Článek

DPP: Muraly Michala Škapy a Matěje Olmera v metru na Florenci

 
Podzemní páteř pražské veřejné dopravy, ikonický a nadčasový design, rychlost a efektivita, propojování architektury a umění ve veřejném prostoru, evropský standard a milion cestujících každý den. To je pražské metro, jehož linka C v roce 2024 slaví 50 let provozu. Namísto ochutnávky legendárního černobílého metro dezertu, který se servíroval při jeho otevření, slaví jeho výročí Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) spolu s Galerií hlavního města Prahy sérií uměleckých intervencí na vybraných stanicích této linky v rámci projektu LCL. První dvě díla se nacházejí ve stanici metra Florenc, kde Michal Škapa a Matěj Olmer během nočních pauz provozu metra namalovali dva obrovské muraly, které může veřejnost dokončené obdivovat od konce prvního prázdninového týdne. Pro veřejnost je připraveno představení dokončených muralů a setkání s oběma umělci a kurátorkami ve čtvrtek 11. 7. 2024 v 18 hodin přímo na platformě nástupiště stanice Florenc.
11.07.2024 16:05 |

podobné články

Podobné články

MHMP: V Praze vznikají nové muraly v rámci programu Umění pro město

 
Aktuálně se objevují po celé Praze nové velkoplošné malby, tzv. muraly. K vidění jsou v Nových Butovicích, na Bořislavce, Vychovatelně, Spořilově a nově také v Seifertově ulici na Žižkově. Jedná se o projekt MuralArt UM, který vznikl loni na podporu současného umění ve veřejném prostoru v době pandemie. V rámci programu Umění pro město vyčlenila Praha na projekt dva miliony korun, kterými podpoří vznik celkem osmi muralů v různých městských částech. Pro realizace poskytli plochy svých objektů Dopravní podnik hl. m. Prahy, Technická správa komunikací hl. m. Prahy, České dráhy nebo soukromí vlastníci.
09.06.2021 21:50 |

podobné články

MHMP: V Praze jsou k vidění nové muraly. Žižkov bude střežit Pérák

 
Sezóna uměleckých intervencí vznikajících v rámci programu Umění pro město je v plném proudu. V různých městských částech metropole už druhým rokem ožívají dříve zanedbané stěny či podchody nebo se objevují nové muraly, které vybrala porota v uměleckých soutěžích projektu MuralArt UM. V rámci tohoto projektu letos vznikne celkem 12 nových intervencí.
26.05.2022 15:10 |

podobné články

DPP: Dozorčí rada v obměněném složení zvolila předsedu a tři místopředsedy

 
Dozorčí rada Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) se včera sešla v obměněném složení s pěti členy zvolenými k 1. prosinci 2022 za zaměstnance DPP a pěti členy, které k 6. prosinci 2022 zvolila Rada hl. m. Prahy v působnosti valné hromady DPP. Členové dozorčí rady zvolili předsedu, tři místopředsedy a rozhodli o potvrzení mandátů členů představenstva Petrovi Witowskému a Janu Šurovskému k 21. prosinci 2022. Předsedou dozorčí rady DPP se stal Adam Scheinherr, místopředsedové Jan Marek, Roman Slanina a Pavel Vyhnánek. Jedná se o přechodné zachování stability DPP do zvolení nového vedení hlavního města.
21.12.2022 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Marek (483 článků) , Jan Marek (204 článků) , Petr Adam (123 článků) , Pavel Roman (354 článků) , Pavel Marek (377 článků) , Petr Marek (231 článků) , Petr Rada (315 článků) , Pavel Marek (393 článků) , Petr Pavel (2943 článků) , Adam Adam (617 článků) , Adam Adam (617 článků)

Změny v dozorčí radě a představenstvu DPP

 
Dozorčí rada Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) na svém včerejším mimořádném jednání projednala rezignaci dvou svých členů, Petra Hlubučka a Michala Zděnka. Dozorčí rada současně odvolala z funkce člena představenstva DPP Mateje Augustína a zvolila novým členem představenstva DPP Marka Kopřivu.
16.06.2022 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Marek (231 článků)

DPP plánuje nakoupit až 100 nových elektrobusů, vypisuje na ně veřejnou zakázku

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se chystá v nejbližších letech nakoupit až 100 městských nízkopodlažních elektrobusů typu Standard, tj. s délkou vozidla 12 metrů. Na jejich dodavatele v těchto dnech DPP vyhlásil veřejnou zakázku, jejíž celková předpokládaná hodnota činí 1,5 miliardy korun. Nabídky bude DPP vyhodnocovat podle pěti kritérií, jedním z nich je i termín dodání vozidel. Vítěz tendru by měl být znám do konce letošního roku, DPP s ním uzavře rámcovou smlouvu na pět let.
31.05.2023 16:05 |

podobné články

DPP v létě provede opravy tramvajových tratí a metra za více než 120 milionů korun

 
Letošní letní prázdniny Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) využije k důležitým opravám tramvajových tratí a metra. Od soboty 1. do neděle 9. července bude pokračovat ve výměně dřevěných pražců za betonové v metru na trase C. Červencové svátky využije také na modernizaci zabezpečovacího zařízení ve stanici Strašnická. První dva červencové týdny bude DPP měnit kolejové konstrukce na Vítězném náměstí, od poloviny července se pak přesune do Plzeňské ulice, kde opraví tramvajovou trať v úseku Klamovka – Kavalírka. V srpnu na to naváže opravou frekventované tratě v oblasti I. P. Pavlova včetně přejezdů přes magistrálu. Na konci prázdnin DPP vymění kolejnice ve smyčce Bílá Hora, v první polovině září opraví trať mezi Morání a Albertovem. Kromě probíhajících dlouhodobých akcí DPP letos v létě opraví, vesměs vlastními silami, další část dopravní infrastruktury v Praze za více než 120 milionů korun.
27.06.2023 10:05 |

podobné články

LÁSKA POD LUPOU: Žárlivost je koření vztahu, říká manželka Víta Olmera

 
Jednasedmdesátiletý režisér Vít Olmer a o dvacet let mladší herečka Simona Chytrová spolu žijí už přes dvě desetiletí. Vychovávají syna a také spolu pracují. Nyní natáčejí pokračování filmu Bony a klid. Navzájem se prý skvěle doplňují. Když jednomu chybí slovo, ten druhý ho hned doplní. Další články k tématu: TELEVIZIONÁŘ: Olmer je zpět. Drsný a krutý, jak obrazovka nepamatuje Když vážnou nemoc překonal, já se zhroutila, říká žena Víta Olmera
26.06.2010 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael Foret (104 článků) , Simona Chytrová (38 článků) , Jaroslav Ježek (69 článků) , Vít Olmer (111 článků) , Jaroslav Ježek (69 článků)

Svěrák kontra Olmer: Nenávist kvůli sexu s krásnou herečkou!

 
Když si Zdeněk Svěrák (80) pustil v rádiu pusu na špacír ohledně zrady Víta Olmera (73). Zřejmě nečekal, že i Olmer prozradí příčinu, proč se ti dva nemohou ani cítit. Svěrák tvrdí, že Olmer ho kdysi nechal pracovně na holičkách, podle Olmera stojí za jejich nenávistí žena!
16.06.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (386 článků) , Vít Olmer (111 článků)

Láska žádá DPP o ukončení vztahu a zbavení mlčenlivosti

 
Advokát Václav Láska, který pro magistrát vypracoval právní analýzu problematických smluv pražského dopravního podniku (DPP), požádal vedení DPP o zbavení mlčenlivosti vůči orgánům činným v trestním řízení. S výsledky své analýzy a podanými trestními oznámeními chce seznámit dozorčí radu a představenstvo DPP příští týden. Po jednání advokáta se zástupci vedení DPP to v úterý sdělila ČTK mluvčí podniku Tereza Krásenská. Sejdou se pravděpodobně ve středu 5. září.
28.08.2012 22:10 |

podobné články

Odbory DPP vyhlásily stávkovou pohotovost. Chtějí zpátky Ďuriše.

 
Odboráři pražského dopravního podniku (DPP) vyhlásili stávkovou pohotovost. Důvodem je odvolání generálního ředitele Jaroslava Ďuriše. ČTK to řekl prezident odborů Jiří Obitko. Odboráři se sešli na mimořádném jednání, znepokojila je možná destabilizace podniku. Ďuriše dnes odvolalo představenstvo firmy na doporučení dozorčí rady. Společně s ním skončila v DPP také ekonomická ředitelka Magdalena Češková. Vedením DPP je pověřen dopravní ředitel DPP Ladislav Urbánek, v představenstvu Ďuriše nahradil Martin Gellar z České pošty.
19.05.2016 13:25 |

podobné články

DPP získal pravomocné stavební povolení na novou tramvajovou trať Holyně – Slivenec

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) získal pravomocné stavební povolení na druhou etapu nové tramvajové tratě Sídliště Barrandov – Slivenec. Díky tomu bude DPP moct dostavět koncový úsek Holyně – Slivenec včetně smyčky a upravit zastávky Holyně do konečné podoby. Na zhotovitele stavby bude DPP nyní připravovat veřejnou zakázku, kterou plánuje vyhlásit v průběhu letošního léta. Současně se bude ucházet o možnost spolufinancování výstavby z prostředků Evropské unie z Operačního programu Doprava. Zahájení samotné stavby DPP předpokládá na jaře příštího roku.
17.02.2022 21:45 |

podobné články

DPP úspěšně prošel komplexním auditem a získal certifikát systému protikorupčního řízení

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) získal certifikát systému protikorupčního řízení podle uznávané mezinárodní normy ISO 37001. Je to výsledek téměř ročního procesu nastavování nových protikorupčních opatření v DPP, který započal v březnu 2022, a jehož součástí byla např. analýza korupčních rizik, zavedení řady nových pravidel či plně funkčních oznamovacích kanálů. Certifikační proces vyvrcholil komplexním validačním auditem, v němž DPP uspěl bez výhrad. V letošním roce bude DPP pokračovat s mezinárodní normou ISO 37301 s cílem dokončit zavedení kompletního systému řízení shody do firmy a úspěšně projít i touto certifikací.
07.02.2023 19:30 |

podobné články

DPP hledá nové advokáty na vymáhání neuhrazených pokut v MHD

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vyhlašuje veřejnou zakázku na nové advokátní kanceláře, které budou DPP zastupovat v celém procesu vymáhání pohledávek z přepravy od předsoudní fáze až po exekuční řízení. Tender bude probíhat ve třech fázích: kvalifikační, jednací (soutěžní dialog) a nabídkové. Záměrem DPP je vybrat maximálně tři advokátní kanceláře. Vyhlášení vítězů a uzavření smluv s nimi DPP předpokládá v průběhu letošního léta.
01.06.2023 22:15 |

podobné články

DPP a odborové organizace se dohodly na dodatku ke kolektivní smlouvě

 
Vedení Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) a všechny odborové organizace působící v DPP podepsaly dodatek ke stávající kolektivní smlouvě, který upravuje mzdové tarify řidičů a strojvedoucích a středy mzdových tarifů ostatních zaměstnanců DPP pro příští rok. Zaměstnanci DPP si na základě tohoto dodatku polepší v roce 2024 v průměru o 8 %. Všechny hlavní benefity, jako jsou stravenky, dovolená, volnočasové poukázky nebo tzv. sick days zůstávají beze změny ve stejném rozsahu jako v letošním roce. Vyjednaný a podepsaný dodatek ke kolektivní smlouvě platí do 31. prosince 2024. Stávající kolektivní smlouva platí od 1. ledna 2022 do 31. prosince 2026.
08.12.2023 13:10 |

podobné články

DPP: Novým majitelem areálu Orionka DPP se stane hlavní město Praha

 
Rada hl. m. Prahy (RHMP) dnes odsouhlasila v působnosti valné hromady Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP), že DPP může prodat pozemky a stavby v areálu Orionka, tj. v prostoru bývalé vozovny tramvají a trolejbusů, která svému původnímu účelu neslouží od poloviny 50. let 20. století. Vlastníkem areálu je doposud DPP, který jej zařadil do zbytného majetku už v roce 2009. Novým majitelem se stane hlavní město Praha, které má o areál dlouhodobě zájem a plánuje zde vybudovat kulturně – komunitní centrum Orionka. Kupní cena areálu Orionka stanovena znaleckým posudkem činí 189 821 000 korun bez DPH.
03.04.2024 13:05 |

podobné články

DPP loni dosáhl rekordního obratu i tržeb, výsledek hospodaření skončil ziskem 1,223 miliardy

 
Výsledek hospodaření Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) za rok 2023 skončil po započtení odložené daně ziskem ve výši 1,223 miliardy korun. Účetní závěrku a výroční zprávu DPP schválila Rada hl. m. Prahy (DPP) v působnosti valné hromady. DPP loni dosáhl rekordního celkového obratu ve výši 27,27 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o více než 17 procent.
02.07.2024 07:30 |

podobné články

Toalety pro otrlé. V metru na Florenci se vám při čůrání zvedne žaludek

 
Jen pro otrlé, mělo by stát před vchodem na veřejných záchodcích v metru na Florenci. Už po vstupu do první místnosti, kde si zaplatíte za neopakovatelný zážitek pět korun, vás do nosu praští silný močový odér, který ucítíte i s podzimní rýmou.
26.09.2017 17:10 |

podobné články

Výluka tramvají mezi Palmovkou a Florencí: Noční linka pojede jinak

 
Na konci pracovního týdne bude v Praze pokračovat postupná oprava tramvajové trati. Tentokrát si dělníci Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) posvítí na koleje mezi Palmovkou a Florencí. Očekávejte zde odklon tramvajové dopravy a náhradní autobusy.
14.12.2016 07:20 |

podobné články

Mezi Florencí a Pražského povstání nepojede metro: Opravy trati potrvají devět dní

 
Na dlouhých devět dní, a to od 1. do 9. července, Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) uzavře úsek na trase linky metra C, a to mezi Florencí a Pražského povstání. Cestující budou muset využít náhradní autobusovou dopravu XC. Zmírnit dopady výluky se budou snažit informátoři v ulicích.
26.06.2017 17:15 |

podobné články