Článek

Dobrá volba požaduje prošetření nesoutěžního jednání vydavatelů stravenek

 
Zástupci politické strany Dobrá volba podali dne 18. října k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže podnět k přezkoumání dodržování předpisů o hospodářské soutěži ze strany společností vydávajících stravenky a jiné benefitní poukázky.
19.10.2017 15:00 |

podobné články

Podobné články

Stravenky v ohrožení? Politici jsou pro „osekání“ nákupů i daňového zvýhodnění

 
Rozporuplné reakce politiků vyvolaly snahy vydavatelů stravenek zamezit údajnému zneužívání jídelních kupónů. V souvislosti s nimi se začalo mluvit o konci využívání stravenek v supermarketech. Zatímco vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) s požadavkem souhlasí, podle opozice jde jen o další regulace. Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) by naopak zrušil pouze daňové zvýhodnění.
01.06.2016 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6477 článků) , Pavel Bělobrádek (1510 článků)

Stravenkový veletoč. Ve sněmovně mají jasno, proč ODS mění názor

 
Nečekaně se proti zrušení daňových výhod na stravenky postavily kromě Věcí veřejných nyní i politici z další vládní strany - ODS. Občanští demokraté jsou rozhodnuti o otázce zrušení stravenek ještě jednat ve sněmovně. A to přesto, že zrušení stravenek už odsouhlasil vládní kabinet, kde se zrušení stravenek vzepřely jen Věci veřejné. Nicméně zdá se, že ani ministr financí Miroslav Kalousek nebude bořit koalici kvůli stravenkám. ParlamentníListy.cz se proto zeptaly napříč spektrem, co o tom troubení ODS na ústup poslanci soudí.
19.09.2011 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6477 článků)

V Česku startuje první projekt elektronických stravenek

 
Na český trh míří první projekt elektronických obědových stravenek pro zaměstnance. Společnost Benefit Management již ukončila pilotní testování, které běželo od září loňského roku. V současnosti si uživatelé mohou vybrat z nabídky téměř tisíce restaurací. Firma to dnes oznámila na tiskové konferenci. Plán na zavedení e-stravenek v listopadu zveřejnila i společnost Chèque Déjeuner. V Evropě již využívají e-stravenky lidé v 14 zemích, v některých státech ale pokus o jejich zavedení skončil neúspěchem. 
30.01.2014 11:35 |

podobné články

Okamurův poslanec se zastal vyhozené ředitelky z ŘSD. Požaduje prošetření

 
Poslanec Úsvitu přímé demokracie Tomio Okamury Augustin Karel Andrle Sylor požaduje prošetření odvolání ředitelky úseku kontroly kvality staveb Ředitelství silnic a dálnic Miloslavy Pošvářové. Důvody jejího skončení ve funkci by se podle poslance měla zabývat koalice.
16.01.2014 21:05 |

podobné články

Koalice se dohodla na zdanění hazardu, osud stravenek odsunula

 
Zástupci stran vládní koalice se v úterý na jednání s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) dohodli na tom, jak bude od příštího roku zdaněn hazard. Další sporné otázky včetně stravenek zůstávají zatím otevřené. Po jednání to oznámili šéfové poslaneckých klubů ODS a VV Zbyněk Stanjura a Vít Bárta.
18.10.2011 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6477 článků) , Vít Bárta (2829 článků) , Zbyněk Stanjura (238 článků)

Tištěná média čte čím dál méně lidí. Unie vydavatelů žádá nižší daň

 
Unie vydavatelů musí zlepšit situaci na poli tištěných médií. Chce proto přemluvit vládu, aby u periodického tisku snížila DPH. Vláda ještě neodpověděla, zda ze současných 15 procent sleví.
31.03.2014 19:35 |

podobné články

„Oligarchizace médií je jen nálepka,“ míní expert. Další kritizuje Babiše

 
Svět oslavil ve středu Mezinárodní den svobody tisku. A Českem krom probíhající vládní krize začala rezonovat i kauza kolem nahrávek, podle kterých má vicepremiér Andrej Babiš (ANO) údajně vliv na agendu ve vydavatelství Mafra. Novináře, se kterým muž s hlasem jako Babiš vše řešil, Mafra obratem vyhodila. Podle prezidenta Unie vydavatelů Tomáše Tkačíka je nicméně oligarchizace médií jen nálepkou a důležité je sledovat konkrétní zásahy vydavatelů.
04.05.2017 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13499 článků)

České Times Square: Prvorepublikové Václavské náměstí žilo z vydavatelů a novin

 
Prvorepublikové Václavské náměstí by se dalo označovat za české Times Square. Podle historika a architekta Petra Kučery je mezi těmito dvěma místy celá řada souvislostí. Před vznikem první republiky, během její existence a částečně ještě po ní se na „Václaváku“ a jeho okolí nacházely všechny významné vydavatelské domy. Pohybovaly se tu proto tisíce novinářů, redaktorů a vydavatelů, kteří tvořili klientelu zdejších kaváren a dalších podniků.
15.07.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (30 článků) , Petr Kučera (30 článků)

Národní technická knihovna nabízí kolekci e-knih zahraničních vydavatelů

 
Přes 19 tisíc elektronických knih od čtyř renomovaných zahraničních vydavatelů nabízí Národní technická knihovna (NTK) vědeckým institucím, vysokým školám i běžným čtenářům.
28.03.2018 08:40 |

podobné články

Češi budou mít vředy, restaurace zkrachují. Štěcha rušení stravenek děsí

 
AKTUALIZOVÁNO Věci veřejné ve středu na vládním jednání překvapily. Ustoupily ze svého boje za zachování daňového zvýhodnění stravenek a otevřely tak pomyslnou bránu jejich zrušení. Bývalý šéf odborů a předseda Senátu je jejich krokem zděšen. Hrozí totiž, že jím mohou výrazně negativně ovlivnit stravovací návyky Čechů. A také ohrozit existenci řady restaurací.
24.08.2011 21:30 |

podobné články

Koalice se o stravenkách pohádala, ale nedohodla

 
Koalice se na úterním podvečerním jednání na osudu stravenek nedohodla. Zachování daňového zvýhodnění stravenek požadovaly VV. Podle zdroje z koalice se lídři stran nad stravenkami hádali, ale k ničemu nedospěli.
08.11.2011 19:35 |

podobné články

Stravenky zůstávají, daňová reforma se o rok odloží

 
Koalice se na úterním podvečerním jednání na osudu stravenek nedohodla. Zachování daňového zvýhodnění stravenek požadovaly VV. Podle zdroje z koalice se lídři stran nad stravenkami hádali, ale k ničemu nedospěli. Na rozhodování budou mít ještě rok, protože daňovou reformu o rok odložili. Změny v ní obsažené nezačnou platit od roku 2013 ale až od roku 2014. Stejný odklad čeká i občanský zákoník.
08.11.2011 20:00 |

podobné články

Stravenky zatím zůstávají, daňová reforma se o rok odloží

 
Koalice se na úterním podvečerním jednání na osudu stravenek nedohodla. Zachování daňového zvýhodnění stravenek požadovaly VV. Podle zdroje z koalice se lídři stran nad stravenkami hádali, ale k ničemu nedospěli. Na rozhodování, jak řešit stravování zaměstnanců, budou mít ale ještě čas, protože daňovou reformu o rok odložili. Změny v ní obsažené nezačnou platit od roku 2013 ale až od roku 2014. Stejný odklad čeká i občanský zákoník.
08.11.2011 20:30 |

podobné články

SZ požaduje důsledné prošetření zásahu policie na středeční demonstraci

 
Strana zelených (SZ) je silně znepokojena chováním policie při zásahu na středeční demonstraci na Václavském náměstí. SZ považuje za nepřípustné, aby radikálové otevřeně vyhrožovali komukoliv smrtí, zatímco policie neadekvátně zasahuje proti občanům, kteří s tím nesouhlasí. Zelení proto vyzývají vládu a ministra vnitra ke skutečně důslednému prošetření chování policie a vyvození důsledků.
02.07.2015 18:11 |

podobné články

Razie kvůli penězům pro sport: Policie vtrhla na magistrát, Krnáčová žádá prošetření

 
Na Magistrátu Hlavního města Prahy zasahovala dnes policie. Podle informace Blesk Zpráv by mělo jít o sportovní granty. „Budu chtít důkladné prošetření, padni komu padni,“ vzkázala Blesk Zprávám primátorka Adriana Krnáčová, která potvrdila, že se jedná o záležitost týkající se odboru sportu. Jeho ředitelku Soňu Fáberovou požaduje postavit mimo službu.
19.06.2018 12:45 |

podobné články

Omezením stravenek by restaurace přišly o 7,54 miliardy

 
Při zrušení stravenek by Češi omezili utrácení v restauracích.
26.02.2010 15:55 |

podobné články

Za stravenky kupujete kočičí žrádlo. Tak je rušíme, řekl poslanec ODS

 
Součástí chystané daňové reformy má být zrušení daňového zvýhodnění stravenek a režijních jízdenek. Jde o oblast, v níž panuje mezi koaličními partnery naprostá shoda. Jejich nahrazení daňovými bonusy pro zaměstnance má odstranit funkci stravenek jako paralelního platidla.
01.04.2011 10:20 |

podobné články

Petice za záchranu stravenek

 
Připojte se i Vy k petici za záchranu stravenek a zaměstnaneckých benefitů!
20.04.2011 17:30 |

podobné články

Kalousek se nevzdává. Na zrušení výhod u stravenek trvá

 
Kolem daňového zvýhodnění se již delší dobu vede napříč politickým spektrem bouřlivá diskuze. Pán státní kasy Miroslav Kalousek (TOP 09) je ale odhodlán ji ukončit. Výhody u stravenek, ale i další benefity, chce zrušit.
27.04.2011 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6477 článků)