Článek

Dolní Morava má nejdelší visutý most světa: Sky Bridge měří 721 metrů

 
V rekreačním středisku v Dolní Moravě na Orlickoústecku se v pátek otevře visutý most Sky Bridge. Ve výšce 95 metrů překonává údolí Mlýnského potoka z horského hřebene Slamník na hřeben Chlum. S délkou 721 metrů bude stavba pro pěší nejdelší svého druhu na světě. Atrakce má pomoci stabilizovat či zvýšit návštěvnost areálu, řekl generální ředitel společnosti Sněžník Martin Palán. Podle ochránců přírody je projekt problematický, nepříznivě ovlivní ráz krajiny.
09.05.2022 14:50 |

podobné články

Podobné články

Dražší než v Portugalsku: Diskutovaný visutý most v Dolní Moravě se dnes otevírá!

 
V horském resortu Dolní Morava na Orlickoústecku se dnes pro turisty otevře nejdelší visutý most pro pěší na světě - Sky Bridge 721. Ve výšce 95 metrů vede přes údolí Mlýnského potoka z horského hřebene Slamník na hřeben Chlum. S délkou 721 metrů překonává dosud nejdelší visutou pěší lávku, která je v Portugalsku nedaleko města Arouca na sever od Lisabonu. Ta měří 516 metrů a klene se přes 175 metrů hluboké údolí řeky Paiva, otevřena byla loni v dubnu. Lávka je v parku Arouca, který je na seznamu geologických parků UNESCO.
13.05.2022 08:50 |

podobné články

Visutý most v Dolní Moravě rozdělil lidi na dva tábory: Pro mnohé je cena vysoká, jiným vadí ničení obrazu přírody

 
Už v pátek 13. května se v rekreačním středisku v Dolní Moravě na Orlickoústecku otevře visutý most Sky Bridge. Ten bude s délkou 721 metrů nejdelší pěší stavbou svého druhu na světě. Ne všichni jsou ale z mostu nadšení a lidé se rozdělili na dva tábory. Jednomu se stavba líbí, zatímco druhý ji odsuzuje. Podle kritiků most jen kazí pohled na krajinu a přírodu. Lidé také často v diskuzích na sociálních sítích kritizují cenu za vstup.
10.05.2022 14:50 |

podobné články

Nejdelší visutý most má první oběť: Muž zkolaboval poté, co přešel stavbu na Dolní Moravě

 
V rekreační oblasti na Dolní Moravě na Orlickoústecku ve čtvrtek zkolaboval muž středního věku, následně zemřel. ČTK to řekla mluvčí krajské záchranné služby Alena Kisiala. Neštěstí se stalo blízko lávky Sky Bridge 721, nejdelší visutý most na světě je v provozu měsíc. Podle serveru TN.cz muž lávku přešel, pak se mu udělalo špatně.
17.06.2022 21:00 |

podobné články

Nejdelší visutý most na světě ohrožují obří balvany. Jsou velké jako dům

 
Skoro pět set metrů dlouhý visutý most můžou turisté zdolat u švýcarského města Zermatt. Most, který je určený pro pěší turistiku, byl vyhlášen za nejdelší na světě. Zajímavostí může být i to, že se díky speciální konstrukci prý vůbec nehoupe. Lidé se tak znovu projdou po Evropské stezce mezi obcemi Grächen a Zermatt v kantonu Wallis. Její část před lety zničily padající kusy skal. Některé byly velké jako menší rodiné domy. Informoval o tom list Neue Zürcher Zeitung.
29.07.2017 19:35 |

podobné články

CzechTourism: Světový unikát otevírá letní turistickou sezónu v České republice

 
Krkonoše, Jizerské hory, Jeseníky, Beskydy, Krušné hory, Orlické hory a Lužické hory. Horská střediska v České republice (ČR), do kterých v roce 2019, tedy před pandemií covid-19, přijely téměř tři miliony návštěvníků. Letos, kdy by turistická sezóna mohla být už téměř bez koronavirových opatření, je aktuální obsazenost daných lokalit 30 % s růstem k 55 % v červenci. Zvýšit zájem nejen o hory v ČR má v květnu otevíraný unikát na Dolní Moravě: nejdelší visutý most na světě - Sky Bridge 721.
10.05.2022 11:10 |

podobné články

Visutý most se v bouří děsivě rozhoupal přímo před autem

 
Přejet jednoduchý visutý most v provincii Kuej-čou musí být pro ty, co se bojí výšek, i za normálních podmínek adrenalinová záležitost. V bouři se to ukázalo jako zhola nemožné, jak dokládají kamerové záznamy z auta, které se před mostem toto pondělí ocitlo.
09.05.2021 09:35 |

podobné články

Vjet při povodních na visutý most s náklaďákem nebyl dobrý nápad

 
Řidič nákladního vozu vjel v pátek na visutý, ne příliš stabilní most, který byl v tu chvíli jen kousek nad rozvodněnou řekou v ruské vesnici Uryum. Pod tíhou vozidla se však dřevěná spojnice obou břehů ponořila a náklaďák i s mužem skončil ve vodě, informovala agentura Reuters. Incident natočili ze břehu svědci.
24.07.2021 13:55 |

podobné články

Dolní Morava staví nejdelší visutou lávku světa. Kritici varují, že přiláká masy lidí

 
Visutý most vzniká poblíž vyhlídkové věže Stezka v oblacích nad údolím Mlýnského potoka a spojí protilehlé hřebeny Slamník a Chlum. Podívejte se.
03.12.2021 12:20 |

podobné články

Předchůdce Štefánikova mostu odkládali kvůli Napoleonovi. A z ciziny dodali nekvalitní ocel

 
Štefánikův most v Praze spojuje Revoluční ulici s nábřežím Edvarda Beneše v místě Letenského tunelu. Není to však první přemostění, které se zde nacházelo. Od 19. století tu veřejnosti sloužil most císaře Františka Josefa I. Krásný visutý most se potýkal s provozními problémy, protože Angličané tehdy pro stavbu dodali nekvalitní ocel. V průběhu hojně navštěvovaných událostí v Praze pro jistotu dokonce u stavby vznikalo dřevěné provizorium, docházelo k omezování tramvajové dopravy. Most zmizel krátce po druhé světové válce.
15.03.2017 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Beneš (234 článků) , Josef František (244 článků)

Hej, vejdu se tam ještě já?! Šest stovek lidí naráz vpadlo na skleněný most

 
Mnohým se jen při pomyšlení, že na něj vkročí, zvedá žaludek. Pro jiné je však nejdelší skleněný visutý most světa atrakcí, kterou si nemohou nechat ujít.
25.03.2018 10:05 |

podobné články

Čína má nejdelší skleněný most světa podle Avatara: Pět set metrů nad roklí

 
Čína v sobotu zprovoznila nejvyšší a nejdelší „skleněný most“. Stavba dlouhá 430 metrů, která je zavěšena 300 metrů nad zemí, spojuje v provincii Chu-nan dvě skály. Inspirací byl pro ni kinohit Avatar.
20.08.2016 22:05 |

podobné články

Rusové otevřeli nejdelší lanový most na světě

 
VIDEO. Dnes byl ve Vladivostoku slavnostně otevřel nejdelší zavěšený most světa, Most na Ruský ostrov. Cena stavby přesáhla 28 miliard rublů (17,5 miliardy korun). Most je nyní ve zkušebním provozu, pro veřejnou dopravu by měl být otevřen od 1. srpna.
02.07.2012 13:50 |

podobné články

Nejdelší kniha na světě měří 43 metrů. Další REKORDY

 
Český knižní trh obohatila unikátní knížka. Když se román Jacka Kerouaca rozloží, měří 43 metrů. Je to nejdelší knížka na světě.
25.07.2009 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Jack Kerouac (27 článků)

Ve Vladivostoku byl otevřen nejdelší zavěšený most světa. Stál 21 miliard

 
Ve Vladivostoku byl dnes pro veřejnou dopravu otevřen nejdelší zavěšený most světa, který spojuje pevninu s ostrovem Russkij. Most přes průliv Východní Bospor byl postaven v rámci přípravy na zářijový summit Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC).
01.08.2012 10:00 |

podobné články

Tvůrci Two Worlds dělají vesmírnou střílečku dle filmu Iron Sky

 
Absurdní, pseudokomediální scifárnu Iron Sky jsem zatím neviděl, ale rozhodně to napravím do chvíle, než vyjde letos na konci listopadu na PC, PS3, X360, Mac a iOS videoherní adaptace filmu pod názvem Iron Sky: Invasion. Ne, že bych videoherní adaptace filmů nějak žral, právě naopak. Iron Sky: Invasion však bude výjimka, protože jednak jde o vesmírnou střílečku (ňam,...
05.09.2012 19:00 |

podobné články

RECENZE: Sky Ferreira jde dekádami

 
Jednadvacetiletá americká zpěvačka Sky Ferreira (celým jménem Sky Tonia Ferreira) na to jde zvláštně. Na obal debutového alba Night Time, My Time se nechala vyfotit obnažená, čímž se zařadila vedle zpěvulí, které kvalitu své kůže kladou nad kvalitu své tvorby, jako je třeba Miley Cyrusová. Sky Ferreira to přitom dělat nemusela.
10.04.2014 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Sky Ferreira (2 články)

Arriva Morava modernizuje vozový park, autobusy mají nové firemní barvy

 
Společnost Arriva Morava (dříve Veolia Transport Morava) v rámci obnovy vozového parku letos pořídila 26 nových autobusů, do konce letošního roku plánuje firma nákup dalších 20 vozidel. Jedná se o vozidla značky SOR a Iveco. Sedm autobusů (typu SOR CN 12) bylo pořízeno s finanční podporou z programu ROP Střední Morava (40 % ceny tvoří dotace z evropského projektu, zbylých 60 % hradí dopravce), všechna ostatní vozidla jsou pořizována z investic dopravní společnosti. Do modernizace vozového parku investuje letos dopravce téměř 200 milionů korun.
19.09.2014 15:45 |

podobné články

Nic pro bojácné! V Číně otevřeli nejdelší skleněný most na světě

 
Má 488 metrů délky a vrstva, po které se chodí, je celá ze skla! Pod sebou máte propast hlubokou 218 metrů. V čínské provincii Che-pej otevřeli nejdelší skleněný most na světě.
27.12.2017 14:20 |

podobné články

Astronomové loni objevili 32.721 planetek a spočetli jejich dráhu

 
Astronomové loni objevili 32.721 nových planetek a spočítali jejich dráhu. Celkem už jich objevili 573.294, uvedl s odvoláním na statistiku celosvětového centra pro planetky Minor Planet Center Miloš Tichý z jihočeské observatoře na Kleti, která se na sledování planetek specializuje. Planetky jsou podle Tichého malá tělesa, která se pohybují po eliptických drahách kolem Slunce a nejeví kometární aktivitu.
03.01.2012 11:30 |

podobné články