Článek

Dobeš odešel z VV, Bárta dostal podmíněný trest

 
Uvnitř Věcí veřejných to vře. Stranu opouští exministr školství Josef Dobeš, pražské organizace vyzvaly šéfa strany Radka Johna k odchodu. Zároveň vrcholil osmidenní proces v kauze údajné korupce uvnitř VV, z níž je obžalován neformální lídr a sponzor strany Vít Bárta. Státní zástupkyně mu dnes navrhla podmíněný trest. Má za to, že uplácení poslanců se u soudu prokázalo. VV tento týden rozpoutaly vládní krizi a vynutily si jednání o budoucnosti vlády.
06.04.2012 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Vít Bárta (2829 článků)
Podobné články

Muž dal Sobotkovi pěstí, dostal podmíněný trest

 
Miroslav Dvořák dostal ve čtvrtek od městského soudu v Brně podmíněný trest osm měsíců s odkladem na 30 měsíců za útok na úřadujícího předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku. Úderem mu pochroumal krční páteř. Podmíněný trest navrhovala obžaloba. Sobotka se čtvrtečního jednání účastnil, soudce chtěl, aby objasnil okolnosti a následky útoku.
14.10.2010 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků) , Miroslav Dvořák (88 článků) , Miroslav Dvořák (87 článků) , Miroslav Dvořák (87 článků)

Jako soudce nadržoval zlodějům. Sám za to dostal podmíněný trest

 
Za nadržování zlodějům 74 milionů korun dnes potvrdil odvolací Městský soud v Praze kladenskému soudci Vlastimilu Matulovi osmnáctiměsíční podmíněný trest, což pro soudce znamená zánik funkce. Stejně vysoký trest dostal i bývalý zaměstnanec Ministerstva spravedlnosti Vladimír Chrástecký, který navíc pět let nesmí vykonávat vedoucí funkci v orgánech veřejné moci. Rozsudek je pravomocný.
18.12.2013 16:27 |

podobné články

Pomeje dostal podmínku, protože přepsal na exmanželku majetek

 
Herec a producent Jiří Pomeje nemá ani po prezidentské amnestii klid. Obvodní soud pro Prahu 2 opět řešil případ s filmem Andělská tvář. Pomeje dostal za pokus o poškození věřitele dvouletý podmíněný trest. Verdikt zatím není pravomocný. Další články k tématu: Amnestie, svatba a teď dítě, plánuje Pomeje, který si vzal přítelkyni Pomejemu za Andělskou tvář potvrdili podmínku Jiří Pomeje dostal za Andělskou tvář podmíněný trest Pomeje se setkal s bývalou manželkou u soudu, hrozí mu tři roky vězení
19.08.2011 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Cameron Diaz (360 článků) , Jiří Pomeje (1462 článků)

Za smrt lyžaře v Liberci dostal záchranář podmíněný trest. U soudu se odvolal

 
Podmíněný trest pro záchranáře, do jehož čtyřkolky loni v lednu na sjezdovce narazil lyžař, který svým zraněním podlehl. Záchranář se proti verdiktu odvolal. Uvedla tak liberecká příloha MF DNES. Původně záchranáři hrozil až šestiletý trest za usmrcení z nedbalosti.
14.08.2018 11:45 |

podobné články

Dobeš se opřel do Škárky: Je to lhář. Bárta mu půjčoval i na oblečení

 
Nečekaný spor vzplál v souvislosti s kauzou Bárta mezi ministrem školství Josefem Dobešem (VV) a bývalým členem téže strany Jaroslavem Škárkou. Dobeš Škárku viní z přijímání několikerých půjček, a to jak od něho samého, tak i od Bárty. Škárka je rezolutně proti. Dobeš podle něho lže a pouze skáče tak, jak Bárta píská.
18.08.2011 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Škárka (521 článků)

Čech dostal za násilnosti v Hamburku během G20 podmíněný trest

 
Podmíněný trest 18 měsíců odnětí svobody dnes u soudu v Hamburku dostal devětadvacetiletý Čech za to, že během červencového summitu zemí G20 v tomto severoněmeckém městě házel kameny a láhve na policisty. Informují o tom německá média. Zprávu převzala ČTK.
26.09.2017 21:30 |

podobné články

Bárta se vězení možná vyhne. Žalobkyně chce podmíněný trest

 
AKTUALIZOVÁNO. Státní zástupkyně Hana Vrbová dnes navrhla Obvodnímu soudu pro Prahu 5, aby šéfovi poslaneckého klubu vládní strany Věci veřejné (VV) Vítu Bártovi uložil za podplacení poslanců Kristýny Kočí a Jaroslava Škárky (oba dříve VV) podmíněný trest. Podmínku by měl podle žalobkyně dostat za přijetí úplatku i Škárka.
06.04.2012 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků) , Kristýna Kočí (699 článků) , Jaroslav Škárka (521 článků)

Exministr školství Dobeš odešel z VV, nezaplatil příspěvek

 
Bývalý minister školství Josef Dobeš opustil Věci veřejné, nezaplatil pravidelný členský příspěvek. Zvažuje také, že opustí poslanecký klub VV a Sněmovnu. Dobeš současně po týdenním působení odešel z postu poradce na ministerstvu škosltví.
06.04.2012 10:35 |

podobné články

Bárta byl nejschopnější ministr, tvrdí Dobeš

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) zvažoval po propuknutí aféry kolem Kristýny Kočí odchod z politiky. Zůstal a tvrdí, že exministr Vít Bárta, který je jedním z kandidátů na post šéfa VV, se do vlády rychle vrátí, neboť byl "nejschopnějším ministrem". Za strůjce puče, který měl poškodit VV ai ODS označil Dobeš vedle známých figur i lidi z okolí bývalého premiéra a šéfa ODS Mirka Topolánka.
30.04.2011 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2177 článků) , Vít Bárta (2829 článků) , Kristýna Kočí (699 článků)

Za nelegální vývoz Picassova obrazu uložil soud podmíněný trest

 
Obvodní soud pro Prahu 5 dnes udělil bývalému řediteli Galerie Středočeského kraje (GASK) Janu Třeštíkovi čtyřměsíční podmíněný trest s odkladem na 1,5 roku. Muž vydal osvědčení k vývozu Picassova obrazu Sedící žena do zahraničí, přestože k tomu neměl pravomoc. Podle prvoinstančního soudu se tak účastnil pokusu dílo nelegálně vyvézt. Třeštík svoji vinu od počátku odmítá.
13.02.2012 12:40 |

podobné články

Tak to možná dopadne: Bárta předsedou VV, Josef Dobeš zástupcem

 
Vít Bárta se nejen vrací do Věcí veřejných jako šéf odborných komisí strany, podle informací ParlamentníchListů.cz dokonce vůbec není vyloučeno, že bude kandidovat na předsedu strany. Prý to silně zvažuje. Pro Josefa Dobeše, exministra školství, by předsednictví Víta Bárty bylo jediným důvodem, proč by zvažoval návrat do strany. Pokud by kandidoval na Bárta na předsedu, Dobeš by kandidoval do vedení strany.
23.05.2012 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Příběh o zlu a menším zlu. Zakažme VV... Bárta se Škárkou zaplavili tisk

 
Deníky v sobotu komentují rozhodnutí nezávislého soudu nad neformálním šéfem Věcí veřejných Vítem Bártou a poslancem Jaroslavem Škárkou (dříve VV, nyní nezařazený). Bárta dostal za uplácení Škárky podmíněný trest půldruhého roku vězení, Škárka má za podvod strávit za mřížemi tři roky. Oba se proti rozsudku odvolali.
14.04.2012 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků) , Jaroslav Škárka (521 článků)

Dobeš: Když ministerstvo školství nevyčerpá dotace EU, nemám problém rezignovat

 
Kdyby ministerstvo školství nevyčerpalo peníze z fondů EU, ministr Josef Dobeš (VV) rezignuje. Dobeš to dnes řekl v České televizi. Kvůli chybám bude ministerstvu zřejmě pozastaveno čerpání v programu s rozpočtem 53 miliard korun. Dobeš minulý týden slíbil nápravu do tří měsíců. Problémy s čerpáním evropských dotací už stály v minulosti křeslo někdejší ministryni školství Danu Kuchtovou.
08.01.2012 15:15 |

podobné články

Skončil jsem ve VV, hlásí Dobeš. Podle Klasnové kolem sebe nezodpovědně kope

 
Bývalý ministr školství Josef Dobeš opustil Věci veřejné, nezaplatil pravidelný členský příspěvek. Potvrdil, že už nechce být členem strany. Zvažuje také, že opustí poslanecký klub VV a Sněmovnu. Karolína Peake jeho postoj odmítla s tím, že Dobeš nezaslal VV rezignaci na členství ve straně. Další místopředsedkyně Kateřina Klasnová se pozastavila nad tím, proč Dobeš řeší tuto věc přes média.
06.04.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (516 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Kristýna Kočí už mě podruhé vypekla, přiznal se Josef Dobeš

 
Bývalí poslanci Josef Dobeš a Kristýna Kočí. Oba spolu byli ve Věcech veřejných: Dobeš místopředseda a ministr školství, Kočí předsedkyně poslaneckého klubu. Dobeš ParlamentnímListům.cz řekl, že ho Kočí už podruhé „vypekla“.
11.09.2013 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Kristýna Kočí (699 článků)

Bárta odsouzen. A co bude s Johnem nebo Peake, ptá se komentátor

 
Jak je možné, že Vít Bárta dostal u soudu menší trest než Jaroslav Škárka? Tuto otázku si klade komentátor Martin Fendrych a dospívá k závěru, že se tak stalo kvůli tomu, že soud může pracovat jen s patřičnými důkazy. Selský rozum nám přitom podle komentátora napovídá, že měl Bárta dostat trest vyšší. Bez viny podle jeho názoru nejsou ani Radek John, či Karolína Peake.
13.04.2012 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Vít Bárta (2829 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Jaroslav Škárka (521 článků)

Noid Bárta potvrdil rozchod s Bučkovou. Nikdo třetí v tom není, říká

 
Týden po oznámení plánů na svatbu se Václav Noid Bárta a Eliška Bučková rozešli. Zpěvák iDNES.cz potvrdil, že za rozpad jejich dvouletého vztahu nemůže nikdo třetí. Další články k tématu: Bučková a Noid Bárta jsou stále spolu a ponorka jim prý nehrozí Noid Bárta v roli bodyguarda: hlídal Elišku, aby ji neosahávali Václav Noid Bárta: Zatím mi stačí děti půjčené od bráchy Láska, vášeň a dokonalá těla. Bučková a Noid se poprvé odhalili
30.03.2010 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2257 článků) , Eliška Bučková (1009 článků) , Václav Bárta (1144 článků)

Bárta dostal podmínku, Škárka 3 roky natvrdo. A začal křik

 
Předseda poslaneckého klubu Věcí veřejných Vít Báta se u Obvodního soudu pro Prahu 5 dočkal odsuzujícího rozsudku ve věci uplácení bývalých spolustraníků Jaroslava Škárky a Kristýny Kočí. Dostal podmíněný trest osmnáct měsíců za uplácení, mnohem hůře dopadl Jaroslav Škárka, který byl za podvod odsouzen na tři roky do vězení.
13.04.2012 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Kristýna Kočí (699 článků) , Jaroslav Škárka (521 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

Bártův Dobeš tomu, co zradil: Korytáři. Vypouštíš mlhu a v ní rozdáváš miliardy

 
Přeběhlík, člen frakce Karolíny Peake a ministr dopravy Pavel Dobeš se v rozhovoru pro HN tvrdě pustil do Víta Bárty s tím, že Bárta na něj tlačil, aby se na ministerstvu dopravy postupovalo netransparentně. Bárty se zastal poslanec Josef Dobeš s tím, že je to spíše naopak.
20.04.2012 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků) , Vít Bárta (2829 článků) , Karolína Peake (1613 článků)