Článek

Dolů, ale i nahoru! Unikátní tobogán je dlouhý skoro čtvrt kilometru a hledá dobrovolníky na testování

 
Je to tobogán, ale připomíná horskou dráhu. Jezdit se na něm totiž dá nejen z kopce, ale i do kopce. Navíc akvapakrk hledá dobrovolníky, kteří ojedinělou novinku otestují.
30.06.2020 15:30 |

podobné články

Podobné články

Český rozhlas: Pořad Tobogan udělí ceny „TOBOGAN PRIX“

 
V sobotu 18. května, přesně v den devadesátého výročí Českého rozhlasu, předá jeho generální ředitel Peter Duhan a tvůrci pořadu Tobogan ocenění „Tobogan Prix“ čtyřem osobnostem.
16.05.2013 17:50 |

podobné články

Tobogán, kde se jezdí i do kopce, už stojí: Tři tisíce vstupenek dostali zdravotníci

 
Unikátní 242 metrů dlouhý tobogán, na kterém se jako na jediném v pevninské Evropě nepojede jen dolů, ale i nahoru, už stojí. Aqualand Moravia v Pasohlávkách, stejně jako ostatní akvaparky, teď čeká na znovuotevření. Tisíce vstupenek dostali zdravotníci zdarma jako poděkování.
03.05.2020 15:00 |

podobné články

Český rozhlas: Nejstarší česká talkshow Tobogan slaví 30 let a vyráží na turné do všech krajů

 
Aleš Cibulka se svou talkshow, kterou vysílá živě každou sobotu před polednem na Českém rozhlase Dvojka, vyrazí na Tobogan Tour 30! po všech krajích České republiky. Série živých přenosů z divadel a kulturních domů potrvá po celý rok 2020 a vrcholem Tobogan Tour bude listopadová dvouhodinová show z pražské Lucerny.
22.01.2020 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Cibulka (98 článků)

Rizika: Eurozóna, obchodní válka, brexit. Ale i české mzdy. Vladimír Dlouhý říká, na co si dát pozor

 
ROZHOVOR „Odboráři se vlamují do otevřených dveří,“ říká Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory České republiky, k tlakům odborů, které požadují na letošek růst mezd o 6-7 %. Podle prognózy Hospodářské komory totiž platy i bez požadavků odborářů letos porostou o 6,2 %. Dlouhý ovšem souhlasí, že některé složky veřejného sektoru jsou podhodnocené, jedná se zejména o armádu, školství a sociální služby. V jiných odvětvích ale dochází k tomu, že jsou státní platy vyšší než ty soukromé, což, jak Dlouhý podotýká, není ve vyspělých zemích obvyklé. A dodává, že mzdy rostou mnohem rychleji než skutečná produktivita, což může již brzy vést k problémům. Rizik je ale více. „Mezi zahraniční rizika směrem dolů patří vývoj v eurozóně, obchodní války nebo brexit,“ říká Vladimír Dlouhý.
11.01.2020 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (566 článků) , Vladimír Dlouhý (566 článků)

Jízda jako na horské dráze: Na unikátním toboganu pojedete i do kopce

 
Unikátní tobogan staví v Pasohlávkách. Lidé na něm pojedou nejen dolů, ale i do kopce, stejně jako na horské dráze. Parádní jízda bude trvat minutu a svezete se skoro čtvrt kilometru.
12.02.2020 14:50 |

podobné články

TOP 09: Projekt „Musíme to zastavit“ propojuje dobrovolníky i v Olomouckém kraji

 
TOP 09 spouští projekt „Musíme to zastavit“, kterým propojí dobrovolníky z celé republiky. Češi už ukázali, že si dokážou poradit sami. Celá republika šila roušky a ochranné pomůcky si vyráběla svépomocí. Web projektu je „mostem“, který spojuje dobrovolníky i v našem kraji s lidmi, kteří pomoc potřebují.
03.05.2020 22:45 |

podobné články

Koronavirus v OKD: Začalo plošné testování, hygienici prověří tisíce lidí

 
Ve společnosti OKD začalo plošné testování zaměstnanců na covid-19. Testováni jsou zatím pracovníci Dolu ČSM Sever a Dolu ČSA. V OKD pracuje asi 8400 lidí.
17.06.2020 10:15 |

podobné články

Aqualand Moravia postaví obří tobogán a línou řeku, zaměstná další desítky lidí

 
Patří mezi TOP 10 turistických cílů České republiky, když jej loni navštívilo 720 tisíc lidí. Přesto chce Aqualand Moravia v Pasohlávkách přilákat další turisty. Plánuje pro ně postavit unikátní tobogán a vytvoří přitom žádaná pracovní místa.
25.06.2017 06:15 |

podobné články

Ostravská univerzita hledá dobrovolníky, kteří jí věnují své tělo

 
Ostravská lékařská fakulta hledá dobrovolníky, kteří jí po smrti darují své tělo ke vědeckým účelům. Lidské ostatky Ostravská univerzita (OU) potřebuje pro výuku mediků. V současnosti jich má škola nedostatek.
25.09.2013 17:55 |

podobné články

Farma hledá dobrovolníky na mazlení s prasaty

 
S neobvyklou žádost o pomoc se na veřejnost obrátila farma, která slouží jako útulek týraným hospodářským zvířatům. Cotton Branch Farm Sanctuary v americkém státě Kentucky hledá dobrovolníky, kteří by se mazlili s více než stovkou prasat, která byla zachráněna před dvěma roky a jsou určena k adopci.
03.02.2020 14:46 |

podobné články

Chytrá karanténa na jihu Moravy: U testování je důležité načasování, vojáci se rozjedou v úterý

 
Testování karantény. V Jihomoravském kraji začalo při testování takzvané chytré karantény působit pět odběrových týmů armády. Během úterka začnou vyjíždět k prvním lidem, které krajská hygiena určila pro testování.
31.03.2020 11:55 |

podobné články

Matěj (32) vyrazil na testování, pokládal se za dobrý „vzorek“. Test udělali jen synovi (8)

 
Plošné testování imunity přilákalo od prvního dne davy zájemců. Už v sobotu se v Praze naplnila kapacita u všech věkových kategorií dospělých, testovat už se tak mohly jen děti a dospívající. Na testování vyrazil i Matěj (32) se svým synem Danem (8), nakonec podstoupil test pouze jeho syn. Matěj vyrazil na testování, protože jak řekl Blesk Zprávám, považuje se za dobrý vzorek pro studii, naopak nechápe, proč na testy vyrazili lidé, kteří trávili veškerý čas doma. Jak testy probíhaly a dopadly?
28.04.2020 06:05 |

podobné články

Troufli byste si na tento děsivý tobogan v mayském stylu? Skončíte v bazénu plném žraloků!

 
Chcete zažít pořádný adrenalin? Budete se muset vydat do rezortu Paradise Island na Bahamy, kde vás čeká celkem netradiční koupání mezi "žraloky":http://www.extra.cz/tema/zralok. Jako novou zábavu tam postavili tobogan na dokonalé replice mayského chrámu a jeho ústí vede přímo do vody mezi nebezpečné dravce.
02.08.2013 09:00 |

podobné články

VIDEO: Nejdrsnější tobogán světa! Rychlost jízdy bude až 100 km/h

 
Letos v létě se otevře nejvyšší, nejstrmější a nejrychlejší vodní tobogán světa. Je vyšší než Socha svobody nebo Niagarské vodopády. A svézt se na něm, to bude chtít pořádný kus odvahy. Dostatečně to ilustruje video.
09.06.2014 20:40 |

podobné články

Tobogan z Hudebního divadla v Karlíně odvysílá Český rozhlas Dvojka i na YouTube a na Facebooku

 
Dvouhodinový pořad Tobogan z Hudebního divadla v Karlíně odvysílá Český rozhlas Dvojka v sobotu 18. listopadu od 11.00 hodin kromě klasického přímého přenosu také videopřenosem na YouTube a na Facebooku.
17.11.2017 09:15 |

podobné články

Český rozhlas: Po nucené přestávce vyráží Tobogan Tour opět za posluchači

 
Nejstarší česká talkshow Tobogan, kterou vysílá každou sobotu před polednem Český rozhlas Dvojka, slaví letos 30 let. Po nucené přestávce vyráží opět za posluchači. První zastávkou po zrušení nouzového stavu bude v sobotu 13. června plzeňské Divadlo J. K. Tyla, ve kterém moderátor Aleš Cibulka přivítá své hosty.
04.06.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Cibulka (98 článků)

Premiéry: Vojta Lavička: Nahoru a dolů, Život s Kašparem, Jack a obři a Nerada ruším

 
Helena Třeštíková dokončila dva dokumenty: Vojta Lavička: nahoru a dolů o romském hudebníkovi a novináři a Život s Kašparem o divadelníkovi Jakubovi Špalkovi. Orgie triků, kouzel a akce čekají na diváky fantasy Jack a obři. Herecké legendy Al Pacino, Christopher Walken a Alan Arkin v rolích stárnoucích gangsterů obsadily kriminální komedii Jako za starejch časů. Na opuštěné chatě se odehrává hororový thriller Lesní duch. Po biologickém otci pátrá hrdinka trochu černé komedie Nerada ruším.
04.04.2013 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Al Pacino (44 článků) , Christopher Walken (2 články) , Alan Arkin (1 článek) , Vojtěch Lavička (3 články) , Jakub Špalek (8 článků) , Helena Třeštíková (140 článků)

Rozkaz policistů zněl jasně: Tričko nahoru, podprsenku dolů!

 
„Tričko nahoru, podprsenku dolů!“ Takový rozkaz dali floridští policisté Zoe Brugger ( 2 8 ), aby zjistili, zda neskrývá drogy.
01.07.2013 06:25 |

podobné články

Nahoru a dolů českým divadlem a politikou

 
Nabídku knižních rozhovorů s populárními osobnostmi rozšířila nenápadná knížka s názvem Nahoru dolů. S typicky skeptickým úsměvem s nezbytným cigárkem v ruce vyhlíží z obálky Martin Stropnický, s nímž vede rozhovor divadelní dramaturgyně a publicistka Lucie Němečková. V jedenácti kapitolách spolu probírají zákruty jeho životní i profesní kariéry.
22.07.2014 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1759 článků)