Článek

Dopravní změny kolem Zenklovy komplikují život v Libni. Radnice prosazuje úpravy

 
Po dlouho trvající rekonstrukci Zenklovy ulice v Praze 8 se zkomplikovala situace pro řidiče v Libni. Ti totiž nemohou na páteřní komunikaci vyjíždět Stejskalovou ulicí, jak byli dlouhé roky zvyklí. Na křižovatce zmiňovaných ulic totiž stojí tramvajová zastávka, příjezdová cesta se tak stala jednosměrkou. Řidiči musejí jinudy, radnice Prahy 8 se však snaží přijít s alternativním řešením. Záleží na stanovisku, které v dané věci poskytne Technická správa komunikací (TSK).
21.01.2019 20:15 |

podobné články

Podobné články

Nález mrtvoly v Libni. Tělo neznámého muže leželo opodál Zenklovy už několik dní

 
V úterý navečer museli policisté i záchranáři zasahovat v Libni poblíž Zenklovy ulice. Důvodem bylo nalezení člověka, který se zdál být v bezvědomí. Po bližším prozkoumání se však přišlo na to, že tělo ležící opodál tramvajové trati bylo v pokročilém stádiu rozkladu.
18.09.2018 20:45 |

podobné články

Změna v MHD kvůli rekonstrukci Zenklovy: Na 10 dnů tramvaje nezajedou až Ke Stírce

 
Probíhající rekonstrukce Zenklovy ulice v Libni na 10 dnů ještě víc omezí hromadnou dopravu. Tramvaje nebudou kromě stávajícího úseku obsluhovat ani trasu mezi Bulovkou a zastávkou Ke Stírce. Po této změně se tramvaje k Bulovce vrátí.
09.08.2018 07:45 |

podobné články

Šílení řidiči v Libni: Chodci před nimi »uskakují«, uzavírky objíždějí po chodníku. „Je to bezohledné,“ kritizují silničáři

 
V Libni pokračuje rozsáhlá rekonstrukce Zenklovy ulice, která se zahájila na začátku letošního roku. V průběhu postupujících prací se v lokalitě začaly dít z dopravního hlediska neuvěřitelné věci; jednomu z obyvatel se například podařilo natočit, jak si někteří řidiči zkracovali uzavírku u Elsnicova náměstí přes chodník. Podle Technické správy komunikací (TSK) je to bezohlednost.
13.07.2018 19:05 |

podobné články

„Je to katastrofa!“ Uzavírka Zenklovy ulice drtí místní podnikatele, někteří už zavřeli

 
Někteří podnikatelé na území Libně se potýkají s likvidačními podmínkami. Rekonstrukce Zenklovy ulice je odřízla od městského života, toto zásadní dopravní omezení se nevyhnutelně podepsalo na jejich tržbách. Někteří už zavřeli, jiní nervózně čekají, co přinesou další měsíce. Na výrazech zdejších obchodníků je znát smutek a zmar.
02.02.2018 06:10 |

podobné články

U Hlávkova mostu finišují dopravní úpravy: Mají ukončit agresivní průjezdy aut

 
Na nábřeží Kapitána Jaroše poblíž Hlávkova mostu se dokončují dopravní úpravy, po kterých bude na místě víc parkovacích míst. Chodci se tu budou pohybovat bezpečněji a měl by se tu zklidnit také průjezd vozidel. Někteří řidiči tu totiž agresivně podjížděli jiná vozidla a překračovali povolenou rychlost. Úpravy počítají s plánovanou rekonstrukcí zmiňované dopravní stavby přes Vltavu.
24.09.2018 10:50 |

podobné články

Elsnicovo náměstí čeká proměna: Zahloubí se do země, vznikne tu parčík

 
Elsnicovo náměstí v pražské Libni čeká příští rok zásadní revitalizace. Radnice Prahy 8 si od proměny slibuje, že dosud spíše opomíjené místo začne konečně lákat místní obyvatele k trávení volného času. Práce tady proběhnou v rámci chystané rekonstrukce Zenklovy ulice.
11.12.2017 06:45 |

podobné články

Dopravní změny v Holešovicích: Zmizel jízdní pruh, radnice zvažuje někde zavést »třicítku«

 
Do konce týdne budou v Praze 7 dokončeny dopravní úpravy na křižovatce ulic Heřmanova a Bubenská. Řidiči přijdou o jeden jízdní pruh, naopak chodci a cyklisté budou mít na místě vyšší komfort. Radnice si od tohoto kroku slibuje zklidnění dopravní situace. Ze stejného důvodu uvažuje o zavedení rychlostního omezení na 30 km/h v některých částech městské části.
25.08.2016 18:50 |

podobné články

Židé obnovu hřbitova v Libni už oželeli. Zájemce vzali ale osm metrů nad hroby

 
Původní židovský hřbitov v Libni se nejspíš už nikdy neobnoví. „Představa, že by se vykopal, je nereálná. Měli bychom tady jen plochu rozlámaných náhrobních kamenů,“ vysvětloval Pavel Veselý, který v neděli provázel společně se Zuzanou Pavlovskou židovskou Libní. Vycházka pro veřejnost byla součástí Dnů evropského dědictví.
04.09.2016 16:30 |

podobné články

Metody úpravy obočí

 
Úprava obočí je něco, nač by se nemělo zapomínat. I když se jinak nelíčíte je vhodné nechat jej správně vytvarovat a udržovat. K běžné úpravě se pak řadí tužky, gely, vosky, sady na obočí, stíny, kartáčky. Každý si najde svůj oblíbený způsob, jak obočí udržovat. V případě, že vás však každodenní upravování nebaví a nechcete pravidelně docházet na barvení, máte dvě možnosti. Jednou je permanentní make-up, který vám zajistí dlouhotrvající pěstěný vzhled, bez nutností další úpravy. Druhá možnost patří mezi nejnovější metody a tím je pérová úprava obočí. V dnšním článku si popíšeme obě uvedené metody. Permanentní makeup Ten se netýká pouze obočí, ale také očních linek či rtů. Jak ulehnete, tak také vstanete bez nutností se nějak výrazně líčit. Navíc stejně poslední dobou letí přirozený make-up, který pouze podtrhne přirozenou krásu. Abyste s permanentním make-upem nešláply vedle, je vhodné se obrátit na profesionály, kteří už mají v tomto ohledu něco za sebou. Nemalou roli hraje správný tvar i zvolená barva. Společenské a pracovní nároky se neustále zvyšují a většina žen, chce vypadat upraveně nejen v soukromém, ale i pracovním životě. V dnešním hektickém životě nezbývá příliš mnoho času na každodenní zkrášlování, zvlášť u velmi zaměstnaných žen. Proto je permanentní make-up řešením, jak vypadat stále upraveně. Do této úpravy patří i zmiňované obočí. Navíc některým ženám z různých důvodů, může obočí v určitých místech i chybět. Barvu je nutné vybrat tak, aby vypadala přirozeně. Přírodní rysy obočí se nemusí vždy optimálně hodit pro daný typ obličeje. U permanentního make-upu se často zvedají koncové chloupky nahoru. Obličej se tak stává více svěží a mladší. Pérová metoda Pérová metoda patří mezi novinky v úpravě obočí. Jedná se o šetrnou a přirozenou aplikaci pigmentu v podobě jednotlivých chloupků, kdy obočí působí nanejvýš přirozeně. Při této metodě může být využita za poplatek anestetická mast. Po zákroku ani během něj vás nic nebolí a úprava trvá... Čtěte více Příspěvek Metody úpravy obočí pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.09.2015 19:56 |

podobné články

Dopravní nehody komplikují provoz: Řidička vjela přímo pod vlak, před Budějovicemi se srazila tři auta

 
Řidiči by si dnes měli na svých cestách dávat dobrý pozor. Namrzlé silnice komplikují dopravu a způsobují nejednu dopravní nehodu. Od rána už se staly nejméně dvě vážné dopravní nehody. Při jedné bohužel zemřela žena.
13.01.2016 08:05 |

podobné články

Park Pod Plynojemem v Libni kompletně v novém: Nezůstal tu kámen na kameni

 
Kompletní sadové úpravy, nová dlážděná cesta se schodišti, lavičky a herní prvky pro děti. Park Pod Plynojemem v Libni prošel kompletní revitalizací za jeden milion korun, návštěvníci se už v těchto dnech mohou těšit ze zcela obnovené relaxační zóny.
11.08.2017 08:50 |

podobné články

Rada projedná úpravy Staroměstské radnice nebo dopravní plán

 
Pražští radní v úterý projednají dopravní plán Pražské integrované dopravy (PID), změny v dispozici Staroměstské radnice nebo studii proměny ulic Veletržní, Dukelských hrdinů, části ulice Strojnická a U Výstaviště za 762 milionů korun. Na programu jsou také granty v oblasti zdravotnictví nebo rekonstrukce běžecké trasy ve Stromovce.
07.08.2018 06:15 |

podobné články

Sníh a ledovka komplikují dopravu v Česku. Na Karlovarsku stojí v kopcích kamióny

 
Sněžení a vznikající ledovka komplikují dopravu v Karlovarském kraji. Na několika silnicích kvůli tomu kamióny nemůžou vyjet kopce. Sněhové jazyky a silný vítr komplikují dopravu také na jižní Moravě, Olomoucku a Ústecku. Také v Libereckém kraji může v horských oblastech sníh na silnicích působit problémy.
30.01.2015 07:46 |

podobné články

Oprava nejstaršího betonového mostu v Čechách stojí: Proč ho rozkopali a přestali?

 
Od listopadu provádí Technická správa komunikací (TSK) náročnou rekonstrukci prvního betonového mostu v Čechách, který se nachází v Libni při Elsnicově náměstí. Odkryla se tam svrchní část jedné strany, od té doby ale práce ustaly. Podle mluvčí správy Barbory Liškové se čekalo, až odstartuje náročná etapa rekonstrukce Zenklovy ulice, během které bude možné se zásahem pokračovat.
04.01.2018 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Lišková (12 článků)

Při rekonstrukci Zenklovy „zapomněli“ na zásadní přechod! Děti se u školy vrhají do silnice

 
Páteřní Zenklova ulice v Libni je po rozsáhlé rekonstrukci. Nové rozložení dopravního řešení však lidem přineslo nečekaný problém: tramvajová zastávka Libeňský zámek u místního úřadu nemá na jednom konci přechod pro chodce. Je to přitom cesta, která je nejkratší směrem ke dvěma místním školám.
02.11.2018 19:05 |

podobné články

Hrozivě vypadající nehoda: Muž v Libni nezvládl řízení, v autoservisu naboural několik aut

 
K dopravní nehodě došlo kolem páté hodiny odpoledne v pražské Libni. V ulici Čuprova muž nezvládl řízení a se svým autem naboural další tři vozidla.
15.11.2017 17:45 |

podobné články

Víc podzemních kontejnerů v Praze 8: Najdete je v Karlíně, Libni nebo Bohnicích

 
Trend rozšiřování kontejnerových stání s podzemními nádobami na odpad v Praze pokračuje. Radnice Prahy 8 hodlá letos umístit tyto „neviditelné popelnice“ na dalších deset míst na území městské části. Počítá se s nimi v Karlíně, Libni, Bohnicích nebo Troji.
09.04.2018 13:00 |

podobné články

Páchnoucí kaluž na silnici v Libni dál brání autům projet: Inspekce řeší, jestli voda v ní je kontaminovaná

 
Letitá obří louže v Pivovarnické ulici v Libni stále obtěžuje své okolí, i když oproti začátku jara očividně zmenšila svůj objem. Na místě totiž došlo k terénním úpravám, díky kterým tu voda může částečně odtékat, auta tudy ale stejně neprojedou. Radnice Prahy 8 za tímto zásahem oficiálně nestojí. Do problematiky se vložila i Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP).
13.06.2018 18:35 |

podobné články

Vedro vyboulilo kolej půl metru vysoko: Libní tramvaje nejezdily skoro 3 hodiny

 
Teploty, které sužují hlavní město Prahu, jsou tak extrémní, že dokonce způsobily zkroucení koleje v ulici Zenklova v Praze 8 Libni a zastavily tak provoz v úseku Kobylisy - Ke Stírce - Bulovka - Palmovka. Dopravní podnik musel v místě nasadit náhradní autobusovou dopravu a vyslat hasiče, aby kolej vrátili do původního stavu.
11.07.2016 18:35 |

podobné články