Článek

Dolínek (ČSSD): České televizi se podařilo v rekordně krátkém termínu spustit síť DVB-T2

 
Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 22. dubna 2021 k Výroční zprávě o činnosti České televize v roce 2018
22.04.2021 13:30 |

podobné články

Podobné články

Přechod na DVB-T2 je tady. S našimi radami o své oblíbené pořady nepřijdete

 
České domácnosti se postupně připravují na přechod na nový typ pozemního vysílání DVB-T2. Přechod ze standardu DVB-T na DVB-T2 začíná už v listopadu a bude pokračovat v jednotlivých regionech během roku 2020. Co dělat, abyste o své oblíbené kanály nepřišli? Poradíme vám.
06.12.2019 09:50 |

podobné články

Česká televize spustila s předstihem všechny vysílače pro příjem DVB-T2

 
České televizi se podařilo spustit veškeré vysílače pro příjem DVB-T2 o šest dní dříve, než původně plánovala. Nová síť již pokrývá 99,6 procenta území Česka.
06.05.2018 17:40 |

podobné články

Chceš sledovat televizi? Tak plať! Sateliťáci: Nové vysílání bude stát 5 miliard

 
České Radiokomunikace (ČRa) tento týden varovaly, že pokud by Česko nepřešlo na nové digitální vysílání (DVB-T2), měli by z toho užitek hlavně poskytovatelé satelitních a kabelových televizí, protože bychom si všichni museli za televizi platit minimálně tisíc korun ročně. Česká asociace poskytovatelů satelitních operátorů (ČASO) naopak tvrdí, že kvůli novému signálu budou muset Češi ze svých kapes zaplatit 5 miliard za nové televize a set-top boxy. CRA varuje, že pokud by se na DVB-T2 nepřešlo, museli bychom si za televizi všichni platit.Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/460853/televizi-uz-si-zadarmo-nepustime-hrozi-ze-za-kazdou-budeme-platit-tisicovku.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
08.04.2017 05:20 |

podobné články

Ordinace a další pořady v televizi náhle končí. Kolikrát to ještě Češi budou muset řešit?

 
Česko se nachází uprostřed přechodu na nový televizní vysílací standard DVB-T2. Česká televize už jej nevyužívá a novinka se od 8. ledna dotkne i komerčních stanic v Praze a okolí. Předcházely tomu dlouhé přípravy a hlavně investice ze strany domácností – Češi si museli pořizovat nové televize či set-top boxy. Přitom relativně nedávno to museli řešit kvůli původnímu vysílání DVB-T. Nastává tak otázka, zda za pár let opět nebudou muset dělat drahé nákupy kvůli možnému DVB-T3.
08.01.2020 06:10 |

podobné články

Česká televize: Druhá vlna přechodu na DVB-T2 startuje, na řadě jsou vysílače v Trutnově a Voticích

 
Minutu před půlnocí, v úterý 7. ledna, začala další vlna přechodu České televize na vysílací standard DVB-T2. Týká se všech, kteří přijímají pozemní vysílání z vysílačů Trutnov a Votice a dalších dokrývačů. Diváci na severovýchodě Čech, ale také částečně v krajích Středočeském, Jihočeském a Vysočina tak budou od zítřka přijímat již jen nový signál DVB-T2.
08.01.2020 16:30 |

podobné články

Česká televize nabízí v DVB-T2 širší nabídku regionálního zpravodajství

 
Ve středu 29. července ukončila Česká televize na jižní Moravě vysílání v síti DVB-T a zakončila tak v této oblasti proces přechodu na nový, modernější standard DVB-T2. Ten divákům z Brna a dalších měst Jihomoravského kraje poskytuje nejen programy České televize v HD kvalitě, tedy s lepším obrazem i zvukem, ale i širší nabídku regionálního zpravodajství.
30.07.2020 17:10 |

podobné články

Český rozhlas zahajuje satelitní vysílání v systému DVB-S2

 
Český rozhlas zahájí v úterý 8. listopadu satelitní vysílání v systému DVB-S2. Programy Českého rozhlasu budou nově šířeny přes transpondér 3233 v systému DVB-S2 na družici Astra 3B 23.5° východně s centrálním kmitočtem 12.343,5 MHz a polarizací Horizontal.
07.11.2016 18:45 |

podobné články

ČTÚ: Budoucnost je v DVB-T2. Novela zákona o elektronických komunikacích zajišťuje bezproblémový přechod

 
Do třetího čtení postoupilo projednávání návrhu novely zákona o elektronických komunikacích v Poslanecké sněmovně. Norma vedle opatření pro snazší změnu operátora upravuje i přechod bezplatného terestrického vysílání DVB-T na inovovaný standard DVB-T2. Ten je úspornější ke kmitočtovému spektru a umožní divákům i nadále přijímat televizní vysílání přirozeným, nejekonomičtějším a nejpoužívanějším způsobem.
22.05.2017 14:50 |

podobné články

ČT dá divákům víc času na změnu přístrojů. Zpomalí přechod na nové vysílání

 
Česká televize se rozhodla zpomalit přechod na nový standard DVB-T2 digitálního pozemního vysílání. Všech šest jejích kanálů bude až do listopadu 2019 dostupných na jednom místě v nynější kvalitě DVB-T. Vyplývá to z tiskové zprávy na webu televize. Veřejnoprávní televize tak chce poskytnout lidem dostatek času na nákup nových televizorů či set-top boxů, které diváci pro příjem ve standardu DVB-T2 budou potřebovat.
20.04.2018 12:20 |

podobné články

dTest: Musí pronajímatel zajistit nájemci příjem televizního vysílání v novém standardu DVB-T2?

 
Blížící se konec televizního vysílání ve stávajícím formátu DVB-T přináší vedle otázek čistě technických také otázky právní. Jde třeba o to, zda má nájemník bytu v domě se společnou anténou právo požadovat po pronajímateli zajištění příjmu televizního vysílání v novém standardu DVB-T2 a co pro to musí udělat.
20.11.2019 22:15 |

podobné články

dTest: Musí pronajímatel zajistit nájemci příjem televizního vysílání v novém standardu DVB-T2?

 
Blížící se konec televizního vysílání ve stávajícím formátu DVB-T přináší vedle otázek čistě technických také otázky právní. Jde třeba o to, zda má nájemník bytu v domě se společnou anténou právo požadovat po pronajímateli zajištění příjmu televizního vysílání v novém standardu DVB-T2 a co pro to musí udělat.
21.11.2019 08:25 |

podobné články

DVB-T skončí brzy i v Praze. Dnem D se pro komerční televize stane 8. leden

 
Zatímco Česká televize již od vysílání ve standardu DVB-T upustila, komerční televize se jej stále drží. Avšak ne nadlouho. V Praze tento formát přestanou vysílat vysílače na Žižkově, Ládví a v Novodvorské a Olšanské ulici. Od 8. ledna se v hlavním městě bez standardu DVB-T2 neobejdete.
24.12.2019 09:15 |

podobné články

Ministr Havlíček: MPO dočasně pozastavuje přechod na DVB-T2

 
Ministerstvo průmyslu a obchodu dočasně přeruší přechod na vysílací standard DVB-T2 a prodlouží stávající vysílání ve standardu DVB-T. Materiál včera schválila vláda.
20.03.2020 18:11 |

podobné články

Dilema Čechů: Novou televizi, set-top-box, nebo přechod jinam. Jak diváci řeší DVB-T2?

 
30. září přestala Česká televize vysílat své programy v HD rozlišení a nově dostupné jsou již pouze přes síť DVB-T2. Ta pokrývá již 99,6 procenta populace. A pokud chtějí diváci dál mít programy v HD rozlišení, musí přejít na tuto novou platformu. Buď prostřednictvím nové televize, nebo přes set-top-boxy. Což není samozřejmě zadarmo. Někteří diváci tak zvažují i přechod na internetové či kabelové televize, ukázal aktuální průzkum.
09.10.2018 13:10 |

podobné články

ČT zmizel jeden program, nahradila ho Prima Krimi. A vše od ČT je nově v HD

 
Česká televize ve čtvrtek zahájila digitální pozemní vysílání v novém standardu DVB-T2, který postupně nahradí stávající DVB-T. Vysílací síť České televize pokrývá 98,7 procenta populace a nabízí poprvé všech šest kanálů ČT v HD kvalitě. Vyplývá to z informací České televize.
29.03.2018 18:15 |

podobné články

Trable s DVB-T2: Kalousek volal opraváře, Schillerová na to má muže, Dolejš dcery

 
O své oblíbené pořady nechtějí přijít ani české politické špičky. Blesk Zprávám ale někteří přiznali, že nejsou technické typy, a tak si museli nechat pomoct. Kdo si nepořídí novou televizi nebo set-top-box a nepřeladí si programy, uvidí v televizi černo. Aspoň pokud spoléhá na pozemní digitální televizní vysílání. Přechod na nový signál DVB-T2 začal loni v listopadu a skončí letos v červnu. Starý signál se postupně vypíná v různých částech Česka. Teď je na řadě Budějovicko a Liberecko, do března by měli příjem signálu vyřešit v okolí Brna.
14.02.2020 05:10 |

podobné články

Ministr Havlíček: Vláda kvůli koronaviru schválila posunutí termínu přechodu na DVB-T2 na říjen

 
Vláda schválila návrh Ministerstva průmyslu a obchodu na změnu harmonogramu, který se týká DVB-T2.
29.05.2020 08:50 |

podobné články

Obchody jásají: Češi musí kvůli digitalizaci nakoupit televize za 5 miliard

 
Televizi, která bude schopna přijímat nový standard DVB-T2, má nyní podle odhadů obchodníků dvě až pět procent českých domácností. Náklady tuzemských domácností na nákup nových televizí dosáhnou podle ministerstva průmyslu a obchodu celkem zhruba pěti miliard korun. Česko přejde na digitální televizní standard DVB-T2 k 1. únoru 2021.
24.07.2016 12:30 |

podobné články

Televizi už si zadarmo nepustíme? Hrozí, že za každou budeme platit tisícovku

 
Televize zdarma? Pro mnoho lidí je to samozřejmost, ale může se stát, že tomu tak nebude. V roce 2020 by mělo Česko přejít na nové digitální vysílání (DVB-T2). Podle Českých radiokomunikací (CRA) satelitní operátoři hrozí kvůli novele telekomunikačního zákona arbitráží. CRA varuje, že pokud by se na DVB-T2 nepřešlo, museli bychom si za televizi všichni platit.
05.04.2017 15:20 |

podobné články