Článek

Do terénu vyrazilo 10 tisíc komisařů. Formuláře ke sčítání mají i stovky pošt

 
Dnes začalo sčítání lidu přes papírový formulář. Lidé ho získají od sčítacího komisaře nebo na většině pošt, kde byla zřízena kontaktní místa pro sčítání. Jejich pracovníci poradí s vyplněním formuláře a zodpoví případné dotazy. Mluvčí sčítání Jolana Voldánová dnes doplnila, že vyplnění a odevzdání papírového formuláře se týká jen těch, kteří se nesečetli či nesečtou on-line. I v případě převzetí formuláře se stále lidé mohou rozhodnout pro on-line sečtení, které je jednodušší, časově méně náročné a v době zvýšeného epidemického rizika i bezpečné, uvedla v tiskové zprávě.
17.04.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jolana Voldánová (168 článků)
Podobné články

On-line formulář sčítání lidu nebere starší občanky. Statistici to začali řešit až teď

 
Český statistický úřad (ČSÚ) týden po začátku sčítání lidu řeší situaci, kdy se lidé se staršími občanskými průkazy nepřihlásí do on-line sčítacího formuláře. Sčítání začalo minulý týden v noci z pátku na sobotu, ale ČSÚ požádal o změnu předpisů ke sčítání umožňující přihlášení se staršími doklady bez strojově čitelných údajů tento pátek. Vyplývá to z dokumentů naportáluÚřadu vlády ČR. ČSÚ v nich uvádí, že doklady bez strojově čitelných údajů mají hlavně senioři, pro něž je on-line sčítání kvůli epidemii covidu-19 vhodnější než osobní kontakt se sčítacím komisařem. Podle ministerstva vnitra má starší občanské průkazy asi 16 000 lidí, uvedl dnes na dotaz ČTK Jiří Korbel z tiskového odboru resortu.
03.04.2021 11:10 |

podobné články

Statistici více jak týden po začátku sčítání řeší, že se část lidí nemůže přihlásit

 
Český statistický úřad (ČSÚ) více jak týden po začátku sčítání lidu řeší situaci, kdy se lidé se staršími občanskými průkazy nepřihlásí do on-line sčítacího formuláře. Sčítání začalo minulý týden v noci z pátku na sobotu, ale ČSÚ požádal o změnu předpisů ke sčítání umožňující přihlášení se staršími doklady bez strojově čitelných údajů tento pátek. Vyplývá to z dokumentů naportáluÚřadu vlády ČR. ČSÚ v nich uvádí, že doklady bez strojově čitelných údajů mají hlavně senioři, pro něž je on-line sčítání kvůli epidemii covidu-19 vhodnější než osobní kontakt se sčítacím komisařem. Podle ministerstva vnitra má starší občanské průkazy asi 16.000 lidí, uvedl dnes na dotaz ČTK Jiří Korbel z tiskového odboru resortu.
04.04.2021 07:00 |

podobné články

Internetové sčítání lidu nefunguje! Služba má problémy, je nedostupná

 
Formulář pro sčítání lidu na internetových stránkách www.scitani.cz nefunguje. Český statistický úřad na webu sčítání uvedl, že se za dočasnou nedostupnost elektronického formuláře omlouvá. Sčítání začalo oficiálně o půlnoci v noci na dnešek. Během dvou týdnů by měli lidé údaje o bydlení, domácnosti či vzdělání odeslat elektronicky.
27.03.2021 08:15 |

podobné články

Slováci odstartovali sčítání lidu. Čaputovou v online premiéře potrápil internet

 
Na Slovensku v pondělí začalo sčítání lidu, které poprvé proběhne plně elektronicky. Na rozdíl od minulosti dotazník obsahuje méně otázek, další údaje úřady zjišťují z jiných registrů. Dopoledne se do sčítání zapojila prezidentka Zuzana Čaputová a obyvatele země vybídla k účasti na projektu. Lidem, kteří z různých důvodů nemohou použít elektronickou formu sčítání, pomohou sčítací komisaři. Tato fáze kvůli pandemii nemoci covid-19 potrvá déle, než se původně plánovalo. V Česku se online fáze sčítání lidu uskuteční od 27. března do 11. května. V dubnu a květnu by pak měli do terénu vyrazit sčítací komisaři.
15.02.2021 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Čaputova (43 článků)

SČÍTÁNÍ LIDU: Vyplňte DŮLEŽITÉ formuláře už TEĎ!

 
Do celorepublikového sčítání zbývá měsíc a do terénu v sobotu poprvé vyrazili sčítací komisaři. Za úkol mají informovat lidi třeba o tom, kdy dostanou formuláře a jak je vyplnit.
24.01.2011 17:25 |

podobné články

Začalo sčítání lidu, do 14. dubna musí být formuláře odevzdané

 
Od soboty je možné začít vyplňovat doručené formuláře sčítání lidí, domů a bytů. Do formulářů se zapisují informace podle stavu z půlnoci z pátku 25. března na sobotu 26. března. V praxi to znamená, že pokud se někomu například narodí dítě v sobotu nad ránem, nebude již do sčítání zahrnuto.
26.03.2011 09:45 |

podobné články

Vícha (ČSSD): Při sčítání lidí zmizelo v Bohumíně 423 lidí! Kde jsou?

 
Letos v březnu jsem při sčítání lidu z úcty k zákonům vyplnil formuláře a z loajality mlčel, dokud sčítání neskončilo, pak to ale v dubnu muselo ven. A teď musí znovu! Po osmi měsících totiž známe výsledky a jak jsem předpokládal, ze sčítání vyplývá, že nám v Bohumíně mizí lidé.
06.01.2012 13:55 |

podobné články

Sčítání lidu 2021 nefungovalo. Babiš sepsul šéfa ČSÚ, Kalousek tasil „zbabělého skunka“

 
Český statistický úřad musel hned 1. den pozastavit na dlouhé hodiny elektronické sčítání lidu. On-line formulář nefungoval. Šéf ČSÚ Marek Rojíček vzkázal, že již odevzdané formuláře s osobními daty lidí jsou v bezpečí. A po 17:00 úřad znovu sčítání obnovil. Z potíží si utahují opoziční představitelé. A premiér Andrej Babiš (ANO) zuří a na pondělní vládu zve Rojíčka „na kobereček“. A trable nekončí, v sobotu večer se objevily další chyby - vlivem přetížení on-line sčítání.
27.03.2021 08:20 |

podobné články

Ombudsman požaduje pomoc sčítacích komisařů nebo kontaktních míst s vyplněním formulářů pro sčítání lidu

 
Ombudsman se obrátil na předsedu Českého statistického úřadu (ČSÚ) ohledně průběhu sčítání lidu, konkrétně ve věci omezení činnosti sčítacích komisařů z důvodu současné epidemické situace způsobené šířením nemoci COVID-19.
06.05.2021 17:15 |

podobné články

V ČR začíná sčítání lidu, údaje je teď možné vyplňovat on-line

 
V Česku dnes začíná sčítání lidu, domů a bytů, které potrvá do 11. května. V příštích dvou týdnech mohou lidé údaje o bydlení, domácnosti či vzdělání odeslat elektronicky. Formulář se dá vyplnit na webu www.scitani.cz, nebo v mobilní aplikaci Sčítání21. Ti, kteří se nesečtou on-line, budou pak od 17. dubna do 11. května vypisovat papírové tiskopisy. Dostanou je na většině pošt, nebo od sčítacích komisařů.
27.03.2021 07:15 |

podobné články

Vznik příjmení, očíslování domů i budějovický Budvar: Za co všechno vděčíme sčítání lidu

 
Sčítání lidu v Československu poprvé proběhlo v roce 1921. V roce 2021 tedy slavíme 100 let od prvního sčítání. Přečtěte si ty největší kuriozity, které jsme se za posledních 100 let dozvěděli (nejen) o našem národu. Berme to jako malou přípravu na letošní sčítání, které odstartuje na konci března. Sčítání 2021 bude v pořadí desáté a poprvé v historii primárně online.
15.02.2021 16:51 |

podobné články

Vyplňujte formuláře na sčítání lidu. Čas máte do 14. dubna

 
Čas na odeslání formuláře ke sčítání lidu mají Češi od 26. března do 14. dubna. Pokud tak neučiní v této lhůtě, hrozí jim až desetitisícová pokuta.
26.03.2011 11:10 |

podobné články

Sčítání lidu je v plném proudu, ne všichni ale mají formuláře

 
Přestože od půlnoci z 25. na 26. března vstoupilo Sčítání lidu, domů a bytů 2011 (SLDB 2011) do své finální fáze, tedy vyplňování sčítacích formulářů, stále ještě existují lidé, kteří tyto formuláře nemají. Jak však pro Novinky uvedla mluvčí České pošty Marta Selicharová, distribuční cyklus formulářů byl ukončen.
01.04.2011 14:00 |

podobné články

O půlnoci začíná sčítání lidu, při nevyplnění hrozí pokuta

 
Dnes o půlnoci nastane okamžik, ke kterému proběhne sčítání lidu. Od soboty bude možné vyplňovat doručené formuláře. K lidem, kteří je doposud nemají, by dnes ještě měli dorazit sčítací komisaři a rozdat jim je. Pokud se to nezdaří, lze si formuláře vyzvednout i dodatečně.
25.03.2011 07:50 |

podobné články

Češi dál bojkotují sčítání. Odevzdávají formuláře jen podepsané

 
Odpor vůči sčítání lidí, domů a bytů mezi Čechy přetrvává. Sice si už formuláře přebírají, ale do vyplňování se jim nechce. Někdy proto vyplní jen jméno.
05.04.2011 13:10 |

podobné články

Dneškem končí sčítání lidu, poslední šance odeslat formuláře

 
Lidé, kteří získali formuláře ke sčítání až po 5. dubnu nebo kteří je dosud zapomněli vyplnit, je mohou ještě dnes naposledy vypsat a odeslat poštou či přes internet. Počítačový systém přestane fungovat o půlnoci z dneška na středu.
19.04.2011 07:45 |

podobné články

S vyplňováním sčítacích formulářů pomůže instruktážní video

 
Český statistický úřad (ČSÚ) v pondělí představil video s nápovědou, jak správně vyplnit formuláře týkající se Sčítání lidu, domů a bytů 2011 (SLDB 2011). V pondělí od 16 hodin vyrazí sčítací komisaři do terénu a formuláře začnou roznášet.
07.03.2011 12:50 |

podobné články

ČSÚ: Roznos listinných formulářů téměř končí, komisaři řeší v terénu poslední pochůzky

 
Tři týdny roznášeli sčítací komisaři do domácností listinné sčítací formuláře a jejich hromadné pochůzky v terénu již téměř končí. V tuto chvíli řeší poslední plánované pochůzky a případné reklamace, pokud se například někam v uvedeném termínu nestihli dostavit. Sčítací formuláře si je stále možné vyzvednout na kontaktním místě.
07.05.2021 18:10 |

podobné články

Pražský magistrát doplňuje počet zkušebních komisařů

 
Magistrát hl. m. Prahy se omlouvá za přechodné komplikace, které může žadatelům o řidičský průkaz způsobit přechodný nedostatek zkušebních komisařů. MHMP doplní co nejdříve počet zkušebních komisařů až na devět a za cenu přesčasů a víkendových služeb chce dodržet zákonné termíny, které jsou u zkoušek stanoveny do patnácti dnů od chvíle, kdy autoškola přihlásí žadatele ke zkoušce.
19.05.2011 14:15 |

podobné články