Článek

Doktor bude kandidovat proti Tluchořovi na šéfa poslanců ODS

 
Na předsedu poslaneckého klubu ODS bude podle informací Práva kandidovat poslanec Michal Doktor. Na jednání klubu, které má proběhnout ve středu 11. května, se tak postaví proti Petru Tluchořovi. Doktor kandidaturu Právu v pátek odpoledne potvrdil.
06.05.2011 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (558 článků) , Michal Doktor (162 článků)
Podobné články

Volbu šéfa klubu ODS ovlivní Nečas, proti Tluchořovi jde Doktor

 
Volbu předsedy poslaneckého klubu ODS ovlivní projev stranického šéfa a premiéra Petra Nečase. O funkci by mohl přijít Petr Tluchoř, kterého někteří poslanci nejsilnější vládní strany kritizují za účinkování v době vládní krize.
09.05.2011 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (558 článků) , Petr Nečas (9271 článků)

Boj o klub ODS, Doktor jde proti Tluchořovi

 
Jihočeský poslanec Michal Doktor oficiálně potvrdil svou kandidaturu na post předsedy poslaneckého klubu ODS. Dosavadní šéf Petr Tluchoř se prý nyní celou volbu snaží dostat do časového presu.
07.05.2011 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (558 článků) , Michal Doktor (162 článků)

Národní divadlo uvede operu inspirovanou seriálem Tlučhořovi

 
K odvážnému kroku se odhodlalo Národní divadlo. Na Nové scéně uvede 7. května komorní operu Jana Kučery Rudá Marie. Ta vznikla na námět šedesátého dílu nekonečného rozhlasového seriálu Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse Tlučhořovi.
30.04.2015 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Kaiser (308 článků) , Jiří Lábus (176 článků) , Jan Kučera (24 článků) , Jiří Kučera (11 článků)

Očekávaný souboj na jihu Čech. Kubu vyzve Doktor, který kvůli němu opustil ODS

 
Ve volebním souboji se na jihu Čech utká Michal Doktor z hnutí Jihočeši s úřadujícím předsedou ODS Martinem Kubou. Oba se nemohou vystát a vládne mezi nimi vypjatý vztah. Byl to totiž právě Kuba, kvůli kterému opustil Doktor řady občanských demokratů. Kuba vstoupí do podzimních voleb jako lídr ODS, zatímco Doktor v čele kandidátky volebního bloku Hlavu vzhůru, který dala dohromady šéfka Suverenity Jana Bobošíková. Na skutečnost upozornil server iDnes.cz.
14.09.2013 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Doktor (162 článků) , Jana Bobošíková (600 článků) , Martin Čech (161 článků) , Jan Čech (193 článků)

Za ODS může kandidovat Jihočech Doktor

 
Za občanské demokraty by mohl v nadcházejících předčasných volbách kandidovat Michal Doktor, který z ODS před časem odešel. Místopředsedkyně a volební tvář ODS Miroslava Němcová mu údajně takovou nabídku učinila a on ji zvažoval.
30.08.2013 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1401 článků) , Michal Doktor (162 článků)

Doktor prý Nečasovi řekl, že z ODS odejde. Už včera

 
Poslanec Michal Doktor (dosud ODS) překvapil. Na brífinku řekl, že premiér Petr Nečas věděl již den o tom, že chce vystoupit z ODS. A to proto, že nebude jmenován ministrem průmyslu a obchodu, respektive že se této funkce ujme jihočeský politik Martin Kuba. Rozhodnutí pro Kubu se prý Nečasovi vymstí, neboť prý nevnímá Kubův "dotek medúzy". Z ODS prý ale Doktor odchází i proto, že od svých spolustraníků necítí podporu a vládne dlouhodobá nedůvěra vedení jihočeské ODS svěřit mu jakýkoliv post.
16.11.2011 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků) , Michal Doktor (162 článků) , Martin Kuba (396 článků)

Tluchořovi už mydlí poslanci ODS schody

 
Dny předsedy poslaneckého klubu ODS Petra Tluchoře v nejvyšších patrech české politiky se zdají sečteny. Řada poslanců ODS mu má za zlé, že podle slov příliš mluvné bývalé šéfky klubu VV Kristýny Kočí na skrytém záznamu chystal rozvrat klubu VV. Po zveřejnění to ODS na veřejnosti těžce poškodilo.
19.04.2011 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (558 článků) , Kristýna Kočí (699 článků)

Nečasův kompromis nestačí, ODS se musí změnit, tvrdí Tluchoř i Štastný

 
Ačkoliv premiér a předseda ODS a Petr Nečas nastínil v pondělí výkonné radě strany kompromisní návrh daňového balíčku, jeho podpora ze strany rebelujících poslanců není ani zdaleka jistá. Poslanec ODS Boris Šťastný přiznal, že má dlouhodobě velký problém se solidárním zdaněním lidí s nejvyššími příjmy. ODS by se podle něj měla vrátit k pravicovému programu. Kompromis se nelíbí ani dalšímu z rebelů Petru Tluchořovi.
16.10.2012 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (558 článků) , Boris Šťastný (405 článků) , Petr Nečas (9271 článků)

Rebel Fuksa zvedl rukavici, bude kandidovat proti Nečasovi

 
Exministr zemědělství a jeden ze skupiny rebelujících poslanců Ivan Fuksa v neděli vyzve na brněnském kongresu ODS současného šéfa strany a premiéra Petra Nečase a bude proti němu kandidovat na post předsedy občanských demokratů. Fuksa to uvedl v sobotu večer na krátkém brífinku.
04.11.2012 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků) , Ivan Fuksa (394 článků)

Fiala dnes řekne, jestli bude kandidovat na šéfa ODS

 
Exministr školství a bývalý rektor Masarykovy univerzity Petr Fiala dnes oznámí, jestli bude v lednu kandidovat na předsedu ODS. Učiní tak na přednášce nazvané "ODS na rozcestí", kterou má od 10:00 v CEVRO institutu. Kandidaturu na šéfku ODS už dříve oznámila místopředsedkyně občanských demokratů Miroslava Němcová. Není jasné, zda by kandidovala i proti Fialovi.
07.12.2013 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1347 článků) , Miroslava Němcová (1401 článků)

Bárta kandidovat na šéfa poslanců VV nechce, možná ale bude

 
Poslanec Věcí veřejných Vít Bárta nechce do vyřešení aféry údajného uplácení poslanců kandidovat na předsedu klubu po Karolíně Peake, která nastoupila do vlády jako vicepremiérka a šéfka Legislativní rady vlády. O novém šéfovi 21členného klubu by měli poslanci rozhodnout během úterka.
12.07.2011 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků) , Karolína Peake (1611 článků)

ODS má tři řešení daňového balíčku, Nečasův kompromis je jedním z nich

 
Ačkoliv premiér a předseda ODS a Petr Nečas nastínil v pondělí výkonné radě strany kompromisní návrh daňového balíčku, jeho podpora ze strany rebelujících poslanců není ani zdaleka jistá. Návrh nestačí Borisu Šťastnému ani Petru Tluchořovi. V úterý večer se sešla k jednání osmičlenná pracovní skupina ODS. Na stole jsou prý tři varianty řešení, rozhodne se až příští týden.
16.10.2012 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (558 článků) , Boris Šťastný (405 článků) , Petr Nečas (9271 článků)

VV se stanou Nečasovými sluhy, očekává nezařazený poslanec Doktor

 
Poslanec Michal Doktor, který před časem opustil ODS a ve Sněmovně figuruje jako nezařazený za hnutí Jihočeši 2012, očekává, že se Věci veřejné stanou "sluhy" premiéra. Doktor je jedním z poslanců, kteří by mohli kabinet podporovat. Do žádného klubu však vstupovat nehodlá.
23.04.2012 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Doktor (162 článků)

Pád vlády se nedaří odvrátit, sdělují čtenářům noviny

 
Rebelové z ODS stojící proti Petru Nečasovi možná svou vlastní vládu skutečně potopí a odsoudí tím ODS na řadu let do opoziční role. Poslancům Petru Tluchořovi a spol se nelíbí zvyšování DPH, díky čemuž jsou ochotni uvažovat o nástupu ČSSD k moci. Ta ale také zvýší daně. Poslanec Boris Šťastný (ODS) dává také najevo, že nepodpoří důchodovou reformu, po které ODS tak dlouho volala.
01.10.2012 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (558 článků) , Boris Šťastný (405 článků) , Petr Nečas (9271 článků)

Pád vlády se nedaří odvrátit, sdělují čtenářům noviny

 
Rebelové ODS stojící proti Petru Nečasovi možná svou vlastní vládu skutečně potopí a odsoudí tím ODS na řadu let do opoziční role. Poslancům Petru Tluchořovi a spol se nelíbí zvyšování DPH, pročež jsou ochotni uvažovat o nástupu ČSSD k moci. Ta ale také zvýší daně. Poslanec Boris Šťastný (ODS) dává také najevo, že nepodpoří důchodovou reformu, po které ODS tak dlouho volala.
01.10.2012 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (558 článků) , Boris Šťastný (405 článků) , Petr Nečas (9271 článků)

Tluchořův soupeř Doktor: Musím kandidovat, situace v ODS je hrozná

 
Jihočeský poslanec Michal Doktor oficiálně potvrdil kandidaturu na předsedu poslaneckého klubu ODS. Do souboje se tak pustí s Petrem Tluchořem, i když by prý - jak se svěřil ParlamentnímListům.cz - byl nerad, aby šlo o souboj, ve kterém by se stavěli proti sobě dva muži jako černý a bílý.
08.05.2011 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (558 článků) , Michal Doktor (162 článků)

Nečasův kompromis nestačí, tvrdí Tluchoř i Šťastný

 
Ačkoliv premiér a předseda ODS a Petr Nečas nastínil v pondělí výkonné radě strany kompromisní návrh daňového balíčku, jeho podpora ze strany rebelujících poslanců není ani zdaleka jistá. I přes ústupek v tom, že by se nezvyšovala základní sazba DPH, existují i další třecí plochy. Poslanec ODS Boris Šťastný přiznal, že má dlouhodobě velký problém se solidárním zdaněním lidí s nejvyššími příjmy. Kompromis se nelíbí ani dalšímu z rebelů Petru Tluchořovi.
16.10.2012 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (558 článků) , Boris Šťastný (405 článků) , Petr Nečas (9271 článků)

Za nové hnutí Jihočeši 2012 bude kandidovat i Michal Doktor

 
V podzimních krajských volbách bude v Jihočeském kraji kandidovat i hnutí Jihočeši 2012, jehož ustavující sněm se dnes uskutečnil v Mladé Vožici na Táborsku. Hnutí zvolilo do svého vedení mimo jiné i poslance Michala Doktora, jenž loni v listopadu na protest proti jmenování bývalého náměstka jihočeského hejtmana Martina Kuby ministrem průmyslu vystoupil z ODS.
14.01.2012 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Doktor (162 článků)

Nečas má podmínku: Peake musí mít deset poslanců. Může jí pomoci Doktor

 
Karolína Peake chce s novou platformou vytvořit desetičlenný klub, je to i podmínka premiéra Petra Nečase. Ten uvedl po jednání grémia s šéfy regionálních sdružení, že nepřistoupí na model dvou poslaneckých klubů a nezařazených poslanců. Peake sice nemá dost bývalých zákonodárců VV, mohl by jí ale pomoci i někdejší poslanec ODS Martin Doktor, který nyní do žádného klubu nepatří.
19.04.2012 21:57 |

podobné články

Osobnosti: Martin Doktor (175 článků) , Petr Nečas (9271 článků) , Karolína Peake (1611 článků)