Článek

DOBRÝ ANDĚL POMÁHÁ: Patrikova leukémie obrátila rodině Kavkových život naruby

 
Televize Nova se zapojila do projektu nadační fond Dobrý anděl, která pomáhá finančními příspěvky rodinám, kde někdo trpí rakovinou a které se kvůli nemoci často dostávají do finančních problémů. Dnes vám přinášíme příběh malého Patrika Kavky. Tomu lékaři našli leukémii.
10.05.2013 18:10 |

podobné články

Podobné články

Akademie věd: Vědci odhalili slabinu dětské leukémie

 
Dětská leukemie je diagnóza, kterou si žádná rodina nechce v ordinaci lékaře vyslechnout. Ačkoli její léčba se postupně zlepšuje, stále zůstává několik typů této nemoci, které lze léčit jen s velkými obtížemi. Jedním z nich je i velmi agresivní akutní leukémie se smíšeným fenotypem, tzv. mix-lineage leukémie (MLL). Děti postižené touto rakovinou mají šanci na přežití jen asi 50 %.
19.08.2018 17:20 |

podobné články

Honzíkovi nefungují plíce, doktoři tápou! Pomáhá mu Dobrý Anděl

 
Rodině Brummelových z Prahy se před rokem a půl změnil život a to kvůli vážné nemoci jejich syna. Už dvanáct měsíců jim ale pomáhá nadační fond Dobrý Anděl.
07.11.2014 22:00 |

podobné články

Dětem, jejichž otec kouří, hrozí ve vyšší míře leukemie

 
Dětem, jejichž otcové kouřili v době kolem jejich početí, hrozí větší nebezpečí, že se u nich rozvine leukemie. Vyplývá to z výzkumu australských vědců, jehož závěry byly zveřejněny v nejnovějším čísle amerického odborného časopisu Journal of Epidemiology. Vědci také došli k závěru, že kouření matky nemá na možnost vzniku leukemie vliv.
15.12.2011 13:10 |

podobné články

Dobrý Anděl pomáhá! Deniel díky němu může porazit rakovinu

 
Také dnes vám představíme rodinu, které posílá pravidelný měsíční finanční příspěvek nadační fond Dobrý anděl. Ten podporuje rodiny, kde někdo z členů trpí rakovinou nebo jiným vážným onemocněním. Pomáhá i Ulrychovým z Loun, kde se paní Radka stará sama o vážně nemocného Deniela.
25.05.2013 18:55 |

podobné články

Tohle je Dobrý anděl! Petr stojí za projektem, který pomáhá rodinám s rakovinou

 
O nadaci Dobrý anděl už jste určitě slyšeli nebo četli. Tento projekt pomáhá rodinám s rakovinou. Nyní vám představíme muže, který za vším stojí. Petr Sýkora nadaci nejen založil, ale i ji financuje.
28.05.2013 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Sýkora (100 článků) , Petr Sýkora (100 článků)

Absolonová s milencem zamávala: Nevěrný hokejista má život naruby!

 
Zaláskovaná Monika Absolonová (38) obrátila svému milému celý život naruby. Mimo toho, že kvůli ní opustil manželku a dceru, což zpěvačka vehementně popírá, propadl hokejista Tomáš Horna (33) i kultuře.
17.04.2015 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Monika Absolonová (982 článků) , Tomáš Horna (123 článků)

DOBRÝ ANDĚL pomáhá: Fabián už se těší do školy i až bude moct hrát fotbal

 
Během šesti týdnů společné kampaně televize Nova a nadačního fondu Dobrý anděl je Dobrých andělů už 17 tisíc. Jednou z rodin, která potřebovala pomoc fondu byla i rodina Černých z Postřižína u Kralup nad Vltavou.
08.07.2013 20:30 |

podobné články

Dobrý anděl Lucie Borhyová na nové fotografii: Takhle krásně na ní vypadá

 
Moderátorka Lucie Borhyová  (37) se opět stala ‚dobrým andělem‘, tedy se i letos, již potřetí, zapojila do charitativní akce Novy a nadace Dobrý Anděl, která finančně přispívá rodinám s onkologickým onemocněním. „Viděla jsem, že ta pomoc je k něčemu. A to je to, co mě motivuje pomáhat i nadále,“ říká Lucie o setkání s těmi, kterým projekt pomáhá.
04.11.2015 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Borhyová (1449 článků)

Pravidelná finanční pomoc pro onkologicky nemocné rodiče

 
Nadace DOBRÝ ANDĚL pomáhá nejen dětem, ale také onkologicky nemocným rodičům. V současné době jich dárci jejím prostřednictvím podporují 439. Každý měsíc nadaci DOBRÝ ANDĚL zažádá o finanční příspěvek více než 20 nových rodin s nezaopatřenými dětmi, v nichž onemocněl jeden z rodičů rakovinou. Finanční pomoc jich však potřebuje mnohem více. Ne každý o této možnosti ví.
28.04.2017 16:05 |

podobné články

Rodině malé Alenky zasáhla do života leukémie. Statečná dívka bojuje dál

 
Televize Nova spustila kampaň na podporu nadačního fondu Dobrý anděl. Nemocná Alenka Táborská z Ústí nad Labem se stala jednou z tváří naší kampaně.
07.05.2013 20:45 |

podobné články

Čtyřletý Tomášek je pořádný bojovník! Porazil rakovinu, kvůli které přišel o ledvinu!

 
Krutý ortel loni v březnu sdělili Adámkovým z Kutnohorska lékaři, tehdy tříletému Tomáškovi našli nádor na ledvině! Ve chvíli se celé rodině obrátil život naruby. Naštěstí na vše nezůstali sami, pomocnou ruku jim podal Nadační fond Dobrý anděl.
09.06.2013 21:20 |

podobné články

Už je zase všem pro legraci! Exmanažer Ivety Bartošové pořádá Džambulka párty s oblečením naruby

 
Jako by nestačilo, že si Tomáš Gottlieb, první manažer Ivety Bartošové  (47) , udělal ze svého bývalého koně legraci, když si dal kvůli fotografii cucíka stejně jako ona . Nyní na srandě z pěnice dokonce postavil celou jednu akci! Dnes večer pořádá Džambulka naruby párty, na plakát si nechal přimontovat svou hlavu na její tělo ze slavné italské fotky , a na hosty má speciální požadavek. „Musí mít na sobě cokoliv naruby. A pokud možno být zrubaní,“ směje se Gottlieb.
15.08.2013 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6759 článků)

Jakuba (20) pronásleduje akutní leukemie: Dvakrát porazil zubatou! A má pro vás vzkaz...

 
Je mu dvacet a již podruhé unikl ze spárů smrti. Akutní leukemie na Jakuba Lekeše (20) ze Šumic na Uherskohradišťsku poprvé zaútočila v patnácti. Znovu o sobě dala vědět loni. Život mu zachránila transplantace kostní dřeně.
20.08.2015 05:12 |

podobné články

Modrý Anděl musí zaplatit rodině 1,5 milionu za smrt otce

 
Společnost Modrý Anděl musí zaplatit rodině odškodné za smrt muže, kterého řidič společnosti převážel. Firma musí rodině zaplatit celkem 1,5 milionu korun.
14.06.2012 16:55 |

podobné články

Leukémie už nemusí strašit, většinu lidí se daří zachránit

 
Léčba leukémie udělala za posledních deset let snad největší pokrok ze všech onkologických disciplín. Většinu lidí se daří vyléčit anebo dlouhodobě udržovat v kondici, takže nemoc již nemusí být strašákem.
23.06.2010 06:15 |

podobné články

Brno: Lékaři zlepšili diagnostiku leukémie

 
Výzkumný tým z brněnské Masarykovy univerzity vyvinul nový postup, jak zlepšit diagnostiku chronické lymfocytární leukemie. Daří se díky němu lépe odlišit pacienty se špatnou prognózou od těch, kteří budou bez vážných potíží s nemocí žít i desítky let.
12.04.2012 13:25 |

podobné články

Vzkaz hospitalizované: Co je mi do Kalouska. Češi, probuďte se, hlavní je zdraví

 
Tým lékařských expertů z Masarykovy univerzity zabodoval. Podařil se jim unikátní objev, který přispěje velkou mírou k léčbě chronické lymfocytární leukémie. Jedná se o nejčastější druh leukémie, který postihuje především bělochy.
02.05.2012 21:40 |

podobné články

Objev českých vědců může pomoci léčit akutní leukémii

 
Čeští vědci z Ústavu molekulární genetiky učinili podle Českého rozhlasu (ČRo) unikátní objev, který by v budoucnu mohl pomoci v léčbě leukémie. Popsali princip, jak se zhoubné buňky u akutní myeloidní leukémie dostávají z kostní dřeně do krve a zaplavují organismus, uvedl rozhlas. 
21.02.2013 07:50 |

podobné články

Naděje pro pacienty: Čeští vědci objevili, jak funguje leukémie!

 
V Ústavu molekulární genetiky se vědcům podařilo učinit unikátní objev, který výrazně pomůže v léčbě smrtelné leukémie.
21.02.2013 09:00 |

podobné články