Článek

Dohra v kauze Adámka z Pardubic: Nepomohli krvácejícímu chlapci, od soudu odešli s podmínkou

 
Pardubický soud rozhodl v kauze Adámek, který skončil po operace mandlí v roce 2017 v kómatu. Lékařka a sestra dostaly podmíněné tresty, jak upozornil web ČT24. Adámek je dodnes v bdělém kómatu.
19.04.2022 15:45 |

podobné články

Podobné články

Do osudu Adámka, kterému zničili život, se vložil i prezident Zeman! Co pro dítě udělal?

 
Osud nebohého Adámka není lhostejný ani prezidentovi. Miloš Zeman (74) se rozhodl, že jménem svého nadačního fondu věnuje postiženému chlapci 400 tisíc korun. "Nebýt pana prezidenta, tak nemáme na auto, ve kterém bychom mohli Adámka přepravovat," netajil svou radost Adámkův otec Jan Vyčítal, který redakci eXtra.cz poskytl exkluzivní informace o tom, jak setkání s prezidentem probíhalo.
19.10.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27863 článků) , Jan Vyčítal (58 článků)

Adámka nechali v nemocnici téměř vykrvácet: Malý kluk se potýká se strašlivými problémy

 
Šokující aféra kolem malého Adámka stále budí v Česku emoce. Před více než třemi lety začal chlapeček krvácet po operaci mandlí. Maminka ho tak vzala na ambulanci do pardubické nemocnice, tam ale Adámka kvůli zmatkům přes třináct minut nikdo neošetřil. Tragický moment na chlapci zanechal příšerné následky. Má totiž vážné poškození mozku a neobejde se bez neustálé péče svých rodičů. Ti nyní na sociálních sítích sdíleli, s čím vším musí malý klučina bojovat.
28.10.2020 17:10 |

podobné články

Zvrat v kauze Adámka z Pardubic! Nechali ho trpět, teď zdravotníci míří před soud

 
Státní zástupce podal k soudu obžalobu na tři zdravotníky a pardubickou nemocnici kvůli případu Adámka, který je po operaci v roce 2017 v kómatu. ČTK to sdělil státní zástupce Lukáš Hrubý. Nemocnice stále vyjednává o mimosoudním vyrovnání s jeho rodinou.
22.04.2021 10:55 |

podobné články

Rozhodnutí soudu v kauze Adámka z Pardubic lidem hnulo žlučí: Je to hnus a naprostý výsměch, reagují lidé

 
Pardubický soud rozhodl, že lékařka a sestry obviněné z pochybení v případu Adámka, který skončil po operaci mandlí a následném krvácení v kómatu, dostanou podmínečné tresty. Lidé s rozsudkem nesouhlasí a píšou rozhořčené reakce.
20.04.2022 16:25 |

podobné články

Rada města Pardubic dala rezidenčnímu projektu BlackBird Real Estate zelenou

 
Soukromý developer BlackBird Real Estate připravuje na pozemcích v širším centru Pardubic významný developerský projekt. V příštím desetiletí má na ploše mezi třídou S. K. Neumanna a Chrudimkou, poblíž přírodního parku Červeňák v širším centru Pardubic, vzniknout více než tisíc nových bytů. Na řádném jednání Rady města Pardubic dostal projekt, zatím v podobě územní studie, od pardubických radních zelenou. Developer nyní může zahájit proces povolování stavby a začít s přípravou výstavby první etapy.
13.05.2020 13:25 |

podobné články

Neuvěřitelné záběry lékařky z Pardubic: Adámka (10) nechala krvácet a šla dál! Upadl do kómatu a má poškozený mozek! POMOZTE MU

 
Lhostejnost lékařky a naprostý chaos! Tak táta Adámka (10) popisuje, co se dělo v pardubické nemocnici. Na lékaře čekal krvácející chlapeček dlouhých 13 minut. Při tom padl do kómatu a museli ho 40 minut oživovat. Teď má poškozený mozek, nemluví, nereaguje a nehýbe se.
18.10.2018 21:15 |

podobné články

Lhostejnost lékařky z Pardubic: Neošetření krvácejícího Adámka (10) má tragické následky! Chlapec má poškozený mozek

 
Lhostejnost lékařky a zmatek! Tak otec Adámka (10) popisuje, co se dělo v pardubické nemocnici. Na pomoc čekal chlapeček dlouhých 13 minut, které mu navždy změnily život. Při čekaní padl do kómatu a museli ho 40 minu oživovat. Zanedbaná péče má strašlivé následky, chlapec má poškozený mozek!
19.10.2018 14:15 |

podobné články

Diabetik zemřel, protože mu lékaři nedali inzulin: Od soudu odešli s podmínkou

 
Tři lékaři nymburské nemocnice obvinění z usmrcení z nedbalosti a z padělání a vystavení nepravdivých dokumentů odešli v úterý od soudu s podmíněným trestem. Dva z nich také dostali zákaz činnosti na dva roky. Státní zástupkyně i obhájci si ponechali lhůtu na odvolání.
21.03.2017 17:35 |

podobné články

Babišova slova zatím neberou vážně: Adámkovi s SMA chtějí pomoci sportovní výzvou

 
Premiér Andrej Babiš se v neděli na sociálních sítích nechal slyšet, že pojišťovny uhradí lék na spinální svalovou atrofii (SMA), kterou trpí malí chlapci Maxík, Oliverek a Adámek. Pro rodiny by šlo o velkou pomoc, léčba totiž stojí se vším všudy kolem 60 milionů korun. Zatím ale není nic jisté, a tak veřejné sbírky na podporu rodin běží dál. Běží i podporovatelé Adámka, kteří vybírají peníze i díky iniciativě Kilometry pro Adámka.
28.04.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25785 článků)

Kluci se spinální svalovou atrofií se konečně potkali: Z Adámka s Jiříkem jsou kamarádi

 
Adámka s Jiříkem spojuje několik věcí. Oba se narodili se zákeřnou spinální svalovou atrofií a oba jsou to veselí, usměvaví chlapci. Malí bojovníci se koncem září potkali u táborového ohně, s rodinami si opekli buřty a na první pohled bylo vidět, že se z kluků okamžitě stali kamarádi.
27.09.2020 15:15 |

podobné články

Předseda Evropského soudu pro lidská práva Guido Raimondi navštívil Ústavní soud

 
Předseda Evropského soudu pro lidská práva (dále jen ESLP) Guido Raimondi přijel na pozvání Ústavního soudu do České republiky a dnes v jeho prostorách jednal se soudci Ústavního soudu. Spolu s ním přijeli také Aleš Pejchal, soudce Evropského soudu pro lidská práva zvolený za Českou republiku a Françoise Elens-Passos, vrchní tajemnice Evropského soudu pro lidská práva, jednání byl přítomen také Vít A. Schorm, vládní zmocněnec pro zastupování před Evropským soudem pro lidská práva. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský po přivítání hostů krátce pohovořil o současné situaci na Ústavním soudě a některých aktuálních otázkách, které při své rozhodovací činnosti řeší. Soudkyně Ústavního soudu Kateřina Šimáčková následně přednesla příspěvek na téma aplikace judikatury ESLP v rozhodovací praxi Ústavního soudu. Diskutovalo se také o vztahu judikatury ESLP a institutu obnovy řízení před Ústavním soudem a pan Guido Raimondi otevřel i téma aktuální situace ohledně Dodatkového protokolu č. 16 k Evropské úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod. Cílem tohoto protokolu je rozšíření poradní pravomoci ESLP na otázky práv a svobod chráněných Úmluvou a umožnění vnitrostátním „nejvyšším soudům“, aby si v konkrétním soudním sporu vyžádaly posudek ESLP k otázkám výkladu a použití Úmluvy. Ve hře je však zároveň otázka, které „nejvyšší soudy“ by mohly posudek žádat a odpověď na ni by měl nalézt každý smluvní stát. V České republice by tuto pravomoc mohl mít buď pouze Ústavní soud, nebo i Nejvyšší soud a Nejvyšší správní soud, předseda Ústavního soudu však nechtěl předjímat, jaké řešení by bylo pro Českou republiku nejvhodnější, to bude předmětem dalších jednání.
22.06.2017 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (204 článků)

Po Burešové se ke smrti Adámka (†3) vyjádřila i Pártlová: Komu jinému měl důvěřovat, než svojí matce, nechápe

 
Vraždu malého Adámka (†3) těžce nesou i celebrity. Ke kauze se na sociálních sítích vyjádřila nejen herečka Eva Burešová (29), ale také zpěvačka Martina Pártlová (43). „Myslím, že na tuhle malou dušičku nezapomeneme nikdo už do konce života,“ napsala se smutkem Pártlová.
05.01.2023 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Martina Pártlová (358 článků) , Eva Burešová (746 článků) , Eva Martino (126 článků)

Advokátka Samková o vraždě malého Adámka: Selhání soudu, nezdá se, že by matka trpěla neschopností postarat se, šokuje

 
K tragickému případu, který se stal v Krkonoších, se každý den objevuje víc a víc podrobností. Jak už je potvrzeno, šlo o vraždu a sebevraždu, hrůzné činy spáchala matka Jana. Tříletého Adámka údajně uškrtila a potom se oběsila. Co ale této události předcházelo? Údajně to, že chlapeček měl být soudem přidělen do péče tatínkovi. A právě toto rozhodnutí nyní napadla známá právnička, podle které by mělo být znovu prošetřeno, jak napsala na Facebooku.
04.01.2023 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Adámek (32 článků)

Lev prohrál v Moskvě v prodloužení, nepomohli ani červení panáčci

 
Pražský Lev prohrál v úvodním osmifinále KHL proti CSKA Moskva na ledě favorizovaného soupeře 2:3, rozhodnout muselo až prodloužení. Lev měl přitom dva zbrusu nové a hodně netradiční fanoušky, jenže ani ti nepomohli.
20.02.2013 20:25 |

podobné články

Odborník k brutálnímu napadení v Jeseníku: Proč přihlížející nepomohli?

 
VIDEO | Brutální útok v Jeseníku, kde šílenec (33) brutálně zbil a zkopal návštěvníka obchodního centra, bude mít s největší pravděpodobností dohru i pro lhostejné přihlížející, kteří nejen, že nepomohli, ale ani nezavolali pomoc!
12.03.2013 12:05 |

podobné články

Neuvěřitelné! Strážníci zmláceným manželům z Duchcova nepomohli!

 
Údery pěstí, kopance. Brutalita útoku na manželský pár v Duchově na Teplicku je až zarážející. Ještě více zarážející je to, že zmláceným manželům nepomohli ani na nedaleké stanici městské policie!
27.05.2013 20:15 |

podobné články

Nepomohli, ani když jsem je o to prosil! Simonin přítel sdílel společné foto z Orlíku

 
Byla neděle, horko k padnutí a mladý pár Simona a Míra si chtěli udělat hezký den na pramici na Orlíku. Jenže vše překazila nehoda s vodním skútrem. Simona utrpěla těžká zranění, kterým podlehla. Míra prozradil, že ačkoliv mladíky na skútru prosil, nepomohli mu!
14.07.2016 18:20 |

podobné články

Historik Tůma: Zradou v Mnichově si spojenci nepomohli

 
Zrada západních spojenců před 80 lety v Mnichově vehnala ČSR do zkázy, sami si ale nijak nepomohli. Okolnosti i důsledky diktátu, který Hitlerovi uvolnil ruce k další expanzi, vysvětloval v rozhovoru pro Právo historik Oldřich Tůma z Ústavu pro soudobé dějiny.
29.09.2018 16:45 |

podobné články

Nechali ji na holičkách: Skialpinisté ženě, kterou uvěznila lavina, nepomohli, nechali ji umřít

 
Pětatřicetileté skialpinistce, která zemřela po pádu laviny v neděli 14. března v Krkonoších, ostatní skialpinisté podle Horské služby (HS) nepomohli. Část jich z místa neštěstí odjela, zbylí neměli vybavení a znalosti záchrany, uvedla dnes HS v podrobné analýze laviny. Ženu záchranáři našli v lavině v lokalitě Černý kotel (Czarny Kocioł) na polské straně hor 1,3 metru pod sněhem. Zemřela po převozu do nemocnice v noci po události.
21.03.2021 20:05 |

podobné články