Článek

Domácí úkoly pro přijetí eura. Zadává profesorka Nerudová

 
Ekonomka a neúspěšná kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová, jež je lídryní kandidátky STAN ve volbách do Evropského parlamentu, v předvolebním rozhovoru pro Českou televizi řekla, že doufá, že Česko brzy zahájí proceduru přijetí eura. Mluvila i o Green Dealu, v němž podle ní chybí dostatečné financování „zelené transformace“.
27.05.2024 22:25 |

podobné články

Podobné články

Topka začíná tlačit přijetí eura. Mohlo by to rozklížit koalici, zaznívá

 
Vládní TOP 09 se snaží rozvířit debatu o možném přijetí eura, což by prý zkrotilo vysokou českou inflaci. Přijetí eura je ale jedním z témat, na kterém vládní pětikoalice shodu nenalézá, proti je zejména ODS. Podle ekonomického experta a místopředsedy Poslanecké sněmovny Jana Skopečka (ODS) by pro nás přijetí eura nebylo výhodné a i mnohé země s eurem se potýkají s vysokou inflací.
19.05.2022 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (431 článků)

„Našim úkolem je národu ukazovat správný směr.“ A to je k euru. Ministr ze STANu hodně ujel

 
Politologové, ekonomové i politici se po výzvě prezidenta Petra Pavla k přijetí eura přou, zda jde o správnou cestu. Na přijetí eura se přitom neshodnou ani vládní strany. Hlavními propagátory přijetí eura jsou členové TOP 09 a členové STAN, zejména ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). Ten prohlásil, že i když lidé euro nechtějí, je úkolem politiků národu vysvětlit, že přijetí eura je krok správným směrem.
03.01.2024 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2912 článků) , Pavel Dvořák (167 článků) , Pavel Dvořák (167 článků)

Škůdce českého národa, co se snaží zavděčit Bruselu a na občany kašle. Sobotka na poslední chvíli prosazuje rychlé přijetí eura u nás a toto nám řekli Babiš, Kalousek, Keller či Okamura

 
ANKETA Server iHNed.cz informoval, že premiér Bohuslav Sobotka chce pojistit členství Česka v Evropské unii co nejrychlejším přijetím eura. „Přijetí eura je pojistkou pevného ukotvení země v EU,“ uvádí analýza Úřadu vlády, kterou Sobotka dnes předloží vládě. Analýza tvrdí, že pokud Česko euro nepřijme, hrozí mu „riziko posunu do pozice politického a hospodářského satelitu eurozóny“, a že přijetí eura by nás rychleji přiblížilo k bohatším zemím EU a jednoznačně by bylo ekonomicky výhodné.
29.11.2017 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků)

Petr Pavel volá po přijetí eura. Výrazně by nám to nepomohlo, cupují prezidentův apel odborníci

 
Prezident Petr Pavel se ve svém novoročním projevu vyslovil pro přijetí eura, což následně vyvolalo debatu mezi politiky, ekonomy i veřejností. Prospěl by nám tento krok, nebo naopak uškodil? Nevzrostly by ceny v obchodech? "Z hlediska zdražování hraje potenciální přijetí eura relativně malou roli. V kontextu naší aktuální zkušenosti s dvoucifernou inflací by bylo hypotetické přijetí společné měny skutečně pouhou kapkou v moři," říká pro eXtra.cz ekonom Jan Bittner. A co na to říkají jeho kolegové? 
07.01.2024 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2912 článků)

Výtečný recept na domácí kečup

 
Dáte přednost kupovanému kečupu plnému nejrůznějších éček, sladidel, umělých barviv a jiných nezdravých látek, nebo si raději svépomocí připravíte chutný domácí kečup, u kterého si budete jisti jeho složením? Opomeňme na chvíli skutečnost, že nás výroba domácího kečupu pravděpodobně vyjde o něco levněji – domácí kečup jednoduše má něco do sebe, i když vás jeho výroba bude stát o něco více času, nežli jedna návštěva supermarketu a cesta do příslušné uličky… Máte-li letos slušnou úrodu rajčat a nevíte si rady s jejich šikovným využitím, pak je příprava domácího kečupu více než ideální volbou. Nejenže tak svou úrodu zužitkujete, ale navíc získáte zásobu vynikajícího kečupu, se kterým můžete v kuchyni doslova kouzlit – použijte jej na přípravu omáček, domácí pizzy, potřete si s ním langoše, dejte si ho k párku! Je domácí kečup opravdu tak zdravý? Většina lidí si myslí, že co je vyrobené podomácku, to je automaticky zdravé. Bohužel tomu tak v mnoha případech není a i u kečupu si musíte dát pozor, aby váš domácí výrobek skutečně zdravý byl. Nepohlídáte-li si správný obsah soli, cukru a rajčat, pak ani vaše dílo připravované s láskou a pečlivostí nebude mít co do kvality nějak navrch oproti kupovaným výrobkům. Recept na domácí kečup Nyní se již společně dostáváme k jádru věci – tedy receptu na domácí kečup, který si okamžitě zamilujete a po kupovaném sáhnete jen v případě, kdy vám dojde poslední domácí zásoba! Potřebujete: 1,5 kg rajčat 5 jablek 3 větší cibule 1 lžíci soli 4 hřebíčky 1/4 lžičky skořice 1 bobkový list 250 g cukru 1/8 l octu Postup: Všechny suroviny pečlivě omyjte, rajčata zbavte stopky a nakrájejte je na čtvrtiny. Jablka oloupejte, zbavte je jadřinců a nakrájejte na drobnější kousky, cibuli rovněž oloupejte a nakrájejte na větší půlměsíce. Všechny nakrájené suroviny nyní dejte do většího hrnce, přidejte zbylé ingredience... Čtěte více Příspěvek Výtečný recept na domácí kečup pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.07.2016 16:45 |

podobné články

Teď je správný čas na reformy. Nezavírat oči před výzvami, to je lekce z ruského útoku, nabádá profesorka Nerudová

 
Profesorka Danuše Nerudová na začátku roku skončila v čele Mendelovy univerzity a nyní zvažuje kandidaturu na funkci prezidentky republiky. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří o příštích letech jako o době, kdy se musí naše země zásadně změnit. Kromě všech ekonomických výzev nás k tomu nutí i ruská agrese, která mnohým otevřela oči ohledně bezpečnosti. Obyvatelé té země musí podle profesorky pochopit, že nejsou naši nepřátelé, ale stojíme za hodnotami, které jejich prezident nedodržuje.
25.03.2022 13:05 |

podobné články

Danuše Nerudová obvinila Filipa Turka ze lži: Ezoterickou knihu prý vydal ještě před smrtí své matky, v debatě tvrdil opak

 
Pondělní debata dvou kandidátů do Evropského parlamentu se v jednu chvíli zvrhla v hádku ohledně knihy "Paraziti v nás“, kterou vydal Filip Turek. Danuše Nerudová mu vyčítala, že kniha propaguje nebezpečné a neověřené postupy vůči nemocem, jako je třeba pití Sava. Turek tehdy odpověděl, že knihu vydal po své matce, která již zemřela. Jenže Nerudová nyní na sociální sítí X napsala, že Turek lže, protože kniha byla vydána ještě před smrtí jeho matky. "Turek se tak neštítí opravdu ničeho, ani lhát o své rodině. Tohle je opravdu něco, co lidsky nedokážu pochopit," napsala Nerudová.
06.06.2024 10:55 |

podobné články

Vysílali jsme: Nerudová v Blesku o covidu, drahých energiích, důchodech, nové vládě i Hradu

 
Hostem čtvrtečního pořadu Epicentrum na Blesk.cz byla Danuše Nerudová, profesorka, ekonomka, potenciální prezidentská kandidátka a dosluhující rektorka Mendelovy univerzity. Témat se sešla celá řada. Ekonomická situace v Česku v druhém roce pandemie, problémy s cenami energií, výhled na konec roku a začátek nového, výzvy nové vlády včetně důchodové reformy a nepopulárních rozhodnutí, jako je třeba zvyšování daní a nutnost škrtů, ale také její vlastní prezidentská kandidatura, o které se stále častěji hovoří. A co říkáte Nerudová na aktuální vyjednávání Miloše Zemana s kandidáty na ministry? Podívejte se na záznam rozhovoru s Jaroslavem Šimáčkem.
09.12.2021 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28082 článků)

Ona vážně studovala ekonomii? Já bych Klausovi zápočet taky nedala, opáčila Nerudová. A sranda pokračuje

 
Profesorka ekonomie a prezidentská kandidátka Danuše Nerudová se opětovně dostala do slovní přestřelky s exprezidentem Václavem Klausem, taktéž profesorem ekonomie. Ten zapochyboval o jejím ekonomickém vzdělání, přičemž uvedl, že u něj by zápočet určitě nedostala. Nerudová mu úder vrátila s tím, že Klaus by u ní rovněž neuspěl.
08.12.2022 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11115 článků) , Ona Ona (294 článků)

Škraloup s „predátory“ má i Nerudová. A větší, než přiznává

 
Když Danuše Nerudová kandidovala na prezidentku, mohl se národ díky zájmu novinářů o minulost uchazečky seznámit s tím, jak na Mendelově univerzitě pod jejím vedením fungoval systém studia ze zahraničí, některými nazývaný „prodej diplomů“. Nyní vede kandidátku hnutí STAN do europarlamentu a veřejnost se dozvídá o jiném svérázu akademického působení, spojeném i s její osobou. Po Pavlu Tulejovi se do hledáčku kvůli publikacím v „predátorských časopisech“ dostává i profesorka Nerudová. Sama tvrdí, že s touto praxí skončila v roce 2015, důkazy ale hovoří jinak.
06.05.2024 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Sam Sam (749 článků)

Za všechny dary populistů v budoucnu zaplatíme. Po osmi letech temna opět prozápadní směřování, oceňuje profesorka Nerudová

 
SVĚT KRIZE A NADĚJE „Vlak se rozjel jedním směrem. A my chceme jet opačným, ale tam už bohužel vlaky přestaly jezdit,“ říká ekonomka profesorka Danuše Nerudová, do minulého roku rektorka Mendelovy univerzity a podle některých „česká Čaputová“. Proto se v dalších letech budeme muset otočit. Pozitivní zprávou ale podle ní je, že už v loňském roce se nám jedna otočka povedla – z východního směřování k prozápadnímu.
06.01.2022 18:15 |

podobné články

Pavlův novoroční výstřel od boku vyvolal debatu o přijetí eura: Provázejí ji rozporuplné výroky

 
Rozporuplné výroky vládních představitelů i názory politiků dál provázejí debatu o přijetí eura, kterou spustil svým novoročním projevem prezident Petr Pavel. Zatímco podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) nemá přijetí společné evropské měny nyní smysl řešit, protože Česko neplní žádné z kritérií pro její zavedení, ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) připomněl, že vládní programové  prohlášení   výslovně zmiňuje snahu o naplnění tzv. maastrichtských kritérií pro zavedení eura. Proti euru se dnes postavili zástupci opozičních hnutí ANO a SPD či bývalý prezident Václav Klaus.
04.01.2024 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11115 článků) , Petr Pavel (2912 článků) , Pavel Dvořák (167 článků) , Pavel Dvořák (167 článků)

ČNB: Přijetí eura brání rozdíl v ekonomické úrovni ČR a eurozóny

 
Překážkou pro brzké přijetí eura je nadále nedokončený proces dlouhodobého přibližování se úrovně České republiky k vyspělým zemím eurozóny. Tento proces se sice v posledních letech obnovil, nicméně u většiny z nich zůstává odstup České republiky od průměru eurozóny značný. Dalším rizikovým faktorem ohledně přijetí eura je nesladěnost finančních cyklů ČR a eurozóny a otázka dlouhodobé udržitelnosti českých veřejných financí kvůli stárnutí populace a růstu mandatorních, tedy povinných, výdajů rozpočtu. Vyplývá to z analýzy, kterou zveřejnila Česká národní banka.
22.12.2019 08:25 |

podobné články

ČNB: Přijetí eura brání rozdíl v ekonomické úrovni ČR a eurozóny

 
Překážkou pro brzké přijetí eura je nadále nedokončený proces dlouhodobého přibližování se úrovně České republiky k vyspělým zemím eurozóny. Tento proces se sice v posledních letech obnovil, nicméně u většiny z nich zůstává odstup České republiky od průměru eurozóny značný. Dalším rizikovým faktorem ohledně přijetí eura je nesladěnost finančních cyklů ČR a eurozóny a otázka dlouhodobé udržitelnosti českých veřejných financí kvůli stárnutí populace a růstu mandatorních, tedy povinných, výdajů rozpočtu. Vyplývá to z analýzy, kterou zveřejnila Česká národní banka.
22.12.2019 18:30 |

podobné články

Přijetí eura. Má Česko dvě stě miliard na příspěvek do EU, ptá se Strejček

 
Europoslanec Ivo Strejček (ODS) se plně staví za premiéra Petra Nečase (ODS) a prohlašuje, že občané ČR by měli o přijetí eura rozhodnout v referendu, zvláště když je otázka evropské společné měny spojená se vstupem do fiskální unie. Pokud se do ní Česko rozhodne vstoupit, bude muset změnit daně, sociální systém a další věci. Zkrátka, podle Strejčka přijetí eura povede k evropské centralizaci.
05.02.2012 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9422 článků) , Ivo Strejček (298 článků)

ČNB: Vláda prozatím nestanoví termín přijetí eura

 
Vláda přijala společné doporučení Ministerstva financí České republiky a České národní banky zatím nestanovit cílové datum přijetí eura v České republice. Rozhodnutí je založeno na informacích obsažených v letošním dokumentu „Vyhodnocení plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a stupně ekonomické sladěnosti ČR s eurozónou“. Tento materiál o připravenosti k přijetí eura vláda vyhodnocuje každý rok od vstupu České republiky do Evropské unie v roce 2004.
23.12.2017 12:05 |

podobné články

Poslanec SPD Jelínek: Euro by bylo posledním hřebíčkem do naší rakve

 
Poslanec Pavel Jelínek (SPD) tvrdí, že přijetí eura by „výrazně poškodilo českou ekonomiku a bylo by posledním hřebíčkem do rakve naší suverenity“. Přitom právě SPD je podle něj jedinou stranou, která proti přijetí eura vystupuje, zatímco ostatní strany v čele s demoblokem, ale i včetně hnutí ANO, přijetí eura dříve nebo později podpoří.
27.08.2021 21:00 |

podobné články

Přijetí eura: Niedermayer nadšen, v ODS odpor

 
Prezident Petr Pavel ve svém novoročním projevu prohlásil, že Česko musí konečně začít dělat kroky k přijetí eura. Podle očekávání tím vyvolal vášnivé diskuse, kdy lidé na jedné straně připomínají, že jde o závazek členských států EU. Podle ekonomických dat ale na druhou stranu například Slovensku přijetí eura ekonomicky nijak nepomohlo, spíše naopak.
02.01.2024 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2912 článků)

Pavel razí linii, že slovo dělá chlapa, soudí vládní poradce Křeček. Pikora se přijetí eura zhrozil

 
Ve vysílání CNN Prima NEWS se sešel ekonom Vladimír Pikora spolu s ekonomem Štěpánem Křečkem. Diskuse byla vedena na téma, které nastolil Petr Pavel ve svém novoročním projevu, tedy přijetí eura. Pikora se proti projevu prezidenta rázně ohradil. „Nepochopitelné tvrzení,“ usoudil v kontextu toho, že většina obyvatel České republiky včetně nejsilnější politické strany euro odmítá. Ekonom Křeček taktéž poukázal na to, že přijetí eura není aktuálním tématem. „Současná vláda euro přijímat nebude,“ uvedl.
02.01.2024 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2912 článků) , Pavel Štěpán (77 článků) , Pavel Štěpán (77 článků)