Článek

Dobré zprávy pro živnostníky: OSVČ by mohly platit paušální daň 5740 korun

 
Živnostníci s ročním příjmem do 800 tisíc korun by mohli od příštího roku platit paušální daň 5 740 korun měsíčně. Zda se k tomu přihlásí, bude na nich. Návrh podpořili v pátek poslanci.
10.07.2020 16:10 |

podobné články

Podobné články

Paušální daň čeká i drobné živnostníky, kývla vláda. Má ulevit od papírování

 
Živnostníci s ročním příjmem do 800 000 korun budou moci od ledna příštího roku platit pouze jednu paušální daň. Na pondělním jednání to schválila vláda. Pro příští rok by měla činit 5740 korun měsíčně. Paušální daň by měla být složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Bude fungovat na dobrovolné bázi. Na svém twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).
29.06.2020 17:00 |

podobné články

Místo tří odvodů jeden. Vláda odklepla „superdaň” pro malé živnostníky

 
Vláda v pondělí odklepla jednotnou daň pro živnostníky s příjmy do 800 tisíc korun ročně. Nahradit má dosavadní tři odvody, tedy daň z příjmu a sociální a zdravotní odvody. Paušální daň by neměla být povinná, ale dobrovolná. Pro příští rok její výše vychází na 5740 korun měsíčně.
29.06.2020 16:20 |

podobné články

Ministerstvo financí: Spočítejte si, zda se vám vyplatí paušální daň

 
Poslanecká sněmovna dnes schválila návrh paušální daně. Návrh z dílny Ministerstva financí přinese živnostníkům zjednodušení odvodových povinností, snížení administrativní náročnosti a finanční úsporu. Paušální daň poskytne malým podnikatelům možnost vyřešit trojí odvody na jednom formuláři. Ministerstvo financí plánuje zavedení paušální daně od 1. ledna 2021.
21.10.2020 11:50 |

podobné články

Vláda projedná mimo jiné paušální daň pro živnostníky

 
Paušální daň pro živnostníky s ročním příjmem do jednoho milionu korun či novelu zákona o myslivosti projedná na dnešním zasedání vláda. Ministři by se mohli zabývat i návrhem kompenzací ve výši zhruba 350 korun denně pro lidi pracující na dohodu za dobu koronavirových omezení od 12. března do 8. června. Kabinet má na programu i kontrolní závěry Nejvyššího kontrolního úřadu a informace ministerstev o tom, jak plní související opatření.
29.06.2020 06:45 |

podobné články

Sněmovna schválila paušální daň pro živnostníky. Není ale pro všechny

 
Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné by mohli od příštího roku platit takzvanou paušální daň. Bude dobrovolná. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Vláda původně navrhovala limit 800 000 korun, sněmovna ale dnes při závěrečném schvalování návrhu limit zvýšila.
21.10.2020 11:20 |

podobné články

Zeman podepsal paušální daň pro živnostníky i další zákony

 
Prezident Miloš Zeman v pátek podepsal devět zákonů. Jedná se mimo jiné o novelu zákona, která zavádí paušální daň pro živnostníky, či o novelu zákona o odpadech. Informoval o tom mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.
04.12.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25381 článků)

Ministryně Schillerová: Paušální daň významně zjednoduší odvodové a daňové povinnosti

 
Senát včera schválil návrh Ministerstva financí na zavedení institutu paušální daně pro živnostníky a podnikatele z řad OSVČ. Limit ročního příjmu z podnikání pro vstup do tohoto režimu je ve výši jeden milion korun.
27.11.2020 19:40 |

podobné články

ČSSZ: Termín podání Přehledů o příjmech a výdajích OSVČ se blíží

 
Každá osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), která vykonávala alespoň po část roku samostatnou výdělečnou činnost, má povinnost podat příslušné správě sociálního zabezpečení Přehled o příjmech a výdajích OSVČ a dalších údajích za daný rok. OSVČ bylo umožněno podat Přehled o příjmech a výdajích za rok 2019 bez sankcí až do 18. 9. 2020, avšak za podmínky, že k tomuto datu zároveň uhradí i doplatek pojistného za rok 2019. ak bude OSVČ prominuto penále, které by jinak musela platit za opožděnou platbu.
04.09.2020 15:30 |

podobné články

Hospodářská komora přichází s námětem jedné paušální daně, která má zjednodušit život podnikatelům

 
Ulehčit podnikatelům od administrativy slibuje návrh principu jedné paušální daně, který dnes představila Hospodářská komora ČR (HK ČR) na svém celorepublikovém sněmu v Olomouci. Jedna paušální daň by mohla nahradit současnou daň z příjmů fyzických osob a pojistné odvody na zdravotní a sociální pojištění.
26.05.2016 14:10 |

podobné články

Finanční správa: Jak se vyhnout chybám při placení záloh na paušální daň a vzniku nedoplatků

 
Blíží se termín zaplacení čtvrté zálohy na paušální daň, která platí od ledna roku 2021. Finanční správa v poslední době zaznamenala, že někteří živnostníci, kteří se přihlásili k paušální dani, nezaplatili pravidelné měsíční zálohy.
16.04.2021 20:30 |

podobné články

Paušální daň uspěla ve Sněmovně. Využít ji budou moci podnikatelé s příjmem do milionu

 
Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné by mohli od příštího roku platit takzvanou paušální daň. Bude dobrovolná. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Vláda původně navrhovala limit 800 tisíc korun, Sněmovna ale dnes při závěrečném schvalování návrhu limit zvýšila.
21.10.2020 10:45 |

podobné články

Česká správa sociálního zabezpečení zahájila rozesílání inventur OSVČ za minulý rok

 
Pečlivé prostudování tzv. inventur OSVČ, které obsahují tabulku se souhrnem předpisů a plateb a jsou tak užitečným podkladem pro správné vyplnění Přehledu o příjmech a výdajích OSVČ, může minimalizovat chyby při jeho vyplňování. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) zahájila každoroční rozesílání inventur OSVČ. Odeslat jich musí více než 770 tisíc, přičemž 12 % elektronicky přímo do datových schránek OSVČ.
06.02.2017 12:30 |

podobné články

ČSSZ: Pro podání přehledu o příjmech a výdajích OSVČ zbývá týden

 
Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) mají poslední týden na podání Přehledu o příjmech a výdajích za rok 2016 (přehled OSVČ). Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) připomíná, že tuto povinnost mají i OSVČ, které vykonávaly samostatnou výdělečnou činnost jen po část loňského roku či v jeho průběhu samostatnou výdělečnou činnost přerušily (ukončily). Podat přehled OSVČ za rok 2016 lze zpravidla nejpozději do úterý 2. 5. 2017.
24.04.2017 18:30 |

podobné články

Vysoký veřejný dluh, aby se ekonomika postavila na nohy? Ekonomka Šichtařová má velice špatné zprávy. Je to úplně jinak

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Na rekordním letošním zadlužení Německa, i když je motivováno snahou pomoci v boji s ekonomickými dopady koronaviru, není nic pozitivního pro naše západní sousedy ani pro nás. Markéta Šichtařová upozorňuje, že veskrze nemorální a ekonomickému životu ubližující veřejný dluh ještě nikdy žádnou ekonomiku na nohy nepostavil. Velice obezřetně se pak staví k návrhu institutu paušální daně pro živnostníky a podnikatele z řad OSVČ, který předložilo Ministerstvo financí, což zdůvodňuje tím, že vše, co vláda od svého nástupu dělala, bylo spojeno se zvyšováním byrokracie a zátěže nejen pro živnostníky.
21.06.2020 17:45 |

podobné články

Vysoký veřejný dluh, aby se ekonomika postavila na nohy? Markéta Šichtařová má velice špatné zprávy. Je to úplně jinak

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Na rekordním letošním zadlužení Německa, i když je motivováno snahou pomoci v boji s ekonomickými dopady koronaviru, není nic pozitivního pro naše západní sousedy ani pro nás. Markéta Šichtařová upozorňuje, že veskrze nemorální a ekonomickému životu ubližující veřejný dluh ještě nikdy žádnou ekonomiku na nohy nepostavil. Velice obezřetně se pak staví k návrhu institutu paušální daně pro živnostníky a podnikatele z řad OSVČ, který předložilo Ministerstvo financí, což zdůvodňuje tím, že vše, co vláda od svého nástupu dělala, bylo spojeno se zvyšováním byrokracie a zátěže nejen pro živnostníky.
21.06.2020 18:15 |

podobné články

Sněmovna schválila paušální daň pro živnostníky

 
Sněmovna ve středu ve zkráceném legislativním procesu schválila zavedení paušální daně pro některé drobné podnikatele. Využít ji budou moci živnostníci s ročními příjmy do milionu korun.
21.10.2020 09:55 |

podobné články

Munzar (ODS): Paušální daň se vyplatí jen úzké skupině živnostníků

 
Komentář na facebookovém profilu k paušální dani pro OSVČ
03.07.2020 06:35 |

podobné články

Ministerstvo financí: Ubude daňové administrativy pro podnikatele díky rozšíření paušální daně

 
Ministerstvo financí a Finanční správa významným způsobem rozšiřují možnost využití tzv. institutu paušální daně, více podnikatelů tak získá možnost domluvit se s Finančním úřadem na pevné výši daně a zbavit se tím administrativy spojené s placením daní. Úprava je součástí daňového balíčku pro rok 2017, který v nejbližších týdnech vstoupí v účinnost. Požádat o stanovení daně z příjmů fyzických osob na rok 2017 paušální částkou bude možné až do konce května.
03.05.2017 13:40 |

podobné články

Poslanci potvrdili zavedení paušální daně. Přidali i peníze krajům a obcím

 
Sněmovna v úterý souhlasila se zvýšením daňových příjmů krajů a obcí, jak to požadoval Senát v rámci novely o zavedení paušální daně pro živnostníky. Kraje a obce by tak měly získat více peněz ze záloh na daň z příjmů fyzických osob. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) změnu podpořila.
01.12.2020 15:25 |

podobné články