Článek

Docent Valeš: Fialovi tečou nervy. Vede nás k totalitě. Podobnost se Stalinem

 
S touto vládou a s tímto premiérem nejsme v normální situaci, říká docent politolog Lukáš Valeš. Věci, které by za normálních okolností byly politicky vražedné, tato vláda klidně dělá, protože věří, že ji její voliči stejně neutečou, protože by nikdy nešli k Babišovi. Poslední čísla ale ukazují, že i to se už začíná dít. Fialův kabinet totiž začíná vadit i vlastním voličům.
04.11.2023 14:30 |

podobné články

Podobné články

Epicentrum: Politolog Valeš o sněmovním maratonu bez konce i problémech nové vlády

 
Ve Sněmovně padl nový rekord. Jednání o vyjádření důvěry vládě trvalo přes dvacet hodin a ještě není u konce. I když má pětikoalice ve Sněmovně pohodlnou většinu, opozice se rozhodla využít svého práva a řečnila až do brzkých ranních hodin. Při maratonu peskování nové vlády ztratil nervy kvůli docházce svých ministrů i premiér Petr Fiala (ODS). Poslanci na návrh SPD jednání přerušili kvůli naplánované mimořádné schůzi k financování hnutí STAN. K jednání o vyslovení důvěry vládě se vrátí v 18 hodin. Je takové protahování onou slibovanou konstruktivní opozicí? Nejen o tom ve čtvrtečním Epicentru hovořil politolog Lukáš Valeš ze Západočeské univerzity v Plzni.
13.01.2022 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5936 článků)

Zákulisí seriálu Bohéma: Z Javorského byl Burian za 30 minut, říká umělecký maskér Martin Valeš

 
Vladimír Javorský jako Vlasta Burian, David Novotný v roli Jaroslava Marvana, Saša Rašilov coby Oldřich Nový. V seriálu Bohéma se čeští herci převtělují do filmových legend a k dokonalé proměně jim pomáhal tým pěti maskérů. Jedním z nich je Martin Valeš.
23.01.2017 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Burian (136 článků) , David Novotný (115 článků) , Vladimír Javorský (34 článků) , Jaroslav Marvan (54 článků) , Oldřich Nový (99 článků) , Saša Rašilov (266 článků) , David Novotný (115 článků) , David Novotný (114 článků) , Jára Nový (170 článků)

Podcast: Gagarin ve skafandru počůral pneumatiku a vylétl do vesmíru. O speciálu Blesku, promluvil novinář Valeš

 
Celý svět si v pondělí 12. dubna připomněl významné výročí 60 let, kdy první člověk vyletěl do vesmíru. Sovětský kosmonaut Jurij Gagarin se však cestou k raketoplánu zastavil uprostřed cesty a uvolnil se na pneumatiku autobusu. Po něm to doteď dělají všichni kosmonauti v Rusku, včetně žen. Jaké další zajímavosti najdete v knize Gagarin a ti druzí, prozradil její autor, redaktor webu Blesk.cz Martin Valeš.
15.04.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jurij Gagarin (59 článků)

Proměna Kryštofa Hádka v seriálu Volha. V maskérně proseděl každý den hodiny

 
Seriál Volha z dílny České televize sleduje život Standy Pekárka po dobu téměř dvaceti let, od roku 1971 do roku 1990. Jeho představitel Kryštof Hádek (41), a nejen on, tak musí před kamerou poměrně výrazně zestárnout. A právě tady nastupuje umělecký maskér Martin Valeš, který se v seriálu stará o všechny masky a především paruky. "Když si nasadím masku, už nevidím sebe, ale Standu Pekárka," prozradil Hádek redakci eXtra.cz a Valeš dodal, kolik paruk jen pro něj musel vyrobit.
30.04.2023 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Kryštof Hádek (269 článků)

Dar od Pekarové Adamové pro Zelenského byl hloupým a nevhodným gestem, říká expert. Politička se po setkání hned vrátila do Varů

 
Provokativní gesto a kontroverzní dárek. Takovými slovy politolog Lukáš Valeš komentoval neobvyklý dar předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) pro ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, který tento týden navštívil Českou republiku. Aby mu mohla předat černé tričko s anglickým nápisem, že je Rusko teroristický stát, odjela šéfka Sněmovny z festivalu v Karlových Varech zpět do Prahy a poté se zase vrátila. Valeš a další experti tento její krok hodnotili ve vysílání CNN Prima News.
08.07.2023 12:00 |

podobné články

Docent: Demonstrace nadčlověčenství v ČT. Prymula na fotbale jako symbol všeho zla. A Dvořák? Jen zmínka, jako by tam nebyl!

 
ROZHOVOR „Vyžírkové, konjunkturalisté, ale i pomatenci, kteří si myslí, že nastal jejich čas…“ Vysokoškolský pedagog docent Radim Valenčík popisuje, že už bychom se dávno s epidemií vyrovnali, pokud by převládly „kooperativní hry“. Místo toho lze uvést desítky případů politického parazitování od všech složek politického spektra. Docent popisuje i konkrétní momenty, kdy někteří využili své příležitosti. Na vině ještě hlubší krize není nová mutace, ale to, že se u nás podařilo doslova „vyšlechtit“ velmi nebezpečné portfolio vícenákazy. Docent předkládá zásadní popis alternativ vývoje naší společnosti.
23.02.2021 20:00 |

podobné články

Docent má strach o demokracii: Psychopati ve vládě, bez empatie, emocí. Jen peníze a moc

 
Očekával, že po vyléčení covidu se uzdraví i česká politika, ale nestalo se. Vylučování názorů z veřejného prostoru, které jsme během covidu sledovali, pokračuje i ve světle války na Ukrajině. „Mám vážnou obavu nejenom o politiku, ale i o budoucnost české demokracie,“ uvádí v rozhovoru pro Rádio Universum docent Lukáš Valeš, politolog Západočeské univerzity v Plzni, který se bojí o osud svobody slova. Je podle něj důležité mít se před státem na pozoru.
12.09.2023 22:45 |

podobné články

Bárta Kalouskovi: Tečou vám nervy, omluvte se Peake za hrubost

 
EXKLUZIVNĚ Předseda poslaneckého klubu Věcí veřejných Vít Bárta vyzval ministra financí Miroslava Kalouska z TOP 09, aby se omluvil vicepremiérce Karolíně Peake (VV) za to, že ji na vládě hrubě slovně napadl. Podle Bárty už Kalouskovi tečou nervy.
23.09.2011 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7816 článků) , Vít Bárta (2859 článků) , Karolína Peake (1615 článků)

Pilotu F1 Lewisi Hamiltonovi tečou nervy: Paroháč?!

 
Šílenec! Kamikadze! Blázen, co nepoužívá mozek! Britský pilot formule 1 Lewis Hamilton (26) to po Velké ceně Singapuru zase schytal pro svůj hazardní jezdecký styl. Tečou mu nervy. Důvod? Jeho přítelkyně, zpěvačka Nicole Scherzingerová (33), mu nasazuje parohy!
27.09.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Nicole Scherzinger (176 článků) , Lewis Hamilton (516 článků)

Telefony zvoní, nervy tečou, píší Otázky Václava Moravce. A zvou policisty

 
Telefony zvoní, ve sněmovně tečou nervy, z rozpočtu zas miliardy. Horký týden, píše se na facebookových stránkách diskusního pořadu Otázky Václava Moravce. Pozdvižení kolem telefonátů ministra financí Miroslava Kalouska vzbuzuje diskuse a zájem veřejnosti. Toto téma ovládne také nedělní OVM v České televizi.
13.07.2012 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7816 článků)

Telefony zvoní, nervy tečou, píší Otázky Václava Moravce. A zvou policisty

 
Telefony zvoní, ve sněmovně tečou nervy, z rozpočtu zas miliardy. Horký týden, píše se na facebookových stránkách diskusního pořadu Otázky Václava Moravce. Pozdvižení kolem telefonátů ministra financí Miroslava Kalouska vzbuzuje diskuse a zájem veřejnosti. Toto téma ovlivní také nedělní OVM v České televizi.
13.07.2012 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7816 článků)

Tečou korupční nervy! Kabela sparťanského bosse zahájila válku! Paclík kontra Křetínský: NENÁVIST!

 
Kdyby to šlo, tak by si navzájem uřízli hlavy! Vražedná nenávist fotbalových bossů Tomáše Paclíka (46) z Plzně a sparťana Daniela Křetínského (37) už překročila všechny meze. Oběma tečou nervy!
06.10.2012 12:10 |

podobné články

Co by na to řekl kněz? Agátě tečou před svatbou v kostele nervy. Nešetří vulgárními nadávkami!

 
Modelka Agáta Prachařová  (28) už si za pár hodin podruhé slíbí věrnost s Jakubem Prachařem  (29) , tentokrát přímo před oltářem kostela ve středočeských Úněticích, ale místo poklidného rozjímání a modliteb jí pořádně tečou nervy.
24.05.2013 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Prachař (1408 článků) , Agáta Hanychová (3714 článků)

Čím dál více se vracíme k totalitě. Zpráva BIS je další krok, obává se Jaroslav Bašta

 
„Náš demokratický politický systém zařadil zpátečku a rok od roku se stále více přibližuje totalitě. Stát selhává. A dokonce k totalitě velmi podobné té, ze které jsme před třiceti lety za cinkání klíčů šťastně utekli,“ varuje bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta ve svém pravidelném komentáři na serveru Prvnízprávy.cz.
01.12.2019 08:10 |

podobné články

„Vláda se nás musí bát!“ Tisíce odpůrců povinného očkování na Václaváku. Vypískaná policie. Z pódia hrozil hasič i městský strážník

 
Iniciativa Chcípl PES – Otevřeme Česko svolala další z řady demonstrací proti vládě. Tentokrát kvůli zavedení povinného očkování proti nemoci covid-19, k němuž přistoupila odcházející vláda Andreje Babiše (ANO). Stop totalitě, stop totalitě, stop totalitě, nesl se hromový pokřik od koně sv. Václava dál dolů po Václavském náměstí. Na akci dorazily asi čtyři tisíce lidí.
12.12.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků)

Festival proti totalitě Mene Tekel startuje v pondělí v Praze

 
V pondělí začíná šestý ročník mezinárodního festivalu Mene Tekel proti totalitě, zlu a násilí. Organizátoři připravili týdenní festival s mezigeneračním výstavním projektem v galerii Karolina, tematické filmy v kině Ponrepo a koncerty Rockem proti totalitě ve Vagonu, kde vystoupí například Garáž, Jasná páka a Visací zámek.
20.02.2012 14:20 |

podobné články

Šlechta (ODS): Gottwald za Stalinem, Zeman za Putinem

 
Gottwald se do Moskvy jezdil učit, jak "nám zakroutit krkem". To se mu nakonec podařilo. Gottwaldovy výlety za Stalinem nesvědčily ani Československu, ani Gottwaldovi.Čemu svědčí Zemanovy výlety za Putinem, zatím není známo.
26.04.2015 07:35 |

podobné články

Pro toto prý byli Piráti stvořeni. Docent Valenčík a nové věci k Ukrajině

 
„Asi se tím testuje naše ochota snášet na našem území cizí vojska. A je to i takový levný vzkaz slouhům.“ Vysokoškolský pedagog docent Radim Valenčík komentuje dění posledních dnů. Když neprojde nejhorší scénář, tak nás čekají pouze obrovské ekonomické škody u nás i v dalších zemích. „O přímých ekonomických dopadech na domácnosti ani nemluvím, to si prostě protrpíme skoro všichni,“ poznamenal. Docent popisuje i to, jak se rodí nebezpečný druh fanatismu a předpokládá, že všichni trochu normální budou mít za chvíli anormality nad hlavu. Hovoří o zásadní iniciativě 32 manažerů.
17.02.2022 16:30 |

podobné články

Tečou nervy, tečou: Z Bruselu zazněla hrůza nad spojením Trumpa a Putina. A ruský prezident prý má už dopředu vyhráno...

 
Evropu obepíná kruh diktátorů, který chce zničit její hodnoty, liberální demokracii a životní styl. Bývalý belgický premiér a předseda Aliance liberálů a demokratů pro Evropu Guy Verhofstadt má opravdový strach z toho, že Putinovy a Trumpovy páté kolony za podpory radikálních webů „podkopají“ evropskou demokracii. Vidět to prý budeme moci už na jaře při prezidentských volbách ve Francii.
23.11.2016 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Guy Verhofstadt (36 článků)