Článek

DPP: Podobu nových vozů lanovky na pražský Petřín navrhnou designéři ze studia Anna Marešová Designers

 
Vítězem mezinárodní soutěže na novou podobu vozidel lanovky na Petřín se stalo české studio Anna Marešová Designers, které je také autorem konceptu ikonické výletní tramvaje T3 Coupé Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP).
19.09.2022 20:05 |

podobné články

Podobné články

DPP: Podobu nových vozů lanovky na pražský Petřín navrhnou designéři ze studia Anna Marešová Designers

 
Vítězem mezinárodní soutěže na novou podobu vozidel lanovky na Petřín se stalo české studio Anna Marešová Designers, které je také autorem konceptu ikonické výletní tramvaje T3 Coupé Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP).
19.09.2022 19:50 |

podobné články

DPP: Mezinárodní soutěž na novou podobu vozidel lanovky na Petřín zná své finalisty

 
Novou podobu lanovky na Petřín bude připravovat pět designérských studií, tři z ČR a po jednom z Německa a Rakouska, které na základě předložených portfolií minulý týden vybrala odborná porota. Do mezinárodní designérské soutěže, kterou na začátku letošního října vyhlásil Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP), se přihlásilo celkem 26 týmů, z toho 10 zahraničních, z Itálie, Německa, Rakouska, Polska, Slovenska, USA a Velké Británie. Kdo se ujme realizace nové podoby této nejnavštěvovanější pražské i české dominanty opět rozhodne odborná porota do konce února 2022. Všechny návrhy předložené týmy postoupivšími do druhého kola, včetně prvního a druhého místa, plánuje DPP a hl. m. Praha představit veřejnosti příští rok v březnu. První cestující by se novou lanovkou na Petřín mohli svézt již na konci roku 2023.
24.11.2021 18:50 |

podobné články

Zbrusu nová trať i lanovka na Petřín: DPP vypisuje designérskou soutěž na nové vozy

 
Vozy pražské lanovky na Petřín změní podobu. Dopravní podnik (DPP) vyhlásil mezinárodní designerskou soutěž na podobu nových vozů. Zájemci o účast v soutěži se mohou hlásit do 1. listopadu a podnik na ceny vyčlenil 1,5 milionu Kč. Vítěz bude znám do konce února příštího roku. V úterý to sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. Pražští radní letos v lednu rozhodli, že lanovka bude mít do pěti let nové vozy a zcela bude vyměněna trať. Důvodem je sesuv půdy na Petříně a špatný technický stav vozů. Lanovka se poprvé rozjela v létě 1891 a v nynější podobě jezdí od roku 1985.
05.10.2021 15:50 |

podobné články

Praha a DPP plánují rekonstrukci lanovky na Petřín a nákup nových vozů

 
Hl. město Praha a Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) chystají rekonstrukci tratě lanovky na Petřín a nákup nových vozů. Stávající infrastruktura pochází z první poloviny 80. let a podle diagnostické studie, na které se podíleli také odborníci z ČVUT, je její životnost maximálně 4 až 5 let.
05.01.2021 15:20 |

podobné články

DPP vyhlásil mezinárodní soutěž na novou podobu vozidel lanovky na Petřín

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vyhlásil mezinárodní designérskou soutěž na novou podobu vozidel lanovky na Petřín, která je jedním z kroků projektu modernizace této nejnavštěvovanější pražské dominanty.
06.10.2021 09:20 |

podobné články

Monika Marešová si nechává zmrazit tuk, na sport nemá čas

 
Dvojnásobná maminka Monika Marešová hubnout příliš nepotřebuje, ale protože nemá čas na sport, musí problémové partie udržovat v salonu. Rozhodla se pro kryoradiolipolýzu. Další články k tématu: VIDEO: Marešová chce moderovat. Ohodnoťte její výkon před kamerou iDNES.cz Monika Marešová: Nepotřebuji vysoké honoráře, mám hodného manžela O Leošovi a jeho nové přítelkyni vím od začátku, říká Marešova manželka Marešová v roli modelky: měla trému a trpěla na vysokých podpatcích Rozvod s Leošem není na pořadu dne, říká Monika Marešová
17.09.2012 11:50 |

podobné články

DPP: Oba vozy lanovky na Petřín dostanou nová kola

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) plánuje postupně vyměnit kola na obou vozech lanovky na Petřín, na všech čtyřech nápravách.
16.11.2021 08:25 |

podobné články

DPP: Tramvaj T3 Coupé si veze zlato z prestižní soutěže German Design Award 2021

 
Tramvaj T3 Coupé Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) a studia Anna Marešová designers získala další mezinárodní ocenění.
19.11.2020 13:35 |

podobné články

DPP: Informace o změnách v MHD – pravidelná výluka lanové dráhy Újezd – Petřín

 
Z důvodu pravidelné revize bude od pondělí 30. 3. 2015 do pátku 3. 4. 2015 přerušen provoz lanové dráhy Újezd – Petřín. V období od soboty 4. 4. 2015 do pondělí 6. 4. 2015 bude lanová dráha na Petřín jezdit dle letního jízdního řádu. Další přerušení provozu lanové dráhy na Petřín je plánováno od úterý 7. 4. 2015 do pátku 10. 4. 2015. Provoz bude plně obnoven v sobotu 11. 4. 2015 v 9 hodin ráno.
23.03.2015 17:22 |

podobné články

DPP připravuje legendární tramvaj T3 v nové úpravě Coupé

 
Tramvaje T3 a Praha k sobě neodmyslitelně patří. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci se studiem Anna Marešová designers vytvořil nový koncept výletní tramvaje, který navazuje na tradici legendárních tramvají Tatra T3. Dává ji do nového kontextu, přitom ale respektuje její autentický vzhled. Otevřením zadní části vozu a využitím původních prvků v kombinaci s moderními technologiemi vznikl „oldtimer“, jenž ukazuje, že i MHD může poskytnout opravdový luxus.
26.10.2017 13:55 |

podobné články

Dopravní podnik přeruší na dva týdny provoz lanovky na Petřín

 
Pražský dopravní podnik přeruší kvůli pravidelné údržbě provoz lanové dráhy na Petřín. Lanovka z Újezdu na vrch Petřín nebude jezdit od 13. do 24. října. ČTK to sdělila mluvčí podniku Aneta Řehková. Dopravní podnik kontroluje lanovku dvakrát ročně, vždy po ukončení letní a zimní sezony.
08.10.2014 11:03 |

podobné články

DPP: Tramvaj T3 Coupé získala ocenění na letošním 19. ročníku Designbloku

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci se studiem Anna Marešová designers zvítězil díky unikátnímu projektu návrhu tramvaje T3 Coupé v kategorii „Speciální cena za mimořádný počin mimo kategorie“ na letošním 19. ročníku Designbloku, mezinárodním festivalu designu a módy. Ceny Designbloku v 11 kategoriích byly předávány v pražském Divadle Na zábradlí.
31.10.2017 18:10 |

podobné články

DPP: Praha má novou vyhlídkovou tramvaj, T3 Coupé již vyrazí do ulic

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP), ve spolupráci se studiem Anna Marešová designers, přivedl na svět novou vyhlídkovou tramvaj pro Prahu, T3 Coupé. Na loňském Designbloku se zájemci mohli projet touto tramvají ve virtuální realitě, letos se svezou už tou skutečnou. Po dvou letech (od zrodu nebo od prvního nápadu) se poprvé veřejnosti představí tato unikátní tramvaj, která je inspirovaná legendárními vozy československé výroby T3.
25.10.2018 08:21 |

podobné články

Lanová dráha na Petřín slaví 130 let. Dočká se nákladné rekonstrukce

 
Praha společně s dopravním podnikem (DPP) plánuje v následujících letech výměnu tratě i vozů lanovky na Petřín. Stávající infrastruktura by totiž podle diagnostických studií mohla do čtyř až pěti let dosloužit. Frekventovaná trať, která za běžných podmínek ročně přepraví více než 2 miliony cestujících, slouží již 35 let. Rekonstrukce by měla trvat osm měsíců a vyjít na 210 milionů.
05.01.2021 13:50 |

podobné články

V pražské zoo se v pondělí znovu rozjede lanovka: Kdy zprovozní lanovou dráhu na Petřín?

 
Pražský dopravní podnik (DPP) obnoví v pondělí 27. dubna provoz lanovky v zoologické zahradě v Troji. Zároveň posílí provoz autobusové linky 112, která k zahradě jezdí. Lanovka na Petřín zůstane dál mimo provoz a zavřeno zůstane až do června muzeum MHD ve Střešovicích. Zoo mohou podle nařízení vlády venkovní prostory otevřít 27. dubna a vnitřní 25. května. Zavřené jsou od poloviny března.
24.04.2020 20:05 |

podobné články

DPP: Praha vybírá architektonickou podobu lanovky Podbaba – Troja – Bohnice

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravuje vyhlášení architektonické soutěže na podobu stanic a podpěr plánované nové lanové dráhy Podbaba – Troja – Bohnice. Soutěž je otevřena všem architektům a ateliérům, které se zabývají navrhováním dopravních staveb. Zájemci mohou žádost o účast v soutěži podat do konce května. O vítězi rozhodne jedenáctičlenná porota v průběhu letošního srpna. Vítěz získá odměnu 1,8 milionu korun. Podmínky architektonické soutěže zveřejní DPP na svém profilu v Tender aréně nejpozději v pondělí 9. května 2022.
06.05.2022 10:00 |

podobné články

DPP: Lanovku Podbaba – Troja – Bohnice navrhnou architekti londýnského studia William Mattews Associates

 
Vítězem jednofázové mezinárodní architektonické soutěže na podobu tří stanic a pěti podpěr plánované lanové dráhy Podbaba – Troja – Bohnice se stalo londýnské studio William Mattews Associates, které stojí také za návrhy londýnské lanovky (London Cable Car), nebo modernizace nádraží London Bridge, páté nejrušnější stanice v Spojeném království.
02.08.2022 15:10 |

podobné články

Na Petřín lanovkou do začátku září, po rekonstrukci bude modernější

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) přistoupí během letošního podzimu a zimy ke generální opravě lanové dráhy na Petřín a kompletní rekonstrukci stanice Nebozízek. Modernizace je plánovaná od 7. září 2015 až do 18. března 2016. Obyvatelé a návštěvníci Prahy tak mají poslední měsíc na to, aby se ještě před zahájením výluky na Petřín projeli.
12.08.2015 20:01 |

podobné články

Marešová s kamarádkou v Turecku: tyhle tvary přitahovaly davy

 
O ženy "krev a mlíko" je v Turecku velký zájem. Před několika dny se o tom přesvědčila i Monika Marešová, která u moře odpočívala s dětmi, kamarádkou a její rodinou. Další články k tématu: Nejsme pipky z posilovny, hájí moderátorky Monika Marešová Monika Marešová si nechává zmrazit tuk, na sport nemá čas VIDEO: Marešová chce moderovat. Ohodnoťte její výkon před kamerou iDNES.cz
11.08.2013 19:00 |

podobné články