Článek

Dobeš: Speciální školy rozhodně nezruším, ale „zoptimalizuji“

 
Úřednici Martě Teplé, jež odešla z ministerstva školství, se nelíbilo, že ministr školství Josef Dobeš (VV) chce rušit praktické neboli zvláštní školy. Své výhrady rozeslala v hromadném mailu. Také protestovala proti tomu, aby děti ze sociálně vyloučených lokalit dostávaly přídavky na jídlo, jízdné či mimoškolní aktivity. Dobeš Právu ve středu řekl, že praktické a speciální školy v žádném případě rušit nebude.
02.11.2011 13:20 |

podobné články

Podobné články

Dobeš se zastal učitelky, která si stěžovala na nevhodnou sexuální výchovu

 
Ministr školství Josef Dobeš se zastal učitelky z pražské ZŠ Kuncova, která kritizovala ředitele školy za to, jakým způsobem zde vyučoval sexuální výchovu. Učitelce hrozí za její vyjádření v pořadu ČT Máte slovo výpověď. Jako první na celou kauzu upozornily ParlamentníListy.cz již uprostřed tohoto týdne. Dobeš plánuje poslat do školy inspekci.
04.11.2011 13:05 |

podobné články

V Děčíně ožila zahrada u speciální školy

 
Speciální základní škola a Speciální mateřská škola Děčín vybudovaly novou školní zahradu u své hlavní budovy na Teplické ulici a přilehlé budovy pracoviště U Zámečku. Žáci 1. až 9. ročníku ZŠ Praktické tak získali venkovní prostory pro zpestření výuky, praktické vzdělávání i upevňování vzájemných vztahů mezi sebou i pedagogy. Oživení zahradních prostor speciální školy podpořila Nadace ČEZ částkou 240 tisíc korun.
16.10.2015 15:35 |

podobné články

Dobeš: Když ministerstvo školství nevyčerpá dotace EU, nemám problém rezignovat

 
Kdyby ministerstvo školství nevyčerpalo peníze z fondů EU, ministr Josef Dobeš (VV) rezignuje. Dobeš to dnes řekl v České televizi. Kvůli chybám bude ministerstvu zřejmě pozastaveno čerpání v programu s rozpočtem 53 miliard korun. Dobeš minulý týden slíbil nápravu do tří měsíců. Problémy s čerpáním evropských dotací už stály v minulosti křeslo někdejší ministryni školství Danu Kuchtovou.
08.01.2012 15:15 |

podobné články

Skončil jsem ve VV, hlásí Dobeš. Podle Klasnové kolem sebe nezodpovědně kope

 
Bývalý ministr školství Josef Dobeš opustil Věci veřejné, nezaplatil pravidelný členský příspěvek. Potvrdil, že už nechce být členem strany. Zvažuje také, že opustí poslanecký klub VV a Sněmovnu. Karolína Peake jeho postoj odmítla s tím, že Dobeš nezaslal VV rezignaci na členství ve straně. Další místopředsedkyně Kateřina Klasnová se pozastavila nad tím, proč Dobeš řeší tuto věc přes média.
06.04.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (518 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Kristýna Kočí už mě podruhé vypekla, přiznal se Josef Dobeš

 
Bývalí poslanci Josef Dobeš a Kristýna Kočí. Oba spolu byli ve Věcech veřejných: Dobeš místopředseda a ministr školství, Kočí předsedkyně poslaneckého klubu. Dobeš ParlamentnímListům.cz řekl, že ho Kočí už podruhé „vypekla“.
11.09.2013 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Kristýna Kočí (700 článků)

Gott: Nezruším už jediný koncert!

 
Karel Gott (70) si nedá pokoj. Přestože se mu po absolvování TýTý vrátily ukrutné bolesti operované páteře a lékaři uvažují i o možné reoperaci, Slavík chce pracovat a odmítá zrušit svá vystoupení. ¨
31.03.2010 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4990 článků)

Heger: Prohibici nezruším, není to bezpečné

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) zruší mimořádná opatřená na zákaz prodeje i vývozu českého tvrdého alkoholu pouze v případě, až bude mít jednoznačnou jistotu bezpečného trhu.
21.09.2012 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Ministr Dobeš: To je lež, že kvůli Romům ruším zvláštní školy

 
EXKLUZIVNĚ Ministr školství Josef Dobeš z Věcí veřejných se ohradil proti tomu, že by chtěl rušit speciální a praktické školy kvůli požadavkům Agentury pro sociální začleňování v materiálu Strategie boje proti sociálnímu vyloučení na období 2011 – 2015.
02.11.2011 10:15 |

podobné články

Peníze pro univerzity chce Dobeš získat z EU, Praha ostrouhá

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) chce peníze, o něž vysoké školy přijdou kvůli úsporám v rozpočtu, získat z evropských fondů. Ministr tak odpověděl akademické obci, která se obává, že snížení dotace na studenta o pět tisíc korun bude mít vliv i na kvalitu výuky. Podle ministra mohou školy v příštích třech letech čerpat na vědu a vzdělávání až 40 miliard. Pro pražské školy to však neplatí, neboť hlavní město je bráno v rámci EU za bohatý region.
21.10.2011 17:35 |

podobné články

Dobeš: učitelé nejsou sezónní dělníci, do škol pošlu hloubkové kontroly

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) v pátek odsoudil praxi některých škol, které během prázdnin své učitele propustí a v září je vezmou zpět. Dobeš Právu řekl, že na školy, které si ze svých kantorů dělají sezónní dělníky, hodlá poslat hloubkovou kontrolu.
22.07.2011 13:40 |

podobné články

Nový ministr dopravy? I rozhlas tvrdí, že ve hře je jen Dobeš

 
Zatímco webová média už krátce po poledni přinesla ifnformaci o tom, že příštím ministrem dopravy bude volební manažer VV, devětadvacetiletý Pavel Dobeš, Český rozhlas dlouho zmiňoval, že ministrem bude možná náměstek ministra dopravy Lukáš Hampl, který do VV nedávno vstoupil. Podle informací Práva ale Hampl již o své kandidatuře neuvažuje, naopak je ve hře zpátky poslanec Petr Skokan a právě Pavel Dobeš. Prý se rozhodne mezi Dobešem a Skokanem. Později pouze Dobešovo jméno skloňoval i Radiožurnál.
30.06.2011 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (513 článků) , Petr Skokan (133 článků) , Pavel Nový (414 článků) , Pavel Nový (295 článků)

Exministr školství Dobeš: Novinám nevěřím, Chládek padl, protože...

 
Marcel Chládek (ČSSD) padl, dokázal ale české školství nějak změnit? O tom v pátečních Událostech, komentářích ČT hovořili prof. Jan Sokol a Josef Dobeš, kterého do funkce vyslaly Věci veřejné. Dobeš nešel pro ostrá slova nijak daleko, rozhodně prý nevěří tomu, co se píše. Sokol popsal, co od školství potřebujeme. Zajímavý komentář doplnil firemní sociolog a mediální poradce Vojtěch Bednář.
05.06.2015 22:56 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků) , Jan Dobeš (72 článků)

Josef Dobeš napíná véčkaře i vládu a zakládá nové hnutí

 
Poslanec Josef Dobeš se může stát pomyslným jazýčkem na vahách, který příští týden rozhodne o osudu kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS). Dobeš nechce spekulovat, zda vládu při hlasování o daňovém balíčku podpoří. V posledních týdnech se totiž věnuje novému Hnutí pro sport, které by rád uvedl v život.
03.11.2012 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9289 článků)

Nelíbí se ti moje sexuální výchova? Dostaneš padáka!

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) podpořil učitelku francouzštiny ze Základní školy Kuncova v Praze 13 Arjanu Shameti, které chce ředitel školy údajně dát výpověď kvůli jejímu kritickému veřejnému vyjádření k sexuální výchově. Do školy pošle ministr inspekci, chce se také příští týden sejít se starostou Prahy 13, tedy zástupcem zřizovatele školy. Novinářům to dnes řekl po setkání s učitelkou.
04.11.2011 13:20 |

podobné články

Martina Gavriely zachraňuje školu svého syna: Bojuje za práva »pomalejších« dětí!

 
Děti jsou naše budoucnost a nejen rodiče, ale i stát by pro ně měl chtít to nejlepší. A za dobro dětí bojuje i moderátorka Martina Gavriely (34), jejíž syn Antonio (9) trpí lehkou mozkovou dysfunkcí. „Od té doby, co Antonio chodí do speciální školy, jsou jeho výsledky skvělé! Neumím si představit, že by měl jít zas do ‚normální’ školy,“ prozradila Martina, jakou hrůzu právě ona i ostatní rodiče prožívají. Stát totiž chce všechny praktické a speciální školy zrušit!
02.11.2012 05:05 |

podobné články

Martina Gavriely: Syn trpí autismem, přesto ho vyhodili ze speciální školy!

 
Bývalá moderátorka Martina Gavriely (38) se netají tím, že její syn Antonio (13) trpí lehkým autismem. Ještě donedávna chodil do speciální školy, takže učení v pohodě zvládal. Ale před časem ho ze školy vyloučili.
04.06.2017 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Martina Gavriely (24 článků) , Al Martino (118 článků)

Chládek (ČSSD): Dobešovy škrty jsou pro vysoké školy smrtící

 
Aktuální informace o tom, že ministr školství Josef Dobeš hodlá nakonec škrtnout 1,3 miliardy pro vysoké školy, považuji za naprosto diletantské rozhodnutí. Je to absurdní zvláště v době, kdy si Nečasova vláda vytkla oblast školství za jednu ze svých hlavních priorit - Dobeš ale tímto rozhodnutím dává vysokým školám skutečnou ránu do zátylku.
20.10.2011 22:40 |

podobné články

Jílková v šoku z vyhazovu učitelky za svůj pořad. Vše prošetří Dobeš

 
AKTUALIZOVÁNO Vystoupila v televizi, zkritizovala způsob výuky sexuální výchovy a teď čelí hrozbám o výpovědi z práce. To je výsledek, který padá na vrub poslednímu dílu pořadu Máte slovo moderovaném Michaelou Jílkovou. Tématem byla sexuální výchova, proti které se ostře ohradila jedna z diskutujících, učitelka francouzštiny na škole v Praze 13. Zato jí nyní hrozí "padák" ze školy. Jelikož je v celém případu však mnoho "ale", slíbil ministr školství Josef Dobeš ParlamentnímListům.cz, že se v případě, kdy by skutečně učitelka výpověď ze školy dostala, zasadí o co nejdetailnější prošetření důvodů.
02.11.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (447 článků)

Dobeš představí reformu regionálního školství. Zaniknou vesnické školy?

 
S podrobnostmi své reformy způsobu financování regionálního školství dnes veřejnost seznámí ministr Josef Dobeš (Věci veřejné). Dobešův plán, na který už ostře reagovali kritici, počítá s tím, že by se peníze mezi základní a střední školy měly rozdělovat ne podle počtu žáků, ale podle zaplněnosti tříd. Informuje agentura ČTK.
16.01.2012 06:20 |

podobné články