Článek

Dostálová (ANO): Legislativní návrh přímo odmítáte a blokujete i směrem ke koaličním partnerům

 
Projev na 103. schůzi Poslanecké sněmovny 23. května 2024 – interpelace ministra pro místní rozvoj Bartoše k zajištění bezpečného pohybu na horách
23.05.2024 12:20 |

podobné články

Podobné články

John: Za Kočí jsem se koaličním partnerům omluvil

 
Za angažování Kristýny Kočí jsem se koaličním partnerům omluvil, říká ministr vnitra John v sobotním rozhovoru pro deník Právo. Aktivity Kristýny Kočí směrem k ODS a šéfovi jejich poslanců Tluchořovi má údajně VV dokonale zmapovanou. Poslankyni však nehlídala ABL, ale sami občané, tvrdí v rozhovoru šéf VV.
16.04.2011 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Kristýna Kočí (705 článků)

Babiš vybral své nástupce. Koaličním partnerům to oznámil dopisem

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) navrhuje na ministryni financí svoji dosavadní náměstkyni Alenu Schillerovou, funkci vicepremiéra by mohl zastávat ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Píše to v dopise ostatním koaličním partnerům. Informaci přinesl server Aktuálně.cz
12.05.2017 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26333 článků) , Richard Brabec (476 článků)

STAN: Stanovisko pražské organizace ke kauze obsazování městských firem

 
Pražská organizace STAN zaslala dopis koaličním partnerům (jednak partnerům v Trojkoalici, tedy KDU-ČSL a Straně zelených, jednak partnerům na magistrátu, tedy ANO a ČSSD), ve kterém odmítá lživou kampaň opozice.
07.03.2017 16:10 |

podobné články

Petr Nečas odvolil, předtím popřál potenciálním koaličním partnerům

 
Lídr ODS Petr Nečas odvolil ve volební místnosti ve škole 5. května v Rožnově pod Radhoštěm i s manželkou Radkou a syny Tomášem a Ondřejem. Ještě před volbou popřál hodně štěstí možným koaličním partnerům z TOP 09, VV a KDU-ČSL.
28.05.2010 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9422 článků)

Úterní dohoda koalice není výhra VV, zlobí se véčkařský rebel Jarolím

 
Ve Věcech veřejných převládá nespokojenost. Členové strany ale kritizují příliš umírněný postoj vůči koaličním partnerům, který reprezentuje mim o jiné i Karolína Peake, říká Tomáš Jarolím, bývalý místopředseda Véček. Peake chce přitom vystřídat Radka Johna v čele strany mim o jiné i kvůli jeho razatnímu kroku vůči koaličním partnerům.
11.04.2012 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2480 článků) , Karolína Peake (1615 článků)

Ministryně Dostálová: Legislativní rada vlády projednala nový stavební zákon

 
Legislativní rada vlády projednávala ve čtvrtek a v pátek v prvním srpnovém týdnu nový stavební zákon a zákon změnový. Formální a konečný závěr legislativní rady bude znám až poté, co stanovisko podepíše ministryně spravedlnosti Marie Benešová a bude vložen do systému eKlep.
09.08.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (448 článků)

Nečas se vymezoval vůči partnerům v koalici: Nejsme zbojníci

 
Petr Nečas, premiér a předseda ODS, se na setkání se starosty ODS v Brně vymezil vůči koaličním partnerům. Hovořil také o řešení problémů s kriminalitou.
17.09.2011 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9422 článků)

Nečasova vábnička pro VV zatím neúčinkuje

 
Po středečním koaličním jednání se opět zkomplikovala situace mezi Nečasovou ODS a Věcmi veřejnými. Johnova strana nabídla koaličním partnerům návrat jejího předsedy do funkce ministra vnitra.
02.06.2011 14:15 |

podobné články

Jirsa (ODS): Proč usiluji o Klausův návrat do ODS

 
V souvislosti s vnitřní krizí Občanské demokratické strany, způsobenou mj. sedmiletým koaličním vládnutím, kdy ODS byla nucena ustupovat koaličním partnerům, se opětovně objevily výzvy k návratu Václava Klause do ODS.
15.08.2013 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11117 článků)

Novou místopředsedkyní sněmovny je Klára Dostálová

 
Novou místopředsedkyní Sněmovny se stala nominantka opozičního hnutí ANO Klára Dostálová. V dnešní tajné volbě porazila předsedu SPD Tomia Okamuru (SPD). Dostálová tak obsadila pozici ve vedení dolní komory po Janě Mračkové Vildumetzové (ANO), která rezignovala koncem září. Výsledky volby oznámil na plénu předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO)
16.11.2022 15:35 |

podobné články

NÚKIB: Legislativní rada vlády doporučila návrh zákona

 
Předseda Legislativní rady vlády (LRV) včera svým stanoviskem doporučil vládě návrh zákona o kybernetické bezpečnosti ke schválení. Stalo se tak v návaznosti na upravené znění návrhu nového zákona o kybernetické bezpečnosti, které Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) předložil na konci května Legislativní radě vlády.
18.06.2024 07:05 |

podobné články

V žádném dopise nic takového nenajdete! Dostálová sekla do Babišova auditu

 
Ministryně pro místní rozvoj za hnutí ANO Klára Dostálová zavítala do rádia Frekvence 1. Promluvila o koronaviru i o střetu zájmů předsedy vlády Andreje Babiše (ANO), jemuž věnovali pozornost i auditoři Evropské komise, kteří nepochybují o tom, že Babiš je ve střetu zájmů, když spolurozhoduje o evropských dotacích a současně je jako majitel Agrofertu konečným uživatelem výhod, které plynou z toho, že Agrofert dotací využívá. Dostálová trvala na tom, že Babiš ve střetu zájmů není.
07.03.2020 22:41 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26333 článků)

Džihád proti Babišovi, rozzuřil premiéra střet zájmů. Dostálová: Dotace se vracet nebudou

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) má být podle unijního auditu ve střetu zájmů, ministryně Klára Dostálová (za ANO) na tiskovce po pondělním jednání vlády však mluvila o tom, že české orgány nesouhlasí se závěrem audit a nikdo nebude muset vracet žádné dotace EU. Dostálová tvrdí, že proti sobě stojí dva právní názory, mezi kterými by měl rozhodnout jedině nezávislý soud. Sám Babiš po návštěvě u prezidenta Zemana v Lánech mluvil o „džihádu proti Babišovi“.
26.04.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26333 článků)

„Jste tak hloupá.“ Rvačka s Nerudovou. Dostálová přešla do angličtiny a udeřila. Zle i mimo studio

 
Lídryně hnutí STAN pro volby do Evropského parlamentu Danuše Nerudová naznačila, že hlavní tvář pro volby za hnutí ANO Klára Dostálová neumí dobře anglicky. Dostálová jí proto v angličtině odpověděla a Nerudovou označila za hloupou. „Výchovná lekce,“ poznamenal místopředseda ANO Karel Havlíček.
28.05.2024 18:00 |

podobné články

ČSSD: Nesouhlasíme se zneužitím stavu legislativní nouze

 
Jjako Sociální demokraté odsuzujeme Rozhodnutí č. 53 předsedkyně PS ČR Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) ze dne 20. února 2023, ve kterém vyhlašuje stav legislativní nouze. Jedná se o zneužití stavu legislativní nouze, jelikož podmínky pro vyhlášení tohoto stavu nebyly splněny. Jsme velmi znepokojeni ze současného postupu vlády v oblasti důchodů a související komunikace směrem k občanům.
22.02.2023 11:00 |

podobné články

Navrátilová: Pospíšil bez portfeje a Peake šéfkou justice je reálné řešení

 
Poslankyně VV Dagmar Navrátilová popsala v rozhovoru pro Právo situaci v klubu Věcí veřejných a vysvětlovala i představy vedení o budoucím vývoji v koalici. Odmítla sice praktiky vyjednavačů VV, kdy své postoje vzkazují přes média a dávají koaličním partnerům ultimáta. Souhlasila ale s tím, že reálnou variantou ukončení krize je výměna Karolíny Peake (VV) za ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS), jemuž by měl zbýt dohled nad Legislativní radou vlády.
08.06.2011 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2234 článků) , Jiří Pospíšil (2234 článků) , Dagmar Navrátilová (97 článků) , Karolína Peake (1615 článků)

Sněmovna zřejmě bude moci jednat opět ve stavu legislativní nouze

 
Poslanecká sněmovna zřejmě bude moci jednat opět ve stavu legislativní nouze. Vyhlásil jej dnes předseda dolní parlamentní komory Radek Vondráček (ANO). Pokud plénum stav legislativní nouze potvrdí, poslanci by v jeho rámci měli zrychleně schvalovat na nejbližší schůzi vládní návrh zákona, díky němuž budou moci poskytovatelé zdravotní péče získat náhradu za koronavirový výpadek 30,5 miliardy korun.
19.05.2020 20:00 |

podobné články

Legislativní rada vlády projedná autorský zákon

 
Návrh zákona o auditorech má na programu Legislativní rada vlády (LRV) na svém zasedání ve čtvrtek 14. ledna od 9:30 hodin. Dále LRV projedná autorský zákon, návrh zákona o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta a též návrh zákona o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu. Posledním bodem programu bude návrh vyhlášky o stanovení specifikace jednotlivých základních poštovních služeb.
13.01.2016 13:41 |

podobné články

Já jsem se velmi těšila na setkání s panem prezidentem, zářila budoucí ministryně Dostálová. Toto všechno plánuje

 
K prezidentovi republiky Miloši Zemanovi dorazila na schůzku kandidátka na ministryni pro místní rozvoj Klára Dostálová. Ve funkci by měla nahradit Karlu Šlechtovou, ze které se pravděpodobně stane ministryně obrany. Dostálová působí na MMR takřka čtyři roky jako náměstkyně a ve volbách se stala poslankyní za hnutí ANO. O čem si s prezidentem Zemanem povídali?
07.12.2017 16:45 |

podobné články