Článek

Dojemné gesto rodičů Oliverka s SMA: Takhle poděkovali za 50 milionů!

 
Video, které řekne vše. Rodiče malého Olivera s nemocí spinální svalovou atrofií (SMA) jím poděkovali všem, kteří jim pomohli při vybírání peněz na nejdražší lék na světě Zolgensma pro jejich syna. Oliverovi nakonec léčbu kompletně proplatí pojišťovna.
15.05.2020 05:25 |

podobné články

Podobné články

Podvodník chtěl zneužít nemocného Oliverka, na kterého se skládá celé Česko! Oznámení už šetří policie

 
Rodiče malého Oliverka, který trpí SMA, mají spoustu starostí s tím, aby pro něj do měsíce sehnali potřebné desítky milionů korun na nejdražší lék světa Zolgensma. Ke všemu museli navíc řešit problém s podvodníkem, který se vydával za Oliverkova tátu a žádal po lidech pokoutně peníze! Po ničemovi pase policie a prosí veřejnost o informace!
21.04.2020 05:35 |

podobné články

Zápal plic, 12 dní v umělém spánku a čekání na diagnózu: Rodiče Oliverka (1,5) prožili peklo, doufají v zázrak

 
Těžké rány osudu stíhají Oliverka (1,5) a jeho rodiče ze Sedlnice na Novojičínsku. Diagnóza spinální svalové atrofie (SMA), zápaly plic, hrozba koronaviru… Rodiče promluvili o tom, jaké to je starat se 24 hodin denně o nemocného chlapečka, o tom, že než se přišlo na diagnózu, utekl drahocenný čas, i o tom, že přes to všechno vidí světlo na konci tunelu. Je jím léčba za 62 milionů.
23.04.2020 05:10 |

podobné články

Pojišťovny zaplatí léčbu pro Maxíka i Oliverka! Co s miliony na sbírce?

 
Rodiče malého Oliverka (22 měsíců) ze Sedlnice na Novojičínsku, který trpí spinální svalovou atrofií (SMA), si konečně mohou oddechnout. I jejich zdravotní pojišťovna schválila úhradu léčby z USA, která stojí přes 60 milionů korun. A stejně je na tom i druhý nemocný chlapec - Maxík. Jeho pojišťovna rovněž lék proplatí.
30.04.2020 13:35 |

podobné články

Záchrana Oliverka s SMA v ohrožení? Rodiče malého Ríši zmínili vážnou komplikaci!

 
Ríšovi, který trpí SMA, byl podán zázračný lék Zolgensma! Rodiče se radují z výsledků, poslední dva týdny popsali jako krásné. Život se mu prý mění k lepšímu! Oliver na svůj lék stále vybírá peníze. Polovinu má téměř za sebou, na facebooku se ale strhla vzrušená diskuse. Je možné, že by svůj lék nemusel dostat kvůli potížím s dýcháním?!
10.04.2020 05:35 |

podobné články

Oliverek (1,5) je těžce nemocný: Na lék potřebuje 62 milionů korun. Pomůžete?

 
Křišťálové srdce dostane dárce, který pošle nejvíce peněz na transparentní účet nemocného Oliverka (1,5) ze Sedlnice na Novojičínsku. Chlapec trpí závažným onemocněním, spinální svalovou atrofii (SMA), a na lék z USA potřebuje vybrat 62 milionů korun.
21.04.2020 05:05 |

podobné články

Co bude s milióny, vybranými pro Oliverka? Dárci je zpět nedostanou, vysvětluje ředitelka Život dětem

 
Pro Oliverka, který trpí spinální svalovou atrofií, se ve veřejné sbírce vybralo přes 50 milionů korun. Jenže pojišťovny nakonec drahý lék zaplatí a peníze tak nebudou využity k původnímu účelu. Mnoho z těch, kteří přispěli, teď zajímá, co s penězi bude.
05.05.2020 15:55 |

podobné články

Oliverkovi drží proti SMA palce i celebrity: Máš nás, Oli, říká Jiří Mádl nebo Sandra Nováková

 
Částku přes 51 milionů shánějí rodiče Oliverka se svalovou spinální atrofií. Peníze potřebují na léčivou genovou terapii, která by jejich synovi moc pomohla. Pomocnou ruku s vybíráním peněz rodině nabídli mimo jiné herci Jiří Mádl, Sandra Nováková a Josef Zima.
07.04.2020 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (477 článků) , Sandra Nováková (245 článků) , Josef Sandr (1 článek)

Oliverkovi rodiče vyslechli zdrcující zprávu: Sežeňte 34 milionů za 28 dní, nebo máte smůlu!

 
Oliverkovi, který trpí nemocí SMA, se krátí čas! Na vybrání astronomické částky má necelý měsíc! Rodina je v šoku, žádá o rychlou pomoc. Pro Oliverka ji žádají i významní sportovci z České republiky! Adámka, který trpí stejnou stejnou nemocí, podporují snad všechny ozbrojené složky, jeho táta je totiž policistou.
17.04.2020 05:30 |

podobné články

VIDEO: Takhle léčí v Motole Maxíka se SMA! Zázračný lék rozmrazili, správný gen mu pak žílou pustili do těla

 
Příběh malého Maxe obletěl celé Česko. Malý bojovník, který trpí spinální svalovou atrofií (SMA), genetickou poruchou, která způsobuje svalovou slabost, se dočkal zázračného a velmi drahého léku Zolgensma. Ten mu podali 14. května, měsíc před jeho druhými narozeninami, lékaři v pražské motolské nemocnici. Jak taková léčba vypadala?
15.05.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Max Max (51 článků)

Mizející naděje pro Oliverka: Na záchranu zbývá už jen měsíc, rodiče prosí o pomoc

 
Původně byl čas na záchranu nemocného Oliverka do léta. Teď ale zoufalí rodiče zveřejnili informaci, že na vybrání cílové částky zbývá už jenom třicet dní. Proto apelují znova a naléhavěji na všechny lidi dobré vůle, kteří se chtějí podílet na záchraně jejich synka, jenž trpí spinální svalovou atrofií a nákladná léčba je jediným řešením, jak jej zachránit.
16.04.2020 07:01 |

podobné články

Naděje pro Maxíka (1) se SMA: Dostane nejdražší lék v historii, lékařka popsala revoluční genovou terapii

 
Maxík, Oliverek, Adámek, Artur nebo Margaretka. Jejich život sotva začal, a už jim i jejich rodičům připravil nepředstavitelně těžkou zkoušku – miminka se totiž narodila s tzv. spinální svalovou atrofií (SMA). Nadějí pro ně je genová léčba Zolgensma, na niž je ale potřeba v přepočtu přibližně 60 milionů korun a pacienti si ji prozatím musí hradit sami. Podání léku v Česku schválilo ministerstvo zdravotnictví, jediným z míst, kde ho mohou aplikovat, je Centrum pro vzácná neuromuskulární onemocnění pražské Fakultní nemocnice Motol. Revoluční genovou terapii pro Blesk.cz popsala jeho vedoucí lékařka Jana Haberlová.
25.04.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Adámek (17 článků) , Artur Artur (24 článků)

Babišova slova zatím neberou vážně: Adámkovi s SMA chtějí pomoci sportovní výzvou

 
Premiér Andrej Babiš se v neděli na sociálních sítích nechal slyšet, že pojišťovny uhradí lék na spinální svalovou atrofii (SMA), kterou trpí malí chlapci Maxík, Oliverek a Adámek. Pro rodiny by šlo o velkou pomoc, léčba totiž stojí se vším všudy kolem 60 milionů korun. Zatím ale není nic jisté, a tak veřejné sbírky na podporu rodin běží dál. Běží i podporovatelé Adámka, kteří vybírají peníze i díky iniciativě Kilometry pro Adámka.
28.04.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18430 článků)

Dobré zprávy z Motola: Nemocnice objednala lék pro Maxe (22 měsíců) se SMA. Dostane ho do 14 dnů!

 
První dávka léku, na které v Česku nyní čekají hned tři chlapci se závažným onemocněním - spinální svalovou atrofií (SMA), míří do Česka! Motolská nemocnice ho v pondělí objednala pro malého Maxe (22 měsíců). Rodina malého Maxe sice vybrala na léčbu peníze, premiér Andrej Babiš (ANO) před nedávnem ale řekl, že necelých 54 milionů za lék Zolgensma pojišťovny proplatí. Zázračnou léčbu, tak dostane včetně Maxe, i malý Oliver a Adámek.
04.05.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18430 článků) , Max Max (51 článků)

SMA: Adámek dostal nejdražší lék na světě! První se dočkal Maxík

 
Před několika dny lékaři aplikovali nejdražší lék na světě malému Maxíkovi, který trpí spinální svalovou atrofií (SMA). Ve čtvrtek dostal dávku Zolgensma za 2,5 milionu dolarů také Adámek léčící se stejnou nemocí. S dudlíkem v puse hezky ležel a cenný lék mu aplikoval personál Fakultní nemocnice Motol. Na oba kluky byla vyhlášená po celé republice sbírka, protože původně neměla medikament hradit pojišťovna, ale nakonec jej zaplatila.
28.05.2020 20:15 |

podobné články

Smrt českého rapera: Dojemné gesto jeho krásné přítelkyně!

 
Český raper Jackpot Daniels (†30) ve středu zemřel, podle zatím nepotvrzených informací spáchal sebevraždu oběšením. Smutná zpráva zasáhla nejen ty nejbližší, ale i fanoušky. Jeho krásná přítelkyně mu projevila dojemné gesto.
15.01.2017 17:20 |

podobné články

Krvavá jatka na koncertě v Manchesteru: Zpěvačka Ariana Grande udělala dojemné gesto, ze kterého mrazí!

 
Koncert Ariany Grande se v pondělí v Manchesteru proměnil v krvavá jatka. Teroristický útok má na svědomí 22 mrtvých, mezi kterými byly převážně děti a mladiství. Zpěvačka se nyní rozhodla pro naprosto dojemné gesto, které dojímá svět.
25.05.2017 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Ariana Grande (80 článků)

Dívka (24) tragicky zemřela pro selfie. Její rodiče se rozhodli pro dojemné gesto

 
Mladá žena zemřela poté, co spadla z druhého poschodí, když se snažila vyfotit selfie fotku. Zraněním mozku podlehla v nemocnici a její rodiče se rozhodli pro velmi dojemné gesto.
24.11.2017 13:15 |

podobné články

Roušky pro Maxíka: Barbora pomáhá s nedostatkem ochranných pomůcek i sbírkou na nejdražší lék

 
Roušky nad zlato, chtělo by se říct. Situace ohledně ochranných pomůcek se díky dodávkám z Číny snad alespoň v nemocnicích začíná lepšit. Mezi obyčejnými lidmi je ale stále velký nedostatek roušek, a česká veřejnost si tak musí poradit sama. Mnoho lidí je proto šije doma. Patří mezi ně i Barbora z Prahy, která navíc výrobu roušek spojila s pomocí rodinám Maxíka, Oliverka a Arturka, tedy tří chlapečků, kteří kvůli spinální svalové atrofii (SMA) potřebují dostat nejdražší lék světa.
25.03.2020 06:15 |

podobné články

Nemocný Ríša už nejdražší lék světa dostal: Maxíkovi zbývá jen krůček!

 
Bohužel i některé děti musí čelit velmi zákeřným chorobám... Mezi ty nejvážnější bezesporu patří spinální svalová atrofie (SMA), která byla ještě donedávna neléčitelná. Lék už sice existuje, ale je velmi drahý - stojí asi dva miliony euro. Rodiny dětí s SMA se naštěstí mohou spolehnout na podporu veřejnosti. V Česku lidé posílají peníze Maxíkovi nebo Oliverkovi, chlapci na svou šanci stále čekají. To Ríša ze Slovenska už má aplikaci nejdražšího léku planety úspěšně za sebou.
27.03.2020 17:05 |

podobné články