Článek

Do voleb a pak... Blatný má jasno, kam chce jít dál z ministerstva

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný nechce v politice zůstávat. Jako šéf resortu chce skončit nejpozději po volbách. Dál se chce věnovat lékařské profesi. S odvoláním na CNN Prima News to píše server iDnes.cz. Server Lidovky.cz pak spekuluje o tom, že by se Blatného čas mohl chýlit ke konci, ve hře je totiž Petr Arenberger z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.
30.03.2021 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Prima (43 článků)
Podobné články

Blatný promluvil o zákazu pohybu mezi kraji. Prymula: Měli bychom uvolnit a posoudit opatření

 
V pondělí na vládě chce ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) představit možné zpřísnění - zákaz cestování mezi jednotlivými kraji. Jak by se v takovém případě postupovalo, to ale Blatný neupřesnil. V rozhovoru pro Právo totiž uvedl, že finální návrh hotový není. A v průběhu víkendu a v pondělí ráno se o něm teprve bude jednat. Blatný však má jasno v tom, že v některých krajích je situace horší než jinde. A je to prý třeba řešit. V ČR přitom zůstává situace z okolních zemí nejhorší v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Podle epidemiologa a poradce premiéra Romana Prymuly je však na čase opatření uvolnit.
06.02.2021 12:15 |

podobné články

Blatný pelášil ze Sněmovny na tiskovku o covid-19 v ČR. Řekl, co je třeba k rozvolnění

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pátek svolal první tiskovku k aktuální situaci kolem pandemie koronaviru v ČR. Blatný na tiskovce, kam spěchal po projevu ve Sněmovně, opětovně vyzval občany, aby se nebáli, ale respektovali opatření. I když nejnovější čísla ukazují začínající pokles nově nakažených, Blatný varoval, že rozhodně nemáme vyhráno. Experty nyní tíží především stoupající počet infikovaných zdravotníků. Sester je nakažených přes 7300, lékařů kolem tří tisíc.
30.10.2020 13:05 |

podobné články

Blatný chce pro uvolňování v Česku pětistupňový „semafor“. Ministr řekl klíčové parametry

 
Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) začíná „vystrkovat růžky“. Co plánuje s ministerstvem dál, řekl ve středu asi dvacítce poslanců na neveřejném jednání zdravotního výboru, kde byla i reportérka Blesk Zpráv. Blatný chce na svém resortu nechat udělat vnitřní audit. Cílem je podle něj pochopit, proč předchozí ministři zaváděli opatření, která zaváděli. V plánu má také vytvořit novou pracovní skupinu pro boj s epidemií. Chce také zavést obdobu tzv. semaforu, který používal jeho předchůdce. Řeč přišla i na možné uvolňování opatření. Šéf statistiků Ladislav Dušek řekl jasně, že alespoň dva týdny se nic nezmění.
04.11.2020 16:30 |

podobné články

Prymulu nahradí Blatný, prezident ho jmenuje ve čtvrtek. Babiš: Byl až druhá volba

 
Novým ministrem zdravotnictví se stane Jan Blatný. Nahradí tak Romana Prymulu (za ANO), jehož odvolání předložil prezidentovi premiér Andrej Babiš (ANO) po aféře s noční schůzkou Prymuly v zavřené restauraci na Vyšehradě, na kterou upozornil deník Blesk. Blatný dnes se Zemanem jednal a zřejmě hlavu státu přesvědčil – Zeman jej jmenuje ve čtvrtek, potvrdil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Večer nicméně překvapil Babiš, Blatný byl dle jeho slov pro ČT až druhá volba.
27.10.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25162 článků)

Blatný vytasil dobré zprávy: Lékaři dostanou odměny, proočkovanost seniorů roste. A co lůžka?

 
Situace v Česku se přestala zhoršovat, naopak se začíná stabilizovat. Je to jedna z dobrých zpráv, kterým se rozhodl věnovat tiskovou konferenci ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Oznámil, že opatření zřejmě začínají mít svůj účinek, navíc se zvyšuje proočkovanost seniorů a zdravotníků. Blatný také prozradil, že zdravotníci v průběhu května dostanou další odměny. V březnu má navíc do České republiky dorazit přes milion dávek vakcíny proti covidu-19, z toho zhruba 700 000 od společností Pfizer/BioNTech. Dále Blatný naznačil, že pokud se situace zlepší, mohlo by se po 21. březnu zrušit omezení pohybu.
05.03.2021 10:10 |

podobné články

Blatný měl říct, které školy v pondělí neotevřou. Místo něj to nikdo neudělal

 
Ani ve čtvrtek v poledne stále není jasné, ve kterých okresech se nebudou vracet děti do škol. Jasno přitom mělo být už ve středu, kdy měl Jan Blatný „horší” okresy oznámit. Jenže Blatný už ministrem není a ministerstvo školství podrobnosti nemá. O možném neotevření škol se mluví ve Zlínském kraji nebo na Děčínsku.
08.04.2021 10:20 |

podobné články

Prymulu nahradí dětský lékař? Blatný léčí srážlivost krve a s Babišem už jednal

 
Nahradit ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO) by mohl náměstek brněnské fakultní nemocnice Jan Blatný, píše web Lidovky.cz. Premiér Andrej Babiš (ANO) nechtěl komentovat žádná jména. Naznačil, že má jít o lékaře se zkušeností z ciziny. Babiš dopoledne řekl, že za ním jeden z kandidátů přijede a na Úřad vlády poté odpoledne dorazil právě Blatný. Jméno prý nezná ani prezident Miloš Zeman, dostal prý však jeho životopis. S kandidátem se má potkat v úterý.
23.10.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21485 článků) , Miloš Zeman (25162 článků)

Blatný: Zástupce Rážové kvůli cestě na fotbal skončil. A Prymula má jít příkladem

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) uvedl, že šéf odboru ochrany veřejného zdraví z jeho resortu Jan Marounek byl odvolán z funkce zástupce hlavní hygieničky. Zároveň ho vyzval, aby se veřejně omluvil. Marounek, ale i exministr zdravotnictví Roman Prymula byli ve čtvrtek na fotbalovém zápase Evropské ligy mezi Slavií a Leicesterem jako VIP hosté. Blatný si rýpl také do Prymuly, kterého se kvůli fotbalu zřekl premiér Andrej Babiš (ANO).
19.02.2021 12:25 |

podobné články

Blatný slíbil zdravotníkům další odměny. Řekl, co šlo kvůli covidu stranou a na co se zaměří

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) poznamenal pro Blesk Zprávy, že svou funkci považuje za časově omezenou misi. Jeho primárním úkolem je totiž vyvést Česko z koronakrize. Resort zdravotnictví ale není jenom o covidu, jak ostatně zdůrazňovali i předchozí ministři Adam Vojtěch a Roman Prymula. Blatný pro Blesk Zprávy uvedl, že vedle koronaviru se chce zaměřit i na systém úhrad a na ohodnocení zdravotnického personálu. Sám se pak chystá zatlačit na vládu, aby vypsala další dotace na mimořádné odměny. Datum zdravotníkům ale neslíbil.
16.11.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1220 článků) , Adam Vojtěch (950 článků)

Blatný chce 4. stupeň PES a zavřít hospody. Na Vánoce radí koupit seniorům respirátory

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pondělí pravděpodobně navrhne, aby se Česko vrátilo do stupně 4 protiepidemického systému PES. Zavřít by pak ve druhé polovině příštího týdne opět měly restaurace, naopak malé obchody mají zůstat otevřené. Před nadcházejícími vánočními svátky Blatný doporučuje, aby se lidé nechali testovat v momentě, kdy půjdou za svými prarodiči či rodiči. Jako vhodný dárek pro seniory vidí zásobu respirátorů FFP2.
11.12.2020 09:30 |

podobné články

V Česku se bude lyžovat od 18. prosince. A Blatný rozkryl dezinformace o vakcíně

 
Čtvrtek znamenal pro Čechy přesun ze 4. do 3. stupně protiepidemického systému (PES). Šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek zmínil, že v listopadu epidemie v Česku zásadně zbrzdila, ale stále je hodně nakažených seniorů, což vnímá jako rizikový faktor. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) dodal, že situace je stabilizovaná, ale křehká. Detailně se věnoval dezinformacím o vakcíně proti koronaviru. A odmítl ty, které kolují na internetu nejčastěji. Blatný dále uvedl, že termínem otevření skiareálů je pátek 18. prosince. Asociace horských středisek ČR (AHS) rozhodnutí ministerstva kvituje.
04.12.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21485 článků)

Blatný odhalil termín otevření okresů a návratu dětí do škol: Testování žáků dvakrát týdně

 
Nejbližší termín, kdy by se část dětí mohla vrátit do škol, je 12. dubna. Novinářům to v pátek řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Potvrdil tak dřívější vyjádření ministerstva školství. Konečné rozhodnutí by mělo podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové padnout příští týden. Počítá se s tím, že děti ve školách budou testovány antigenními testy dvakrát týdně. Ministerstvo nebude bránit školám, aby používaly PCR testy, budou si je ale muset samy zaplatit. Blatný rovněž promluvil o konci zákazu pohybu mezi okresy.
26.03.2021 09:30 |

podobné články

Česká pirátská strana do voleb se Zelenými jít nechce

 
Šéf Strany zelených Ondřej Liška by chtěl jít do říjnových předčasných voleb společně s nově vzniklou Českou pirátskou stranou (ČPS). Podle něj mají obě strany velkou programovou blízkost. Jediný, švédský zástupce pirátských stran v europarlamentu se již přidal k frakci zelených. Mluvčí ČPS Ondřej Profant ale Novinkám řekl, že čeští piráti do voleb se Zelenými jít neplánují.
13.07.2009 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Liška (367 článků)

Do úterý chci mít jasno, řekl Nečas. Chce zrušit tři ministerstva

 
Premiér a šéf ODS Petr Nečas po středečním jednání grémia strany uvedl, že o pokračování vlády chce mít jasno do úterý 10. dubna. Jinak bude ODS prosazovat předčasné volby. Totéž po jednání špiček TOP 09 prohlásil i místopředseda této strany Miroslav Kalousek. Řekl také, že v rámci úspor chce zrušit tři ministerstva.
04.04.2012 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9353 článků) , Miroslav Kalousek (7330 článků)

Blatný poprvé ve Sněmovně: Jsme v bodu zlomu! Opatření zabírají, ale musí trvat dál

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) vystoupil vůbec poprvé ve Sněmovně. Před poslanci navázal na proslov premiéra Andreje Babiše (ANO), který je žádal o prodloužení stavu nouze do 3. prosince. Co Blatný řekl k aktuální epidemiologické situaci v ČR? A jaké jsou dle něj dobré zprávy?
30.10.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21485 článků)

Tiskovka, jakou jste ještě neviděli. Ministr Blatný předváděl spokojeného psa

 
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný spolu s kolegy na tiskové konferenci před kamerami ČT prohlásil, že trasování v České republice funguje a jeho kvalita se nadále zvyšuje. Pozitivní zprávy předložil i ředitel ÚZIS Ladislav Dušek. Jenže hned přidal důležité varování. Stále se prý nacházíme v rizikové a velmi nestabilní situaci. Ministr Blatný poté prozradil, co přijde dál. Ukázal „smějícího se psa“.
13.11.2020 14:31 |

podobné články

Blatný si po vyhlášení lockdownu dal ještě jednu tiskovku. Vyvracel mýty a propagoval očkování

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný na další tiskové konferenci představil nejnovější vývoj covidové epidemie v České republice. Hlavním tématem bylo očkování. První dávky dorazí prý ještě letos. V lednu přibudou další statisíce. Blatný rovněž vyvrátil některé dezinformace.
23.12.2020 17:15 |

podobné články

Prožíváme tragédii, ale pandemie v létě vymizí, věří Konvalinka. Blatný zmínil problém

 
Virus je záludný, šíří se dál rychle po celém světě - a to i díky mutacím. Podle biochemika Jana Konvalinky však existuje naděje, že s létem pandemie vymizí. Za problém vidí to, že se doposud nepodařilo najít účinný lék, široko spektrální virostatikum, které by proti covidu-19 zabíralo od počátku onemocnění. Na konferenci Univerzity Karlovy vystoupili i ministři Jan Blatný a Robert Plaga (za ANO). Blatný promluvil o problému ohledně toho, že jsou odsouvána řešení jiných onemocnění. A naopak odmítl, že by vláda měla problém s objednávkami vakcín, kterých dle Hospodářských novin objednala mnohem méně, než mohla.
24.03.2021 09:15 |

podobné články

Jestli se lidi utrhnou ze řetězu, máme veliký průser, řekl Blatný

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve středu pohrozil, že pokud lidé budou dál chodit venku bez roušek, hrozí „velký průser”. Emotivní projev pronesl na jednání sněmovního výboru pro zdravotnictví. Blatný také řekl, že lidé se neumějí chovat.
31.03.2021 18:50 |

podobné články