Článek

Dobrodružná cesta projektů, které mají šanci změnit Česko

 
Čtyři skvělé nápady, za kterými stojí neméně skvělé ženy! Právě na ženy se zaměřuje vzdělávací program Women in Tech, letos chce veřejnost seznámit se startupovými projekty už potřetí. Všechny mají obrovský potenciál pozitivně ovlivnit svět, ve kterém žijeme.
07.05.2024 09:20 |

podobné články

Podobné články

Filmové premiéry: Dobrodružná cesta medvídka Paddingtona a sedm identických sester

 
Dobrodružná cesta medvídka Paddingtona, příběh sochaře Auguste Rodina, bojující aktivisté z hnutí ACT UP, poněkud nesourodá čtveřice hudebníků, životy našich hereckých idolů, služebná v přestrojení za tajemnou šlechtičnu, akční thriller o sedmi identických sestrách a skutečný příběh rodičů producenta filmu Nádech pro lásku. Poslední listopadový týden přináší 7 filmových premiér.
29.11.2017 10:15 |

podobné články

Podle čeho poznáte, že je nejvyšší čas změnit práci?

 
Každé ráno vstáváte rozmrzelí, máte špatnou náladu a při pouhé představě času stráveného v zaměstnání se vám obrací žaludek jako po několika jízdách na kolotoči. Máte problém vykopat se z postele, nastartovat vás nedokáže ani pořádný šálek silného kafe a jakmile se za vámi zavřou dveře práce, pociťujete úzkost a ovládá vás bezmoc. V takovém případě se nabízí otázka: není ten správný čas změnit práci?! Možná jste nad tím ještě nepřemýšleli, ale vaše podvědomí vám už nějaký čas vysílá jasné signály. Pokud jste je až do dnešního dne vědomě ignorovali, teď u byste neměli. Co když má vaše tělo pravdu a je správný čas změnit práci, která vás s největší pravděpodobností vysává? Jak poznat, že je čas změnit práci? Je jedno, zda do stávajícího zaměstnání docházíte dva roky, pět let nebo jste tam několik měsíců. Pokud vám daná práce nesedí a je pro vaše zdraví hrozbou, pak se není čemu divit, že se vás vaše tělo snaží chránit. Možná vám zmíněnou únavou, špatnou náladou, pesimistickým pohledem na svět nebo nekontrolovatelnou nevolností, čelem oroseným studeným potem a koleny připomínajícími želé snaží varovat, že je něco špatně. Jak tedy poznat, že je čas změnit práci? Signál první: je vám zle, jen když na práci pomyslíte O tomhle signálu jsme se v článku již zmínili. Projevuje se tak, že se vám udělá špatně už při pouhé představě, ať už si představíte cokoli spojeného s prací – šéfa, úkoly, kolegy. Signál druhý: cítíte se nedocenění Možná už nějaký čas trávíte na jedné a té samé pracovní pozici a nemůžete se hnout z místa. Ani ne tak proto, že byste na to neměli, ale proto, že vám vedení nedá ani jedinou příležitost. Pokud ale víte, že máte navíc, je zbytečné zůstávat někde, kde si vašeho talentu, umu a nadšení neumí vážit. Signál třetí: máte špatné... Čtěte více Příspěvek Podle čeho poznáte, že je nejvyšší čas změnit práci? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.04.2017 05:25 |

podobné články

Jak a v čem vám může těhotenství změnit život?

 
V ruce držíte pozitivní těhotenský test, na které jsou jasně viditelné dvě čárky, po nichž mnoho že tolik touží. V hlavě již spřádáte plány, jak tuto skvělou novinu oznámíte rodině a zároveň přemýšlíte nad tím, jak vám může těhotenství změnit život. Čeho všeho se budete muset vzdát? Co bude minulostí a na co si naopak budete muset zvyknout? Uvidíte vše pořád stejně, nebo na dané věci budete mít odlišný názor? Může vám těhotenství změnit život? Rozhodně! Ne nadarmo se o tomto stavu přezdívá, že je to jedno z nejkrásnějších období v životě každé ženy. Ačkoli je pravda, že těhotenství často provází celá řada komplikací a neduhů – především pak nevolnost, pálení žáhy, natékání končetin a podobně. Těhotenství vám ale může změnit život i po jiné stránce, nežli po té zdravotní. Pojďme si o tom říci více! Změníte priority Jsou ženy, které odjakživa prahnou po rodině a nic pro ně nemá takový význam. Ale pak jsou tu i ženy, které naopak dávají přednost kariéře a rodinu tak odsouvají na druhou kolej. A právě tady je těhotenství zlomovým okamžikem, protože se často stává, že s rostoucím životem pod srdcem najednou změní své priority. Více se bojíte Další změnou, kterou zaznamená poměrně velké procento těhulek, je větší strach. Před otěhotněním jste možná tolik nevnímala situaci, která se děla ve světě, ale jakmile jste otěhotněla, pak jste to najednou začala vidět v jiném světle. Těhotné ženy se prostě více bojí. Jednou a dost. Nebo ne? Mnoho těhotných žen tvrdí, zvláště pak ke konci těhotenství, že jedno dítě stačí. Že už nikdy více nechtějí být těhotné, protože co s budeme nalhávat, je to náročné období jak po fyzické, tak i po psychické stránce. I o tomto přesvědčení vás ale těhotenství může přesvědčit, proto nikdy neříkejte nikdy. Příspěvek Jak a v čem vám může těhotenství změnit život? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.05.2017 17:55 |

podobné články

Česká rodina v Thajsku: Turistické "dobrodružství"

 
Dobrodružná cesta na druhou stranu ostrova ve skutečnosti neměla s dobrodružstvím nic společného. Vede tam silnice a jeli jsme na motorce. Jen je to pro nás cesta do jiného světa: obchody, pouliční prodavači, restaurace, hustý provoz, prach, policajt na přechodu, opice na elektrickém vedení, prostituti. Všechno na jedné hromadě. Kluci nevycházeli z údivu.
10.12.2013 09:20 |

podobné články

Filmové premiéry: Vzestup Skywalkera a cesta zakázaným lesem

 
Strhující závěř stěžejní Ságy Skywalkerů a dobrodružná cesta lesem plných nebezpečí, nástrah a trollích strašidel. Tento týden přichází dvě filmové premiéry.
18.12.2019 10:20 |

podobné články

Z příkladu úspěšné výstavby dálnic v sousedním Slovensku je vidět, že realizace PPP projektů má smysl

 
Využití PPP projektů na výstavbu dopravní infrastruktury v ČR může být do budoucna cesta správným směrem – shodli se účastníci konference s názvem Úspěšná realizace PPP projektů v ČR, kterou organizovala Hospodářská komora České republiky ve spolupráci se Slovenskou obchodní a průmyslovou komorou a investičním fondem Meridiam. Příkladem úspěšné realizace PPP projektů při výstavbě dopravní infrastruktury je situace na sousedním Slovensku.
09.12.2015 21:26 |

podobné články

Etiopie: To jsou místa, kterým vládnou opice, nebo místní děsivé kmeny

 
Láká vás divočina? Kmeny, které žijí tak jako před tisíci lety? Příroda, která vám svou krásou vezme dech? Ano? Pak se vydejte do Etiopie. Země, která tak trochu neprávem stojí na okraji zájmu turistů. Přitom cesta po stopách lidstva může být pořádně dobrodružná!
05.03.2012 00:10 |

podobné články

Dobrodružná svatební cesta Lely a Karlose: Hlazení kočkovitých šelem i krmení žiraf

 
Začátek letošního roku odstartovali Karlos Vémola a jeho manželka Lela Vémola Ceterová opravdu ve velkém stylu. Po útrapách, které přinesla druhá polovina loňského roku, si konečně dopřáli svatební cestu a vyrazili spolu na ostrov Mauricius. Na Instagramu nyní oba manželé svým fanouškům ukazují, jak si užívají na safari v exotickém ráji. 
10.01.2023 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Karlos Vémola (938 článků)

Velké Safari v Keni

 
Baječným typem na dovolenou může být expedice na africké Safary. Dobrodružná cesta po afrických savanách v oblasti Keni může být netradičním a nezapomenutelným zážitkem. Ideálním místem pro takovou dovolenou je rezervace Masai Mara v Keni.
29.06.2010 01:25 |

podobné články

To je život! Mladík má každé dva týdny jinou práci v jiné zemi

 
Pětadvacetiletý Jan Lachner z Paříže si před osmnácti měsíci stanovil nelehký úkol: postupně navštívit 33 evropských zemí a v každé z nich se alespoň na několik dní nechat zaměstnat. Jeho dobrodružná cesta napříč Evropou se nyní pomalu chýlí ke konci.
22.04.2013 20:05 |

podobné články

Prachařovi odletěli na svatební cestu: Agáta zahodila podpatky a táhne krosnu!

 
Zapomeňte na nafintěnou Hanychovou balancující na vražedných jehlách. Vdaná Agáta Prachařová (28) se změnila k nepoznání. Zbavila se umělých kadeří, drahé střevíčky vyměnila za tenisky a místo značkového kufru vyráží do teplých krajin s krosnou na zádech. To bude vskutku dobrodružná svatební cesta...
13.01.2014 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Hanychová (3942 článků)

Filmové premiéry: Návrat legendárních krotitelů a fenomén internetových seznamek

 
Boj s nadpřirozenými bytostmi, dokonalý plán a touha po pomstě, dobrodružná cesta do Černé hory, příběh děvčátka převezeného z úžasných švýcarských Alp do německého Frankfurtu nad Mohanem, enigmatická vycházka do hlubin dětství a pamětí, nebo komedie o mužích, ženách a zajímavém fenoménu doby - internetové seznamce. Ve 29. týdnu tohoto roku se můžeme těšit na pestrou nabídku filmových žánrů, čeká nás 6 filmových premiér.
27.07.2016 10:20 |

podobné články

Filmové premiéry: Dokonale nedokonalá loupež a vraždy taxikářů

 
Vidina dokonalé loupeže, dobrodružná cesta mladé dívky a laskavého obra, touha po nalezení vlastního dědečka, nekonvenční vizuální esej slavné hudebnice, vraždy pražských taxikářů a povídkový film odehrávající se v kupé během jedné cesty vlakem. Ve 34. týdnu tohoto roku nás čeká 6 filmových premiér, mistrovské dílo Casablanca z roku 1942 a příběh rockové ikony, Alice Coopera.
31.08.2016 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Alice Cooper (35 článků)

Čerstvě vdaná Maxová: Na líbánky s Burakem pláchla do Indie!

 
Dobrodružná cesta. Pár dnů po své veselce s tureckým miliardářem Burakem Oymenem (43) sbalila Tereza Maxová (45) kufry a odletěla na svatební cestu do oblíbené Asie.
05.10.2016 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Maxová (531 článků)

Nechtěné dobrodružství psí cestovatelky: Z Prahy dojela sama vlakem až do Pardubic!

 
Takřka neuvěřitelnou, 120 km dlouhou cestu má za sebou kokršpanělka z Prahy. Svému páníčkovi se v úterý zaběhla, naskočila do metra a pak do vlaku na Smíchově. Ten měl namířeno do Pardubic, a tak zatoulanou fenku čekala pořádně dobrodružná cesta. V cíli si čtyřnohou cestující převzali místní strážníci. Majitel odvážného pejska naštěstí nechal na obojku své telefonní číslo, a tak nebylo těžké ho kontaktovat.
30.08.2018 14:10 |

podobné články

Osudové setkání v „indickém Zlíně“: Dobrodružná cesta změnila Lukášovi (25) život, díky ní podniká

 
Okřídlené klišé říká, že všechny cesty vedou do Říma. Mladý podnikatel Lukáš Matějček (25) by nesouhlasil. Zeměkouli totiž procestoval prakticky křížem kráž, a i díky tomu v podstatě našel své „místo na světě“. Na jedné ze svých zahraničních cest v Indii si povšiml šikovného brašnáře, slovo pak dalo slovo, a z mladíka, který se původně chtěl stát policistou, vyrostl obchodník, který Čechům ukazuje indickou šikovnost.
30.11.2020 06:20 |

podobné články

Dobrodružná svatební cesta Davida Gránského: Romantika v kokonu za 10 tisíc na noc!

 
Až dva roky po svatbě se Davidu Gránskému (29) s manželkou Nikolou podařilo vyrazit na svatební cestu. Vybrali si Kostariku, která nabízí nespočet úchvatných míst a bydlení uprostřed divoké přírody. Do těchto „kokonů“ uprostřed džungle se moc těšili.
21.05.2021 10:00 |

podobné články

Osobnosti: David Gránský (324 článků)

Šéf záchranářů promluvil o situaci českých horolezců v Pákistánu: Vyrazil jim na pomoc slavný horal

 
Dobýt horu Rakapoši v Pákistánu se rozhodli čeští horolezci Petr a Jakub. Dvojice dobrodruhů byla už na sestupu spolu s jejich místním průvodcem, když se objevily komplikace a dobrodružná cesta se změnila v boj o život. Horolezci uvázli ve výšce asi 6 900 metrů nad mořem. Pákistánci zahájili záchrannou operaci, kterou ovšem komplikuje právě nadmořská výška, v níž Češi zůstali. Šéf záchranné mise Abdul Joshi pro Blesk uvedl, že v pondělí záchrana pomocí vrtulníku nebyla možná. Čechům proto na pomoc vyrazila skupina ze základního tábora.
14.09.2021 14:05 |

podobné články

Ministerstvo zahraničních věcí spolupracuje na Česko–rakouské knize o historii

 
Na konci srpna 2016 vstoupila do další fáze práce na společné Česko – rakouské knize o historii. Do projektu, jehož realizátorem je na české straně Masarykův ústav a Archiv Akademie věd České republiky, v.v.i., se na české straně zapojilo Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Kraj Vysočina a Jihomoravský kraj. Ministerstva i kraje dospěly ke shodě na formě financování projektu a jeho obecné podpoře a formálně přijaly Prohlášení o realizaci projektu Česko-rakouské knihy o historii/didaktické učební pomůcky k výuce dějepisu.
30.08.2016 17:00 |

podobné články