Článek

Dozimetr se podle Nachera hnutí ANO netýká: Zato současné vedení je v něm namočené po krk, tvrdí

 
Zatímco před čtyřmi roky ještě Praze vládla primátorka Adriana Krnáčová, nyní má hnutí ANO problémy se vůbec dostat magistrát. To hodlá změnit Patrik Nacher, který se coby jednička hnutí pokusí získat Pražany na svou stranu. Jak uvedl v rozhovoru pro eXtra.cz, jelikož současné vedení hlavního města nedalo opozici žádné funkce, je ANO jedním z mála subjektů nedotčených kauzou Dozimetr. I proto by nikdy nešel do spolupráce se současným zastupitelem Janem Čižinským.
22.09.2022 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (798 článků)
Podobné články

Janek Kroupa znovu promluvil o roli Jiřího Pospíšila. A ještě přitvrdil

 
Podnikatel Pavel Dovhomilja je jedním z obviněných v kauze Dozimetr, v kauze pánů Petra Hlubučka a Michala Redla. Jedná se o obviněného, který začal spolupracovat s policií. Investigativní reportér se od Dovhomilji ledacos dozvěděl. Třeba o tom, jak organizovaná skupina kolem pražského dopravního podniku vymyslela „zhovadilost“ a prozradil, že kauza Dozimetr se netýká jen hnutí STAN, ale také TOP 09. „Jiří Pospíšil se fakticky podílel na ději, který byl zásadní pro fungování této skupiny,“ řekl Kroupa.
01.07.2022 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2185 článků) , Jiří Pospíšil (2185 článků) , Janek Kroupa (220 článků) , Michal Janek (8 článků) , Petr Pavel (985 článků)

ANO mění lídra pro Prahu. Místo Nachera je jedničkou Stuchlík, trojkou exministr Pilný

 
Zástupci pražského ANO se dnes s premiérem a předsedou hnutí Andrejem Babišem shodli na tom, že v čele pražské kandidátky do podzimních komunálních voleb vymění Patrika Nachera za podnikatele Petra Stuchlíka. Nacher bude na druhém místě a na třetím bývalý ministr financí Ivan Pilný. Výkonný výbor ANO bude novou kandidátku potvrzovat korespondenčně. Novinářům to po dnešním jednání řekl Nacher, který nové čelo kandidátky považuje za silné trio.
16.07.2018 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24863 článků) , Ivan Ivan (2516 článků)

Tolerujeme strašidla z Prague Pride a Konvičku budeme popotahovat? Blížíme se před rok 1989, obává se Babišův zastupitel

 
Pražský zastupitel Patrik Nacher zvolený za hnutí ANO se zastal magistrátního úředníka, který povolil nedělní akci Martina Konvičky na Staroměstském náměstí. Podle Nachera úředník mohl jen těžko vědět, co bude Konvička provádět, takže akci povolil. Kdyby to bylo jinak, podle Nachera by hrozilo, že se rychle vrátíme před rok 1989, kdy byl komunistický stát mnohem mocnější. Přidal ještě pár slov o Prague Pride a rozstříhání standarty prezidenta republiky.
22.08.2016 20:40 |

podobné články

Tolerujeme Prague Pride a Konvičku budeme popotahovat? Blížíme se před rok 1989, obává se Babišův zastupitel

 
Pražský zastupitel Patrik Nacher zvolený za hnutí ANO se zastal magistrátního úředníka, který povolil nedělní akci Martina Konvičky na Staroměstském náměstí. Podle Nachera úředník mohl jen těžko vědět, co bude Konvička provádět, takže akci povolil. Kdyby to bylo jinak, podle Nachera by hrozilo, že se rychle vrátíme před rok 1989, kdy byl komunistický stát mnohem mocnější. Přidal ještě pár slov o Prague Pride a rozstříhání standarty prezidenta republiky.
23.08.2016 08:30 |

podobné články

ANO: Krajský sněm potvrdil v čele pražské kandidátky Nachera

 
Krajský sněm pražské organizace ANO schválil kandidátní listinu pro podzimní volby do pražského zastupitelstva. Na pozici lídra potvrdil poslance a pražského zastupitele Patrika Nachera. Informoval o tom asistent primátorky Adriany Krnáčové (ANO) Martin Vodička. Krnáčová se o pozici v čele kandidátky už neucházela, s politikou chce úplně skončit.
21.05.2018 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (798 článků)

Extremismus – říkat lídrovi EU, že je blázen. Respekt umravnil Nachera

 
Redaktor Respektu Marek Švehla se na twitteru pustil do poslance za hnutí ANO a kandidáta na pražského primátora Patrika Nachera. Důvodem byl jeho tweet, ve kterém nazval prvního místopředsedu Evropské komise Franse Timmermanse bláznem. Ten totiž v minulosti vystupoval jako hlavní obhájce „zelené“ Evropy, teď ale kvůli vysokým cenám energií a hrozícím nepokojům vyzval k návratu k uhlí.
11.07.2022 09:45 |

podobné články

Vytáhne ANO z klobouku dalšího boháče? Dnes se rozhodne o možném nástupci Krnáčové

 
Vedení hnutí ANO dnes rozhodne o změně volebního lídra pro Prahu, učiní tak pouhé dva týdny před ukončením přijímání kandidátek do podzimních komunálních voleb. Hnutí zvažuje, že poslance ANO Patrika Nachera, který vzešel jako jednička z vnitrostranického referenda, nahradí spolumajitel firmy Fincentrum Petr Stuchlík. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš o změně hovoří jako o cestě, kterou hnutí přivede novou tvář a posílí kandidátku.
16.07.2018 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24863 článků)

„Další dvojí metr pirátora!“ Hřib se pustil do Nachera kvůli fotbalu, sám se nechal pozvat na koncert, kritizuje opozice

 
Že káže vodu a přitom sám pije víno, tvrdí opozice o pražském primátorovi. Zdeněk Hřib se totiž na Twitteru pustil do poslance Patrika Nachera (45, ANO) za to, že se v roce 2016 nechal pozvat na fotbal do Francie. Sám přitom výhod své funkce využívá, upozornila opozice.
09.06.2020 17:10 |

podobné články

Server přidal ke kauze Dozimetr vysokou političku ANO. Babiš na tiskovce zuřil

 
Nejen politici STAN mají mít styky s osobami obviněnými v kauze Dozimetr, která se týká hospodaření pražského dopravního podniku. Ve spojení s jedním z obviněních měla být také někdejší hejtmanka Karlovarského kraje a členka předsednictva hnutí ANO Jana Mračková Vildumetzová. Podle serveru Novlivní.cz se tato poslankyně se svým manželem – politikem ODS Janem Mračkem – dlouhodobě stýkala se stíhaným podnikatelem Zakaríou Nemrahem. „Je to známý mého manžela,“ nepopírá styky s obviněným politička.
01.09.2022 18:35 |

podobné články

Pražští zastupitelé ANO mají nového předsedu: Nachera na magistrátu vystřídal Nepil

 
Poměrně krátce po rezignaci předsedy zastupitelského klubu ANO Patrika Nachera dostal tuto funkci jeho kolega Radomír Nepil. Poslanec Nacher na post šéfa klubu rezignoval z časových důvodů. Zastupitelem zůstal. Nepil je zároveň zastupitelem v Praze 8, v minulém volebním období tam působil ve funkci místostarosty.
24.11.2020 12:05 |

podobné články

Pokud se budou prověřovat mnou podepsané smlouvy... Gazdík se vrátil ke kauze Dozimetr. Zcela otevřeně

 
Z PROFILŮ „Věřím, že prací dokážeme, že chyba jedince neznamená, že hnutí jako takové je špatné,“ pronesl o hnutí STAN někdejší ministr školství Petr Gazdík (TOP 09) v odpovědích na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz, přičemž deklaroval, že on sám má svědomí čisté. Kontakty s obviněnými v kauze Dozimetr politik označuje pouze za „společenské a pracovní“. Stejně tak odmítá, že by kdy jel po boku obviněného Redla a Kosa na dovolenou. Že se všichni sešli o víkendu v Rakousku v Alpách, je prý náhoda. Čtenářům též prozradil, zdali se kvůli svým stykům chystá rezignovat i na post poslance či jaký je jeho pohled na vládní boj s dezinformacemi.
04.08.2022 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1197 článků) , Petr Gazdík (1186 článků)

Výbuch. Železný po Nacherovi hodil své papíry. Toto ČT ještě nezažila

 
Před kamerami České televize se měl odehrát politický duel zástupce koalice Lukáše Vlčka (STAN) a Patrika Nachera (za ANO). Jenže místo toho šlo o duel moderátora Jakuba Železného s jeho hosty. V jednu chvíli se Železný na opozičního poslance Nachera obořil, že už má dost osobních invektiv ze strany politiků a hodil na stůl Nacherovi papíry se svými otázkami. Napětí ve studiu se chvílemi dalo krájet. Místy bylo tak velké, že to vyvolalo pozornost i na sociálních sítích. Železný to schytal. Nahlédněte.
14.01.2022 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Vlček (14 článků) , Jakub Železný (178 článků)

Ať jde! Nad Vildumetzovou se stahují mračna

 
Mračková Vildumetzová musí skončit! Vládní strany se pustily do místopředsedkyně Sněmovny z řad hnutí ANO, která na své svatbě uvítala jednoho z obviněných v kauze Dozimetr - konkrétně podnikatele Zakaríu Nemraha. Poslankyně STAN Barbora Urbanová připomínala, že kvůli kauze Dozimetr opozice iniciovala mnohahodinové debaty ve Sněmovně a hlasování o vyslovení nedůvěry vládě Petra Fialy (ODS).
08.09.2022 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4329 článků)

Dozimetr? Opozice je směšná. Dělá z toho kauzu století! Pekarová v ČT úplně v klidu

 
Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Vladimíra Balaše ministrem školství. Řekl to premiér Petr Fiala (ODS) po pondělním setkání s prezidentem. O tom, zda to bude poslední vládní změna kvůli korupční kauze Dozimetr kolem politiků hnutí STAN, v pořadu Interview ČT24 hovořila předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „Vyvození odpovědnosti pana Polčáka mohlo být širší. STAN musí rozhodnout, zda s tímhletím chce být spojován,“ reagovala na skutečnost, že Gazdík s Polčákem zatím nejsou schopní vysvětlit, kdo jim platil telefony s šifrováním.
27.06.2022 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4329 článků) , Miloš Zeman (27459 článků)

Místopředseda STAN Lacina: Máme stovky a stovky osobností, to je naše výhoda. Udělali jsme tlustou čáru, teď nastavíme agendu

 
Hnutí Starostové a nezávislí má nové vedení. Jeho předsedou zůstává nadále Vít Rakušan. O tom, jak se STAN plánuje očistit od kauzy Dozimetr, jaké budou jeho první kroky ke změně, hovořil Jan Lacina, místopředseda hnutí. Věří, že komunální volby pomohou hnutí STAN zvednout značku opět nahoru, a vyzdvihl i schopnosti řadového místopředsedy Jana Farského, kterému by přiřadil práci na změně ideové podstaty. Odchod Petra Gazdíka z nejužšího vedení hnutí označil za skutečný signál nové politické kultury.
25.07.2022 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1197 článků) , Jan Farský (305 článků) , Petr Gazdík (1186 článků) , Vít Rakušan (540 článků)

Prokop (ANO): Další větev kauzy Dozimetr

 
Pozdě v noci přišla na čtvrtečním pražském zastupitelstvu na řadu diskuze o další větvi nechvalně proslulé kauzy Dozimetr. Ta se týká nevýhodného prodeje městských pozemků v pražských Lysolajích.
10.09.2022 16:50 |

podobné články

Michal Redl obviněný v kauze Dozimetr byl propuštěn z vazby

 
Podnikatel Michal Redl obviněný v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP) byl propuštěn z vazby. Uplynula tříměsíční lhůta, pro kterou mohl být ve vazební věznici kvůli ovlivňování svědků. Kvůli obavě z možného útěku složil podle serveru  Seznam Zprávy kauci. Na svobodu se již dříve dostali i vazebně stíhaní bývalý náměstek pražského primátora za STAN Petr Hlubuček a podnikatel Zakaría Nemrah.
15.09.2022 15:50 |

podobné články

Dozimetr se rozhýbal. Podnikatel Dovhomilja začal spolupracovat a vypovídat

 
Obviněný v kauze Dozimetr Pavel Dovhomilja řekl webu Seznam Zprávy, že byl členem zločinecké organizace, a stejně vypovídal i na policii. Doufá, že se mu tak podaří snížit případný trest. Hovořil o údajném dělení peněz získaných z úplatků mezi členy skupiny, informuje na svém webu Česká televize.
28.06.2022 22:40 |

podobné články

Evropský tisk o českém předsednictví: Místo vizí válka, inflace, Dozimetr a obavy o plyn

 
Česká republika dneškem převzala předsednictví v Evropské unii, do kterého vstupuje jako předchozí předsednická země Francie s vizemi, téma je ale předem dané - je jím Ukrajina, shodují se německá média. Ta si rovněž všímají, že mottem je  Evropa jako úkol  a že tento slogan Česko převzalo z projevu posledního československého a prvního českého prezidenta Václava Havla. Agentura DPA poznamenala, že na české předsednictví vrhá stín kromě krize na Ukrajině také vnitropolitická aféra v kauze Dozimetr.
01.07.2022 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6307 článků)