Článek

Dostál (Stačilo!): Pojede ANO dál po linii Jourové? Uvidíme

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k volbě předsedy Evropské komise.
17.06.2024 15:20 |

podobné články

Podobné články

Vedení ANO probere nástupce Jourové, Babiš připustil Dostálovou

 
Hnutí ANO probere nástupce nebo nástupkyni Věry Jourové v čele ministerstva pro místní rozvoj ve vedení hnutí a ve svém poslaneckém klubu. Řekl to dnes šéf ANO a ministr financí Andrej Babiš. Připustil, že jednou z kandidátek může být dosavadní náměstkyně Jourové Klára Dostálová. Jourovou dnes koaliční strany navrhly na novou eurokomisařku za Českou republiku.
21.07.2014 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků)

Vedení ANO bude jednat o nástupci Jourové. Babiš zmínil náměstkyni Dostálovou

 
Hnutí ANO probere nástupce nebo nástupkyni Věry Jourové v čele Ministerstva pro místní rozvoj ve vedení hnutí a ve svém poslaneckém klubu. Řekl to v pondělí šéf ANO a ministr financí Andrej Babiš. Připustil, že jednou z kandidátek může být dosavadní náměstkyně Jourové Klára Dostálová. Jourovou v pondělí koaliční strany navrhly na novou eurokomisařku za Českou republiku.
21.07.2014 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků)

ČSSD a KDU-ČSL chtějí mít své lidi v týmu Jourové

 
Sociální demokraté a lidovci do konce týdne doporučí kandidátce na českou eurokomisařku Věře Jourové (ANO) své lidi, kteří by mohli v týmu budoucí eurokomisařky působit. Podle Jourové se na tom koalice dohodla. Jourová nominace zváží.
22.07.2014 14:30 |

podobné články

Nasazení Jourové do prezidentské volby je geniální tah, i když nevyhraje, zaznělo z Babišových novin

 
Nasazení stávající eurokomisařky Věry Jourové do nadcházející prezidentské volby je marketingově geniální tah, píše v dnešních Lidových novinách jejich komentátor Petr Kamberský. Lídr hnutí ANO Andrej Babiš totiž nasazením Jourové nic neriskuje.
21.05.2016 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků)

FOTO Toto dnes Hašek poslal do kanceláře ministryně Věry Jourové

 
Jihomoravský hejtman Michal Hašek se prý omluvil ministryni Věře Jourové za svá slova, kdy ji přirovnal k Miroslavu Kalouskovi. Na ministerstvo jí měl poslat květiny. Hašek se razantně ohradil proti slovům Jourové v nedělní Partii, později se ale vyjasnilo, že výrok ministryně byl míněn jiným způsobem.
03.04.2014 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7862 článků) , Michal Hašek (2500 článků)

S kandidaturou Věry Jourové souhlasí všechny výbory EP

 
Všechny čtyři zainteresované výbory Evropského parlamentu souhlasí s působením české zástupkyně Věry Jourové ve funkci evropské komisařky pro spravedlnost, ochranu spotřebitele a rovnost pohlaví. ČTK to sdělily zdroje informované o dnešní schůzce zástupců výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele, právního výboru, výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci a výboru pro práva žen, kteří o kandidatuře Jourové jednali.
07.10.2014 14:15 |

podobné články

Od Konečné: Budeme žít v bídě a bojovat o žvanec? STAČILO bramborám za 26,90 Kč

 
„Řekněme STAČILO vysokým cenám raných brambor za 26,90 Kč/kg, STAČILO bramborám z Turecka… My bychom měli cestovat do zahraničí za zážitky, ne k nám maso ze Španělska, cibule z Filipín,“ říká „šestka“ na kandidátce STAČILO! Jarmila Dubravská. „Budeme žít v chudobě, vrátíme se do středověku, budeme bojovat o žvanec, světlo a kousek tepla?“ ptá se a vysvětluje, proč je důležité jít k volbám. „Neposlouchejte ty žvanily, kteří tvrdí, že se nic nedá změnit,“ vzkazuje. Zmínila „lživé obvinění Zdeňka Jandejska i hulvátské vyjádření starosty Řeporyjí a poplivání Felixe Slováčka“.
06.06.2024 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jarmila Konečná (3 články)

Sobotka chce, aby hnutí ANO co nejdříve vybralo nástupce Jourové

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v pondělí požádal vicepremiéra Andreje Babiše, aby jeho hnutí ANO co nejdříve našlo nástupce za ministryni pro místní rozvoj Věru Jourovou (ANO), která má být eurokomisařkou. Babiš už dříve řekl, že hnutí se tím bude zabývat až po senátních a komunálních volbách, které se uskuteční 10. a 11. října. Ministr dopravy napsal ČTK, že v době nepřítomnosti Jourové ministerstvo řídí její náměstkyně Klára Dostálová. Rychlou náhradu za Jourovou chtějí i kraje.
15.09.2014 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků) , Bohuslav Sobotka (9583 článků)

Číma zuří, prý jsme „překročili červenou linii“. Jde o ministerský dokument, kde je Tchaj-wan označen jako „země“

 
Napětí mezi Českou republikou a Čínou neopadá. Poté, co někdejší předseda Senátu Jaroslav Kubera čelil výhružkám, že nemá jezdit na Tchaj-wan, a pokud pojede, tak na to doplatí české firmy působící v Číně, je tu další roztržka. Čínští komunisté do Prahy vzkázali, že Češi už překračují červenou linii.
25.05.2020 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1151 článků)

Čína zuří, prý jsme „překročili červenou linii“. Jde o ministerský dokument, kde je Tchaj-wan označen jako „země“

 
Napětí mezi Českou republikou a Čínou neopadá. Poté, co někdejší předseda Senátu Jaroslav Kubera čelil výhružkám, že nemá jezdit na Tchaj-wan, a pokud pojede, tak na to doplatí české firmy působící v Číně, je tu další roztržka. Čínští komunisté do Prahy vzkázali, že Češi už překračují červenou linii.
25.05.2020 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1151 článků)

Jourová do Bruselu: Vláda schválila kandidaturu ministryně na eurokomisařku

 
Cesta do Bruselu je zase o krok dál. Vláda dnes večer na mimořádném jednání oficiálně schválila kandidaturu ministryně pro místní rozvoj Věry Jourové (ANO) na eurokomisařku. Po jednání to oznámil premiér Bohuslav Sobotka ČSSD). Nominaci Jourové vláda nyní pošle do Bruselu novému šéfovi Evropské komise Jeanu-Claudeovi Junckerovi.
24.07.2014 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků)

Babiš křtil Jourové knížku a přiznal, že taky píše. Pak vykládal, jak bojuje s mafií

 
Andrej Babiš vyvracel ve čtvrtek v podvečer na křtu knihy Věry Jourové, místopředsedkyně hnutí ANO, svoji podobnost s italským premiérem Silviem Berlusconim. Moderátorovu prognozu, že už je téměř jisté, že se ANO objeví po volbách ve sněmovně, pak brzdil. Prý totiž možná ještě za těch pár dnů stihne znásilnit nějakou holčičku anebo přijde „Kubiceho zpráva“.
10.10.2013 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků)

Babiš křtil Jourové knížku a přiznal, že také píše. Pak vykládal, jak bojuje s mafií

 
Andrej Babiš vyvracel ve čtvrtek v podvečer na křtu knihy Věry Jourové, místopředsedkyně hnutí ANO, svoji podobnost s italským premiérem Silviem Berlusconim. Moderátorovu prognózu, že už je téměř jisté, že se ANO objeví po volbách ve sněmovně, pak brzdil. Prý totiž možná ještě za těch pár dnů stihne znásilnit nějakou holčičku anebo přijde „Kubiceho zpráva“.
10.10.2013 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků)

Syn Jourové. Líbí se mu ANO, kandiduje za Rakušana. Teď padlo světlo na jeho byznys

 
Hnutí STAN Víta Rakušana vysílá do krajských voleb na Vysočině syna eurokomisařky Věry Jourové, který kandiduje na hejtmana. Působí také ve firmách, které vyinkasovaly tři miliardy korun na státních zakázkách, a je v třebíčském zastupitelstvu v koalici s hnutím ANO, věci se věnovala Jana Bobošíková v novém díle pořadu Aby bylo jasno.
08.07.2024 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1048 článků) , Jan Rakušan (89 článků)

„Ne všechno dělá nejlépe.“ Pavel se chystá chodit na vládu Fialovi. Premiér dostal vyčiněno i od Jourové

 
Petr Pavel v ČT přislíbil, že bude civilním prezidentem, který bude komunikovat s vládou i s opozicí. Konstatoval, že by chtěl být nadstranickým prezidentem. Mimo jiné proto, že s dnešní vládou nesouhlasí na 100 procent ve všem. „U řady věcí, které dnes vláda dělá, tak si umím představit, že by se mohly dělat lépe,“ řekl Pavel. Prozradil také, že ho při zemi bude držet jeho přítel Petr Kolář. Do vysílání vstoupila i česká eurokomisařka Věra Jourová, která vyčinila vládě Petra Fialy za to, co chystá pro boj s dezinformacemi. Pavel se k Jourové přidal.
29.01.2023 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (740 článků) , Petr Fiala (6552 článků) , Věra Jourová (554 článků) , Petr Pavel (2948 článků) , Pavel Fiala (385 článků)

Koalice by dnes měla vybrat eurokomisaře, asi jím bude Jourová

 
Koalice by dnes měla ukončit sérii několika kol jednání a vybrat českého kandidáta na eurokomisaře. Pravděpodobně dá přednost kandidátce hnutí ANO a ministryni pro místní rozvoj Věře Jourové před kandidáty ČSSD Pavlem Mertlíkem a lidovců Petrem Blížkovským. Ještě dnes by pak o Jourové měl jednat kabinet.
21.07.2014 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2948 článků)

Hořká dohra dohody vlády na eurokomisařce Jourové: Hloupost, nářky podnikatelů, šťourání ODS

 
Kolik stojí evropská komisařka Věra Jourová? Miliardu korun. S touto hádankou přichází úterní MF DNES v souvislosti s výběrem ministryně pro místní rozvoj do týmu řídícího Evropskou unii. Důvodem je zejména fakt, že výměnou za tento personální ústupek si ČSSD na hnutí ANO vymohla podporu navýšení minimálních mezd i platů v sociálních službách. Po vlně kritiky ale Andrej Babiš začal prohlašovat, že obě dohody- na nominaci Jourové a navýšení mezd- spolu vlastně vůbec nesouvisí.
22.07.2014 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků) , Věra Jourová (554 článků)

ANO: Frakce ALDE vítá jmenování Věry Jourové českou eurokomisařkou

 
Předseda evropské frakce ALDE Guy Verhofstadt uvítal informaci z Prahy, že se česká vláda shodla na jméně Věry Jourové jako kandidátce na evropského komisaře.
22.07.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Guy Verhofstadt (37 článků)

Koaliční partneři doporučí Jourové do týmu své lidi

 
Kandidátka na českou eurokomisařku Věra Jourová (ANO), na jejíž nominaci se v pondělí dohodla koalice, si bude moci do týmu svých spolupracovníků vybrat osoby, které jí doporučí sociální demokraté a lidovci. Podle Jourové se na tom koalice dohodla. ČR chce podle ní primárně usilovat o post eurokomisaře pro regionální rozvoj, administrativu a dopravu.
22.07.2014 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (554 článků)