Článek

Domů se z ciziny vracejí stále stovky Čechů

 
I po uzavření hranic se vracejí Češi z ciziny. Autobusy ministerstva zahraničí (MZ) už jich přivezly stovky. Česko také v noci na čtvrtek dopravilo z Kanárských ostrovů zpět 268 českých občanů a chystá přepravu dalších. Někteří cestovatelé ale kvůli koronavirovým opatřením ve světě uvázli venku - trápí je starost o blízké i nedostatek peněz. Kolik je aktuálně na cestách v cizině Čechů, kteří by chtěli domů, v tuto chvíli nikdo přesně neví. Minulý týden šlo o 205 tisíc lidí.
19.03.2020 12:16 |

podobné články

Podobné články

Domů se z ciziny vracejí stále stovky Čechů

 
I po uzavření hranic se vracejí Češi z ciziny. Autobusy ministerstva zahraničí (MZ) už jich přivezly stovky. Česko také v noci na čtvrtek dopravilo z Kanárských ostrovů zpět 268 českých občanů a chystá přepravu dalších. Někteří cestovatelé ale kvůli koronavirovým opatřením ve světě uvázli venku - trápí je starost o blízké i nedostatek peněz. Kolik je aktuálně na cestách v cizině Čechů, kteří by chtěli domů, v tuto chvíli nikdo přesně neví. Minulý týden šlo o 205 tisíc lidí.
19.03.2020 14:25 |

podobné články

Z Itálie se vracejí tisíce Čechů, cestovky počítají milionové ztráty

 
Tisíce českých turistů, kteří byli na dovolené v zimních střediscích v Dolomitech, se po ukončení sezony a vyhlášení karantény vracejí z Itálie domů. Cestovky vyslaly pro své zákazníky desítky autobusů, ale většina se jich vrací po vlastní ose. Ministerstvo zahraničí potvrdilo, že italské úřady jejich pohybu směrem k hranicím nijak nebránily.
11.03.2020 05:45 |

podobné články

Svrab, cholera i břišní tyfus: Jaké nemoci si Češi přivezli z ciziny?

 
Češi si jako nechtěný suvenýr ze zahraničních cest přivážejí nejčastěji salmonelové infekce, kampylobakteriózu, ale také akutní hepatitidu typu A, svrab, břišní tyfus nebo západonilskou horečku. Vyplývá to z přehledu infekcí, který sestavil Státní zdravotní ústav (SZÚ) za roky 2001 až 2017, ať už od Čechů cestujících do ciziny nebo od turistů z cizích zemí. Zároveň poukázal na to, že se v některých zemích EU začínají objevovat nemoci, které pro ni nebyly typické. Za vším je samozřejmě turistika, ale také změny klimatu.
27.11.2018 06:15 |

podobné články

Slovensko: Cíl pro 750 tisíc Čechů

 
Na Slovensko mnoho Čechů jezdí stále spíš jako domů než jako do ciziny. Snadno se tam domluví, ceny jsou i přes zavedení eura příznivé, a navíc je tam prostě krásně... To jsou důvody, proč je Slovensko ve statistikách na druhém místě v počtu českých turistů – 750 tisíc z nás tam odjíždí ročně na dovolenou.
19.08.2009 05:10 |

podobné články

Rostou! Houbaři se vracejí z lesa s úlovky

 
Příliš brzy vyrazit na houby? Nesmysl! Zkušení houbaři se už teď vracejí z lesů s úlovky. Nosí májovky, smrže, sírovce a začínají růst i hřiby kováře. Počasí sice houbám zatím příliš nepřeje, je sucho a hlavně stále chladno, ale přesto už vystrkují kloubouky! Jen je třeba vědět, kam zajít. „Houby rostou zejména v řidších a světlejších dubohabrových porostech. Smrčiny jsou stále příliš studené,“ říká mykolog Jiří Baier.
20.05.2016 08:20 |

podobné články

RADÍME, jak nakoupit vánoční DÁRKY LEVNĚ z ciziny přes internet!

 
Stále více lidí si objednává zboží z ciziny přes Internet. Díky silné koruně je to velmi výhodné. Zboží si pohodlně objednáte z domova a většinou nejpozději do 10 dnů je vám doručeno.
22.11.2010 18:25 |

podobné články

Stoupá počet únosů dětí do ciziny, mohou za to smíšené páry

 
Zatímco loni bylo do ciziny uneseno 24 českých dětí, za osm měsíců letošního roku už jich bylo 30. Vyplývá to ze statistik Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí, které ve středu zveřejnila Nadace Naše dítě. Podle ředitelky nadace Zuzany Baudyšové může za nárůst únosů více smíšených párů. Dalším důvodem může být to, že otcové stále častěji hájí svá práva.
26.09.2012 20:10 |

podobné články

Lékaři dál utíkají do ciziny. Letos odešla pětina z absolventského ročníku

 
Nejen kvůli lepšímu platu odchází zhruba pětina absolventů českých lékařských fakult za prací do ciziny. Stále častěji tam ale odcházejí i zkušení lékaři, upozornil web České televize s tím, že Ministerstvo zdravotnictví ve snaze tento trend když ne zvrátit, tak alespoň zmírnit chystá od listopadu zvýšení platu lékařům a zdravotním sestrám ve státních nemocnicích o 3,5 %.
05.10.2014 10:46 |

podobné články

Nemocnice s lékaři z ciziny? Leckdy je to o život

 
Medicínská škatulata jsou v plném proudu. Na Západ míří stále více lékařů z Česka nebo Polska, k nám zase třeba z Ukrajiny nebo z Afriky a Asie. Na tom by nebylo nic divného: lidské tělo je všude stejné a není nejmenší důvod pochybovat o odborné způsobilosti pánů doktorů z ciziny. Ale jak je to s jejich jazykovými znalostmi? Nehrozí kvůli nedorozumění těžké přehmaty, které mohou v krajním případě skončit i smrtí pacienta?
27.07.2017 15:50 |

podobné články

Zavřené hranice: Pro Čechy uvízlé v cizině míří po autobusech i letadla, první na Kanáry

 
Dva lety pro 250 Čechů vypraví stát ve středu na Kanárské ostrovy. V dalších dnech poletí s těmi, kteří se nemají jak do vlasti vrátit, letadla z  Maroka, z Filipín a z Vietnamu. Řeší se i odlet Čechů z Latinské Ameriky, řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček. Na letech se Česko domlouvá i s jínými evropskými státy, k Čechům by do letadla mohli nastoupit i další Evropané. Z evropských měst dál Čechy vozí speciální hasičský autobus. Vláda prozatím počítá s tím, že návrat Čechů z ciziny bude stát kolem 40 milionů korun.
18.03.2020 16:15 |

podobné články

Čeští bojovníci se z Afghánistánu vracejí domů

 
Práce 601. skupiny speciálních sil v Afghánistánu skončila. Vojáci se v tuto chvíli vracejí zpět do ČR.
02.12.2009 19:45 |

podobné články

Happy end. Manželé přišli o dům, teď se do něj vracejí

 
Osmdesátiletí manželé Nesládkovi se po půlročím exilu vracejí do svého domu.
03.12.2009 17:30 |

podobné články

Policie na Šumavě vyvedla všechny aktivisty, ti se však vracejí

 
Na Šumavě poblíž Modravy ve středu dřevorubci pokračují v kácení stromů napadených kůrovcem. Podobně jako v minulých dnech jsou na místě i aktivisté, kteří chtějí kácení zabránit. Ve středu ráno jich na místě bylo téměř šest desítek a ačkoliv je policisté postupně vyvedli, stále se na místo vracejí.
27.07.2011 13:35 |

podobné články

Vousy se vracejí do módy: Transplantace bradky je hitem!

 
Vousy se vracejí do módy. Jsou projevem mužnosti a velkého libida, navíc se s bradkami, strništěm i plnovousem stále častěji chlubí slavní mužové.
21.08.2013 12:25 |

podobné články

Brigáda jako z hororu: Děsivé vzpomínky se vracejí, ale…

 
Patrícia Kuzmínová (20) se dostala do problémů v průběhu zahraniční brigády. Zachránili ji vlastní rodiče, kteří si pro dceru museli dojet na vlastní náklady. Našli ji polomrtvou. Dívka je ještě stále hospitalizována na psychiatrii, ale vzpomínky se pomalu vracejí. Co se tedy ten osudný den na lodi Discovery 2 stalo?
18.08.2015 05:15 |

podobné články

Černý kašel a spalničky se vracejí do Česka. Tuberkulóza je ale na ústupu

 
Loni se oproti roku 2013 zdvojnásobil počet lidí, kteří se nakazili černým kašlem. Bylo jich 2500. Spalničky loni chytilo 222 obyvatel, tedy desetkrát víc než předloni. Je to důkaz toho, že nakažlivé nemoci se vracejí. Naopak tuberkulóza se objevuje stále méně.
19.09.2015 12:45 |

podobné články

Írán odmítl vyvézt část obohaceného uranu do ciziny

 
Írán odmítl vyvézt část svého obohaceného uranu k dalšímu zpracování do ciziny. Odpověděl tak oficiálně na loňskou nabídku velmocí, která měla pomoci vyřešit spor kolem íránského jaderného programu.
20.01.2010 16:31 |

podobné články

Při cestě do ciziny budou muset mít od léta 2012 pasy i malé děti

 
Vlastní cestovní doklady budou muset mít od léta 2012 pro cestu do ciziny i děti mladší deseti let. Novelu, která ruší praxi zápisů dětí do cestovních pasů rodičů, schválil Senát. Normu nyní dostane k podpisu prezident.
20.05.2010 10:45 |

podobné články

Na dovolenou do ciziny si vemte kromě slivovice také probiotika

 
Na dovolenou do ciziny, kde jsou na jídelníčku pro Čechy neobvyklé pokrmy anebo nižší hygienický standard, je dobré přibalit do zavazadla kromě osvědčené slivovice také probiotika.
28.06.2010 17:55 |

podobné články