Článek

Dobešův poradce Bátora: Zkáza Slovanů je skvělá

 
Účastnil se protižidovských přednášek, sám neonacisty poučoval, líbí se mu Zkáza Slovanů a je poradcem muže, který připravuje státní maturity. Ladislav Bátora, kterého chtěl ministr školství Dobeš povýšit dokonce na svého prvního náměstka měl s neonacisty vskutku nadstandartní vztahy. Navíc se mu údajně líbil i antisemitský spis nazvaný Zkáza Slovanů. Bude z ní povinná četba pro děti?
30.04.2011 19:15 |

podobné články

Podobné články

Dobešův favorit Bátora: Má extremistickou minulost

 
Ladislav Bátora (59), který má za sebou extremistickou minulost, má od 1. března nastoupit na ministerstvo školství jako Dobešův první náměstek. Radek John Dobešovi doporučuje, ať si rychle sežene životopis tohoto kontroverzního muže.
23.02.2011 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků)

Bátora na školství? Jako pedofil v čele dívčí školy, ozval se kníže

 
Ladislav Bátora se hodí na ministerstvo školství jako pedofil do čela dívčí školy, vrátil úder ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Bátora ho ve středu ve svém facebookovém profilu označil za "chudáčka starého, co bezostyšně prská", ministři za TOP 09 následně odešli z vlády, dokud nezmizí buď Bátora nebo jeho zastánce a zaměstnavatel ministr školství Josef Dobeš.
20.08.2011 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3798 článků)

Dobešovi nejspíš už došlo, že je pro něj Bátora neúnosný

 
Podle šéfa poslanců TOP 09 Petra Gazdíka zapadají aktuální vulgární výroky Ladislava Bátory do aktivit ministra školství Josefa Dobeše (VV). Dobešův poradce Bátora nazval ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) mimo jiné „nelidskou stvůrou a ubožáckým šmejdem“. Nenechal nit suchou ani na šéfovi strany Karlu Schwarzenbergovi. Dobeš se od Bátorových výroků distancoval a chce s ním "probrat jeho další působení".
01.12.2011 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6706 článků) , Petr Gazdík (934 článků) , Petr Gazdík (923 článků)

Bátora dostal na rozloučenou od ministra čtvrtmiliónový zlatý padáček

 
Podle informací Práva dostal Ladislav Bátora od ministra školství Josefa Dobeše (VV) jako pozornost k odchodu z úřadu mimořádnou odměnu ve výši 250 tisíc korun. Tento bývalý vrcholný úředník školství přitom pracoval poslední dva měsíce, tedy do konce prosince 2011, jako Dobešův poradce jen na desetinu úvazku.
17.01.2012 04:00 |

podobné články

O přesunu Cikánů jsem nemluvil, zlobí se Bátora a chce se soudit

 
Poradce ministra školství Ladislav Bátora podal trestní oznámení na Vlastu Bohdalovou. Poslankyně ČSSD o něm totiž napsala, že volá po „dobrovolném přesunu Cikánů do země zaslíbené“. Ladislav Bátora popírá, že by něco takového řekl.
05.05.2011 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Bohdalová (31 článků)

Hubáčková (KSČM): Bátora. Poradce na svém místě

 
Přes rozsáhlý nesouhlas nejen politických špiček, ale hlavně vysokoškolských expertů, byl tento týden jmenován na post poradce ministra školství pan Ladislav Bátora.
12.04.2011 04:55 |

podobné články

Poradce Bátora se zúčastnil antisemitského setkání krajní pravice

 
Ekonomický poradce ministra školství Ladislav Bátora se měl před šesti lety zúčastnit přednášky o českém židovství pořádanou ultranacionalistickou Vlasteneckou frontou.
30.04.2011 19:20 |

podobné články

Kontroverzní Bátora končí jako poradce ministra školství i v čele D.O.S.T.

 
Kontroverzní úředník Ladislav Bátora končí jako poradce ministra školství i v čele hnutí D.O.S.T. Potvrdil to deníku Právo. Důvodem rezignace je podle listu to, že se proti jeho kritice na adresu členů vlády postavil nejen ministr školství Josef Dobeš (VV), ale i jeho nejbližší spolupracovníci.
08.12.2011 10:00 |

podobné články

Média mě chtějí zničit, myslí si Bátora. Už neví, co mu Dobeš řekl

 
Jméno Ladislav Bátora se poslední týden přelévá z média do média. Vynořily se spekulace o tom, že by se měl stát náměstkem ministra školství, zprávy o premiérovi, který na to reaguje stylem "jen přes moji mrtvolu", i mnoho ohlasů zúčastněných i nezúčastněných politiků. A co Bátora sám? Už ani neví, co mu Josef Dobeš řekl.
01.03.2011 18:15 |

podobné články

Bátora od 1. dubna začne Dobešovi radit v ekonomice

 
Poradcem ministra školství Josefa Dobeše (VV) se od 1. dubna stane Ladislav Bátora, předseda Akce D.O.S.T. Právu to v úterý sdělil důvěryhodný zdroj blízký ministrovi s tím, že Bátora má Dobešovi radit v ekonomické oblasti.
16.03.2011 03:15 |

podobné články

Bátora nesnáší intelektuály. Jak může být na školství, ptá se Gazdík

 
Ladislav Bátora vyvolal nový spor vlády, když napsal o ministru zahraničí Karlu Schwarzenbergovi, že je to starý chudáček, co jen bezostyšně prská. Ministři TOP 09 se za svého předsedu postavili a odešli z jednání. Požadují buď hlavu Bátory, nebo ministra školství Josefa Dobeše, který se svého úředníka pořád zastává. Podle šéfa poslanců TOP 09 Petra Gazdíka člověk jako Bátora na školství nepatří.
18.08.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (934 článků) , Petr Gazdík (923 článků)

Bátora se na novém postu bude zodpovídat kontroverzní šéfce úřadu

 
Ladislav Bátora, který posledních několik týdnů svými výroky popouzel část politické scény, se po svém přesunu v rámci ministerstva školství stane podřízeným Jany Machálkové. Ta působí v čele ministrova kabinetu a Bátora se stane jejím zástupcem. Machálková byla v minulosti kritizována za statisícové odměny a objevily se i spekulace, že za ni ministr Josef Dobeš (VV) napsal školní práci.
31.08.2011 13:00 |

podobné články

Konzervativec kolegovi Bátorovi: Jako Žid mu říkám, že udělal blbost

 
Politolog a konzervativní myslitel Alexander Tomský se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil ke kauze Bátora. Podle něho není Ladislav Bátora v žádném případě neonacista a jedná se o hon na čarodějnice, na druhou stranu tím, že je „profláklý“, Bátora podle něho spíše Akci D.O.S.T. škodí.
04.09.2011 08:20 |

podobné články

Bátora tvrdí, nenapsal jsem: Kníže je zednář a Kalousek jeho lokaj

 
AKTUALIZOVÁNO Úředník Ladislav Bátora opět rozvířil dění okolo své osoby. Nařkl ministra zahraničí Karla Schwarzenberga ze zednářství a pravdoláskařství, jenž by se měl společně s lokajem Kalouskem poroučet na odpočinek. Bátora následně uvedl, že se mu někdo na facebookový profil naboural.
06.09.2011 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3798 článků)

BÁTORA OPĚT URAZIL SCHWARZENBERGA! Někdo mi naboural Facebook, brání se úředník

 
Zástupce vrchní ředitelky kabinetu ministra školství Josefa Dobeše (VV) Ladislav Bátora opět nešetřil kritikou a navezl se do ministra zahraničí Karla Schwarzeneberga (TOP 09). Na svém facebookovém profilu ho v úterý Bátora označil za senilního a jeho zednářské tendence popsal jako cestu do pekel.
06.09.2011 11:35 |

podobné články

Bátora podal trestní oznámení. Kvůli Schwarzenbergovi

 
EXKLUZIVNĚ Jak informovaly ParlamentníListy.cz, facebookový profil i soukromý mail vicekancléře ministra školství Ladislava Bátory byl v poslední době několikrát napaden hackerem. Bátora kvůli tomu v úterý podal na neznámého pachatele trestní oznámení. Bátora se v něm vyjadřuje i o nedávno proběhlé vládní krizi, kdy TOP 09 tlačila na jeho odchod z ministerstva.
22.09.2011 17:30 |

podobné články

Vy novináři jste pro mě udělali také hodně, směje se Bátora

 
Nejproslulejší úředník Ladislav Bátora, který po půlroce ve funkcích v resortu školství a víření politických vod opouští státní služby, aby mohl hlásat své kontroverzní názory, v rozhovoru pro Právo nastínil své plány. Do zakládání nové strany se nehrne, ale nevylučuje spolupráci s prezidentem Václavem Klausem nebo šéfkou Suverenity Janou Bobošíkovou. A spoléhá i na výhody, které plynou z dosavadního zájmu novinářů, zavtipkoval si Bátora.
20.10.2011 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků) , Jana Bobošíková (607 článků)

Šmejd Kalousek, řekl Bátora a letí. V TOPce kvůli němu vylučovali

 
VÍME PRVNÍ Kauza Bátora vs. Schwarzenberg a Kalousek měla v TOP 09 ještě stranickou dohru. Začaly padat hlavy. Středočeská TOP 09 vyloučila tři členy kladenské TOP 09, kteří se v srpnu zastali Ladislava Bátory. Bátora navíc podle informací redakce nejspíš úlně opustí ministerstvo školství.
02.12.2011 13:30 |

podobné články

Bátora odešel z ministerstva školství s odstupným 250 tisíc

 
Kontroverzní úředník Ladislav Bátora po své rezignaci na funkci zástupce šéfa kabinetu ministra školství loni v říjnu zůstal zaměstnancem úřadu až do konce roku. Díky tomu, že jeho funkci pak vedení zrušilo, odešel z ministerstva s odstupným 250 tisíc korun. Ministr Josef Dobeš ani Bátora sám nechtěli věc nijak komentovat.
17.01.2012 06:50 |

podobné články