Článek

Dost bylo teplé zimy. Do Česka se vrací sníh a mráz

 
Teplá zima, která panovala v České republice už od Vánoc, brzy skončí. Podle meteoroložky Dagmar Honsové nás od středy čeká sněžení a pokles teplot. Padat by měl až do čtvrtka mokrý a těžký sníh, jak uvedla pro eXtra.cz.
17.01.2023 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1203 článků)
Podobné články

Soutěžte s Bleskem Křížovkami o 5 balíčků Nutricap regenerace!

 
Vlasy vyžadují v zimě obzvlášť zvýšenou pozornost. Mráz, sníh, déšť, neustálé přechody z tepla do zimy. To vše se podepisuje na jejich struktuře. Vlasy ztrácejí vitalitu i sílu a lámou se. Aby vlasy mohly být opět v kondici, je třeba je začít pravidelně regenerovat a dopřát jim dostatečné množství vitamínů a vyživujících látek. Řada Nutricap od francouzské společnosti Nutrisanté obsahuje ucelenou péči o vlasy. Naleznete zde šampon Nutricap, kondicionér Nutricap a tabletky Nutricap, které dohromady zlepšují vitalitu, vlasy posilují, dodávají jim lesk, hebkost a potřebné živiny pro zabránění třepení vlasů a celkovému zlepšení jejich struktury Vlasy vyžadují v zimě obzvlášť zvýšenou pozornost. Mráz, sníh, déšť, neustálé přechody z tepla do zimy. To vše se podepisuje na jejich struktuře. Vlasy ztrácejí vitalitu i sílu a lámou se. Aby vlasy mohly být opět v kondici, je třeba je začít pravidelně regenerovat a dopřát jim dostatečné množství vitamínů a vyživujících látek. Řada Nutricap od francouzské společnosti Nutrisanté obsahuje ucelenou péči o vlasy. Naleznete zde šampon Nutricap, kondicionér Nutricap a tabletky Nutricap, které dohromady zlepšují vitalitu, vlasy posilují, dodávají jim lesk, hebkost a potřebné živiny pro zabránění třepení vlasů a celkovému zlepšení jejich struktury
02.11.2011 00:10 |

podobné články

Sníh a mráz vydrží ještě několik dní

 
Sníh a mráz, které do České republiky dorazily v pátek, nejsou předčasným začátkem zimy, nýbrž jen krátkodobým vrtochem počasí, jemuž by měl být konec ve čtvrtek. Informoval o tom Petr Dvořák z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
28.10.2012 03:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (823 článků) , Petr Dvořák (818 článků)

V Česku přituhne, mráz přinese otoky a dušnost. Tisíce tuzemců trápí alergie na chlad

 
Zima se v Česku hlásí o slovo. Tento týden se citelně ochladí, začne sněžit a o víkendu by podle meteorologů měly spadnout teploty pod minus deset stupňů. Problémy mohou mít malé děti, senioři, kardiaci a překvapivě také alergici. Alergií na chlad trpí v Česku okolo 50 tisíc lidí. Nový týden přinese do Česka sníh a mráz. Od pondělí až do neděle si moc slunce neužijeme, z mraků se ale začne sypat sníh a to i v nižších polohách. O víkendu pak teploty místy spadnout i pod -10 °C.Více na http://pocasi.blesk.cz/clanek/zpravy-pocasi/508975/bude-snezit-a-mrznout-snih-zacne-padat-i-v-nizinach-teploty-spadnou-k-11-c?utm_source=pocasi.blesk.cz&utm_medium=copy
28.11.2017 05:30 |

podobné články

Vytáhněte kulichy, vrátí se sníh a mráz! Už brzy

 
Tento týden bude ještě ve znamení teplot kolem 10 stupňů, teplé počasí pokazí jen občasný déšť. Potom se vrátí sníh a mráz. Martin na bílém koni ale nepřijede.
07.11.2012 15:15 |

podobné články

Jiří (45) přečkává dlouhé zimy ve stanu. Teplé jídlo zdarma mu pomáhá začlenit se do společnosti

 
„Jsem moc rád za teplé jídlo i tu společnost kolem,“ prozradil s pokorou pan Jiří (45), který přišel o domov před deseti lety. Díky spolupráci s neziskovou organizací Naděje dostal pan Jiří chuť vrátit se do běžného života, ačkoli ví, že to nebude tak snadné. Naděje ho navíc před pár měsíci zapojila i do projektu městské části Praha 2 Stůl pro jednoho, díky kterému Jiří dostává každý den teplé jídlo.
18.10.2017 18:50 |

podobné články

Sníh a mráz míří do Česka. Kateřinský týden přinese první krok do zimy, sledujte radar Blesku

 
Kateřinský týden bude v Česku prvním krokem do zimy – po pondělním přechodu studené fronty k nám pronikne chladnější vzduch od severozápadu. Od úterního rána budou nejnižší ranní teploty klesat pod bod mrazu. Při malé oblačnosti v nížinách naměříme až -5 °C. Počítat musíme také s prvními nebezpečnými zimními meteorologickými jevy, do úterního rána napadne na vrcholcích hor až 10 centimetů sněhu, v úterý po ránu se může místy tvořit náledí, ve čtvrtek mrznoucí mrholení a v pátek sem postoupí tlaková níže. Konec týdne tak bude bohatý na srážky, ty budou přechodně v Čechách sněhové zřejmě také v nížinách.
22.11.2021 05:15 |

podobné články

„Lyže ještě neuklízejte.“ Meteorologové prozradili, jaký bude zbytek zimy

 
Nezvykle teplé počasí z poslední doby bude v Česku pokračovat i v následujících čtyřech týdnech. Ve vyšších horských polohách přesto může v příštích 14 dnech napadnout další sníh. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi pro období od 24. února do 22. března, kterou v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Pokrývá tak zbytek zimy, 20. března letos začíná jaro.
22.02.2020 16:15 |

podobné články

Do Česka se vrací sníh a mráz. Meteorologové varují před bílou tmou

 
Sníh v květnu? I to je možné. V zimě se žádná velká sněhová nadílka nekonala, ale na horách se v příštím týdnu musí připravit na kalamitu. Až skončí víkendové teploty kolem 20 stupňů, vrátí se zpět studená fronta a my si tak budeme moci znovu připomenout lednové počasí. A sníh s sebou může přinést i tzv. bílou tmu...
06.05.2020 17:40 |

podobné články

Bezdomovcům v mrazech pomůže Nocleženka: Poskytne noc v teple i možnost začít znovu

 
Teplé dny jsou definitivně pryč a lidé se začínají probouzet do prvních mrazivých rán. Pro lidi bez přístřeší to představuje každodenní boj o alespoň trochu tepla, které by jim pomohlo chladnou noc bez úhony přečkat. I letos jim mohou pomoci zájemci, kteří se zapojí do projektu Nocleženka – poukázku, která je potřebná pro přenocování v noclehárně, mohou koupit za sto korun, a poskytnout tak potřebným noc v teple. Projekt Armády spásy však nepokrývá pouze náklady na přespání v teple, výtěžek pomáhá lidem bez domova postavit se opět na vlastní nohy.
30.10.2019 15:25 |

podobné články

Jak naplánovat zimní dovolenou, aby byl sníh? Honsová: Statistiky mluví jasně

 
První prosincový den byl i začátkem meteorologické zimy. To pro mnoho Čechů znamená výlet na adventní trhy, ale i plánování toho, kdy vyrazit na lyže. Každý lyžař přitom chce vyrazit v době, kdy ho na horách bude čekat nejvíce sněhu. S plánováním tak může pomoci statistika, která ukazuje, že nejbohatší na sníh je druhá polovina zimy a začátek jara.
02.12.2017 21:05 |

podobné články

Česko sevře mráz a sníh, teploty spadnou k -10 °C. Sledujte radar Blesku

 
Zatímco ještě ve čtvrtek očekáváme teplé jihozápadní proudění, které přinese až 12 °C, po pátečním přechodu studené fronty k nám začne proudit studený vzduch od severozápadu. Ten přinese na začátek meteorologické zimy, tj. od 1. prosince, výrazný pád teplot vzduchu. Místy se ochladí až o 10 °C. Studené proudění se bude prohlubovat počátkem příštího týdne – od pondělí budou nejnižší ranní teploty klesat k -7 °C, při zmenšené oblačnosti a na sněhové pokrývce až k -10 °C.
27.11.2019 05:25 |

podobné články

Hrozí sucho, jaro odneslo tající sníh

 
Na mnoha místech republiky zřetelně ubývá voda ve studních. Příčinou je podle meteorologů nečekaně teplé jaro, které jako by vyskočilo rovnou ze zimy a vzalo s sebou rychle tající sníh. Někde, třeba na jihu Moravy, však vody pod zemí naopak po povodních přibylo. Nejpostiženější oblasti jsou na jihozápadě a severovýchodě Čech a v části Vysočiny.
21.05.2011 10:00 |

podobné články

Dopravu v Česku komplikuje mráz a sníh

 
Silničáři v sobotu ve většině krajů České republiky varovali, aby řidiči jezdili mimořádně opatrně, protože zemi sevřel mráz a v řadě oblastí hustě sněží. Sníh v sobotu dopoledne padal na západě Česka a jeho přívaly čekají během dne a noci na severu Moravy.
19.12.2009 12:00 |

podobné články

České hory přes noc zasypal sníh, stejně jako při vzniku republiky před 100 lety

 
České hory přes noc doslova zasypal sníh. Tam, kde byly ještě včera zelené louky a sluníčko, se dnes lidé probudili do nefalšované zimy. Podívejte se na nejzajímavější snímky ze všech koutů republiky. Sníh napadl na Šumavě, v Krkonoších i Krušných horách. Podobné počasí vládlo i při založení Československa, jehož sté výročí si dnes připomínáme.
28.10.2018 13:46 |

podobné články

Tady nouzi o sníh a mráz nemají. V Rumunsku otevřeli ledový hotel

 
I přes teplou zimu otevřel ledový hotel v rumunských Karpatech podle plánu - hned po Vánocích. Nabízí tematické pokoje, pojmenované podle evropských měst a zemí, nocleh v iglú i ledové restaurace. V pokojích samozřejmě panuje mráz a i postele jsou z ledu. Nicméně pro návštěvníky jsou připravené matrace a spací pytle určené pro vysokohorské expedice. K zapůjčení jsou také teplé svršky.
31.12.2015 10:15 |

podobné články

Bude sněžit a mrznout: Sníh začne padat i v nížinách, teploty spadnou k -11 °C

 
Nový týden přinese do Česka sníh a mráz. Od pondělí až do neděle si slunce moc neužijeme, z mraků se ale začne sypat sníh a to i v nižších polohách. O víkendu pak teploty místy spadnou i pod -10 °C.
27.11.2017 11:35 |

podobné články

Mráz a sníh dorazí do Česka až ve druhé polovině ledna

 
Sníh a mrazivé teploty obvyklé pro lednové počasí by měly v Česku vládnout až ve druhé polovině ledna, uvádí Český hydrometeorologický ústav ve svém měsíčním výhledu. První polovina měsíce by měla být teplotně spíše nad běžným průměrem. V nížinách se proto s vidinou sněhu můžeme rozloučit, na horách bude sníh přibývat jen pozvolna.
04.01.2020 15:00 |

podobné články

Mráz a pijatiky. Trochu jiné pojednání o Rusku od zkušeného Milana Syručka

 
Krutý mráz není jen v politice. Ba naopak, Evropu nyní svírá pořádná reálná zima. „Ve druhé polovině sedmdesátých let minulého století Zdeněk Mlynář napsal ve vídeňské emigraci knihu Mráz přichází z Kremlu. Samozřejmě to myslel obrazně, a když nyní chci napsat o tom, jak mráz spaluje Moskvu, vůbec to nemyslím jako metaforu, a především vůbec nejde o politiku,“ uvádí ve svém aktuálním příspěvku pro ParlamentníListy.cz Milan Syruček.
07.01.2017 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Mlynář (3 články)

Sníh a mráz sužuje Evropu a zabíjí, přibývá obětí lavin

 
Sníh a mráz nadále trápí Evropu. Ve Švýcarsku byly objeveny další tři oběti nedělní laviny v údolí Diemtigtal. Obětí neštěstí už je sedm. Pod sněhovou peřinou se v úterý ocitly Británie a Bulharsko.
05.01.2010 19:10 |

podobné články