Článek

„Dopravní stoka Prahy“? Výpadovku na D8 zklidní tichý asfalt a stromy. Na tunel si místní počkají

 
Ulicí V Holešovičkách denně projede až sto tisíc aut, která tudy míří ven z Prahy na dálnici D8. Místní si již několik let stěžují, že dopravní situace se pro ně stala neúnosnou kvůli hluku, každodenním kolonám a smogu. Spolek Holešovičky pro lidi bojuje za to, aby se silnice v těchto místech zahloubila pod zem. Zatím to ale vypadá, že místní se budou muset spokojit jen s částečnými úpravami, hluk má omezit tichý asfalt nebo výsadba stromů. Na tunel si ještě počkají.
03.06.2021 15:20 |

podobné články

Podobné články

Spolupracující obžalovaný v kauze Stoka: Vybírali jsme 10 %, půlku dostával Švachula

 
Spolupracující obviněný v kauze Stoka, podnikatel Salman El-T. (52), před brněnským soudem popsal, jak skupina 11 domluvených politiků, podnikatelů a úředníků manipulovala s veřejnými zakázkami zadávanými radnicí Brno-střed. Pokračuje tak dokazování v rozsáhlé korupční kauze Stoka.
06.10.2020 15:10 |

podobné články

Nový bulvár v centru Prahy: Revoluční projde rekonstrukcí za 120 milionů, asfalt nahradí dlažba

 
Revoluční ulice se promění v nový bulvár, který by měl být především přívětivější k chodcům. Upraví se tedy dopravní řešení, mimo jiné se narovnají tramvajové koleje a dojde k posunu zastávky blíže k řece a rozšířeny budou i tramvajové ostrůvky. V celé ulici bude navíc asfalt nahrazen dlažbou, což by mělo pomoci vsakování vody, čímž dojde k ochlazování v létě tolik rozpáleného centra města. Investorem bude Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP), který plánuje zahájení oprav v roce 2024.
07.05.2021 16:55 |

podobné články

Pražská TSK vymění asfalt v ulici V Holešovičkách a opraví most

 
Obyvatelé pražské ulice V Holešovičkách se dočkají částečného snížení hluku. Technická správa komunikací (TSK) vymění povrch silnice za tichý asfalt a zároveň opraví most ve Valčíkově ulici. Rekonstrukce by měla snížit hlučnost. Hluk V Holešovičkách dlouhodobě překračuje normy a magistrát musel hygieniky zažádat o výjimku pro provozování komunikace.
17.07.2014 16:10 |

podobné články

Megalomanská Čína! Vybudují nejdelší tunel pod mořem

 
Čína plánuje další zázrak inženýrské techniky: nejdelší tunel na světě vybudovaný pod mořem. Stavba má být více než dvakrát delší než tunel pod Lamanšským průlivem, který spojuje Francii a Velkou Británii. Tunel dlouhý 123 kilometrů má spojovat severočínské město Ta-lien a Jen-tchaj na východním pobřeží. Náklady asi přesáhnou 40 miliard dolarů, napsal list The Daily Telegraph.
17.02.2014 08:20 |

podobné články

Tunel Blanka se mění v ilegální skateboardovou dráhu

 
Tunel Blanka je nejdelší silniční tunel v Česku. Je to také nejdelší městský tunel v Evropě. A jak si teď všimli i v zahraničí - stavba za více než 30 miliard je asi nejlepší podzemní dráhou na světě pro skateboardy a longboardy.
30.10.2014 20:25 |

podobné články

Blanka není tunel, je to rebel! Lidé si utahují z kampaně Metrostavu

 
Kampaní, která hlásá, že tunel Blanka není tunel, se Metrostav snaží napravit špatnou pověst stavby. Zprovoznění komplexu se totiž opozdilo o několik let a prodražilo o miliardy. Lidé na sociálních sítích začali okamžitě vytvářet na heslo „Blanka není tunel“ parodie.
11.09.2015 16:50 |

podobné články

Stoka pod Prahou je historický skvost skrytý v podzemí

 
Devět metrů pod zemí se nachází jeden z historických skvostů Prahy - sto let stará kanalizační stoka, kterou projektoval a postavil anglický stavitel William Lindley v jedinečném architektonickém stylu. Je to místo, kam se člověk běžně nedostane.
28.03.2013 18:50 |

podobné články

Zemřel Miroslav Tichý, ženy šmírující fotograf

 
V zahraničí ho uznávali, u nás ho nikdo skoro neznal. Fotograf a podivín Miroslav Tichý (†84) se dočkal první velké výstavy v Praze teprve nyní. Rozsáhlá výstava před měsícem skončila. Miroslav Tichý v úterý zemřel.
13.04.2011 14:50 |

podobné články

Zemřel fotograf žen Miroslav Tichý

 
Fotograf Miroslav Tichý zemřel 12. dubna ve věku 84 let. Uvedla to jeho manažerka na internetových stránkách. Tichý se proslavil až na sklonku života svými černobílými obrázky žen.
13.04.2011 15:20 |

podobné články

Tichý oceán zaplavil Kutnou Horu. S Romanem Buxbaumem o objevování fotografa Miroslava Tichého

 
Galerie Středočeského kraje (GASK) představuje v Kutné Hoře přehlídku současného umění nazvanou Images for Images, Umělci pro Tichého a Tichý pro umělce. Jde o kolekci Nadace Tichy Ocean, která střeží odkaz českého undergroundového fotografa Miroslava Tichého (1926– 2011). Kolekci s teoretikem Zdeňkem Felixem připravil zakladatel nadace žijící v Curychu Roman Buxbaum. Narodil se v roce 1956 v Praze a dětství prožil v Kyjově. V Curychu vystudoval medicínu a provozuje psychiatrickou praxi. V 80. letech studoval na Akademii výtvarných umění v Mnichově.
15.04.2013 11:40 |

podobné články

Kverulant: Definitivně jsme zastavili tunel v dopravních podnicích

 
Pražský dopravní podnik si v roce 2013 přichystal další tunel. Šlo o dodávku předražené ostrahy. Kverulantovi se podařilo tento tunel odhalit a v červnu 2015 i definitivně zastavit. Díky Kverulantovi tak dopravní podnik, respektive daňový poplatníci nepřišli o 82 milionů korun.
23.06.2015 11:27 |

podobné články

Nečas doufá, že schůzka s premiérem a ČSSD zklidní situaci

 
Místopředseda ODS Petr Nečas, který nyní stranu fakticky vede, doufá, že večerní schůzka s ČSSD a premiérem Janem Fischerem najde řešení, které zklidní situaci kolem úřednické vlády. Nečas to dnes řekl novinářům s tím, že jeho strana nemá zájem na destabilizaci situace kolem vlády.
01.04.2010 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9357 článků) , Jan Fischer (1763 článků)

Zklidní vášně? Fakultní nemocnice v Ostravě má nového ředitele Vávru, proděkanka není nadšená

 
Novým dočasným ředitelem spory zmítané Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) je od pondělí chirurg a dosavadní náměstek ředitele pro vědu a výzkum Petr Vávra. Kritizovaný Evžen Machytka minulý týden rezignoval. Věří, že zklidní situaci mezi nemocnicí a lékařskou fakultou.
29.10.2018 14:45 |

podobné články

„Duka je stoka.“ Takto se veřejně vyjadřuje zaměstnankyně Českého rozhlasu. Ten to sice zakazuje, ale...

 
Pražský kardinál a nejvyšší představitel české katolické církve Dominik Duka je prý stoka. Takové hodnocení vyslovila právnička placená z poplatků českých koncesionářů v Českém rozhlase. Důvodem jsou kardinálovy názory, které vyslovil při svatováclavském kázání ve Staré Boleslavi.
29.09.2017 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1091 článků)

Mafiánská stoka, zjistila policie o korupci na radnici v Brně: Obvinila Švachulu a 10 dalších lidí

 
Protikorupční policie navrhla obžalovat mafiánský gang politiků z Brna vedený bývalým místostarostou radnice Brno-střed Jiřím Švachulou (ANO). Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu pracovali na důkazním spisu proti politicko-podnikatelské mafii z Brna celý rok. Případ nazvali příznačně: Stoka.
03.03.2020 15:20 |

podobné články

Brněnská stoka ANO. Do ČT pozvali exprimátora Vokřála, který se ochotně rozpovídal

 
Kauza Stoka, tak kriminalisté pojmenovali vyšetřování rozsáhlé korupce v Brně, jež otřásá nejen tamní, ale celostátní politikou. Byla také jedním z důvodů, proč odešel z hnutí ANO jeho dosavadní místopředseda Petr Vokřál, někdejší brněnský primátor, který byl hostem pořadu Interview na ČT24, kde se k tomuto podezření z masivní korupce vyjádřil.
30.06.2020 21:55 |

podobné články

Švachulova Stoka: Všichni mlčí! Spis o korupci na radnici v Brně za 180 milionů nechce úřad ukázat opozici

 
Tajemného bobříka mlčení si uložila česká justice v třaskavém případu korupční kauzy Stoka. Hlavní obžalovaný, Jiří Švachula (54, dříve ANO) od svého zatčení zarytě mlčí.
27.07.2020 16:30 |

podobné články

Policie prověří v kauze Stoka kvůli možné korupci další zakázky

 
Městská část Brno-střed předala Policii ČR další tři investiční zakázky, které byly soutěženy v době před policejním zásahem souvisejícím se známou a v současnosti vyšetřovanou rozsáhlou korupční kauzou Stoka.
19.08.2020 19:05 |

podobné články

Stoka z brněnského ANO? Hlavně městské firmy, píší noviny

 
Kauza Stoka, ve které hraje nejdůležitější roli dnes již bývalý člen Babišova hnutí Jiří Švachula, má rovinu, o které se příliš nemluví a přitom je to rovina zásadní. Organizovaná skupina kolem bývalého místostarosty městské části Brno - střed za hnutí ANO Jiřího Švachuly podle informací deníku Právo vedle korupce spojené se zakázkami pro podnikatele ovlivňovala především dění v městských firmách.
08.09.2020 10:20 |

podobné články