdským přízvukem, tyto lidi pak popravili. „Čistka“ na dálnici a okolních cestách si vyžádala devět obětí včetně kurdské přední političky Hevrin Chalafové (†35). Útočníci si popravy nahrávali a postupně sdíleli na sociálních sítích, uvedl deník Daily Mail.
24.10.2019 10:32 |

podobné články

Na co se nejčastěji vymlouvají černí pasažéři? Revizoři to prozradili

 
Černí pasažéři se snaží vyhnout pokutě za každou cenu, revizoři by o tom mohli vyprávět své. Nyní prozradili, jaké jsou nejčastější výmluvy na to, že cestující jede bez lístku. Přečtěte se, co všechno lidé jsou ochotni udělat, aby se pokutě vyhnuly.
08.04.2013 14:25 |

podobné články

Revizoři obklíčili pasažéra, jeden ho pak sejmul paralyzérem

 
Revizoři se s černými pasažéry většinou nijak nemažou. Občas to ale dost přeženou, dokazuje to případ z Lotyšska.
17.10.2009 15:05 |

podobné články

Ani ve dnech smogové regulace nemají revizoři volno

 
V minulých dnech a týdnech sužoval Ostravsko smog. Stal se námětem debat, zpráv i reportáží. Co se z nich ale nedozvíme je, co ve dnech mimořádné přepravy dělají revizoři.
08.03.2011 16:30 |

podobné články

Revizoři se porvali s černým pasažérem!

 
Pražští revizoři tvrdě zasáhli proti černému pasažérovi (24)! V sobotu odpoledne na stanici metra Radlická shodili mladého cestujícího na zem a ruce mu zkroutili za zády. Podle svědka incidentu volal mladík o pomoc. Na internetu se objevila i fotografie ze zásahu.
22.03.2011 15:00 |

podobné články

V pražském metru nebudou revizoři. Podle Dvořáka pojede

 
Kvůli čtvrteční stávce bude v Praze benevolentnější městská policie i revizoři. Strážníci nebudou například pokutovat řidiče, kteří nepovoleně zaparkují v takzvaných modrých zónách. Cestující také pravděpodobně ve vozech pražské MHD nenarazí na revizory.
15.06.2011 18:55 |

podobné články

Odhalení v MHD. Revizoři si potají nahrávají pasažéry. Občas je prý i zbijí

 
Revizoři jsou postrachem černých pasažérů, ale mnohdy i platících cestujících městské hromadné dopravy. Bývají slovně i fyzicky napadáni. Ale není to právě proto, jak někteří z nich přistupují k cestujícím? Svědčí o tom i příběhy olomouckých cestujících. Ti se setkali jak s napadením ze strany revizora, tak s tím, že je za jejich zády nahrával. Jana z Olomouce o podivných praktikách zaměstnanců zdejšího dopravního podniku ví své.
06.11.2011 18:45 |

podobné články

Revizoři nesměli pokutovat v tramvajích "zmatených" letním časem

 
S přechodem na letní čas se v neděli v Praze nevypořádaly přístroje na označování jízdenek v některých tramvajích. V nových vozech Škoda 15T ukazovaly totiž o hodinu méně, než měly. Platnost lístku pak byla také o hodinu kratší. Podle mluvčí pražského dopravního podniku Moniky Lojínové všichni revizoři ale dostali o problému včas informace a nikoho kvůli časovému posunu pokutovat neměli.
26.03.2012 21:12 |

podobné články

Černí pasažéři třeste se: Revizoři vyrazí v Brně do nočních autobusů!

 
Příští týden ve středu se do nočních autobusů v Brně vrhnou revizoři. Jejich úkolem je nachytat bez jízdenky co nejvíc neplatičů z řad vysokoškolských studentů, kterým nyní začal semestr.
26.09.2012 23:45 |

podobné články

Útok pražských revizorů: Šikanovali turisty, pak utekli!

 
Podle svědka měli platné jízdenky. Agresivní pražští revizoři se přesto dožadovali zaplacení pokuty. Staršího páru turistů se zastal Dušan Spáčil. Neodradily ho ani výhrůžky a nadávky. Nakonec revizoři zmizeli jako pára nad hrncem.
07.04.2014 20:30 |

podobné články