Článek

Doba mezi první a druhou dávkou Pfizeru a Moderny se prodlužuje na 42 dnů

 
Termíny mezi podáním první a druhé dávky očkovacích látek od společností Pfizer/BioNTech a Moderna by se měly prodloužit na 42 dní. V úterý s tím vyslovila souhlas Rada vlády pro zdravotní rizika. Prodloužení intervalu očkování umožní podat vakcínu více lidem.
30.03.2021 09:10 |

podobné články

Podobné články

Druhá dávka Pfizeru po třech týdnech pro děti a nově registrované. Lidé s termínem „ostrouhají“

 
Lidé, kteří se registrovali k očkování a ještě nemají vybraný termín, budou mít od čtvrtka 15. července mezi první a druhou dávkou očkování proti covidu-19 odstup 21 dní místo dosavadních 34 dní. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes na dotaz ČTK řekl, že termín se zkrátí také všem dětem, které jsou zaregistrovány k očkování nebo už očkovány první dávkou. Lidé s již zarezervovaným termínem očkování nebo podanou první dávkou si termín měnit nemohou.
12.07.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Druhá dávka Pfizeru už po 34 dnech: Interval u očkování se zkrátí, oznámil Babiš

 
Druhou dávkou vakcíny proti covidu-19 se lidé budou moci nechat očkovat už po 34 dnech, uvedl dnes ve svém pořadu na sociálních sítích premiér Andrej Babiš (ANO). Nyní je u látky Pfizer/BioNTech interval mezi první a druhou dávkou 38 až 42 dnů. Babiš ale druh vakcíny neuvedl.
27.06.2021 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků)

Praha nemá dost vakcín na druhou dávku, pomohou kraje

 
Praha a Jihočeský kraj získají několik plat vakcíny firmy Pfizer/BioNTech od ostatních krajů, aby mohly dokončit očkování druhou dávkou. Náhradou poskytnou krajům vakcínu Moderny, aby kraje mohly pokračovat s očkováním dalších lidí první dávkou. Kraje se na tom dohodly, novinářům to dnes po jednání vlády řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Praha nemá dost vakcíny na druhou dávku, kraje ji poskytnou

 
Praha a Jihočeský kraj získají několik plat vakcíny firmy Pfizer/BioNTech od ostatních krajů, aby mohly dokončit očkování druhou dávkou. Náhradou poskytnou krajům vakcínu Moderny, aby kraje mohly pokračovat s očkováním dalších lidí první dávkou.
29.01.2021 12:18 |

podobné články

Odstup mezi dávkami se zkrátí na 21 dní. Školáci, kteří si pospíší, se vyhnou testům

 
Lidé, kteří se registrovali k očkování a ještě nemají vybraný termín, budou mít od čtvrtka 15. července mezi první a druhou dávkou očkování proti covidu-19 odstup 21 dní místo dosavadních 34 dní. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pondělí řekl, že termín se zkrátí také všem dětem, které jsou zaregistrovány k očkování nebo už byly očkovány první dávkou. Lidé s již zarezervovaným termínem očkování nebo podanou první dávkou si termín měnit nemohou.
12.07.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Změna v aplikaci druhé dávky u vakcín Moderna a Pfizer: Přeočkování po 42 dnech

 
Lidé dostanou druhou dávku u vakcín Pfizer a Moderna později, než tomu bylo dosud. Rada vlády pro zdravotní rizika včera odsouhlasila prodloužení intervalu očkování na 42 dní, dosud to bylo 21 dnů u Pfizeru a 28 dní u Moderny.
31.03.2021 05:10 |

podobné články

Druhá dávka vakcíny od Pfizeru už za tři týdny

 
Na druhou dávku vakcíny od Pfizer/BioNTech si lidé počkají už jen tři týdny. Interval mezi první a druhou dávkou se počínaje čtvrtkem zkracuje z 34 na 21 dnů. Začátkem týdne to schválila vláda. Změna se dotkne především těch, kteří se nově zaregistrují.
15.07.2021 09:45 |

podobné články

Tajná dohoda mezi Pfizerem a vládou: Třetí dávka vakcíny může být v Izraeli obratem

 
Firmy Pfizer a BioNTech, které vyrábějí vakcíny proti covidu-19, začnou Izraeli okamžitě dodávat další vakcíny, pokud se země rozhodne začít obyvatele očkovat třetí dávkou. Podle izraelské televize jde o tajnou dohodu, k níž přispělo jednání premiéra Naftaliho Bennetta s šéfem Pfizeru Albertem Bourlou. Izrael od minulého týdne očkuje třetí dávkou lidi se sníženou imunitou, očkování zbylé populace ministerstvo zdravotnictví zatím nepovažuje za nutné a trvá na tom, že dvě dávky očkování jsou dostatečnou ochranou.
20.07.2021 12:00 |

podobné články

Boj proti covidu: Interval mezi očkováním se zkrátí o několik dní, uvedl Babiš

 
Druhou dávkou vakcíny proti covidu-19 se lidé budou moci nechat očkovat už po 34 dnech, uvedl ve svém pořadu Čau lidi na sociálních sítích premiér Andrej Babiš (ANO). Nyní je u látky Pfizer/BioNTech interval mezi první a druhou dávkou 38 až 42 dnů. Babiš ale druh vakcíny neuvedl.
28.06.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků)

Šéf Pfizeru: Kvůli omikronu bude čtvrtá dávka nejspíš potřeba dříve

 
Generální ředitel společnosti Pfizer Albert Bourla připustil, že kvůli nové variantě koronaviru omikron, budou lidé nejspíše potřebovat čtvrtou dávku vakcíny dříve, než se očekávalo. „Až uvidíme konkrétní údaje, bude jasno, zda je omikron dobře pokryt třetí dávkou a na jak dlouho,“ uvedl Bourla s tím, že se původně počítalo se čtvrtou dávkou po 12 měsících, ale možná to bude dříve.
09.12.2021 16:50 |

podobné články

Další díl StarDance byl ve znamení moderny. Soutěž nakonec opustila Tereza Černochová

 
Osmý večer taneční show StarDance se nesl v duchu moderny. Čtyři páry totiž musely kromě jednoho již obvyklého tance ukázat i moderní tanec s company, což nebylo tak lehké jak se může na první pohled zdát. Večer nakonec opustil pár Tereza Černochová a Dominik Vodička.
04.12.2021 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Černochová (224 článků) , Dominik Vodička (65 článků)

Očkování třetí dávkou vakcíny začíná. První na světě ji nabídne Izrael lidem nad 60 let

 
Izrael nabídne přeočkování třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 od společností Pfizer a BioNTech osobám starším 60 let. Oznámil to ve čtvrtek izraelský premiér Naftali Bennett. Podle agentury AP tak bude Izrael první zemí, která začne očkování třetí dávkou této vakcíny nabízet široké veřejnosti. Jako první bude přeočkován prezident Jicchak Herzog.
29.07.2021 21:50 |

podobné články

Vakcíny od Moderny budou mít zpoždění. A dorazí jich jen polovina

 
Vakcíny proti covidu-19 od Moderny dorazí do Česka 22. února, což je o týden později, než se počítalo. Množství očkovací látky bude polovina z dohodnutého počtu, tedy jen 44 tisíc dávek, informuje iDNES.cz.
09.02.2021 21:55 |

podobné články

Johnová (Praha sobě): V Praze se už očkuje vakcínou od Moderny

 
Hlavní město spustilo provoz nových očkovacích míst, očkuje se už vakcínou od Moderny
03.03.2021 09:20 |

podobné články

Účinnost Moderny je nad 90 procenty i půl roku po druhé dávce. Třetí bude ale stejně třeba

 
Americká společnost Moderna zveřejnila statistiky, které svědčí o dlouhodobější  účinnosti její vakcíny na covid-19 oproti výsledkům očkovací látky od konsorcia Pfizer/BioNTech. Ochrana proti onemocnění po nákaze koronavirem dosahuje 93 procent i po půl roce od podání druhé dávky vakcíny. Výrobce Moderny však ve čtvrtek uvedl, že i přes příznivé statistiky budou lidé před zimou potřebovat ještě třetí dávku vakcíny.
05.08.2021 17:00 |

podobné články

Po covidovém hororu změna k lepšímu? Návrat k normálu čekám za rok, vzkazuje šéf Moderny

 
Podle výkonného ředitele Moderny se můžeme těšit na blízký návrat k normálu. V polovině příštího roku očekává dostatek dávek vakcíny pro všechny lidi na světě. Z covidu se tak brzy stane sezónní chřipka, prohlásil v rozhovoru. S odkazem na švýcarský tisk o tom informoval server Mirror.
28.09.2021 05:05 |

podobné články

Omikron a delta najednou? Šéf Moderny varuje před zákeřnou supermutací

 
Šéf farmaceutické skupiny Moderna varuje před možností, že by se koronavirové varianty delta a omikron mohly spojit do jedné. Nová supervarianta by vznikla, pokud by oba kmeny někoho infikovaly současně. V případě, že infikují stejnou buňku, mohou být schopny vyměnit si DNA a spojit se, aby vytvořily novou verzi viru, uvedl Paul Burton, ředitel Moderny. Podle něj vysoký počet případů delty a omikronu, které v současnosti kolují v Británii, zvyšuje pravděpodobnosti, řekl Daily Mailu. Česko už má desátý případ nejnovější varianty - a znovu je z jižní Moravy.
15.12.2021 12:05 |

podobné články

Dejte si dneska do jídla chilli. Prodlužuje život!

 
Konzumace chilli je zdravá a prodlužuje život. To si lékaři myslí už několik desítek let. Osoby konzumující pravidelně ve větším množství kapsaicin – pálivou látku obsaženou v chilli – totiž mají méně často rakovinu, metabolické poruchy a žijí déle. Dosud se přesně nevědělo proč. Vše ale zřejmě souvisí s bolestí. Konzumace chilli vede k vypnutí senzoru bolesti, což v překladu prodlužuje život.
27.05.2014 07:45 |

podobné články

Druhá dávka Pfizeru a Moderny až po 42 dnech, rozhodli experti. Blatný odráží obavy

 
Rada vlády pro zdravotní rizika dnes podpořila posunutí termínu druhé dávky očkování proti covidu-19, které už dříve avizoval ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) a prosazoval i její člen, epidemiolog Petr Smejkal. Vakcíny Pfizer a Moderna se budou nově registrovaným podávat po 42 dnech, napsali na twitteru zástupci ministerstva zdravotnictví.
30.03.2021 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (295 článků)