Článek

Doprava dolů o 80 %. USA se útoky Húsíů zastavit nedaří a ekonomika trpí

 
Námořní institut Spojených států amerických (The United States Naval Institute, USNI) informuje o stupňujících se útocích Húsíů v Rudém moři a Adenském zálivu. Tyto útoky zahrnovaly například potopení lodi MV Tutor a poškození lodi MV Verbena. Kvůli těmto útokům klesl počet kontejnerových lodí proplouvajících Rudým mořem mezi prosincem 2023 a únorem 2024 o 90 %, jak uvádí zpráva Obranné zpravodajské agentury. Nákladní doprava Suezským průplavem se podle OSN snížila o 39 % za dva měsíce od útoků, což vedlo k poklesu tonáže nákladu o 45 %. „Húsíové vyhráli,“ tvrdí analytik.
06.07.2024 13:10 |

podobné články

Podobné články

USA znovu zaútočily na pozice Húsíů. Pavel, Černochová i Lipavský tleskají

 
Dnes nad ránem americký torpédoborec USS Carney střelami Tomahawk zaútočil na další lokalitu v Jemenu kontrolovanou Húsíi v oblasti kolem Rudého moře. Podle stanice BBC by údery neměly vést k významné eskalaci konfliktu. Prezident ČR Petr Pavel na sociální síti X zmínil, že útoky Húsíů nelze tolerovat. „Pro terorismus není v našem světě prostor,“ vyjádřila se ministryně obrany Jana Černochová (ODS).
13.01.2024 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (1001 článků) , Petr Pavel (2948 článků) , Tomahawk Tomahawk (3 články)

„Vsaďte se, že si nepřátelé dělají poznámky.“ Loď USA zničila střelu na poslední chvíli

 
Torpédoborec USS Gravely unikl raketovému úderu Húsiů v Rudém moři. Systém Aegis nedokázal zachytit střelu na očekávanou vzdálenost, přiblížila se až na 1,6 kilometru. Incident naznačuje možný výpadek v dřívějších obranných vrstvách. Analytici upozorňují že takový incident by mohl být využit nepřátelskými zeměmi k vyhodnocení slabostí amerických námořních sil.
02.02.2024 12:40 |

podobné články

Trest za útoky i ovlivňování voleb: USA vyhostí diplomaty a uvalí na Rusko nové sankce

 
Bílý dům dnes oznámil, že Spojené státy vyhostí deset ruských diplomatů a uvalí na Rusko nové sankce. Podle Washingtonu je krok odpovědí na ruské vměšování do loňských amerických prezidentských voleb a na kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám. Spojené státy poprvé tyto útoky výslovně spojily s ruskou zpravodajskou službou, napsala agentura AP. Americký prezident Joe Biden uvedl, že ruské snahy podrýt svobodné americké volby spolu s kybernetickými útoky ohrožují bezpečnost USA.
15.04.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1241 článků)

Na Ostravsku řádí epidemie úplavice a nedaří se ji zastavit!

 
Lékařům a hygienikům se nedaří zastavit epidemii úplavice na Ostravsku. Právě naopak. Počet nakažených hrozivě stoupáv nemocnici skončilo už přes 100 lidí, havně dětí.
12.11.2012 13:55 |

podobné články

Šíitské milice v Jemenu se nehodlají podřídit OSN

 
Šíitské milice Húsíů, které se silou zmocnily vlády v jemenské metropoli Saná, nehodlají ustoupit před žádnou hrozbou ze zahraničí. Vyjádřily se tak jen krátce před očekávaným hlasováním Rady bezpečnosti OSN o rezoluci, která má pod hrozbou sankcí vyzvat šíitské rebely, aby se vzdali moci. K situaci v Jemenu se dnes rozhodla brzy sejít i Liga arabských států (LAS).
15.02.2015 16:41 |

podobné články

Saudská Arábie zaútočila na rebely v Jemenu: Bombardují je ze vzduchu!

 
Saúdská Arábie a její spojenci z regionu zahájili vojenskou operaci v Jemenu, jehož značnou část ovládají šíitští povstalci. Oznámil to saúdský velvyslanec ve Spojených státech. Operace podle něj zahrnuje i letecké údery proti rebelům z řad Húsíů.
26.03.2015 08:40 |

podobné články

Erdogan soptí a vypouští varování. Ekonomika Turecka jde dolů a mohou za to i USA

 
Ekonomika v Turecku je v problémech kvůli zhoršeným vztahům se Spojenými státy, které na něj uvalily sankce. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes ohlásil, že jeho země bude ze všech sil bojovat proti pokusu o ekonomický puč a proti „hrám“, které mají ohrozit turecké hospodářství.
18.08.2018 19:45 |

podobné články

Svět v napětí. Otazníky nad dalším vývojem ekonomiky USA. Zde jsou scénáře

 
Investiční banky, správci aktiv a akcioví analytici po celém světě se rozcházejí v názorech na vývoj ekonomiky USA v roce 2024. Někteří tvrdí, že americká ekonomika navzdory problémům poroste podobným tempem jako loni; jiní jsou přesvědčeni, že ekonomika USA vstoupí do dlouho ohlašované recese a potáhne s sebou celý svět.
07.12.2023 16:55 |

podobné články

Přední kremelský myslitel Glazjev: Válka proti Rusku potrvá, dokud USA budou mít vedoucí roli. Ostatní světe, spoj se. Zde je řešení

 
Člen Ruské akademie věd, dnešní ekonomický poradce V. Putina a zároveň bývalý kritik ruského prezidenta, ekonom Sergej Glazjev ve svém nejnovějším a velmi rozsáhlém strategickém článku „Jak neprohrát válku“ publikovaném na webu Worldcrisis.ru do podrobností analyzuje ukrajinskou krizi z pohledu globálních hospodářských vztahů, které stojí podle jeho názoru v pozadí celé krize, a poukazuje na příčiny, kvůli kterým se konflikt nedaří zastavit a které umožňují prognózovat její přechod ve světovou válku. Tu jde zastavit jenom přerušením linie příčin a následků, jejichž rozsah se zvětšuje geometrickou řadou.
30.07.2014 13:00 |

podobné články

Exkluzivně: Dara vzdala klasickou cestu! S Rytmusem si pořizují dítě ze zkumavky! Víme, kde skladují jeho rapperské spermie!

 
"Darinka Rolins":http://www.extra.cz/tema/dara-rolins (41) a ředitel slovenské a české ulice, rapper "Rytmus":http://www.extra.cz/tema/patrik-rytmus-vrbovsky-raper (37) do toho bušili dlouho a nedaří se a nedaří, tedy stojí mu, ale početí se nedaří, a tak od slov o umělém oplodnění, které pár šířil loni, přešli po dítěti toužící rodiče k činům.
10.04.2014 13:50 |

podobné články

Neutrácíme, ekonomika vázne! A bude hůř!

 
Česká ekonomika měla sice na začátku roku skvěle nakročeno, ale teď začala trochu přešlapovat na místě. Česko se sice s krizí popralo lépe než zbytek Evropy, ale nyní česká ekonomika ztrácí na tempu. Vyplývá to z nejnovějšího zjištění Českého statistického úřadu.
08.09.2011 15:00 |

podobné články

Česká ekonomika zpomaluje, nezaměstnanost stagnuje na 8,2 procenta

 
Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 2,2 procenta, ve srovnání s předchozím čtvrtletím činil růst hrubého domácího produktu 0,1 procenta. Předběžné odhady Českého statistického úřadu přitom uváděly meziroční růst o 2,4 procenta a mezičtvrtletní o 0,2 procenta. Dnešní údaje tak podle analytiků potvrdily, že ekonomika ČR zpomaluje.
08.09.2011 15:20 |

podobné články

Ekonomika bude v plusu, oznámí dnes zřejmě Kalousek

 
Ministerstvo financí dnes odpoledne zveřejní novou makroekonomickou prognózu. Ministr financí Miroslav Kalousek počítá s tím, že česká ekonomika by měla v roce 2012 skončit kladnou nulou, respektive pár desetin procenta v plusu. Podle poslední prognózy MF z října loňského roku by měla česká ekonomika letos vzrůst o jedno procento. Ještě v červenci počítalo s 2,5procentním hospodářským růstem.
31.01.2012 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7862 článků)

Italská ekonomika se podle expertů nevzchopí ani napřesrok

 
Italská ekonomika se v příštím roce nevrátí k růstu, ačkoli se hospodářské podmínky v zemi zlepšují. Uvedl to dnes italský podnikatelský svaz Confindustria. Italská ekonomika se již rok potýká s recesí, v letošním druhém čtvrtletí hrubý domácí produkt klesl o 0,7 procenta.
23.08.2012 12:10 |

podobné články

Česká ekonomika zůstává v recesi. Loni klesla o 1,1 procenta

 
Česká ekonomika loni meziročně klesla o 1,1 procenta. Vyplývá to z dnešních předběžných údajů Českého statistického úřadu. Takový propad analytici předpokládali. Hrubý domácí produkt se snížil i v samotném čtvrtém čtvrtletí, a to meziročně o 1,7 procenta a mezičtvrtletně o 0,2 procenta. Ekonomika tak dál zůstala v recesi, kde se nachází již od konce předloňského roku. Nedařilo stavebnictví a zemědělství, uvedl ČSÚ.
14.02.2013 11:00 |

podobné články

Bankéřka: Česká ekonomika se odráží ode dna, recese končí

 
Nejdelší recese v české ekonomice za poslední dvě desetiletí by měla končit, ekonomika se už zřejmě odrazila ode dna. V rozhovoru s agenturou Reuters to dnes řekla členka bankovní rady České národní banky (ČNB) Eva Zamrazilová. Česká ekonomika zažívá pokles už od poloviny roku 2011. 
23.04.2013 15:15 |

podobné články

ČNB: Česká ekonomika se letos propadne o 1,5 procenta. Příští rok by však mohla začít růst

 
Nepotrvá to dlouho a česká ekonomika by se mohla odrazit od dna. Letos však na tom bude ještě hůře, než se původně očekávalo. Vyplývá to z makroekonomické prognózy České národní banky (ČNB). Ta totiž odhaduje, že letos tuzemská ekonomika klesne o 1,5 procenta, příští rok by však mohla o 2,1 procenta růst.
01.08.2013 18:25 |

podobné články

Ekonomika.cz: Izraelská inovativní ekonomika je pro Česko velkým příkladem

 
Mají čeští exportéři nadále šanci uspět na vyspělých trzích díky nižším mzdovým nákladům proti zahraničním firmám, které vyplácejí zaměstnancům násobky českých platů a zároveň masivně investují do inovací, takže dokáží produkovat výrobky s vysokou přidanou hodnotou? Na tuto otázku hledá odpověď vrchní ředitel ekonomické sekce Ministerstva zahraničních věcí Ivan Jukl ve svém článku na portálu Ekonomika.cz.
30.01.2014 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan (22 článků)

Česká ekonomika mezičtvrtletně vzrostla o 0,3 %, meziročně o 2,5 %

 
Česká ekonomika v letošním 2. čtvrtletí vzrostla mezičtvrtletně po revizi o 0,3 procenta a meziročně o 2,5 procenta. Oznámil to Český statistický úřad (ČSÚ). Meziroční vývoj se oproti dřívějšímu odhadu mírně zhoršil a mezičtvrtletní zlepšil. Původně podle statistiků ekonomika rostla meziročně o 2,7 procenta a mezičtvrtletně stagnovala. Nový odhad je založen mimo jiné na revizi hrubého domácího produktu po přechodu na nový evropský standard.
01.10.2014 10:20 |

podobné články